چگونه ارز دیجیتال دش بخرم؟

چگونه ارز دیجیتال دش بخرم؟
لوگو علیرضا محرابی
چگونه ارز دیجیتال دش بخرم؟
آموزش ارز دیجیتال

دش کوین یک رمز ارز متن باز و یک سازمان مستقل غیرمتمرکز است که مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین است که در راستای ایجاد یک پول نقد الکترونیکی همتا به همتای غیرقابل رهگیری ایجاد شده است. دش کوین را در دسته ارزهای خصوصی privatecoin به حساب می آورند. 

دش کوین در سال 2014 معرفی و راه اندازی شدو در ابتدا با نام های  xcash و darkcoin  معرفی شد و بعدا با تغییر برند به نان دش تغییر کرد. 

توسعه دهندگان دش کوین ادعا دارند که این نوعی پول نقد الکترونیکی غیر متمرکز و همتا به همتا است که هدف از ایجاد دش، این است که بتواند همانند پول های نقد هم چون دلار و یورو در گردش مالی قرار بگیرد. 

دش کوین بر مبنای کد هسته اصلی بیت کوین به همراه ویژگی های جدید ساخته شده است. دش کوین نیز همانند بیت کوین، متن باز بوده و از بلاک چین استفاده می کند. ارزهای دیجیتال دش کوین در نرم افزار یا سخت افزارهای کیف پول ذخیره می شوند. اختلاف عمده بین دش با بیت کوین در این است که تراکنش های دش سریع تر و ارزان تر است. استخراج  ارز دیجیتال دش کمی با بیت کوین متفاوت است و به علاوه در دش کوین امکان ایجاد تراکنش های ناشناس وجود دارد.

چه نوع کیف پول هایی مناسب ارز دیجیتال DASH است؟

DASH مشابه با دیگر ارزهای دیجیتال، دارای نرم افزار و یا سخت افزارهایی است که امکان ذخیره، دریافت و ارسال ارز دیجیتال دش کوین را فراهم می کند. برای ارز دیجیتال DASH، به عنوان یکی از مهم ترین ارزهای دیجیتال در حال حاضر، کیف پول های بسیاری وجود دارد. اما برای حفظ امنیت هرچه بیشتر از این ارزهای دیجیتال بهتر است از کیف پول هایی استفاده شود که توسط وب سایت رسمیدش تایید شده است. 

کیف پول رسمی دش:  این مدل کیف پول، جزو کیف پول های نرم افزاری است که به صورت مستقیم با بلاک چین دش ارتباط برقرار می کند. از مزیت های اصلی این کیف پول می توان به ارسال فوری و ارسال خصوصی آن اشاره کرد. برای اینکه از این نوع کیف پول استفاده کنید بهتر است مدتی صبر کنید تا بلاک چین همگام سازی صورت گیرد. پس برای داشتن چنین کیف پول هایی نیاز به اینترنت پرسرعت و حجم ترافیک بسیار مناسب است.

کیف پول اکسودوس

یکی از کیف پول های مورد تایید دش بوده که رابط کاربری ساده، امنیت بالا و سرعت از مزیت های اصلی این نوع کیف پول محسوب می شود. البته در این نوع کیف پول می توان چندیدن ارز دیجیتال را ذخیره کرد.

کیف پول‌ Edge

این نوع از کیف پول بسیار امن بوده که به همراه یک رابط کاربری ساده برای دو سیستم عامل اندروید و  IOS توسعه داده شده است. این نوع کیف پول نرم افزاری، از ارزهای دیگری هم چون بیت کوین، اتریوم، لایت کوین حمایت می کند. 

کیف پول جکس

یکی از  کیف پول های امن ارز دیجیتال بوده که از ارزهای زیادی پشتیبانی و حمایت می کند. به علاوه این نوع کیف پول بر روی پلتفرم های مختلفی قابل اجرا است. 

لیست تمامی کیف پول های ارز دیجیتال

چگونه می توان ارز دیجیتال DASH خرید؟

برای خرید ارز دیجیتال DASH، می توان همانند دیگر ارزهای دیجیتال از صرافی های معتبر اقدام کرد. اما معتبرترین صرافی برای خرید ارز دیجیتال، صرافی بایننس است. 

برای خرید ارز دیجیتال DASH، باید در سایت صرافی ثبت نام کرد و حساب کاربری ایجاد کرد. 

مطابق با تصویر زیر، می توانید علاوه بر کادر ثبت نام، از قسمت های دیگری هم چون نوار قیمت، تابلو اعلانات و لیست قیمت ها براساس بازدید مشاهده کرد. 

 • ثبت نام: با انتخاب کارد ثبت نام می توانید در سایت صرافی بایننس برای خود حساب کاربری ایجاد کنید. 
 • نوار قیمت: در این قسمت می توانید تغییرات قیمت ارزهای مختلف دیجیتال را مشاهده کنید.
 • تابلو اعلانات: در تابلو اعلانات می توانید آخرین اخبار و تغییرات مربوط به ارزهای دیجیتال را مشاهده کنید. 
 • لیست قیمت ها براساس بازدید: در این مرحله نیز می توانید قیمت ارزهای مختلف دیجیتال را بر اساس بازدید کاربران در 24 ساعت گذشته مشاهده کرد. 

بعد از ایجاد حساب کاربری در صرافی،  وارد سایت صرافی مطابق با تصویر زیر شده و  از بالای صفحه منوی Trade را انتخاب کرده و بر روی گزینه Advance کلیک کنید...

در سربرگ Advance، صفحه زیر را می بینید که دارای گزینه هایی همچون خدمات سایت، فهرست انتخاب، نمودار قیمت، لیست سفارشات بازار، لیست معاملاتی ، دارایی ارز دیجیتال و قسمت ورود سفارش است.

 1. گزینه 1: با کلیک بر روی این کادر، می توانید ارز دیجیتال مورد نظر را از قسمت فهرست انتخاب، مشخص کنید.
 2. گزینه 2: با کلیک بر روی کادر نمودار قیمت، می توانید تغییرات قیمت ارز دیجیتال در محدوده های مختلف زمانی را مشاهده کنید.
 3. گزینه 3: با کلیک بر روی گزینه لیست سفارشات بازار، می توانید تمام سفارشاتی که بر روی ارز دیجیتال وجود دارد را مشخص کنید.
 4. گزینه 4: در لیست معاملاتی می توان معاملاتی که تا کنون در ارز دیجیتال وی چین انجام داده اید را ببینید.
 5. گزینه 5: در این بخش می توانید میزان حجم دارایی شما را از ارز دیجیتال وی چین را نشان می دهد.
 6. گزینه 6: با کلیک در این قسمت، وارد مرحله ارز دیجیتال وی چین شوید. 

بعد از اینکه وارد قسمت ورود سفارش شدید، مطابق با شکل زیر وارد این صفحه خواهید شد که می توانید دو نوع خرید ارز دیجیتال وی چین را مشاهده کنید: limit , market.

روش خرید Limit ارز دیجیتال DASH 

برای اینکه از روش Limit، برای خرید DASH استفاده کنید بایستی مطابق با تصویر، مراحل زیر را انجام دهید. 

 • گزینه 1: اولین کاری که باید انجام دهید این است که گزینه BUY، را انتخاب کنید.
 • گزینه 2: بعد از آن بایستی گزینه Limit، را کلیک کنید. در واقع با انتخاب این گزینه برای خریدDASH  یک محدوده قیمتی با حجم مشخص انتخاب می کنید. 
 • گزینه 3: تعیین قیمت است یعنی در این قسمت مشخص می کنید که اگر  DASH  به این قیمت رسید، ارز دیجیتال فایل برای شما خریده شده است.
 • گزینه 4: در این قسمت می توانید، مقدار و تعداد ارز دیجیتال را مشخص کنید. 
 • گزینه 5: با استفاده از اهرمی که در این قسمت وجود دارد می توانید با حرکت ماوس خرید خود را  را به صورت دستی تغییر دهید.
 • گزینه 6: در قسمت Total، می توانید مبلغ نهایی خرید خود را مشخص کنید. 
 • گزینه 7: این قسمت پایانی بوده و با کلیک بر روی قسمتDASH  BUY ، ارز دیجیتال دش را بخرید. 
 • گزینه 8: در این مرحله می توانید حساب خود را شارژ کنید. 
 • گزینه 9: در این قسمت می توانید میزان موجودی خود را برای خرید ارز دیجیتال دش خود را مشاهده کنید.

روش خرید Market ارز دیجیتال DASH

در روش قبلی برای خرید DASH، حجم و قیمت دش را انتخاب کرده و تعیین می کنیم که در چه محدوده ای و یا چه میزانی از ارز خرید انجام شود. اما در این روش بر اساس نقدینگی که در حساب شما وجود دارد، خرید در همان لحظه انجام می شود.

برای آشنایی با جزئیات روند خرید به صورت Market، مراحل زیر را انجام دهید.

 1. گزینه 1: گزینه BUY، را از کادر اول  انتخاب کنید.
 2. گزینه 2: قسمت Market را انتخاب کنید.
 3. گزینه 3: در این قسمت می توانید قیمت را به صورت دستی وارد کنید. اما نمی توانید قیمت را به صورت محدوده قیمتی مشخص کنید و قیمت باید به صورت لحظه ای وارد شود.
 4. گزینه 4: در این قسمت می توانید با کلیک بر روی گزینه Total، مبلغ نهایی خرید خود را اعمال کنید. 
 5. گزینه 5: اهرمی که در این بخش وجود دارد، با حرکت ماوس بر روی این اهرم می توانید میزن خرید ارز دیجیتال خود را مشخص کنید.
 6. گزینه 6: مرحله پایانی است و می توانید با انتخاب گزینه Buy DASH ، دش را به اندازه مشخص شده بخرید.

در انتهای صفحه نیز دو گزینه مشاهده می کنید که یکی با عنوان انتقال ارز مشخص شده است و منظور از انتقال ارز، همان شارژ کردن حساب است. گزینه دیگر هم میزان موجودی است که می توان کل میزان موجودی خود، از ارز دیجیتال بیت کوین در صرافی بایننس را مشاهده کنید.  

0 تا 100 آموزش کار با سایت بایننس

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram