1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. بلاکچین
 4. بزرگترین توسعه دهندگان بلاک چین در سال 2020

بزرگترین توسعه دهندگان بلاک چین در سال 2020

بزرگترین توسعه دهندگان بلاک چین در سال 2020
لوگو علیرضا محرابی
بزرگترین توسعه دهندگان بلاک چین در سال 2020
بلاکچین

پس از شور و شوقی که ارزهای دیجیتال در سال 2017 ایجاد کردند، تعداد بیشتری از شرکت ها متوجه شدند که فناوری بلاک چین دارای پتانسیل تحول عظیمی برای عملیات تجاری آنهاست. در نتیجه، بسیاری از شرکت های توسعه بلاک چین در سراسر جهان برای پاسخگویی به این تقاضا ظاهر شدند. همزمان، اکثر شرکت های برتر بلاک چین پس از سازماندهی مجدد شرکت های فناوری معتبر موجود پدیدار شدند. این شرکت ها اذعان دارند که فناوری هایی مانند بلاک چین دارای پتانسیل عظیمی هستند که می تواند به رشد آنها و مشتریانشان و همچنین کسب مزیت رقابتی کمک کند. برای کمک به شما در انتخاب سریعتر شریک مناسب، فهرستی جامع از بهترین شرکت های بلاک چین را بر اساس معیارهای مختلف تهیه و بزرگترین توسعه دهندگان بلاک چین در سال 2020 را به شما معرفی کرده ایم.

معرفی بزرگترین توسعه دهندگان بلاک چین

با این وجود، وقتی انتخاب می کنید چه شرکت بلاک چین را استخدام کنید، همیشه یک چالش است. اول، شما می خواهید شرکتی را پیدا کنید که نیازهای کسب و کار شما را برآورده کند. سپس، سوالات مربوط به بلاک چین شروع می شود: کدام پلتفرم و زبان برنامه نویسی را انتخاب کنید؟ کدام یک از تغییرات مهم هستند و کدام اختیاری؟ مهمترین اولویت و راه حل بلاک چین شما چیست؟ مقیاس، سرعت یا چند منظوره بودن؟

برای انتخاب بهترین توسعه دهندگان بلاک چین معیارهای زیر را درنظر گرفتیم:

 • سالهای حضور در بازار
 • اندازه تیم
 • جغرافیا و دسترسی به مجموعه توسعه دهندگان محلی
 • مرجع مشتریان، رسانه ها و سایر شرکت ها
 • راه حل ارائه شده و مشتریان راضی
 • هزینه خدمات
 • تخصص و درک بازار و توسعه کسب و کار
 • انعطاف پذیری و تنوع موارد استفاده

راه حل ها و خدمات بلاک چین شرکت IBM

معرفی توسعه دهندگان بلاک چین

IBM برای دهه ها، پیشرو در پر کردن شکاف های امنیتی در شرکت ها بوده است. جای تعجب نیست که این شرکت اولین سازمانی بود که از پروژه هایپر لجر پشتیبانی کرد و شبکه بلاک چین انعطاف پذیر را رواج داد و به یکی از بزرگترین توسعه دهندگان بلاک چین تبدیل شد. IBM همچنین با تعدادی از مشاغل دیگر صنایع همکاری کرده است تا فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) را آزمایش کرده و راه حل های جدید بلاک چین را ایجاد کند که از اینترنت اشیا (IoT) در ارزهای دیجیتال نیز استفاده کند.

یکی از برترین شرکت های بلاک چین، IBM است با یک سیستم کاملاً شفاف، که امنیت هویت در سراسر جهان و مدیریت مالی کارآمد با ابزارها را پیش بینی می کند. این شرکت در بسیاری از رویدادهای آموزشی مرتبط با بلاک چین، از جمله کنفرانسی که در زمینه بلاک چین در آمستردام در ژوئن 2018 برگزار شد، از این کنفرانس حمایت و در آن شرکت کرده است.

تأسیس: 1911

تعداد کارکنان: 380،000+نفر

تمرکز: خدمات استارت آپ، ارائه خدمات شتاب دهنده و خدمات نوآوری

Intellectsoft Blockchain

ارائه خدمات توسعه بلاک چین با بزرگترین مجموعه توسعه دهندگان نرم افزار.

به عنوان بخشی از گروه Intellectsoft، آزمایشگاه بلاک چین این شرکت به بزرگترین مجموعه مهندسی بلاک چین، رمزنگاری و برترین های امنیت سایبری در اروپای شرقی دسترسی دارد و یکی از بزرگترین توسعه دهندگان بلاک چین است. تخصص و تجربه این شرکت قبلا به دهها شرکت کوچک و متوسط از جمله E&Y، بورس لندن و بسیاری دیگر کمک کرده است.

خدمات آزمایشگاه شرکت، شامل چشم انداز محصول و کارگاه، طراحی فنی برای استارتاپ ها، توسعه بلاک چین خصوصی و دولتی، توسعه و حسابرسی قراردادهای هوشمند و توسعه سیستم های ترکیبی است. آزمایشگاه که یک شرکت برتر بلاک چین است، همچنین به شرکتها با استفاده از کارگاه های اثبات مفهوم و طراحی فنی، ایجاد شبکه های کنسرسیوم و ادغام راه حل های بلاک چین با زیرساختهای قدیمی کمک می کند. فناوری های اصلی شرکت توسعه بلاک چین شامل Parity،EOS و Stellar است.

تأسیس: 2007

تعداد کارکنان: 350+نفر

تمرکز: مشاوره فناوری بلاک چین، توسعه بلاک چین عمومی و خصوصی، برنامه های غیرمتمرکز (DApps)، بلاک چین و فورک های ارز دیجیتال

شرکت توسعه بلاک چین LeewayHertz برای استارتاپ ها و شرکت ها

لی وی هرتز، از بزرگترین توسعه دهندگان بلاک چین است که برنامه هایی را با استفاده از مجموعه ای از فناوری های نوظهور مانند IoT(اینترنت اشیاء)، واقعیت افزوده (AR) و هوش مصنوعی (AI) می سازد. این شرکت بلاک چین همچنین با ارائه خدمات توسعه تلفن همراه و وب، مجموعه گسترده ای را جمع آوری کرده است. این شرکت به استارتاپ ها و شرکت ها خدمات ارائه می دهد و قبلاً از بلاک چین در زمینه های زیر استفاده نموده است:

مراقبت های بهداشتی

اینترنت اشیا

هواپیمایی

وام دهی همتا به همتا

بیمه

صنعت قانونی

طیف وسیعی از راه حل های دفتر کل توزیع شده نیز در این شرکت فراهم شده است: شرکت بلاک چین خدمات مبتنی بر هایپرلجر، اتریوم و حتی Hedera Hashgraph را ارائه می دهد (یک نمودار غیر چرخشی هدایت شده، یا راه حل DAG).

لی وی هرتز، به عنوان یکی از برترین و بزرگترین توسعه دهندگان بلاک چین، از فناوری بلاک چین برای جمع آوری داده ها، ساده سازی فرآیندهای تجاری و ایجاد سطوح بالاتر حریم خصوصی، اتوماسیون و قابلیت استفاده می کند.

تأسیس: 2007

تعداد کارکنان: 100+نفر

تمرکز: خدمات توسعه و مشاوره بلاک چین، هایپرلجر، توسعه اتریوم، Hedera Hashgraph، راه اندازی عرضه اولیه یا ICO و اینترنت اشیا، واقعیت افزوده

Innovecs (ایننووکس) شرکت برون سپاری توسعه نرم افزار بلاک چین همه کاره

بزرگترین توسعه دهندگان بلاک چین

این شرکت، یک شرکت بزرگ نرم افزاری چند رشته ای اوکراینی با تخصص بلاک چین است. Innovecs نیز به عنوان یکی از بزرگترین توسعه دهندگان بلاک چین، در زمینه توسعه برنامه بلاک چین، مدیریت اسناد توزیع شده، راه حل های انتقال پول و سیستم عامل های رمزنگاری سازمانی تخصص دارد. ایننوکس به تجارت الکترونیکی، خرده فروشی، فناوری پیشرفته و سازمان های مراقبت های بهداشتی خدمات ارائه می دهد. بهترین شرکت توسعه بلاک چین باید دامنه دانش عمیق و وسیعی را کسب کند و این دقیقاً همان چیزی است که ایننوکس طی سالیان متمادی در زمینه های مختلف تجاری موفق به انجام آن شده است.

تخصص آنها به هوش تجاری و کلان داده ها، هوش مصنوعی (AI)، اتوماسیون تضمین کیفیت یا QA، برنامه های ترکیبی گسترش می یابد. از آنجا که راه حل های بلاک چین اغلب نیاز به تخصص در چندین حوزه فناوری اطلاعات دیگر دارد، این مزیت دیگری برای ایننوکس است. به همراه تعداد متخصصان موجود و مجموعه مهارت های گسترده آنها، این شرکت می تواند گزینه ای برای شرکت های بزرگ باشد که به دنبال راه حل های بزرگ بلاک چین و اکوسیستم های بلاک چین وسیع هستند.

تأسیس: 2011

تعداد کارکنان: 400+ نفر

تمرکز: بلاک چین، کلان داده ها (دادهای اطلاعاتی با حجم وسیع، تنوع گسترده و تولید با سرعت زیاد)، هوش مصنوعی و اتوماسیون تضمین کیفیت 

شرکت توسعه بلاک چین Coinfabrik

کوین فابریک، بیش از 20 سال تجربه در توسعه و بررسی برنامه های امنیتی دارد. از زمان ظهور بیت کوین، آنها در زمینه ارزهای دیجیتال نیز بسیار فعال بوده و پروتکل های جدیدی را طراحی کرده و تعداد زیادی از آسیب پذیری های امنیتی را در فناوری بلاک چین کشف کرده اند. خدمات این شرکت توسعه بلاک چین در میان بزرگترین توسعه دهندگان بلاک چین قرار دارد و به منظور کمک به مشتریان در تعیین مشخصات محصول، ایجاد طرح های UI و UX، ادغام برنامه ها و ارائه خدمات QA یا تضمین کیفیت همراه با پشتیبانی مداوم گسترش می یابد. این شرکت چند سرویس اصلی بلاک چین شامل توسعه قراردادهای هوشمند و حسابرسی و همچنین بسترهای اثبات وجود (PoE)، صرافی های مبتنی بر بلاک چین و کیف پول ارائه می دهد.

Coinfabrik به عنوان یک شرکت بلاک چین انتخابی درنظر گرفته می شود چرا که دارای تخصص فنی عمیقی در توسعه بلاک چین است. مطالعات موردی یکی از بهترین شرکت های بلاک چین شامل کیف پول چند رمزنگاری شده، پروژه وام های همتا به همتا، سیستم مبارزه با کلاهبرداری با استفاده از Sig3 Multi-signature و راه حل احراز هویت با قراردادهای هوشمند TrustStamp. این شرکت همچنین ادغام استخراج و پیشنهاد بهبود بیت کوین BIP-R10 را با پشتیبانی شاهد جداگانه (segwit) اجرا کرد. همه اینها Coinfabrik را به یک شرکت توسعه دهنده بلاک چین برتر با دانش و تجربه کامل در این زمینه تبدیل می کند.

تأسیس: 2014

تعداد کارکنان: 20+نفر

تمرکز: توسعه قرارداد هوشمند، حسابرسی قرارداد هوشمند، اشتراک داده های وام، مبادلات و کیف پول و اثبات وجود (PoE)

شرکت توسعه نرم افزار و بلاک چین Empirica Fintech

با اعتقاد به اینکه بلاک چین به بخش مهمی از زیرساخت های مبادلات مالی آینده تبدیل می شود، ایمپریکا تعداد زیادی از پروژه های فین تک را تحویل داده است و توسعه نرم افزاری سیستم های توزیع شده بر اساس بلاک چین را به طور کامل پذیرفته است. راه حل های نرم افزاری این شرکت از یک پلتفرم معاملاتی الگوریتمی رمزارز گرفته تا مدیریت دارایی های رمزنگاری و پورتال سرمایه گذاران ICO متغیر است. این شرکت به عنوان یکی از بزرگترین توسعه دهندگان بلاک چین، همچنین از این فناوری برای آربیتراژ و سایر برنامه های تجاری ارزهای رمزنگاری شده استفاده می کند.

خدمات شرکت شامل توسعه سیستم های بلاک چین، مانند کیف پول و صرافی های چند امضا، خدمات عرضه اولیه یا ICO در صورتی که مشتری قصد دارد با صدور توکن پول جمع آوری کند، قراردادهای هوشمند در اتریوم. این شرکت یکی از معدود شرکت های بلاک چین است که طیف وسیعی از مقوله های مالی را که می توان از فناوری بلاک چین استفاده کرد شامل تأمین مالی تجاری، وام، پردازش سهام پس از تجارت، سیستم های همتا به همتا (P2P)، حسابرسی خودکار انطباق و بیشتر را ارئه می دهد.

تأسیس: 2009

تعداد کارکنان: 40+نفر

تمرکز: قراردادهای هوشمند، مبادلات و کیف پول و توسعه ارزهای دیجیتال

مایکروسافت به عنوان یک شرکت توسعه بلاک چین وارد عمل می شود

شرکت مایکروسافت در توسعه بلاک چین

مایکروسافت یکی دیگر از غول های فناوری اطلاعات است که نام خود را به خط "برترین و بزرگترین توسعه دهندگان بلاک چین" اضافه کرده است. با توجه به استفاده گسترده از راه حل رایانش ابری آزور، این مرحله منطقی است. ارائه راه حل بلاک چین مایکروسافت ترکیبی از چندین چارچوب است:

کوردا

اتریوم

هایپرلجر

با ترکیب این ابزارها، شرکت بلاک چین می تواند به مشتریان خود یک پلتفرم دفتر توزیع شده برای استقرار یک شبکه چند مشارکتی چند گره ای با نقشه شبکه، دفاتر اسناد رسمی ارائه دهد. مایکروسافت آزور همچنین امکان تنظیم انواع توپولوژی های شبکه را در چند دقیقه می دهد. همچنین می تواند خدماتی را برای عضویت، سفارش و اعتبار سنجی ایجاد کند.

مدیریت پشت پرده توسعه بلاک چین شرکت مایکروسافت معتقد است که بلاک چین باید در درجه اول نظارت بر دارایی های مبتنی بر اینترنت اشیا را فعال کند. به عنوان مثال می توان به شبکه های بلاک چین چند حزبی برای زنجیره های تامین در صنایع غذایی و دارویی اشاره کرد. مایکروسافت این راه حل ها و سایر راهکارها را به شرکت های بزرگ ارائه می دهد تا ایمنی، اتوماسیون و کارایی بالاتری را ارائه دهد (همه در یک ابر توزیع شده).

تأسیس: 1975

تعداد کارکنان: 131000+نفر

تمرکز: پایگاه داده توزیع شده چند مدلی، میز کار بلاک چین و زنجیره های تامین

Ciklum: تقویت همکاری و خدمات توسعه بلاک چین

Ciklum، یک شرکت برون سپاری فناوری اطلاعات است که در توسعه نرم افزارهای ساحلی در شرق اروپا، به ویژه در اوکراین و بلاروس تخصص دارد. به گفته شرکت مشاوره ای Clutch واقع در واشنگتن، توسعه بلاک چین تنها دو درصد از خدمات کلی آنها را شامل می شود. از سوی دیگر، مدل تجاری کیکلوم متکی به تخصص فوق العاده این شرکت در توسعه نرم افزار است. Ciklum علاوه بر ارائه فعالیت های به اشتراک گذاری دانش به مشتریان، آزمایشگاه تحقیق و توسعه خود را نیز برای ایجاد محیط کار کارآمد دارد. این امر آن را به یکی از برترین و بزرگترین توسعه دهندگان بلاک چین تبدیل کرده است.

تأسیس: 2002

تعداد کارکنان: 3000+نفر

تمرکز: قراردادهای هوشمند و زنجیره تامین

Infosys خود را به عنوان یک شرکت توسعه بلاک چین دوباره تصور می کند

این شرکت، یک رهبر جهانی در زمینه مشاوره، توسعه و برون سپاری خدمات فناوری نوظهور است و تقریباً چهار دهه است که راه حل های نرم افزاری را برای مشتریان خود در بیش از پنجاه کشور جهان مستقر کرده است. با توجه به مهندسی گسترده شرکت و تخصص دیرینه فناوری، پذیرش بلاک چین گامی منطقی برای این شرکت بود. Infosys اهمیت ایجاد روابط مستحکم با مشتری را تشخیص می دهد. این شرکت بلاک چین با داشتن بیش از 100 دفتر توسعه، می تواند از مراکز تحقیق و توسعه و از بزرگترین توسعه دهندگان بلاک چین و انکوباتورها برای تحقیق، ارزیابی و نمونه سازی استفاده کند.

این شرکت برتر توسعه بلاک چین بر سه ستون ایستاده است و تحقق مفهوم پروژه را با یک بستر بلاک چین از پیش ساخته شده تسریع کرده و از آن پشتیبانی می کند. این شرکت به قابلیت همکاری پیشرفته ای دست یافته و امنیت و حفظ حریم خصوصی داده های مشترک، مدیریت اجماع، استانداردسازی مبادله داده ها و همچنین تراز مجدد فرآیندهای تجاری بین شرکت کنندگان در شبکه را ممکن می سازد. این شرکت اثبات مفهوم انرژی، ارتباطات، اوراق قرضه شرکتی، پرداختهای بین مرزی، حواله جهانی، پرداختهای همتا به همتا (P2P)، شفافیت زنجیره تامین و موارد دیگر را ارائه کرده است.

تأسیس: 1981

تعداد کارکنان: 187،000+نفر

تمرکز: رشد بلاک چین به عنوان یک سرویس، فناوری مشاوره، مشاوره بلاک چین و توسعه بلاک چین

BR Softech: خدمات توسعه بلاک چین

بی آر سافتک، یک شرکت توسعه دهنده برنامه های وب، موبایل و بازی است که دارای دفاتر در ایالات متحده، کانادا، استرالیا و هند است. این شرکت به عنوان یک شرکت در میان توسعه دهندگان بلاک چین، دارای یک سیستم اطلاعاتی جامع در صنایع و حوزه های مختلف است و به ارائه مهارت های مورد نیاز برای یک راه حل خاص فناوری اطلاعات، از جمله راه حل های دفتر مشترک اختصاص داده است. این شرکت متکی به برتری در مدیریت پروژه، پشتیبانی لحظه ای 24 ساعته از مشتری و تمرکز بر خواسته های مشتری است. این شرکت ارائه پیچیده ترین و پیشرفته ترین راه حل های وب و تلفن همراه را برای جلب رضایت مشتریان در سراسر جهان در اولویت خود قرار داده است.

از نظر توسعه بلاک چین، این شرکت تنها بخشی از منابع را به آن اختصاص می دهد. BR Softech بر هایپرلجر فابریک و تغییرات آن تمرکز می کند. بنابراین، با مشورت با شرکت بلاک چین BR Softech و سفارش خدمات توسعه نرم افزاری از آنها، مجموعه مشخصی از مشخصات فنی پروژه را به همراه فرصت ها و محدودیت های فناوری دریافت می کنید.

تأسیس: 2010

تعداد کارکنان: 180+نفر

تمرکز: هایپر لجر، توسعه بلاک چین، توسعه ارزهای دیجیتال و توسعه استخراج بیت کوین

شرکت توسعه و مشاوره بلاک چین MLG

شرکت بلاک چین MLG یک رویکرد کلیدی برای برون سپاری فناوری اطلاعات (ITO) ارائه می دهد و به شرکت ها کمک می کند تا روند استخدام کارشناسان را ساده کنند. تمرکز شرکت بر چیست؟ ابتدا، شرکت توسعه بلاک چین MLG حسابرسی امنیتی قراردادهای هوشمند را ارائه می دهد. سپس، این شرکت بلاک چین می تواند به توافقنامه های سرمایه گذاری در قالب توکن های قراردادی (یا SAFT)، انحلال ITO و مدیریت سرمایه عمومی نیز کمک کند.

شرکت MLG به عنوان یکی از چندین توسعه دهندگان بلاک چین همچنین می تواند یک رجیستری با رمز (TCR) ارائه دهد و از کمپین بازاریابی توکن و پاداش شرکت پشتیبانی کند. گذشته از آن، این شرکت می تواند برای حسابداری و مشاوره، خدمات برنامه ریزی استراتژیک و آموزش بلاک چین اجرایی به MLG مراجعه کند.

تأسیس: نامشخص

کارکنان: 30+نفر

تمرکز: مشاوره بلاک چین، توکن، توسعه، بازاریابی توکن، توزیع توکن و سرمایه بلاک چین

نحوه انتخاب شرکت های توسعه دهنده بلاک چین

با وجود تکامل و استقبال روزافزون در صنایع، بلاک چین یک فناوری نسبتا جوان است. ممکن است شرکت های معتبری وجود داشته باشند که بتوان آنها را به عنوان بهترین شرکت های بلاک چین در نظر گرفت که هنوز مورد توجه قرار نگرفته اند.

یافتن شریک بلاک چین، مشابه یافتن شریک قابل اعتماد برای هر پروژه دیگری است. بنابراین باید یک تحقیق اولیه انجام دهید، به اندازه کافی سوال بپرسید، شرکت باید به طور گسترده پاسخ دهد و در مورد برنامه های بلاک چین شما کنجکاو باشد. این نکته را باید در نظر داشت که این زمینه هنوز جدید و پرهیاهو است، یافتن شرکت مناسب برای ارائه بلاک چین به شما، زمان و تلاش زیادی می طلبد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
ارسال رایگان به سراسر کشور
خرید کتاب عصر رمز ارزبرای ثبت سفارش کلیک کنید
×
سبد گردانی (خانم باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
پشتیبانی فروش (آقای راسخ)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
پشتیبانی فروش (اقای رستمی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (آقای فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
سبد گردانی (آقای زارع)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 204
پشتیبانی فروش (آقای عبدی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبانی فروش (خانم فاطمی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
پشتیبانی فروش (آقای قلیپور)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
سبد گردانی (آقای یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
درخواست تماس با واحد سبدگردانی
برای برقراری تماس با واحد سبدگردانی ، کلیک نمایید

در صورت نیاز به برقراری ارتباط با واحد سبدگردانی مهندس علیرضا محرابی ، کافی است فرم مندرج را پر نمایید ، کارشناسان ما در اسرع وقت با جنابعالی تماس میگیرند و آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر