کیف پول های ارز دیجیتال بیت کوین کش

کیف پول های ارز دیجیتال بیت کوین کش
لوگو علیرضا محرابی
کیف پول های ارز دیجیتال بیت کوین کش
کیف پول ارز دیجیتال

توضیحی مختصر درباره بیت کوین کش

ارز دیجیتال بیتکوین کش یک شبکه پرداخت است که برای انجام تراکنش ها به تایید هیچ سازمان دولتی یا بانک نیازی ندارد. این کریپتو کارنسی به صورت غیرمتمرکز فعالیت کرده و بر روی ظرفیت تراکنش ها تمرکز دارد. بیتکوین کش در سال 2017 به بازار ارزهای دیجیتال وارد شده و همانند بیتکوین، نهایتا 21 میلیون واحد خواهد بود. ارز دیجیتال بیتکوین و بیتکوین کش شباهت های زیادی مانند همتا به همتا بودن دارند‌. اما از لحاظ فنی، تفاوت های ساختاری قابل توجهی بین آنها وجود دارد.

معرفی کامل ارز دیجیتال بیت کوین کش

از دیدگاه کاربران، بیتکوین طلای دیجیتال و بیتکوین کش پول دیجیتال قلمداد می شوند. مهم ترین تفاوت بین این دو رمز ارز، اندازه بلاک های آنهاست. هر بلاک بیتکوین 1 مگابایت و هر بلاک بیتکوین کش ۳۲ مگابایتی هستند(هنوز از حداکثر. ظرفیت بلاک ها استفاده نشده).

این افزایش حجم بلاک در بیتکوین کش، باعث افزایش سرعت تراکنش ها می شود. بیتکوین کش بر روی بلاکچین توسعه داده شده و یک فورک(یا انشعاب) از بیتکوین است. هدف اصلی این ارز دیجیتال آن است که با افزایش حجم تراکنش ها بتواند به عنوان ابزاری برای پرداخت ااکترونیکی استفاده شود و همانطور که از پسوند آن پیداست(کش=cash به معنای پول نقد) پول الکترونیکی قلمداد می شود.

توضیحی مختصر درباره بیت کوین کش

معرفی انواع کیف پول بیت کوین کش

در زیر با انواع کیف پولهای بیت کوین کش آشنا می شوید:

توضیحاتی درباره کیف پول های نرم افزاری بیت کوین کش

کیف پول های نرم افزاری بیت کوین کش در قالب کیف پول های اندرویدی، IOS، ویندوز(دسکتاپ) و آنلاین(تحت وب) ارائه شده اند. کیف پول های نرم افزاری به اینترنت متصل بوده و اصطلاحا گرم هستند. امنیت کیف پول های نرم افزاری به علت اتصال به اینترنت کمتر از کیف پول های سخت افزاری است اما سرعت انجام معاملات و دسترسی آسان به دارایی ها، با استفاده از کیف پول های نرم افزاری میسر است. کیف پول های نرم افزاری متنوعی توسط هزاران شرکت در سرتاسر جهان توسعه داده شده اند اما تعداد انگشت شماری از انها توسط اکثر کاربران بیت کوین کش استفاده شده اند. 

معرفی انواع کیف پول بیت کوین کش

توضیحاتی درباره کیف پول های سخت افزاری بیت کوین کش

کیف پول های سخت افزاری امنیت کاملی دارند و دلیل آن، عدم اتصال به اینترنت است. کلیدهای خصوصی کاربران در حافظه آنها ذخیره شده و فقط در مواقع نیاز، دسترسی به دارایی های کاربر را به ایشان می دهند. اکثر کیف پول های سخت افزاری مشابه یک فلش درایو هستند که از طریق درگاه USB یا بلوتوث به دستگاه شما متصل می شوند. رمزارزها را می توانید با استفاده از کیف پول کاغذی نیز نگهداری کنید. در روش نگهداری با کیف پول کاغذی، کلیدهای خصوصی بر روی یک برگه کاغذ پرینت می شوند و در زمان خرید یا فروش، می توانید با اسکن QR code آن، به رمز ارزهای خود دسترسی پیدا کنید. لجر نانو ایکس، ترزور مدل تی و کیپ کی، از بهترین کیف پول های سخت افزاری بیت کوین کش هستند. 

توضیحاتی درباره کیف پول های ویندوز بیت کوین کش

کیف پول ویندوز بیتکوین کش از کیف پول های نرم افزاری یا گرم است که برای دسترسی به کیف پول در پلتفرم کامپیوتر توسعه داده شده است. برای استفاده از کیف پول ویندوزی( یا دسکتاپ) بیت کوین کش باید نرم افزاری را روی کامپیوتر یا لپتاپ خود نصب کرده و وارد محیط کاربری خود شوید. از لحاظ امنیتی، کیف پول های ویندوزی بهتر عمل کرده و این موضوع به دو دلیل است:

  1. در هر زمان که نیاز باشد می توانید اتصال دستگاه با اینرتنت را کاملا قطع کنید. 
  2. کلیدهای خصوصی و اطلاعات مهم بر روی حافظه داخلی دستگاه ذخیره می شوند. 

رابط کاربری کیف پول های ویندوزی بسیار ساده و روان بوده و کارکردن با کیف پول را برای کاربران لذت بخش می کند. کیف پول های متنوعی برای ویندوز وجود دارند که از بیتکوین کش پشتیبانی می کنند؛ اکسودوس، اتمیک والت، کوینومی و Jaxx از بهترین کیف پول های ویندوز هستند. 

توضیحاتی درباره کیف پول های آنلاین بیت کوین کش

برای دسترسی به یک کیف پول انلاین بیتکوین کش، نیاز به نصب نرم افزار یا خرید سخت افزار ندارید. تنها با استفاده از یک مرورگر،  وارد سایت میف پول انلاین( تحت وب ) خواهید شد و به تمامی امکاات کیف پول دسترسی خواهید داشت. کیف پول های انلاین از لحاظ سرعت و عملکرد، برای کاربر بسیار کارامد هستند اما از لحاظ امنیتی، ضعیف ترین نوع کیف پول های دیجیتالی تلقی می شوند. تمامی اطلاعات و دسترسی های کیف پول انلاین توسط وبسایت توسعه دهنده کنترل شده و به این علت، در انتخاب کیف پول انلاین باید وقت کافی بگذارید و معتبرترین وبسایتها را انتخاب کنید. کیف پول های زیر، رضایت کاربران مختلف را به دست اورده اند و به نوعی؛ شناخته شده ترین کیف پول های انلاین بیتکوین کش هستند:

  • کیف پول آنلاین اتمیک والت
  • کیف پول Jaxx
  • کیف پول آنلاین BTC.COM

توضیحاتی درباره کیف پول های IOS بیت کوین کش

کیف پول های IOS بیت کوین کش همانند نسخه اندروید، یک اپلیکیشن هستند که بر روی دستگاه IOS شما نصب شده و امکانات یک کیف پول دیجیتالی را در اختیار شما می گذارند. این اپلیکیشن ها با رابط کاربری ساده و طراحی زیبا؛ توسعه داده شده اند. در صورتی که نکات امنیتی توصیه شده توسط وبسایت توسعه دهنده کیف پول IOS خود را انجام دهید، حد مطلوبی از امنیت را به دست خواهید آورد. احتمال نفوذ بد افزار ها همیشه وجود دارد، پس در فضای آنلاین باید به امنیت دارایی های خود اهمیت زیادی قائل شوید. 

توضیحاتی درباره کیف پول های IOS بیت کوین کش

توضیحاتی درباره کیف پول های اندروید بیت کوین کش

کیف پول های اندرویدی به صورت یک اپلیکیشن ارائه شده و بر روی دستگاه کاربر نصب می شوند. نکته مهم در طراحی کیف پول های اندرویدی، رابط کاربری ساده و فضای داخلی بدون پیچیدگی است. کیف پول های اندرویدی را تنها از منابع معتبر یا وبسایت توسعه دهنده اصلی دانلود و نصب کنید. در صورتی که نکات امنیتی پیشنهادی کیف پول را انجام دهید، تا حد مطلوبی از نفوذ بد افزارها و هکرها به کیف پول دیجیتالی خود جلوگیری خواهید کرد. کیف پول های متعدد و متنوعی برای پلتفرم اندروید توسعه داده شده اند؛ اتمیک والت، Jaxx، تراست والت، کوینومی و الکتروم کش از بهترین آنها هستند. 

کیف پول های بیت کوین کش چگونه کار می کنند؟

کیف پول های بیت کوین کش با توجه به نوع ساختار، کارکردهای مختلفی دارند و با توجه به سلیقه کاربران انتخاب می شوند. کیف پول های سخت افزاری بیتکوین کش با رمزنگاری بسیار پیشرفته، محیطی بسیار ایمن را برای نگهداری این رمز ارز محیا می کنند. کیف پول های نرم افزاری نیز با مزیت سرعت و ارائه عملکرد مناسب به کاربران؛ برای معاملات کوتاه مدت و استفاده معمول کاربران مناسب هستند. 

امنیت در کیف پول های بیت کوین کش

یکی از مهم ترین پارامترهای انتخاب کیف پول دیجیتالی، بحث امنیت آن است. کیف پول های سخت افزاری ایمن ترین روش نگهداری رمزارزها هستند. کیف پول های نرم افزاری به دلیل اتصال به اینترنت، همیشه در معرض خطرات و ورود بدافزارها قرار می گیرند و به همین دلیل، تامین امنیت آنها کار مشکلی است. در صورتی که می خواهید ارزهای دیجیتالی خود را برای بلند مدت نگهداری کنید، بهترین روش استفاده از کیف پول های سخت افزاری است. در کنار ان می توانید با استفاده از کیف پول های نرم افزاری، معاملات روزانه و معمول خود را انجام دهید. 

لیست تمامی کیف پول های ارز دیجیتال

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram