1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. کاربردهای ارز دیجیتال
  4. پلتفرم بای فراست (Bifrost) چیست؟

پلتفرم بای فراست (Bifrost) چیست؟

پلتفرم بای فراست (Bifrost) چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
پلتفرم بای فراست (Bifrost) چیست؟
کاربردهای ارز دیجیتال

پلتفرم بای فراست (Bifrost) یک پلتفرم میان ‌افزار چند زنجیره‌ ای است که توسعه ‌دهندگان را قادر می ‌سازد تا از چندین پروتکل بلاک چین به طور همزمان و یکپارچه استفاده کنند. Bifrost که به یک بلاک چین محدود نمی شود، محیط جدیدی ایجاد می کند که در آن توسعه دهندگان می توانند بهترین پروتکل ها را برای توسعه DAppهای مقیاس پذیرتر و انعطاف پذیرتر ترکیب کنند.

درباره پلتفرم بای فراست

پلتفرم بای فراست چیست؟

Bifrost پروژه‌ای است که بر روی کوساما ساخته شده است و به کاربران امکان می‌ دهد در برنامه ‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) شرکت کنند و در عین حال پاداش‌ هایی را برای ارز دیجیتال خود دریافت کنند.

استیکینگ ارزهای دیجیتال به کاربران این امکان را می دهد که توکن های خود را در قراردادهای هوشمند قفل کنند تا پاداش های استیک را به دست آورند. با این حال، یکی از محدودیت‌ های اصلی در پرداخت سنتی این است که کسانی که ارز دیجیتال خود را قفل می ‌کنند، نمی‌ توانند به وجوه خود برای شرکت در فعالیت‌ های مختلف DeFi دسترسی داشته باشند.

Bifrost، یک پلتفرم میان‌افزار چند زنجیره‌ای است که به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا برنامه‌های غیرمتمرکز را روی پروتکل‌های متعدد ایجاد کنند. ایده اصلی این پروژه ارائه راه حلی برای توسعه دهندگانی است که با محدودیت های استفاده از یک پروتکل مواجه هستند. به زبان ساده، پروتکل‌های بلاک چین موجود نمی‌توانند غیرمتمرکز بودن، ایمنی و قابلیت همکاری را فراهم کنند، به این معنی که نمی‌توانند به یکباره با یکدیگر معامله کنند. این موضوع توسط بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین، به عنوان «سه‌گانه بلاک چین» نامیده شد. Bifrost از زبان برنامه نویسی و مجموعه توسعه خود برای ایجاد یک محیط پویا برای توسعه این برنامه های غیرمتمرکز استفاده می کند. پروتکل حاصل منعطف، مقیاس پذیر و قابل تعامل است.

با Bifrost، سیستم‌های بلاک چین به عنوان اجزا یا بلوک‌های سازنده استفاده می‌شوند که می‌توانند برای ایجاد یک پروتکل سفارشی متشکل از چندین بلاک چین ترکیب شوند. برنامه های غیرمتمرکز حاصل بر روی بلاک چین های ادغام شده با استفاده از ویژگی های آنها اجرا می شوند. این درها را برای موارد استفاده بی نهایت باز می کند زیرا dApps ساخته شده در این محیط امکان همکاری در زنجیره ها را فراهم می کند. به طور کلی، Bifrost بستری را برای توسعه‌دهندگان فراهم می‌کند تا کل فرآیند را از توسعه، استقرار و راه‌اندازی DAppهایشان انجام دهند.

هدف تیم Bifrost حذف این مسدود کننده خاص با معرفی liquid staking است، مفهومی که به کاربران امکان می‌ دهد هر ارز دیجیتالی را با استفاده از پلتفرم Bifrost مانند DOT یا ETH به اشتراک بگذارند و در ازای آن یک vToken با ارزش برابر (vDOT یا vETH) دریافت کنند.

این vTokenها متعاقباً به هر کسی اجازه می ‌دهد به دیفای در کوساما دسترسی داشته باشند بدون اینکه مجبور باشند بیش از مقدار کمی از پاداش‌های خود را کنار بگذارند.

انتظار می ‌رود که توکن BNC بای فراست برای اعضای انجمنی که از KSM خود، (ارز دیجیتال کوساما)، استفاده می ‌کنند، پخش شود تا در فرآیندی به نام حراج پاراچین، به اجرای برنامه به عنوان پاراچین در کوساما رای دهند.

پلتفرم بای فراست (bifrost) اولین میان افزار بلاک چین در جهان است که فناوری چند زنجیره ای را فعال می کند. این پلتفرم در سئول، کره جنوبی، 5 نوامبر 2021 ایجاد شد که اولین میان افزار بلاک چین در جهان که اتصال چند زنجیره ای واقعی را امکان پذیر می کند. راه اندازی کیف پول Biport نیز اعلام شد که یک پاسپورت جهانی برای دنیای چند زنجیره ای مالی غیرمتمرکز. Biport Wallet یک کیف پول منبع باز و غیرمتمرکز است که به صورت یکپارچه به چندین شبکه بلاک چین متصل می شود و به کاربران رمزارز امکان می دهد چندین ارز دیجیتال را در یک مکان مدیریت کنند. کیف پول Biport که در حال حاضر از ارزهای رمزنگاری شده در سراسر شبکه های بلاک چین از جمله بیت کوین، اتریوم، زنجیره هوشمند بایننس، آوالانچ و کلایتن پشتیبانی می کند، از ابتدا طراحی شده است تا بدون خطا، امن ترین تجربه چند زنجیره ای را ارائه دهد و دسترسی به دنیای DeFi را دموکراتیک کند.

پلتفرم بای فراست و استیکینگ

در پلتفرم بای فراست توسعه ‌دهندگان می توانند برنامه ها و اپلیکیشن‌ های مختلفی را در شبکه‌ های مختلف ایجاد و عرضه نمایند. آن ها می توانند با نوشتن کد اپلیکیشن مورد نظرشان و ارسال آن در پلتفرم بای فراست، برنامه های خود را در شبکه‌ های بلاک چین مورد نظر تحویل بگیرند. با استفاده از پلتفرم بای فراست توسعه ‌دهندگان و کاربران آن می‌ توانند به سادگی برنامه ای غیرمتمرکز یا DAppهای خود را اجرایی کنند و حتی در صورتی که بلاک چین ‌های سریع ‌تر و کارآمدتری روی کار آمدند، برنامه‌ های خود را به این شبکه ‌ها نیز انتقال دهند.

وب سایت: http://theBifrost.io

صنعت: نرم افزار کامپیوتر

اندازه شرکت: 11 تا 50 کارمند

مرکز فعالیت: گانگنام-گو، سئول

نوع شرکت: خصوصی

سال تاسیس: 2016

تخصص: بلاک چین، توسعه نرم افزار، DApps و DeFi

پلتفرم بای فراست چگونه کار می کند؟

پلتفرم بای فراست چگونه کار می کند؟

برای استفاده از بهترین بلاک چین، بای فراست کد dApp را در مرحله استقرار تقسیم می کند و آن را به گونه ای بازسازی می کند که dApp بتواند اجزای مناسب هر بلاک چین را داشته باشد. بنابراین، به جای افزایش هزینه های محاسباتی با افزودن لایه های انتزاعی برای تشکیل یک سیستم ناهمگن، Bifrost فقط dApp را به شکل قراردادهای هوشمند بومی هر بلاک چین تقسیم می کند. سپس Bifrost به عنوان یک "Linker یا پیوند دهنده" عمل می کند و اطمینان حاصل می کند که این اجزا به صورت روان و همزمان کار می کنند.

با توجه به وایت پیپر، Bifrost معتقد است که به جای تلاش برای ایجاد بلاک چین کامل که همه مشکلات را حل می کند، الگوریتم های انتخابی متناسب با نیازهای شما بهترین گام به جلو است زیرا یک بلاک چین نمی تواند بر همه آنها حکومت کند. مقیاس پذیری و قابلیت همکاری آینده بلاک چین است و پروژه هایی مانند Bifrost در حال باز کردن درها برای کاربران به آینده است.

فرآیند ساخت dApp دارای 3 مرحله است:

توسعه: برای توسعه، Bifrost زبان برنامه نویسی سطح بالا خود را به نام "Recipe" توسعه داده است، یک توسعه دهنده ترکیبی از بلاک چین ها را انتخاب کرده و کد قرارداد هوشمند را در زبان برنامه نویسی مذکور می نویسد.

استقرار: در مرحله استقرار، dApp تقسیم شده و بازسازی می شود تا ویژگی های منحصر به فرد هر بلاک چین را به دست آورد.

عملیاتی: مرحله نهایی مرحله عملیاتی است، جایی که بای فراست به عنوان یک پیوند دهنده برای اجزای بازسازی شده عمل می کند که اجرای روان dApp را تضمین می کند.

موارد استفاده پلتفرم بای فراست

نیازی به گفتن نیست که همه موارد استفاده به این گستردگی نیاز به راه حل ندارند و مهم است که شناسایی کنیم چه مسائلی را می توان به طور موثر توسط پروتکل های ادغام شده حل کرد. با توجه به آنچه گفته شد، موارد استفاده زیادی وجود دارد که می توان با استفاده از پلتفرم Bifrost از آنها بهره برد. برخی از آن ها عبارتند از:

  • بازارهای غیرمتمرکز را می توان در جایی طراحی کرد که کاربران بتوانند با استفاده از ارزهای دیجیتال مختلف خرید کنند.
  • برنامه های کاربردی برای مبادلات غیرمتمرکز می توانند در چنین اکوسیستمی به راحتی کار کنند.
  • به طور مشابه، سوابق بهداشتی و پزشکی را می توان به این اکوسیستم نیز وارد کرد. 
  • یکی دیگر از موارد استفاده درخشان، تشکیل یک سیستم پرداخت غیرمتمرکز مانند پی پال برای ارزهای دیجیتال است که سکه های مختلف را می پذیرد.
  • بخش بازی را نیز می توان با ایده های مختلف مورد بهره برداری قرار داد.

BiFi

به عنوان نمایشی از پتانسیل بای فراست، BiFi اخیراً به عنوان اولین dApp ساخته شده بر روی Bifrost راه اندازی شد. این پروژه اتریوم، بیت کوین، ترون، BNB، DOT و Klaytn را از طریق اتصال چند زنجیره ای خود به هم متصل می کند و اکوسیستم DeFi را گسترش می دهد. BiFi توکن مخصوص به خود به نام BiFi دارد. این توکن برای خدمات مالی مختلفی که در BiFi منتشر می شوند استفاده می شود.

توکن Bifrost (BFC)

توکن BFC

این پروژه هنوز در مراحل اولیه خود بوده و به دلیل بهره مندی خوب از پتانسیل رشد در آینده نزدیک برخوردار است. توکن بای فراست یا BFC که در حال حاضر با توجه به coinmarketcap در رتبه 527 قرار دارد، توکن بومی اکوسیستم Bifrost است. توسعه ‌دهندگان با استفاده از BFCها پرداخت می‌کنند تا dAppهای خود را در پلتفرم بای فراست توسعه دهند و به کار گیرند. این توکن مدتی پیش شروع به معامله کرد و ارزش بازار آن در زمان انتشار 29 میلیون دلار بود. در مجموع 4 میلیارد توکن صادر شده است که از این تعداد 256 میلیون در گردش است.

فضای DeFi هنوز در مراحل ابتدایی خود است و پروژه های مبتنی بر DeFi زیادی در بازار اجرا نمی شوند. شکاف های زیادی وجود دارد که باید پر شود و چنین رویکردهای نوآورانه ای برای بلاک چین و امور مالی غیرمتمرکز نوید رشد را برای پلتفرم بای فراست می دهد. اگرچه این توکن خیلی وقت پیش منتشر نشده و لیست نشده است اما موارد استفاده آن قوی و محکم است تا جایی که BFC را به یک مدعی قوی برای رشد تبدیل می کند. در جایی که پروژه ها به دنبال پذیرش کریپتو هستند، پر کردن شکاف ها در سمت توسعه در واقع می تواند به دستیابی به این شاهکار کمک کند.

علاوه بر این، قابلیت همکاری چند زنجیره ای و قابلیت انباشته پروتکل در واقع یک گام بزرگ رو به جلو است و قطعاً پروژه هایی را که از محدودیت های پروتکل رنج می برند جذب خواهد کرد. در مجموع، رویکرد بهتر به فناوری؛ راه‌ حل ‌های نوآورانه برای مقیاس ‌پذیری، امنیت، تمرکززدایی و فضای کاوش کلی برای توسعه ‌دهندگان، پلتفرم بای فراست را به یک رقیب قوی برای رشد در میان تمام پروژه‌های مبتنی بر DeFi که وارد فضا می ‌شوند، تبدیل می ‌کند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
موبایل 09927779050
موبایل 09927779050
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com