تحلیل بنیادی ارز دیجیتال دش

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال دش
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال دش
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال

در این مقاله به تحلیل بنیادی ارزدیجیتال dash  میپردازیم. این ارزدیجیتال یکی از معروف ترین و قدرتمند ترین ارزهای دیجیتال است .همچنین دش به جز حریم خصوصی عالی که دارد، ویژگی‌های بزرگ دیگری نیز دارد.

تاریخچه ارز دیجیتال دش

DASH در ۱۸ ژانویه سال ۲۰۱۴ توسط تیمی به سرپرستی ایوان دوفیلد آغار شد. ارز دیجیتال dash ابتدا با نام ایکس کوین(Xcoin) ارائه شد. در فوریه ۲۰۱۴، نام پروژه به دارک کوین (Darkcoin) تغییر پیدا کرد اما در ۲۵ مارس سال ۲۰۱۵، نام نهایی dash برای آن انتخاب گردید.

Dash چیست و چگونه کار میکند؟

این پلتفرم یک بلاکچین منبع باز و ارزدیجیتالی است که بر ارائه یک شبکه پرداخت جهانی سریع ، ارزان و غیرمتمرکز تمرکز دارد.  بر اساس برگه اطلاعات این پروژه ، Dash با ایجاد حریم خصوصی قوی تر و معاملات سریعتر به دنبال بهبود بیتکوین است.

از زمان شروع به کار ، Dash شامل ویژگی هایی مانند یک شبکه دو لایه با گره های تشویقی ، از جمله گره های اصلی است،همچنین حاکمیت این پروژه غیرمتمرکز شده است.دش دارای  سیستم InstantSend است، که امکان پرداخت فوری و تسویه حساب را فراهم می کند. همچنین دارای ChainLocks است ، که باعث می شود بلاکچین Dash تغییرناپذیر باشد. یک ویزگی دیگر نیز دارد که PrivateSend نام دارد که حریم خصوصی اختیاری دیگری برای معاملات به کاربران ارائه می دهد.

Dash چیست و چگونه کار میکند؟

چه چیزی dash را منحصر به فرد می کند؟

بر اساس وب سایت این شرکت ، هدفdash  این است تا به کاربرپسندترین و مقیاس پذیرترین ارز دیجیتالی در جهان برای پرداخت ها تبدیل شود. برای دستیابی به این مهم ، پروژه به شبکه ای از الگوها متکی است ، که سرورهایی هستند که توسط وثیقه های موجود در Dash پشتیبانی می شوند و برای ارائه خدمات پیشرفته به طور ایمن و حاکمیت بر سیستم پیشنهادی Dash طراحی شده اند. 

در ازای دریافت بخشی از پاداش های بلوک های ساخته شده ، masternodes (گره های اصلی)لایه دوم خدمات را به شبکه ارائه می دهند. آنها عملکردهایی مانند InstantSend ، PrivateSend و ChainLocks را تسهیل می کنند.

Dash برای هر یک از کاربران که چه موسسات باشند و چه بازرگانان ، و یا افراد عادی ،خدمات مالی و  حواله های بین المللی را ارائه میدهد. 

سیستم حاکمیتی Dash یا خزانه داری ، 10٪ از پاداش های هر بلوک ساخته شده را برای توسعه پروژه به صورت رقابتی و غیرمتمرکز توزیع می کند. این کار امکان ایجاد بسیاری از سازمان های بودجه دار ، از جمله گروه dash core را فراهم کرده است.

جمع بندی

باتوجه به پارامتر های بنیادی که این پروژه اراده داده است دور از انتظار نیست که در انده ای نزدیک به یکی از بزرگترین پلتفرم های بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شود.

در این باره بیشتر بخوانید

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram