1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. تحلیل ارز دیجیتال
  4. دلایل افزایش قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

دلایل افزایش قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

دلایل افزایش قیمت ارز دیجیتال بیت کوین
لوگو علیرضا محرابی
دلایل افزایش قیمت ارز دیجیتال بیت کوین
تحلیل ارز دیجیتال

به دلیل پیشرفت بیت کوین در انتقال همتا به همتای ارزش بدون نیاز به واسطه و اعتماد، در سال های اخیر قیمت آن افزایش یافته است. اما اگر بخواهیم دلایل افزایش قیمت بیت کوین را در چند مورد کلی خلاصه کنیم، می توانید به موارد زیر اشاره کنید: 

  1. ثابت بودن عرضه و افزایش سطح تقاضای بیت کوین
  2. افزایش هزینه استخراج بیت کوین
  3. افزایش تعداد صرافی ها و خودپردازهای بیت کوین
  4. ضعیف بودن سایر رقبای بیت کوین
  5. ثبات و امنیت شبکه بیت کوین
  6. رسانه ها، نهنگ ها و دستکاری قیمت 
  7. مقبولیت و کاربرد پذیری

معرفی کامل ارز دیجیتال بیت کوین

1.ثابت بودن عرضه و افزایش سطح تقاضای بیت کوین

یکی از مواردی که در قیمت بیت کوین می تواند موثر باشد، اصل عرضه و تقاضا است. به گونه ای که با افزایش تقاضا و کاهش عرضه، قیمت یک دارایی افزایش می یابد. 

از آنجایی که روش تولید بیت کوین بی نظیر بوده، برخلاف تولید ارزهای ملی که دولت می تواند با چاپ پول میزان عرضه را تغییر دهد، بیت کوین تنها می تواند 21 میلیون واحد را تحت فرآیندی به نام استخراج تولید کند. بنابراین برای حفظ ماندگاری بیت کوین و طولانی تر شدن مدت استخراج بیت کوین های جدید، در کد بیت کوین فرآیندی به نام «هاوینگ» انجام می شود. 

در واقع فرآیند هاوینگ آنقدر تکرار می شود تا به مرور زمان عرضه بیت کوین به بازار کمتر و کمتر شود. بنابراین پیش بینی می شود که استخراج تمام بیت کوین ها تا سال 2140، طول بکشد.

1.ثابت بودن عرضه و افزایش سطح تقاضای بیت کوین

2.افزایش هزینه استخراج بیت کوین

برای استخراج بیت کوین، نیاز به داشتن تجهیزات قدرتمندی است که برق زیادی مصرف می کنند. اما از آنجایی که تولید بیت کوین به مرور زمان کمتر و کمتر می شود، برای استخراج آن نیاز به تجهیزاتی است که قدرت پردازشی بیشتری به شبکه اختصاص دهند. پس با فرض افزایش تقاضا، چنانچه هزینه استخراج بیت کوین بیشتر شود، ماینرها حاضر به فروش بیت کوین های خود با قیمت کم به بازار نمی شوند و قیمت ها افزایش پیدا می کند. 

3.مقبولیت و کاربرد پذیری

هدف از ایجاد و تولید بیت کوین این است که در بازار کاربرد داشته باشد. پس زمانی که افراد بیشتری به بیت کوین اعتماد کنند و از آن به عنوان یک روش پرداخت و یا یک ابزاری برای پرداخت استفاده کنند، طبیعی است که ارزش آن افزایش می یابد. 

پس هر چقدر بیت کوین به عنوان یک ابزار پرداخت یا ابزار سرمایه گذاری شکل رسمی تری به خود بگیرد و مقبولیت آن در بین افراد بیشتری گسترش یابد، بازار آن هم بزرگ و بزرگ تر خواهد شد. 

4.ضعیف بودن سایر رقبای بیت کوین

در حال حاضر بیش از 2500 ارز دیجیتال با نام ها و نمادهای مختلفی در صرافی های دیجیتال معامله می شوند. از طرف دیگر با توجه به مشکلات پول های رایج، اینطور به نظر می رسد که ارزهای دیجیتال غیر متمرکز در حال افزایش هستند. پس برای کاربردی شدن در میان دیگر ارزهای دیجیتال، رقابت سختی وجود داشته باشد. 

با توجه به شرایط حال حاضر، ارز دیجیتال بیت کوین توانسته است سهم بالایی از بازار ارز دیجیتال را به خود اختصاص دهد. حتی با ورود ماینرهای بیشتر و افزایش هش ریت شبکه، امنیت ارز دیجیتال بیت کوین افزایش یافته است. 

4.ضعیف بودن سایر رقبای بیت کوین

5.افزایش تعداد صرافی های بیت کوین 

 در حال حاضر، بیت کوین در میان دیگر ارزهای دیجیتال، دسترسی راحت تری دارد، اما با وجود این شرایط همچنان جای پیشرفت بیشتری دارد. 

اما تمامی صرافی های ارز دیجیتال به غیر از هر ارز دیجیتال دیگری، بیت کوین اولین ارزی است که در صرافی ها خرید و فروش می شود. در این میان نیز خود پردازهای بیت کوین هم جایگاه خاصی برای کاربردی شدن این ارز دیجیتال پیدا کرده است. 

خودپردازهای بیت کوین، همانند خودپردازهای سنتی که با نصب در خیابان ها و فرودگاه ها نقش موثری در مقبولیت کارت های اعتباری دارد، این دسته از خودپردازهای بیت کوین با تبدیل سریع پول نقد به بیت کوین، دسترسی به بیت کوین را افزایش داده است. در حال حاضر روند نصب خودپردازهای بیت کوین در سراسر جهان روندی به شدت صعودی دارد.

6.ثبات و امنیت شبکه بیت کوین

اصلی ترین دلیلی که باعث می شود که بیت کوین از دیگر ارزها و دارایی ها متمایز شود، غیر متمرکز بودن و امنیت شبکه آن است. با وجودی که بیش از 11 سال از فعالیت بیت کوین گذشته است، امنیت شبکه آن افزایش یافته است. تا کنون قوانین پروتکل آن هیچ تغییری نکرده و تا کنون هیچ گونه برگشتی نداشته و هیچ فردی نتوانسته جلوی تراکنش بیت کوین را بگیرد. 

هر چه قدر هم زمان بگذرد، شبکه بیت کوین پایداری خود را حفظ می کند و اعتماد به این شبکه بیشتر می شود. عواملی هم چون هک نشدن دارایی، عرضه ثابت، بلوکه نشدن پول و عدم برگشت تراکنش می شود تا بیت کوین نزد مردم از محبوبیت بیشتری برخوردار باشد. البته تمامی این عوامل باعث می شود که تقاضا و ارزش بیت کوین افزایش یابد. 

7.رسانه‌ها، نهنگ‌ها و دستکاری قیمت

در حال حاضر رسانه های بزرگی با مخاطبان چند صد میلیونی که به «نهنگ» مشهور هستند، وجود دارند که می توانند به صورت کوتاه مدت قیمت بیت کوین را کاهش و یا افزایش دهند. نهنگ ها با ثبت سفارشات خرید سنگین در صرافی های ارز دیجیتال، می توانند جهت مثبتی به بازار ارز دیجیتال بیت کوین دهند. البته صرافی ها و افراد با نفوذ در حوزه ارزهای دیجیتال بارها اقداماتی از قبیل ایجاد سفارشات مصنوعی و اختلال عرضه و تقاضا، موجب دستکاری در قیمت ها شده اند. اما از آنجایی که بیت کوین در شرایط فعلی، بازار بسیار کوچکی دارد، استعداد بیشتری برای دستکاری در قیمت آن وجود دارد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com