تحلیل بنیادی ارز دیجیتال دیکرد

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال دیکرد
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال دیکرد
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال

در این مقاله نگاهی به پروژه Decred میندازیم که بیشتر از مخفف ان یعنی DCR استفاده میشود.

 ارز دیجیتال دیکرد جهت حل مشکلاتی که بیتکوین با آن مواجه بوده است طراحی شده است.این مشکل که بیتکوین با ان مواجه شده بود در قسمت مقیاس پذیری بوده که باعث شکاف بزرگی در جامعه بیتکوین شده بود.این پروژه برای حل کردن این مشکل به کاربرانش امکان رای دادن درباره مشکلات را داده است یعنی هر کسی از کاربران میتواند درباره آینده پیشنهادهایی بدهد.

DCR از یک سیستم قرعه کشی غیرمتمرکز برای انتخاب استخراج کنندگان PoS برای رأی دادن جهت چگونگی ساخت بلوک های PoW استفاده می کند.

مزایای این ارزدیجیتال چیست؟

در Decred از یک سیستم دوگانه اثبات کار (Proof Of Stake)و اثبات سهام (Proof Of stake) استفاده می‌شود که همین موضوع آن را تبدیل به یک کوین بخصوص کرده است.

سیستم بیشتر ارزهای دیجیتال اینگونه است که ماینر‌ها بلاکی را تایید می‌کنند سپس این بلاک وارد شبکه شده و به بلاکچین می پیوندد؛ اما در DCR به این شکل نیست.

بسیاری از ارزهای دیجیتال با مشکلات مدیریتی رو به رو هستند؛ اما Dered، که مخفف اعتبار غیرمتمرکز است، این مشکلات را با سیستم مدیریت غیرمتمرکز و رای‌گیری پیشرفته‌اش در بلاکچین حل کرده است. 

این مشکلات به این صورت بوده است که در واقع ماینرها جریان سیستم را مشخص می‌کردند به این شکل که با استفاده از POW بلاک را کامل می کردند و تمام پاداش بلاک را دریافت کرده و چیزی برای کاربران عادی باقی نمی‌گذاشتند.

اشکال دیگری که وجود دارد قدرت هش گذاری است که یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک شبکه غیرمتمرکز است. نرخ هش میزان قدرت محاسباتی موجود در شبکه را نشان میدهد که هرچقدر بیشتر باشد امنیت، سرعت و تاثیر‌گذاری بیشتری را برای شبکه به ارمغان می‌آورد.بصورت عادی باید این نرخ هش گذاری یکسان تقسیم شده باشند اما در بیتکوین و بسیاری از کوین های دیگر اینگونه نبوده است.

مزایای این ارزدیجیتال چیست؟

این سیستم دوگانه اثبات سهام و اثبات کار چکونه کار می کند؟

به این صورت است که باید تمام مراحل زیر برای اضافه شدن یک بلاک به بلاکچین انجام شود:

ماینرها با استفاده از POW بلاک‌ها را در DCR استخراج می‌کنند.

پنج اعتبارسنج با سهامی که در شبکه قرارداده اند که اتفاقی  هم انتخاب می‌شوند، باید این بلاک‌ها را تایید کنند.

در صورتی که 3 تا از این 5 اعتبارسنج ها بلاک را تایید کنند، بلاک مورد نظر به بلاکچین اضافه می گردد.

در آخر 60 درصد پاداش به استخراج‌کننده‌ها و 30 درصد به اعتبارسنج‌ها داده می‌شود.همچنین  10 درصد از این پاداش متعلق به خود سیستم Decred است تا برای پروژه‌های آینده سرمایه‌گذاری کند.

نکته اینجاست که اگر بلاک توسط اعتبارسنج‌ها تایید نگردد، پاداش ماینر‌ها نیز پرداخت نمی شود و بلاک حذف خواهد شد.

جمع بندی 

این ارز دیجیتال اگرچه هنوز به محبوبیت زیادی دست نیافته است اما با توجه به راه حل هایی که ارائه کرده است از لحاظ بنیادی بسیار قوی بوده و می توان انتظار رشد بیشتری را برای این کوین متصور بود.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram