چگونه ارز دیجیتال وی چین بخرم؟

چگونه ارز دیجیتال وی چین بخرم؟
لوگو علیرضا محرابی
چگونه ارز دیجیتال وی چین بخرم؟
آموزش ارز دیجیتال

ارز دیجیتال وی چین، یک شرکت خدماتی مبتنی بر بلاک چین بوده که هدف آن ایجاد« اکوسیستمی برای ایجاد کسب و کار عاری از اعتماد و توزیع شده» است. با ایجاد چنین اکوسیستم می توان روند اطلاعات شفاف، همکاری کارآمد و موثر و انتقال ارزش با سرعت بالا را ایجاد کرد. 

پروژه وی چین جزو پروژه های جدیدی است که به تازگی در بازار فعالیت خود را شروع کرده است. اما با توجه به این مدت که در بازار فعالیت کرده است توانسته است یک محصول کارآمد را به مشتریان خود ارائه نماید. 

صنایع مختلفی همچون صنایع کشاورزی، کالاهای لوکس، لجستیک، صنایع غذا و دارو از پلتفرم بلاک چین وی چین استفاده می کند.

ارز دیجیتال وی چین؛ تا کنون کارایی های بی شماری داشته، به عنوان مثال از این ارز دیجیتال برای رهگیری هر کالایی در زنجیره تامین استفاده می شود. به علاوه می توان از صحت و کیفیت کالا نیز اطمینان پیدا کرد و کیفیت محصولات غذایی را نیز حفظ کرد. 

ارز دیجیتال وی چین چگونه کار می کند؟

در ابتدا ارز دیجیتال وی چین به عنوان یک شرکت تامین بلاک چین فعالیت خود را شروع کرد. اما از همان ابتدا سیستم کاری وی چین به صورت پلتفرم نرم افزار غیر متمرکز DAPP فعالیت خود را شروع کرد. 

از آنجایی که برای رهگیری کالا در بلاک چین وی چین، از زمان تولید تا مصرف، از تکنولوژی بلاک چین و تراشه هوشمند استفاده می شود، می توان از این تراشه هوشمند در فناوری های مختلفی از جمله اینترنت اشیا نیز استفاده کرد. 

شاید در ظاهر تکنولوژی جذابی نباشد، اما تاثیر بسیاری در تضمین کیفیت محصولات تمامی صنایع دارد. 

در فوریه سال 2018، نام شرکت وی چین به وی چین تور تغییر کرد. این تغییر اسم، فعالیت این شرکت را از زنجیره تامین به متداول ترین راه حل نرم افزار غیرمتمرکز تجاری مثل اتریوم انتقال داد. پلتفرم جدید وی چین از دو نوع توکن مختلف استفاده می کند که شامل: 

توکن وی چین (VET) و توکن های وی تور (VTHO)

 1. توکن وی چین (VET): قبل از اجرای شبکه اصلی وی چین، تنها شبکه ای که در این شبکه استفاده می شد، ون بود. اما زمانی که این تیم از اتریوم به بلاک چین خود منتقل شد، در مبادله 1:100  توکن های VEN را با توکن های VET مبادله کردند. 
 2. از توکن های VET، به عنوان پول های هوشمند استفاده می شود تا فعالیت هایتجاری رد بلاک چین اجرا شود. شرکت هایی که دارای توکن های VET، هستند از اولویت بالاتری برخوردار بوده و حق بیشتری در بلاک چین به آنها داده می شود. 
 3. توکن های وی تور (VTHO): اگر دارای توکن وی چین هستید، می توانید توکن (VTHO) را نیز دریافت کنید و از این توکن می توانید برای قراردادهای هوشمند و اجرای برنامه های کاربردی در بلاک چین استفاده کنید. 

ارز دیجیتال VET را در کدام کیف پول می توان ذخیره کرد؟

در حال حاضر توکن های VET، که جایگزین توکن های ERC20 VEN هستند، به عنوان یک کیف پول پیشنهادی برای ذخیره و نگهداری سرمایه شما در پلتفرم وی چین تور مورد استفاده قرار می گیرد. از این کیف پول در سیستم عامل اپل یا همان IOS، اندروید و در کیف پول های سخت افزاری لجر نصب می شود. 

 1. کیف پول سخت افزاری: امن ترین کیف پولی که می توان برای ذخیره وی چین از آن استفاده کرد، کیف پول سخت افزاری است که می توان کیف پول Ledger را پیشنهاد کرد. 
 2. کیف پول کاغذی: این مدل کیف پول از جمله ارزان ترین روش ها برای ذخیره آفلاین وی چین است. پس می توانید از یک کیف پول کاغذی که دارای تمام کلید های عمومی و خصوصی است نیز استفاده کنید. 
 3. کیف پول های نرم افزاری: راحت ترین روش برای ذخیره ارز دیجیتال وی چین است. اما از آنجا که جزو کلیدهای آنلاین شما محسوب می شود، خطر از دست دادن وجوه شما وجود دارد. کیف پول آنلاین برای استفاده های روزانه، گزینه بسیار مناسبی است. از کیف پول های نرم افزاری می توان به کیف پول تراست اشاره کرد. 

لیست کامل کیف پولهای ارز های دیجیتال

چگونه می توان ارز دیجیتال وی چین را خرید؟

برای خرید ارز دیجیتال وی چین می توان از دو روش استفاده کرد که شامل:

استفاده از صرافی های پشتیبان وی چین

از جمله ساده ترین روش هایی که برای خرید وی چین می توان استفاده کرد، استفاده از صرافی های معتبری است که می توانند از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند. پس می توانید با پرداخت ریال، این ارز را به کیف پول خود انتقال دهید.  

تبدیل بیت کوین به وی چین: تبدیل بیت کوین یا سایر آلت کوین در صرافی های مختلف ارزهای دیجیتال نظیر بایننس، اوکی اکس، کریپتودات، بیت فینکس به وی چین است. 

آموزش روش خرید ارز دیجیتال وی چین از صرافی بایننس

چنانچه می خواهید وی چین را از سایت صرافی بایننس بخرید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که در این سایت ثبت نام کنید و حساب کاربری ایجاد کنید.

مطابق با شکل زیر، می توانید علاوه بر گزینه ثبت نام، قسمتهای دیگری هم چون نوار قیمت، تابلو اعلانات و لیست قیمت ها براساس بازدید را می توان مشاهده کرد. 

 1. ثبت نام: با انتخاب کارد ثبت نام می توانید در سایت صرافی بایننس برای خود حساب کاربری ایجاد کنید. 
 2. نوار قیمت: در این قسمت می توانید تغییرات قیمت ارزهای مختلف دیجیتال را مشاهده کنید.
 3. تابلو اعلانات: در تابلو اعلانات می توانید آخرین اخابر و تغییرات مربوط به ارزهای دیجیتال را مشاهده کنید. 
 4. لیست قیمت ها براساس بازدید: در این مرحله نیز می توانید قیمت ارزهای مختلف دیجیتال را بر اساس بازدید کاربران در 24 ساعت گذشته مشاهده کرد. 

بعد از ایجاد حساب کاربری در صرافی،  وارد سایت صرافی مطابق با تصویر زیر شده و  از بالای صفحه منوی Trade را انتخاب کرده و بر روی گزینه Advance کلیک کنید. 

در سربرگ Advance، صفحه زیر را می بینید که دارای گزینه هایی همچون خدمات سایت، فهرست انتخاب، نمودار قیمت، لیست سفارشات بازار، لیست معاملاتی ، دارایی ارز دیجیتال و قسمت وررود سفارش است.

 1. گزینه 1: با کلیک بر روی این کادر، می توانید ارز دیجیتال مورد نظر را از قسمت فهرست انتخاب، مشخص کنید.
 2. گزینه 2: با کلیک بر روی کادر نمودار قیمت، می توانید تغییرات قیمت ارز دیجیتال در محدوده های مختلف زمانی را مشاهده کنید.
 3. گزینه 3: با کلیک بر روی گزینه لیست سفارشات بازار، می توانید تمام سفارشاتی که بر روی ارز دیجیتال وجود دارد را مشخص کنید.
 4. گزینه 4: در لیست معاملاتی می توان معاملاتی که تا کنون در ارز دیجیتال وی چین انجام داده اید را ببینید.
 5. گزینه 5: در این بخش می توانید میزان حجم دارایی شما را از ارز دیجیتال وی چین را نشان می دهد.
 6. گزینه 6: با کلیک در این قسمت، وارد مرحله ارز دیجیتال وی چین شوید. 

بعد از اینکه وارد قسمت ورود سفارش شدید، مطابق با شکل زیر وارد این صفحه خواهید شد که می توانید دو نوع خرید ارز دیجیتال وی چین را مشاهده کنید: limit , market.

روش خرید Limit ارز دیجیتال وی چین 

برای اینکه از روش Limit، برای خرید وی چین استفاده کنید بایستی مطابق با تصویر، مراحل زیر را انجام دهید. 

 1. گزینه 1: اولین کاری که باید انجام دهید این است که گزینه BUY، را انتخاب کنید.
 2. گزینه 2: بعد از آن بایستی گزینه Limit، را کلیک کنید. در واقع با انتخاب این گزینه برای خرید وی چین یک محدوده قیمتی با حجم مشخص انتخاب می کنید. 
 3. گزینه 3: تعیین قیمت است یعنی در این قسمت مشخص می کنید که اگر وی چین به این قیمت رسید، ارز دیجیتال فایل برای شما خریده شده است.
 4. گزینه 4: در این قسمت می توانید، مقدار و تعداد ارز دیجیتال را مشخص کنید. 
 5. گزینه 5: با استفاده از اهرمی که در این قسمت وجود دارد می توانید با حرکت ماوس خرید خود را  را به صورت دستی تغییر دهید.
 6. گزینه 6: در قسمت Total، می توانید مبلغ نهایی خرید خود را مشخص کنید. 
 7. گزینه 7: این قسمت پایانی بوده و با کلیک بر روی قسمت BUY VET، ارز دیجیتال وی چین را بخرید. 
 8. گزینه 8: در این مرحله می توانید حساب خود را شارژ کنید. 
 9. گزینه 9: در این قسمت می توانید میزان موجودی خود را برای خرید ارز دیجیتال وی چین خود را مشاهده کنید.

روش خرید Market ارز دیجیتال وی چین

در روش قبلی برای خرید وی چین، حجم و قیمت وی چین را انتخاب کرده و تعیین می کنیم که در چه محدوده ای و یا چه میزانی از ارز خرید انجام شود. اما در این روش بر اساس نقدینگی که در حساب شما وجود دارد، خرید در همان لحظه انجام می شود.

برای آشنایی با جزئیات روند خرید به صورت  Market، مراحل زیر را انجام دهید.

 1. گزینه 1: گزینه BUY، را از قسمت شماره 1 انتخاب کنید.
 2. گزینه 2: قسمت Market را انتخاب کنید.
 3. گزینه 3: در این قسمت می توانید قیمت را به صورت دستی وارد کنید. اما نمی توانید قیمت را به صورت محدوده قیمتی مشخص کنید و قیمت باید به صورت لحظه ای وارد شود.
 4. گزینه 4: در این قسمت می توانید با کلیک بر روی گزینه Total، مبلغ نهایی خرید خود را اعمال کنید. 
 5. گزینه 5: اهرمی که در این بخش وجود دارد، با حرکت ماوس بر روی این اهرم می توانید میزن خرید ارز دیجیتال خود را مشخص کنید.
 6. گزینه 6: مرحله پایانی است و می توانید با انتخاب گزینه Buy Vet ، وی چین را به اندازه مشخص شده بخرید.

در انتهای صفحه نیز دو گزینه مشاهده می کنید که یکی با عنوان انتقال ارز مشخص شده است و منظور از انتقال ارز، همان شارژ کردن حساب است. گزینه دیگر هم میزان موجودی است که می توان کل میزان موجودی خود، از ارز دیجیتال بیت کوین در صرافی بایننس را مشاهده کنید.  

آموزش سایت بایننس برای افراد مبتدی

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram