1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. آموزش ارز دیجیتال
 4. چگونه ارز دیجیتال استلار بفروشم

چگونه ارز دیجیتال استلار بفروشم

چگونه ارز دیجیتال استلار بفروشم
لوگو علیرضا محرابی
چگونه ارز دیجیتال استلار بفروشم
آموزش ارز دیجیتال

Stellar Lumens (XLM) یک ارز دیجیتالی است که شبیه Ripple است و هر دو توسط Jed McCaleb ایجاد شده اند. در حالی که بر اساس همین فرض، تفاوت قابل توجهی دارند، از این نظر که لومنس به جای کمک به مsسسات ، به افراد کمک می کند تا پول را انتقال دهند.

شبکه Stellar یک چارچوب غیر متمرکز نظیر به نظیر است، در حالی که Lumens ، XLM، توکن است که در خود شبکه استفاده می شود. این شبکه در سال 2014 ایجاد شده است و از آن زمان به بعد Stellar Lumens به عنوان چهاردهمین ارز رمزپایه رتبه بندی شده در زمان نوشتن مقاله، مه 2020 شناخته می شود.

چرا لومن های stelar اختراع شده اند؟

لومنز برای کمک به مردم در غلبه بر مشکلات ارائه شده توسط معاملات مرزی اختراع شد. این مشکلات زمان معامله طولانی و هزینه های بالا است. لومنز با ارائه یک روش سریع و ارزان ارسال پول به سراسر جهان، تلاش کرد تا این مشکلات را برای کاربران خرده فروشی برطرف کند.

توسعه دهندگان می دانند که همه افراد در سراسر جهان به راحتی به خدمات مالی دسترسی ندارند و حتی اگر چنین کنند ممکن است برای آنها بسیار گران باشد. 

Stumlar Lumens چگونه کار می کند و چه فناوری پشت آن است؟

Lumens توکن هایی است که شبکه گسترده Stellar برای ارسال مبالغی و تبدیل ارز از آنها استفاده می کند. این شبکه به خودی خود یک شبکه نظیر به نظیر غیر متمرکز است.

لومنز ها اجازه می دهند که یک نوع ارز از یک همتا ارسال شود و به عنوان ارز دیگری به گیرنده برسد. در طول سفر خود به گیرنده، از طریق تعدادی ارز منتقل می شود. شبکه Stellar این کار را با مشاهده امکان دسترسی مستقیم به جفت ارز انجام می دهد.

 اگر اینگونه نباشد، می تواند ببیند که از دارنده لومنس تقاضای ارز اولیه وجود دارد یا خیر و پس از آنکه لومن را خریداری کرد، می تواند یک جفت لومن و ارز مقصد را جستجو کند. بنابراین، امکان معامله آسان ارزش بین ارزهایی که یک جفت معامله معمول ندارند.

فواید Stumlar Lumens چیست؟

 • سرعت استفاده از Lumens به عنوان روش انتقال یک روش فوق العاده سریع برای انتقال پول به شخصی است که معمولاً در حدود 3-5 ثانیه انجام می شود. 
 • همانطور که در بالا گفته شد هزینه انتقال Lumens بسیار کم است بنابراین باعث می شود آن یک روش کاملاً رقابتی برای انتقال پول در مقایسه با سایر روش ها باشد.
 • سهولت مبادله ارز، برای ارزهای خاص ممکن است جفت ارزی آسان برای مبادله پول از یک ارز به ارز دیگر وجود نداشته باشد. در هنگام استفاده از Lumens، همه این موارد برای فرستنده و گیرنده به صورت یکپارچه از طرف آنها انجام می شود.
 • سهولت دسترسی، همه کاربران خرده فروشی برای دسترسی به Lumens به اینترنت و برخی از نرم افزارها مانند کیف پول آماده لومن یا دسترسی به صرافی آنلاین نیاز دارند.
 • غیر متمرکز، شبکه Stellar یک شبکه غیرمتمرکز است، به این معنی که هیچ یک از مقامات حرکت Lumens را کنترل نمی کنند. خود انجمن مجوز معاملات را می دهد و سابقه هر معامله در بلاکچین ذخیره می شود که همه می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

همان طور که برای خرید ارز دیجیتال استلار توضیح دادیم؛ برای فروش استلار نیز باید از یک صرافی استفاده کنید، در وهله اول می بایست به صرافی ارز دیجیتال چه بین المللی چه ایرانی مراجعه کنید.

صرافی های بین المللی از جمله بایننس برای ایرانی ها به علت تحریم بسته بوده و بایننس اجازه ورود نمیدهد، برای رفع این مشکل می توانید از نرم افزارهای تغییر ip  استفاده کنید و همیشه با یک آی پی ثابت، وارد این صرافی شوید.

 راه دوم استفاده از صرافی های ایرانی ست، می توانید عبارت فروش استلار را در اینترنت سرچ کرده و با لیستی از صرافی های ایرانی مواجه باشید؛ نکته ای که حائز اهمیت است این است که قبل از شروع معامله در این صرافی ها، از معتبر بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

نحوه فروش استلار در بایننس

 1. ابتدا وارد این وب سایت شوید (www.binance.com)

نحوه فروش استلار در بایننس

با وارد شدن به سایت BINANCE.COM به این صفحه منتقل می شوید که در ادامه می توانید آموزش سایت بایننس را به صورت مرحله به مرحله مشاهده کنید. 

خدمات سایت: در این قسمت می توانید گزینه های مربوط به خدمات مختلف سایت را مشاهده کنید.

1.ثبت نام :اگر تا به حال در سایت بایننس سمت نام نکرده اید می توانید در این تصویر در قسمت گزینه REGSTER NOW مراحل ثبت نام و احراز هویت را انجام دهید.

2.نوار قیمت: در این قسمت می توانید قیمت آپدیت شده ارزهای دیجیتال مختلف را مشاهده کنید.

3.تابلو اعلانات: در این قسمت اطلاعات و اخبار روز را می بینید.

4.لیست قیمت ها بر اساس بازدید: در این گزینه قیمت ارزهای دیجیتال پر بازدید صرافی را مشاهده می کنید

مرحله دوم:

نحوه فروش استلار در بایننس

 بعد از  این که نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کردید، وارد پنل کاربری خود شوید، با انتخاب گزینه TARDE از لیست خدماتی که مشاهده می کنید، می توانید معامله ارز دیجیتال خود را شروع کنید.

لطفا توجه داشته باشید که گزینه ی Classic  برای افرادی در نظر گرفته شده است که مبتدی هستند و ترجیح می دهند معاملات ساده تری انجام دهند و گزینه ی Advanced برای افرادی که حرفه ای ترهستند مناسب تر است.

مرحله سوم:

نحوه فروش استلار در بایننس

 در این مرحله وارد چارت نمودار تحلیل می شوید:

 1. فهرست انتخاب: در این گزینه می توانید جفت ارز مورد نظر خود را  (آنهایی که قصد فروششان را دارید) را searchکنید.
 2. نمودار قیمت: می توانید در این قسمت روند حرکتی قسمت بازار ارز دیجتال استلار را مشاهده کنید.
 3. لیست سفارشات بازار: در این قسمت می توانید سفارش های قیمت های افراد مختلف که می خواهند ارز دیجیتال خود را در آن قیمت بخرند یا بفروشند، مشاهده کنید.
 4. لیست معاملاتی: در این قسمت نیز می توانید تمامی معاملات انجام شده ی خودتان را به راحتی ببینید.
 5. دارایی ارز دیجیتال: در این قسمت می توانید کیف پول خود را مشاهده کرده و متوجه شوید چه مقدار ارز دیجیتال دارید.
 6. قسمت ورود سفارش: برای انجام معاملات خود در این قسمت سفارشات خرید و فروش خود را ثبت می کنید.

با توجه به تصویر بالا ، برای انجام معاملات، در قسمت 1 روی شکل، سمت چپ ، روی علامت فلش کوچک کنار ارز دیجیتال XLM/USDT کلیک کنید تا گزینه ها برایتان باز شود و سپس در قسمت Search بنویسید. 

سپس در قسمت 6 تصویر بالا، سفارش خود را ثبت کرده که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم.

نحوه فروش استلار در بایننس

مرحله چهارم:

همچنین در سمت راست صفحه در قسمت PLACE ORDER )شماره 2) می توانید این ارز دیجیتال را بخرید و یا بفروشید.

برای درک بهتر توضیحات بالا یه مثال با هم انجام میدهیم.

نحوه فروش استلار در بایننس

در این قسمت از تصویر، در سمت راست  نمودار، می توانید گزینه های  limit و market و Stop-limit را مشاهده کنید که هرکدام کاربردهای متنحصر به فرد خود را دارند.

در واقع گزینه Limit زمانی به کار می رود که شما می خواهید سفارش گذاری انجام دهید سفارش گذاری به این معنی که مثلا زمانی که ارز دیجیتال XLMبه این مقدار رسید به این تعداد برایم بفروش.

برای انجام معاملات سفارش گذاری شده می توانید در قسمت SELL ، گزینه ی  limit  را انتخاب کرده و سپس در کادر Price قیمتی را که می خواهید در آن قیمت خریدتان را انجام دهید را وارد می کنید.

در کادر  Amount می توانید  مقدار ارز دیجیتالی که می خواهید بفروشید را بنویسید، مثلا 0.1 XLM همینطور می توانید دایره ی سفید رنگ زیر گزینه ی Amount را بکشید و درصد ارزی را که می خواهید معامله کنید را وارد کنید ، مثلا 20 درصد.

نحوه فروش استلار در بایننس

 روش دوم فروش xlm در بخش MARKET

گزینه ی Market  زمانی  مورد استفاده قرار می گیرد که شما می خواهید در همین زمان و با قیمت فعلی عملیات فروش را انجام دهید. به این منظور گزینه ی SELL را انتخاب کرده و سپس گزینه  MARKET را میزنید .

در قسمت price   مقدار ارز لحظه ای بصورت اتوماتیک وارد می شود و در قسمت total ما مقدار ارزی را که می خواهیم خریداری کنیم را وارد می کنیم و سپس دکمه ی SELL XLM را می زنیم.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
سبد گردانی (آقای کمالی)
موبایل 09933656387
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_11
داخلی 206
پشتیبانی فروش (خانم علیپور)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_27
داخلی 105
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر