چگونه ارز دیجیتال بالانسر بخرم

چگونه ارز دیجیتال بالانسر بخرم
لوگو علیرضا محرابی
چگونه ارز دیجیتال بالانسر بخرم
آموزش ارز دیجیتال

بالانسر، یک پلتفرم سازنده بازار خودکار است که موجب کمتر شدن هزینه های تبدیل ارزهای دیجیتال مختلف به یکدیگر است. از بالانسر به عنوان یک جایگزین برای تولید کنندگان سنتی بازار در نظر گرفته شده است که به صورت غیر متمرکز کار می کنند. 

این پلتفرم یک نهاد شخص ثالث بوده که هدف آن تامین نقدینگی برای دارایی های معامله شده است. از این پلتفرم می توان برای سیستم عامل های تجاری غیرمتمرکز استفاده کرد، تا به صورت اتوماتیک، بهترین نرخ معاملات و تراکنش ها را نشان داد. این نوع پلتفرم با استفاده از سیستم هوشمند سفارش، مناسب ترین نرخ را مشخص می کند. 

پروتکل بالانسر از طریق سرمایه موجود در استخرهای بالانسر، نقدینگی مورد نیاز برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال را ایجاد می کند. اما این نوع شبکه، اولین پروتکل معاملات دیفای نیست که از سیستم بازار سازی خودکار حمایت می کند، در گذشته سیستم عامل هایی هم چون Curve و Uniswp نیز قبلا این کار را انجام داده اند. 

ویژگی اصلی ارز دیجیتال بالانسر این است که در هر استخر این پروتکل، حداکثر از 8 ارز دیجیتال حمایت می شود. اما در این میان وزن رمز ارزهای پشتیبانی شده کاملا اختیاری است. کارمزدی که در این نوع استخرها تعیین می شود، توسط خالق استخر تعیین می شود.

پلتفرم بالانسر از توکن بومی خود، به عنوان وسیله ای برای اداره شبکه بالانسر استفاده می کند. در واقع این توکن، رمز ارز اختصاصی شبکه بالانسر بوده که BAL نام دارد. از ارز دیجیتال BAL، به منظور پاداش دادن به کاربرانی که در تامین نقدینگی استخرها، مشارکت می کند، ایجاد شده است. 

حجم عرضه این ارز دیجیتال، تا سقف 100 میلیون توکن محدود شده و تا کنون 25 میلیون ارز دیجیتال BAL، معادل یک چهارم عرضه کل آن می شود. برای اینکه شبکه در توزیع توکن منصفانه عمل کند، توکن های BAL در ازای مقدار نقدینگی ارائه شده به وسیله کاربران، توزیع می کند. 

چگونه می توان ارز دیجیتال بال خرید؟

برای خرید ارز دیجیتال بال، دو راه بیشتر وجود ندارد که شامل:

1.استفاده از صرافی های آنلاین خارجی که  در آن خرید بال با استفاده از دلار امکان پذیر است. البته تعداد این صرافی ها محدود بوده که تنها چند مورد از این نوع صرافی ها را نام برد که شامل: Binanace، Bittrex و Cryptoa.

2.راه دیگر استفاده از صرافی های ایرانی است. البته خوشبختانه در صرافی های ایرانی، امکان خرید ارز دیجیتال بال با کارت های عضو شتاب امکان پذیر است. 

در صورتی که به صرافی مراجعه کردید و متوجه شدید که این نوع از صرافی ارز دیجیتال بال ندارد، اصلا نگران نباشید، چرا که امکان خرید ارزهای دیجیتال دیگری هم چون بیت کوین، اتریوم و .. وجود دارد و می توان با استفاده از این ارزها، ارز دیجیتال بال ایجاد کرد. 

ارز دیجتال برخلاف دیگر ارزها، نیازی به ذخیره سازی ندارد. اگر قصد خرید این نوع ارز دیجیتال را دارید، می توانید بدون ثبت نام کردن در سایت رسمی این نوع پروژه، ارز دیجیتال بال را خرید. 

شاید این طور به نظر برسد که عدم پشتیبانی از کیف پول های ارز دیجیتال، می تواند نقطه ضعفی باشد، اما این طور نیست. چرا که بدون نیاز به کیف پول می توان پرداخت های امن و سریعی داشت. 

اما برای خرید ارز دیجیتال بال، باید از طریق صرافی بایننس به صورت مراحل زیر عمل کرد: 

برای خرید ارز دیجیتال BAL، باید در سایت صرافی ثبت نام کرد و حساب کاربری ایجاد کرد. در ادامه آموزش سایت بایننس را به صورت مرحله به مرحله با ما همراه باشید. 

مطابق با تصویر زیر، می توانید علاوه بر کادر ثبت نام، از قسمت های دیگری هم چون نوار قیمت، تابلو اعلانات و لیست قیمت ها براساس بازدید مشاهده کرد. 

 • ثبت نام: با انتخاب کارد ثبت نام می توانید در سایت صرافی بایننس برای خود حساب کاربری ایجاد کنید. 
 • نوار قیمت: در این قسمت می توانید تغییرات قیمت ارزهای مختلف دیجیتال را مشاهده کنید.
 • تابلو اعلانات: در تابلو اعلانات می توانید آخرین اخبار و تغییرات مربوط به ارزهای دیجیتال را مشاهده کنید. 
 • لیست قیمت ها براساس بازدید: در این مرحله نیز می توانید قیمت ارزهای مختلف دیجیتال را بر اساس بازدید کاربران در 24 ساعت گذشته مشاهده کرد.

چگونه ارز دیجیتال بالانسر بخرم

 بعد از ایجاد حساب کاربری در صرافی، وارد سایت صرافی مطابق با تصویر زیر شده و  از بالای صفحه منوی Trade را انتخاب کرده و بر روی گزینه Advance کلیک کنید.

چگونه ارز دیجیتال بالانسر بخرم

 در سربرگ Advance، صفحه زیر را می بینید که دارای گزینه هایی همچون خدمات سایت، فهرست انتخاب، نمودار قیمت، لیست سفارشات بازار، لیست معاملاتی ، دارایی ارز دیجیتال و قسمت ورود سفارش است.

 • گزینه 1: با کلیک بر روی این کادر، می توانید ارز دیجیتال مورد نظر را از قسمت فهرست انتخاب، مشخص کنید.
 • گزینه 2: با کلیک بر روی کادر نمودار قیمت، می توانید تغییرات قیمت ارز دیجیتال در محدوده های مختلف زمانی را مشاهده کنید.
 • گزینه 3: با کلیک بر روی گزینه لیست سفارشات بازار، می توانید تمام سفارشاتی که بر روی ارز دیجیتال وجود دارد را مشخص کنید.
 • گزینه 4: در لیست معاملاتی می توان معاملاتی که تا کنون در ارز دیجیتال دش کوین انجام داده اید را ببینید.
 • گزینه 5: در این بخش می توانید میزان حجم دارایی شما را از ارز دیجیتال دش کوین را نشان می دهد.
 • گزینه 6: با کلیک در این قسمت، وارد مرحله ارز دیجیتال دش کوین شوید.

چگونه ارز دیجیتال بالانسر بخرم

 بعد از اینکه وارد قسمت ورود سفارش شدید، مطابق با شکل زیر وارد این صفحه خواهید شد که می توانید دو نوع خرید ارز دیجیتال وی چین را مشاهده کنید: limit , market.

چگونه ارز دیجیتال بالانسر بخرم

 روش خرید Limit ارز دیجیتال BAL

برای اینکه از روش Limit، برای خرید BAL استفاده کنید بایستی مطابق با تصویر، مراحل زیر را انجام دهید. 

 • گزینه 1: اولین کاری که باید انجام دهید این است که گزینه BUY، را انتخاب کنید.
 • گزینه 2: بعد از آن بایستی گزینه Limit، را کلیک کنید. در واقع با انتخاب این گزینه برای خرید BAL  یک محدوده قیمتی با حجم مشخص انتخاب می کنید. 
 • گزینه 3: تعیین قیمت است یعنی در این قسمت مشخص می کنید که اگرBAL  به این قیمت رسید، ارز دیجیتال بال برای شما خریده شده است.
 • گزینه 4: در این قسمت می توانید، مقدار و تعداد ارز دیجیتال را مشخص کنید. 
 • گزینه 5: با استفاده از اهرمی که در این قسمت وجود دارد می توانید با حرکت ماوس خرید خود را  را به صورت دستی تغییر دهید.
 • گزینه 6: در قسمت Total، می توانید مبلغ نهایی خرید خود را مشخص کنید. 
 • گزینه 7: این قسمت پایانی بوده و با کلیک بر روی قسمتBAL  BUY ، ارز دیجیتال BAL را بخرید. 
 • گزینه 8: در این مرحله می توانید حساب خود را شارژ کنید. 
 • گزینه 9: در این قسمت می توانید میزان موجودی خود را برای خرید ارز دیجیتال BAL خود را مشاهده کنید.

چگونه ارز دیجیتال بالانسر بخرم

 روش خرید Market ارز دیجیتال BAL

در روش قبلی برای خرید BAL، حجم و قیمت BAL را انتخاب کرده و تعیین می کنیم که در چه محدوده ای و یا چه میزانی از ارز خرید انجام شود. اما در این روش بر اساس نقدینگی که در حساب شما وجود دارد، خرید در همان لحظه انجام می شود.

برای آشنایی با جزئیات روند خرید به صورت Market، مراحل زیر را انجام دهید.

چگونه ارز دیجیتال بالانسر بخرم

 •  گزینه 1: گزینه BUY، را از کادر اول  انتخاب کنید.
 • گزینه 2: قسمت Market را انتخاب کنید.
 • گزینه 3: در این قسمت می توانید قیمت را به صورت دستی وارد کنید. اما نمی توانید قیمت را به صورت محدوده قیمتی مشخص کنید و قیمت باید به صورت لحظه ای وارد شود.
 • گزینه 4: در این قسمت می توانید با کلیک بر روی گزینه Total، مبلغ نهایی خرید خود را اعمال کنید. 
 • گزینه 5: اهرمی که در این بخش وجود دارد، با حرکت ماوس بر روی این اهرم می توانید میزن خرید ارز دیجیتال خود را مشخص کنید.
 • گزینه 6: مرحله پایانی است و می توانید با انتخاب گزینه Buy BAL ، BAL را به اندازه مشخص شده بخرید.

در انتهای صفحه نیز دو گزینه مشاهده می کنید که یکی با عنوان انتقال ارز مشخص شده است و منظور از انتقال ارز، همان شارژ کردن حساب است. گزینه دیگر هم میزان موجودی است که می توان کل میزان موجودی خود، از ارز دیجیتال BAL در صرافی بایننس را مشاهده کنید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که بایستی تمام دارایی های ارز دیجیتال خود را در کیف پول های ارز دیجیتال معتبر ذخیره کنید. 

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram