1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. تحلیل بنیادی
  4. معرفی دو بخش Exchange Flows و Flow Indicator در وب سایت کریپتوکوانت

معرفی دو بخش Exchange Flows و Flow Indicator در وب سایت کریپتوکوانت

معرفی دو بخش Exchange Flows و Flow Indicator در وب سایت کریپتوکوانت
لوگو علیرضا محرابی
معرفی دو بخش Exchange Flows و Flow Indicator در وب سایت کریپتوکوانت
تحلیل بنیادی

کریپتوکوانت به سرمایه گذاران و معامله گران ارزهای دیجیتال امکان دسترسی به داده های زنجیره ای را در زمان واقعی می دهد. داده ‌های آن چین، ستون فقرات اندازه‌ گیری ارزش بنیادی بلندمدت بیت ‌کوین (داده‌ های شبکه) و همچنین نظارت بر ریسک‌ های بالقوه، مانند جریان‌ های ورودی بزرگ BTC و خروجی‌ های استخراج ‌کننده هستند. در این مطلب علاوه بر توضیح مختصری درمورد بخش های مختلف وب سایت به معرفی دو بخش Exchange Flows و Flow Indicator در کریپتوکوانت می پردازیم.

در مورد وب سایت کریپتوکوانت

وب سایت کریپتوکوانت

قبل از پرداختن به معرفی Exchange Flows و Flow Indicator بهتر است با وب سایت کریپتوکوانت آشنا شویم. کریپتوکوانت وب سایتی در حوزه تحلیل درون زنجیره ای ارزهای دیجیتال است که به کاربران خود این امکان را می دهد که به اطلاعات درون زنجیره ای دسترسی کامل و شفافی داشته باشند و به کسانی که با داده‌ های درون زنجیره‌ ای (آن چین) آشنا باشند و یا کسانی که ناآشنا هستند اجازه می ‌دهد این داده‌ های جدید را که منحصر به بلاک چین است، بهتر درک کنند. معیارهایی، از جمله جریان های مبادله، جریان های استخراج کننده و شاخص های ریسک ارائه شده است تا تحلیل کردن رابطه بین آن معیار با قیمت ساده باشد. با استفاده از این ابزارهای جدید، سرمایه ‌گذاران و معامله‌ گرانی که از داده‌ های زنجیره‌ ای استفاده می ‌کنند، از مزیت منحصربه‌ فردی در ایجاد و پوشش ریسک برخوردار خواهند بود.

یکی از راه هایی که می توان این کار را انجام داد، بررسی جریان های ورودی مربوط به ارز مورد نظر است. به عنوان مثال براساس این ابزار زمانی که داشبورد وب سایت شاهد بالاترین ورودی صرافی ها باشد، این موضوع احتمالاً نشان دهنده نوعی تغییر در اکوسیستم بیت کوین (یا آلت کوین ها) است.

بدون این داده ها، تصمیم گیری در مورد جهت گیری بازار بیت کوین با نوسانات فعلی دشوار خواهد بود اما کاربرانی که به این داده‌ ها دسترسی دارند، به طور قابل ملاحظه‌ ای در موقعیت بهتری برای درک اصول بازار و موقعیت بهتری برای استفاده از آنها قرار دارند.

در این وب سایت بخش های مختلفی وجود دارد. نمودار، داشبورد، نمودارهای پیشرفته (نیاز به پرداخت هزینه دارند)، اعلان ها، دسترسی به پستها و کامنتها از جمله این بخش ها هستند. کاربران برای دریافت و دسترسی به اطلاعات باید در ابتدا ثبت نام کنند. این کار با معرفی یک ایمیل و تعریف یوزر و پسورد، درنهایت مراجعه به ایمیل و تایید آن انجام می شود.

Pro Chart

در پرو چارت یا نمودارهای حرفه ای، کاربران دسترسی کاملی به شاخص ها و نمودارهای قبلی ارائه شده توسط تریدینگ ویو دارند. در بخش پروچارت، می توان نمودارهایی را ایجاد کرده و با دیگران به اشتراک بگذارید.همچنین امکان استفاده از نمودار سایر کاربران را خواهند داشت. 

Alert

در بخش اعلانات یا هشدار تغییرات، امکان دسترسی به اخبار، رویدادها و اتفاقات مهمی که منجر به تغییر قیمت ناگهانی می شود وجود دارد. وب سایت کریپتوکوانت، این هشدارها را به صورت نوتیفیکیشن و در ایمیل، مرورگر و یا تلگرام برای کاربرانی که این قسمت را فعال کرده اند، ارسال می کند.

Quicktake

در این بخش کاربران امکان گذاشتن پست و یا مطالعه پست ها و کامنتهای دیگران را خواهند داشت. 

pricing

در این بخش شما می توانید یک هزینه ماهانه یا سالانه پرداخت کنید و در هر زمان آن را لغو کنید. همه کاربران جدید یک اعتبار 39 دلاری برای آزمایش رایگان دریافت خواهند کرد. این بخش شامل Basic، Advanced، Professional و Premium است. کاربران می توانند تا حدی به صورت بیسیک از خدمات وب سایت استفاده کنند. در صورتی که علاقه مند به این حوزه هستید و قصد دارید به صورت حرفه ای آن را دنبال کنید بهتر است اکانت خریداری کنید که به صورت ماهانه و سالانه است. در این صورت به نمودارهای به روز شبکه و داده های بازار دسترسی خواهید داشت.

یکی دیگر از وب سایت ها در زمینه ارزهای دیجیتال کوین مارکت کپ است که پیشنهاد می کنیم مطلب مرتبط با آن را نیز مطالعه نمایید.

معرفی Exchange Flows و Flow Indicator در کریپتوکوانت

رزولوشن و بلوک

رزولوشن به فاصله زمانی اطلاق می شود که داده ها برای آن جمع می شوند. هرچه رزولوشن کوچکتر باشد، فاصله زمانی برای دریافت آخرین داده ها (به عنوان مثال روز> ساعت> بلوک) کمتر است. رزولوشن بلوک کوتاه ترین واحد برای داده های زنجیره ای است، به این معنی که هر زمان که یک بلوک جدید ایجاد شود، داده ها به روز می شوند. به طور متوسط، هر 10 دقیقه یک بلوک جدید برای بیت کوین و هر 10 ثانیه یک بلوک برای اتریوم ایجاد می شود. فاصله زمانی ممکن است بسته به شرایط شبکه بلاک چین متفاوت باشد.

تفاوت طرح پیشرفته و طرح حرفه ای در کریپتوکوانت چیست؟

طرح حرفه ای محبوب ترین طرحی است که معامله گران با استفاده از خدمات کریپتوکوانت انتخاب می کنند. با عضویت در طرح حرفه ای، یک کلید API دریافت خواهید کرد که به شما امکان می دهد به داده های خام روزانه به صورت کامل و به نمودارها دسترسی داشته باشید. همچنین می‌توانید با اشتراک در یک طرح پیشرفته، همه نمودارها را مشاهده کنید اما کلید API برای دانلود داده ‌های خام در اختیار شما قرار نمی‌ گیرد. تعداد هشدارهای سفارشی و نمودارهای سفارشی موجود بسته به طرح اشتراک شما متفاوت است. برای مشترکین طرح حرفه ای، حداکثر 20 هشدار سفارشی ارائه می شود، در حالی که طرح پیشرفته فقط 5 هشدار سفارشی را امکان پذیر می کند.

Exchange Flows و Flow Indicator در کریپتوکوانت 

در بخش چارت در وب سایت کریپتوکوانت امکان مشاهده و بررسی نمودارهای مختلف برای ارزهای دیجیتال مختلف وجود دارد که به صورت پیش فرض نمودار بیت کوین را نشان می دهد. می توانید با استفاده از صرافی ها و یا سایر مشخصه ها فیلتر مورد نیاز خود را اعمال کنید. پارامترهای موجود در این بخش شامل جریان ورود و خروج دارایی ماینرها، شاخص جریان نقدینگی و ... است که در ادامه دوبخش Exchange Flows و Flow Indicator در کریپتوکوانت که در بخش چارت یا نمودارها قرار دارند را تشریح می کنیم.

بخش Exchange Flows

بخش Exchange Flows در کریپتوکوانت

Exchange Flows، مربوط به جریان نقدینگی صرافی ها است که میزان کوین های ورودی به صرافی ها و همچنین میزان خروج کوین ها از کیف پول های صرافی ها را نشان می دهد. در بخش Exchange Flows قسمت های مختلفی وجود دارد از جمله: 

Estimated Leverage Ratio

سود باز صرافی تقسیم بر ذخیره سکه‌های آن‌ها که نشان می‌دهد کاربران به طور متوسط چقدر از اهرم استفاده می‌کنند. افزایش ارزش‌ها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بیشتری در حال پذیرفتن ریسک اهرمی بالا در تجارت مشتقه هستند.

Short Term Holder SOPR

نسبت سود خروجی کوتاه مدت به نسبت خروجی های هزینه شده. این نسبت با محاسبه نشدن یک ساعت کمتر و 155 روز بیشتر حرکت سکه ‌ها برای ردیابی سرمایه ‌گذاران کوتاه ‌مدت انجام می شود. مقادیر بالای 1 نشان می دهد که تعداد سرمایه گذاران کوتاه مدتی که با سود می فروشند بیشتر است. مقادیر زیر «1» نشان می‌ دهد که تعداد سرمایه ‌گذاران کوتاه ‌مدتی که با ضرر می ‌فروشند بیشتر است.

Long Term Holder SOPR

نسبت سود خروجی بلندمدت به نسبت خروجی های مصرف شده (بیش از 155 روز). این نسبت با در نظر نگرفتن حرکات 155 روزه سکه ها برای ردیابی سرمایه گذاران بلندمدت انجام می شود. مقادیر بالای 1 نشان می دهد که هولدرهای بیشتری با سود می فروشند. مقادیر زیر «1» نشان می‌دهد که هولدرهای بلندمدت بیشتری با ضرر می ‌فروشند.

Adjusted SOPR (aSOPR)

نسبت سود خروجی تعدیل شده به نسبت خروجی های مصرف شده در سود است. نسبت با در نظر نگرفتن حرکات سکه‌های با عمر کم انجام می شود. مقادیر بالای 1 نشان می دهد که سرمایه گذاران بیشتری با سود می فروشند. مقادیر زیر «1» نشان می دهد که سرمایه گذاران بیشتری با ضرر می فروشند.

SOPR Ratio (LTH-SOPR/STH-SOPR)

نسبت SOPR به صورت تقسیم SOPR دارندگان بلند مدت بر SOPR دارندگان کوتاه مدت محاسبه می شود. مقدار بالاتر نسبت به معنای سود صرف شده بالاتر از LTH نسبت به STH است که معمولاً برای شناسایی قله های بازار مفید است.

Spent Output Profit Ratio (SOPR)

نسبت سود خروجی مصرف شده (SOPR) به نسبت خروجی های مصرف شده در سود است. این نسبت نشان می دهد که آیا هر سکه جابجا شده به صورت سود فروخته می شود یا خیر. مقادیر بالای 1 نشان می دهد که سرمایه گذاران بیشتری با سود می فروشند. مقادیر زیر «1» نشان می دهد که سرمایه گذاران بیشتری با ضرر می فروشند.

MVRV Ratio

نسبت MVRV کوین به سقف واقعی آن که نشان می دهد قیمت بیش از حد ارزش گذاری شده است یا خیر اشاره دارد. از لحاظ تاریخی، مقادیر بالای '3.7' نشان دهنده قیمت بالا و مقادیر زیر '1' نشان دهنده قیمت پایین است.

Stablecoin Supply Ratio (SSR)

نسبت ارزش بازار سکه به ارزش کل بازار تمام استیبل کوین ها. مقادیر پایین به معنای عرضه بالای استیبل کوین است که نشان دهنده فشار خرید بالقوه و افزایش احتمالی قیمت است.

اندیکاتورهای ورودی (Flow Indicator)

بخش Flow Indicator در کریپتوکوانت

شاخص‌های جریان ورودی یا Flow Indicator (اندیکاتورهای ورودی) براساس مدل‌ های زنجیره‌ ای ساخته شده‌ اند تا با ارزیابی ارزش بیت‌ کوین، تغییرات احتمالی قیمت را نشان دهند و به سرمایه ‌گذاران و معامله ‌گران اجازه می ‌دهند با اطمینان عمل کنند. در بخش Flow Indicator می توانید نمودارهای مختلفی را مشاهده کنید. از جمله:

Miners' Position Index یا شاخص موقعیت ماینرها (MPI)

شاخص موقعیت ماینرها (MPI) نسبت کل خروجی ماینرها (USD) به میانگین متحرک یک ساله خروجی کل ماینرها (USD) است. ارزش بالاتر نشان می دهد که ماینرها بیشتر از حد معمول سکه ارسال می کنند که نشان دهنده فروش احتمالی است. اگر ماینرها مقداری از ذخیره خود را همزمان ارسال کنند، ممکن است باعث کاهش قیمت شود.

Exchange Whale Ratio در همه صرافی ها

نسبت 10 ورودی برتر به کل ورودی های صرافی ها. این مقادیر نشان می دهد که نهنگ ها به مقدار زیادی از صرافی ها استفاده می کنند.

Fund Flow Ratio

نسبت نقل و انتقالات کوین شامل صرافی به کل کوین ها در سراسر شبکه.

Exchange Stablecoins Ratio

ذخایر کوین تقسیم بر تمام استیبل کوین های ذخیره شده توسط صرافی. ارزش های پایین به معنای قدرت خرید است که منجر به افزایش احتمالی قیمت می شود.

Exchange Stablecoins Ratio USD

ذخیره سکه (USD) تقسیم بر کل ذخیره استیبل کوین که توسط صرافی نگهداری می شود. ارزش های پایین به معنای قدرت خرید است که منجر به افزایش احتمالی قیمت می شود.

Exchange Shutdown Index

آشنایی با Exchange Flows و Flow Indicator در کریپتوکوانت

اگر خروجی از صرافی وجود نداشته باشد، مقدار 1 و در غیر این صورت 0 است. اگر مقدار "1" به صورت مداوم نشان داده شود به این معناست که سیستم برداشت صرافی کار نمی کند. 

Exchange Inflow CDD

CDD اشاره به سکه هایی دارد که که با سرازیر شدن به صرافی ‌ها نابود می ‌شوند. مقادیر بالا در این قسمت نشان می دهد که هولدرهای بیشتری سکه های خود را به منظور فروش احتمالی جابجا کردند.

Exchange Inflow - Spent Output Age Bands

مجموعه ای از تمام خروجی های مصرف شده است که در یک باند مشخص ایجاد شده اند و به کیف پول های صرافی سرازیر می شوند. هر باند رنگی نشان دهنده ارزش کل خروجی های مصرف شده است که به صرافی ها سرازیر شده و آخرین بار در بازه زمانی مشخص شده ایجاد شده اند. این شاخص جریان سرمایه به مبادلات از طرف دارندگان بلند مدت و کوتاه مدت را خلاصه می کند.

Exchange Inflow - Spent Output Value Bands

توزیع تمام خروجی های مصرف شده را که در کیف پول های صرافی جریان می یابد، براساس ارزش آن نشان می دهد. هر باند رنگی نشان‌دهنده ارزش کل خروجی‌ های مصرف‌ شده است که به صرافی‌ ها سرازیر شده ‌اند، که مقداری در محدوده مشخص شده دارند. از این شاخص می توان برای تخمین جریان سرمایه به صرافی ها از سوی نهنگ ها و خرده فروشی استفاده کرد.

جمع بندی

در این مطلب به معرفی بخش های Exchange Flows و Flow Indicator در کریپتوکوانت پرداختیم. شما با استفاده از داده هایی که این وب سایت در اختیار شما قرار می دهد می توانید به اطلاعات زیادی در خصوص جریان نقدینگی صرافی ها و همچنین شاخص های جریان ورودی دست پیدا کنید. این دوبخش شامل نمودارهای مختلفی است که به شما در تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال کمک می کند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com