1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. ترید ارز دیجیتال
  4. بهترین زمان فروش ارزهای دیجیتال

بهترین زمان فروش ارزهای دیجیتال

بهترین زمان فروش ارزهای دیجیتال
لوگو علیرضا محرابی
بهترین زمان فروش ارزهای دیجیتال
ترید ارز دیجیتال

شاید یکی از سوالاتی که در ارزهای دیجیتال حتی برای معامله گران کهنه کار پرسیده می شود این است که چه زمانی بفروشم؟ در این مطلب در مورد بهترین زمان فروش ارزهای دیجیتال صحبت خواهیم کرد. با افزایش تعداد افرادی که وارد دنیای ارزهای دیجیتال می شوند، تمرکز بسیار بیشتری بر یافتن حق خرید نسبت به دانستن زمان مناسب برای فروش وجود دارد. اما تا زمانی که استراتژی مشخصی برای دستیابی به سود در طول یک بازار رو به رشد نداشته باشید، ممکن است زمانی که بازار قرمز شد، به سرمایه تان ضربه بزنید.

اما مشکل این است که افراد زیادی نمی توانند دقیقا به شما نشان دهند که چگونه کار درست را انجام دهید یا به شما بگویند بهترین زمان فروش ارزهای دیجیتال چه زمانی است. آنها ممکن است تمام آمارها، برخی پیش‌بینی‌ ها، چند نکته و راهنمایی هایی را که می‌ خواهید بشنوید به شما ارائه ‌دهند اما هیچ کدام پاسخ مورد نیاز شما نیستند.

شناخت بهترین زمان فروش ارزهای دیجیتال

شناخت بهترین زمان فروش ارزهای دیجیتال

تقریباً غیرممکن است که بدانید دقیقاً چه زمانی و به چه میزان رمزارزهای خود را بفروشید و بهترین زمان فروش ارزهای دیجیتال چه زمانی است زیرا اگر کسی این کار را می کرد، بازار را تصاحب کرده بود. علاوه بر این، اگر می دانستند چه زمانی باید بفروشند، بعید بود که هرگز آن اطلاعات را در اختیار شما قرار دهند.

مردم از ابتدا تاکنون در همه جا برای کسب سود، خرید و فروش می کردند. امروزه خرید و فروش سهام رایج شده است. وقتی یک شرکت، خوب کار می کند روی آن سرمایه گذاری می کنید یا زمانی که مدیر عامل عمکرد خوبی ندارد و شرکت را درست اداره نمی کند، آن را کنار می گذارید. اما وقتی یک سهم به اوج خود می رسد، دو گزینه برای شما باقی می ماند: آن را بفروشید و به سود خوبی دست پیدا کنید یا صبر کنید و ببینید که آیا قیمت سهام بالاتر می رود یا خیر. کسانی که در این مرحله شکست خوردند اغلب نمی ‌توانستند تصمیم بگیرند که از سرمایه گذاری خود چه می ‌خواهند.

یک مثال از دنیای سهام بزنیم: اگر کسی در دهه 1960 در Toys R Us سرمایه گذاری می کرد، در دهه 1990 زمانی که شرکت در اوج خود بود، به سودهای قابل توجهی دست می یافت. افرادی که در آن زمان سهام خود را فروختند، با پول زیادی از آن خداحافظی کردند. آنهایی که یا به چیزی بالاتر اعتقاد داشتند یا نمی توانستند تصمیم بگیرند چه کنند، بهای آن را در اوایل دهه 2000 پرداختند، زمانی که شرکت شروع به افت کرد، برخی از سرمایه گذاران بودند که یک دهه دیگر نیز به سرمایه گذاری خود ادامه دادند. آن افراد معتقد واقعی به موفقیت شرکت بودند، اما، متأسفانه، بازار سهام برمبنای ایمان به شما پول نمی دهد و همه چیز در سال 2017 سقوط کرد.

تعیین بهترین زمان فروش ارز دیجیتال

حتی لازم نیست که یک معامله گر سهام باشید تا اهمیت فروش در زمان مناسب را درک کنید. بسیاری از ما احتمالاً در مقطعی تجربه فروش چیزی را داشته ایم و فروش ارز دیجیتال تفاوت چندانی با سهم یا چیزهای دیگر که به قصد کسب سود خریده ایم ندارد. شما تا زمانی که می توانید چیزی را نگه می دارید و سپس، وقتی زمانش فرا رسید، آن را به شخص دیگری می سپارید که ارزش بیشتری در آن می بیند.

نکته این است که هر یک از ما یک حس کلی از زمان خلاص شدن از شر برخی چیزها داریم. اگر این حس را با دانش فنی و تحقیقات عمیق ترکیب کنید نیمی از مسیر را به درستی رفته اید و شاید بتوانید بهترین زمان فروش ارزهای دیجیتال را بفهمید.

برای آشنایی با بهترین استراتژی های رایج در ترید روزانه بر روی لینک کلیک کنید.

ضرب المثل معروف "زمان از دست رفته دیگر هرگز پیدا نمی شود" نمی تواند در ارزهای دیجیتال درست باشد. از میان بسیاری از درس‌ های اساسی در مورد ارز دیجیتال، انتخاب بهترین زمان فروش ارزهای دیجیتال از اهمیت بالایی برخوردار است. تصمیم گیری در زمان نامناسب می تواند کابوس های دلهره آور برای شما ایجاد کند. این یکی از اشتباهات بسیاری است که معامله گران رمزارز، به خاطر عدم آگاهی، انجام می دهند. از این رو، پس از از دست دادن ارز دیجیتال گرانبهای خود با بازدهی صفر، خود را غرق شده در اعماق آب می بینند.

خواه بیت کوین باشد یا هر آلت کوین دیگری، معضل انتخاب بهترین زمان فروش ارزهای دیجیتال برای همه یکسان است. از نوسانات بالا گرفته تا روندهای نوسان پایین بازار، عوامل زیادی وجود دارد که باید برای فروش ارزهای دیجیتال در زمان مناسب در نظر گرفته شود. بیایید نگاهی به مجموعه ای از این عوامل موثر بیندازیم.

عوامل موثر در تعیین بهترین زمان فروش ارزهای دیجیتال

عوامل موثر در بهترین زمان فروش ارزهای دیجیتال

همه گزینه ها را ببینید و زیر نظر داشته باشید

با در نظر گرفتن فرمول خرید در قیمت کم، فروش در قیمت زیاد، اولین قدم برای یافتن بهترین زمان فروش ارزهای دیجیتال، دیدن گزینه های اطرافتان است. یک دهه پیش، دنیای ارزهای دیجیتال به اندازه امروز بر سر زبان ها نبود، به خصوص بیت کوین. بنابراین، لازم نیست که هر بار روی صفحه نمایش خود بهترین پیشنهادها را دریافت کنید. در غیر این صورت، همه افراد، میلیونرهای رمزنگاری شده بودند.

یک قانون سرانگشتی خوب این است که یک قیمت فروش هدف برای ارز دیجیتال خود تعیین کنید، بدیهی است که باید بیشتر از چیزی باشد که برای خرید آن هزینه کرده اید. حریص نباشید، اما عاقل باشید، زیرا ارزهای دیجیتال بسته به نوسانات قیمت، می ‌توانند در هر زمان افزایش یا کاهش قیمت داشته باشند. همچنین، اجرای یک استراتژی توقف ضرر، گزینه مفیدی در انتخاب قیمت فروش مناسب برای کوین شما است که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

برای آشنایی با تریدینگ ویو بر روی لینک کلیک کنید.

توقف ضرر و زیان

سرمایه گذاران باید همیشه برای زمانی که همه چیز در جهت دیگری پیش می رود، آماده شوند. ابزاری در صرافی های ارزهای دیجیتال وجود دارد که زمانی که کوین شما به پایین ترین حد خود رسید، به طور خودکار معامله را می بندد (Stop Loss). از قضا، مردم اغلب در مورد اینکه چقدر مایل به از دست دادن و ضرر کردن هستند، از آنچه که امیدوارند برنده شوند، شفاف تر هستند.

معامله‌ گران باتجربه معمولاً حدود 1% از سرمایه خود را نگه می ‌دارند، به این معنی که در هر زمان حاضر هستند تا روی این میزان ریسک کنند. البته این مقدار شاید مقدار زیادی به نظر نرسد اما زمانی که سرمایه شما یک میلیون دلار یا بیشتر است، اعداد با اهمیت می شوند.

اگر در سطح پایین ‌تری از طیف بودجه هستید و موفق می ‌شوید آن را در سطحی نگه دارید که تأثیری بر درآمد شما نداشته باشد، ممکن است بتوانید خود را از مشکلاتی که می‌ تواند از این بخش ناشی شود، نجات دهید.

نوع معامله

نوع معامله برای تعیین بهترین زمان فروش ارزهای دیجیتال

با توجه به نوسانات قیمت متغیر در چندین ارز دیجیتال، بسیاری از معامله گران کریپتو به سمت معاملات کوتاه مدت حرکت کرده اند. این استراتژی برای تعیین بهترین زمان فروش ارزهای دیجیتال، نه تنها به کسب سود فوری کمک می کند، بلکه به شما امکان می دهد سکه خود را برای مدت زمان کوتاهی نگه دارید. در این سناریو، شما باید به روندهای بازار نگاهی دقیق داشته باشید و هر پیشنهادی را که به نظر شما منطقی به نظر می رسد بررسی کنید.

برای آشنایی با برنامه ترید بر روی لینک کلیک کنید.

از این طریق، مجبور نخواهید بود زیاد منتظر بمانید و می توانید رمزارز خود را در زمان مناسبی بفروشید. در حالی که، در معاملات بلندمدت، رمزارز خود را برای مدت معینی در هر کیف پول ایمن ارز دیجیتال نگه می ‌دارید. در مرحله بعد، صبورانه منتظر بمانید تا قیمت حداقل 40 تا 50 درصد افزایش یابد و پس از رسیدن به حداکثر سقف مناسب قیمت، آن را بفروشید. در این نوع معاملات، اکثر سرمایه گذاران بازدهی 10 تا 20 درصدی از سرمایه خود دریافت می کنند.

ریسک در سرمایه گذاری

این یک عامل بسیار نادر و در عین حال ضروری برای تعیین بهترین زمان فروش ارزهای دیجیتال است. خرید یک ارز دیجیتال با قیمت بالا یا بی ثبات احتمالاً شما را در معرض خطر سرمایه گذاری قرار می دهد. اخیراً مشاهده کرده ‌ایم که این ارز دیجیتال با افزایش شدید و افت شدید قیمت مواجه شده است.

اگر یک ارز دیجیتال پرنوسان را انتخاب کرده اید، مهم است که نمودار قیمت آن را به دقت دنبال کنید و عوامل خطر را تعیین کنید. در صورت مشاهده نوسانات مکرر قیمت یا بالا و پایین رفتن، بهتر است یک سکه را خیلی زود قبل از زمان مورد انتظار بفروشید تا اینکه در پایان، تمام آن را از دست بدهید.

تعیین اهداف

تعیین اهداف برای فروش ارز دیجیتال

برای تعیین اهداف، در ابتدا باید اهداف کلی خود را بشناسید. از سرمایه گذاری خود چه می خواهید؟ برخی از افراد برای مدت طولانی در سرمایه گذاری هستند، در حالی که برخی دیگر فقط می خواهند مدت کوتاهی در آن باشند. دانستن اینکه کجا ایستاده اید به تصمیم گیری بسیار آسان تر و سریع تر کمک می کند.

نکته بعدی که باید تصمیم بگیرید این است که چقدر سرمایه کافی است. برای کسانی که درازمدت سرمایه گذاری می کنند، این عدد اغلب ناچیز است. اینها افرادی هستند که هر کاهش قیمتی ببینند در آن نقطه مجددا خرید می کنند و نسبت به هر حباب قیمتی نگران نمی مانند. اگر شما یکی از آن افراد نیستید، دانستن میزان سودی که می‌ خواهید از آن خارج شوید به شما کمک خواهد کرد.

برای آشنایی با سوئینگ تریدر بر روی لینک کلیک کنید. 

دو چیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید: سرمایه‌ گذاری اولیه و مدت زمانی که برای دیدن ROI (بازده سرمایه‌ گذاری) درنظر دارید.

به عنوان مثال، فرض کنید یک بیت کوین در سال 2011 خریداری کرده اید، زمانی که قیمت آن 1 دلار بود. دو ماه بعد قیمت به 32 دلار رسید. اگر اکنون بفروشید، 3200 درصد سود خواهید داشت (میانگین بازدهی باورنکردنی). برای اکثر معامله گران معمولی، از این اتفاق بسیار راضی هستند. شما می توانید آنچه را که می توانید بردارید و روی چیز دیگری سرمایه گذاری کنید یا منتظر بمانید و به اوج بالاتری امیدوار باشید.

هر چه بیشتر سرمایه گذاری کنید، این تصمیم سخت تر می شود. فرض کنید 1000 بیت کوین خریده اید و نه فقط یک عدد، درصد شما یکسان است اما اکنون بیش از 30000 دلار درآمد داشته اید. اگر نفروختید و قیمت کاهش پیدا کرد، همه چیز را از دست می دهید. اما اگر خیلی زود بفروشید و روند افزایش قیمت ادامه پیدا کند، ضرر خواهید کرد.

خطاهای فنی

همانطور که می دانید ارز دیجیتال یکی از دارایی های دیجیتال کمیاب است که توسط هیچ انسانی تنظیم نمی شود. براساس بلاک چین و براساس مکانیسم های از پیش تعریف شده عمل می کند که آن را بسیار معروف کرده است. با این حال، هنگام معامله با ارز دیجیتال خود، احتمالاً با خطاهای فنی مواجه خواهید شد که می تواند در یک چشم به هم زدن بازار را متحول کند.

برای آشنایی با روش های ترید ارزهای دیجیتال بر روی لینک کلیک کنید.

از هک، مسائل قانونی، ممنوعیت مبادلات گرفته تا هر توییت تاثیرگذار، تعدادی از عوامل می توانند بر قیمت کریپتو شما تأثیر بگذارند. با مشاهده چنین سناریویی مرتبط، بهترین کار این است که قبل از کاهش قیمت ارز دیجیتال خود به سطح دریا، ارز دیجیتال خود را با قیمت مناسب بفروشید.

زمان مناسب برای فروش رمزنگاری خود چه زمانی است؟ بررسی وب سایت Lopp.net

زمان مناسب برای فروش ارز دیجیتال

باید این نکته را در نظر داشته باشید که به دلیل خطرات موجود در خرید رمزارز در وهله اول، هیچ تضمینی وجود ندارد که در موقعیتی قرار بگیرید تا بتوانید با فروش همراه با سود بالا از این بازار بیرون بیایید. این کار نیز لازم نیست که در رسانه های اجتماعی به دنبال داستان های میلیونرهای یک شبه و حتی میلیاردرهایی باشید که ثروت خود را از ارزهای دیجیتال به دست آورده اند. با این حال، آنها استثنا هستند، نه قاعده و قانون. چراکه تاریخچه خاموش سرمایه گذاران کمتر موفق، کاملاً نادیده گرفته شده است.

دانستن این موضوع باید هرگونه وسوسه ای را برای سرمایه گذاری پولی که نمی توانید از دست بدهید، از بین ببرد. شما فقط باید آنچه را که به عنوان درآمد اختیاری شناخته می شود، سرمایه گذاری کنید، (آنچه پس از محاسبه تمام هزینه های ثابت و سایر تعهدات پس انداز شما باقی می ماند).

برای آشنایی با تریدر یا معامله گر بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین اگر اولین قانون خرید ارز دیجیتال فقط استفاده از درآمد اختیاری باشد، اولین قانون برای دانستن زمان فروش کریپتو داشتن یک هدف روشن است. این هدف ممکن است چیز بسیار ملموسی باشد که می توانید برای آن عدد قرار دهید. مثلا:

  • پرداخت بدهی ها
  • سرمایه گذاری روی خود (از طریق آموزش)
  • تحقق یک رویا یا یک ماجراجویی
  • پس انداز برای خرید خانه
  • تامین مالی یک رویداد خاص مانند عروسی
  • اگر هدف خاصی ندارید، نگران نباشید، می توانید هدف خود را صرفاً ساختن پس انداز برای آینده ای نامطمئن در نظر بگیرید.

طرح پس انداز رمز ارز ساده و سالم

با در نظر گرفتن یک هدف، می توانید یک استراتژی ساده برای فروش خودکار و تحقق سود ایجاد کنید، به روشی بسیار مشابه که میانگین هزینه استرس ناشی از تلاش برای زمان خرید را از بین می برد.

برای آشنایی با کسب درآمد بدون ترید کردن بر روی لینک کلیک کنید.

جیمسون لوپ، یکی از مدافعان مشهور بیت کوین، طرح SSS را توصیه می کند که در سال 2013 در بیت کوین تاک ارسال شد (طرح ساده و منطقی پس انداز بیت کوین) که می تواند برای هر ارز دیجیتال استفاده شود.

Lopp.net یک برنامه وب دارد که در لحظه محاسبه می کند و به صورت فایل CSV برای دانلود در دسترس است.

طرح اصلی با در نظر گرفتن ارزش خالص مالی، با برداشت اندکی متفاوت از درآمد اختیاری شروع می شود.

هنگامی که سطح سرمایه گذاری اولیه را تعیین کردید، چیزی را تعیین می کنید که به آن "ریک" می گویند که مانند مالیات بر سود ارز دیجیتال شما است که به صورت فیات (دلار/یورو) پرداخت می شود.

ریک زمانی اعمال می ‌شود که قیمت رمزارز شما با مقدار مشخصی افزایش می ‌یابد (به نام ضریب چرخه). شما روی تعداد «چرخه‌هایی» که می ‌خواهید در آن‌ ها پیشرفت کنید، توافق می‌ کنید. (تعداد دفعاتی است که قیمت توسط «چرخه فزاینده» افزایش می ‌یابد.)

تعیین بهترین زمان برای فروش ارز دیجیتال

یک طرح پس انداز غیر واقعی

شما می توانید با ورودی ها مطابق با اهداف خود بازی کنید، اما از نظر ضریب چرخه و تعداد چرخه ها عمل گرا باشید. تصویر زیر براساس ورودی های زیر است. توجه داشته باشید که برنامه وب فقط با دلار کار می کند:

برای آشنایی با کارت های ترید NFT بر روی لینک کلیک کنید.

سرمایه گذاری اولیه = 0.01 بیت کوین یا 530 دلار

قیمت بیت کوین = 53000 دلار

ریک (نسبتی که می فروشید) = 10%

ضریب چرخه (تغییر قیمت که باعث فروش می شود) = 2 (دوبرابر شدن قیمت)

چرخه ها = 10

برنامه ذخیره بیت کوین

بنابراین از یک سرمایه گذاری متوسط 530 دلاری، پس از 10 چرخه، کمی بیش از 47 هزار دلار سود کسب کرده اید، با بیش از 189 هزار دلار هنوز در بیت کوین سرمایه گذاری شده است. با این حال، فرض بر این است که ضریب چرخه 2، که دو برابر شدن قیمت است و انتظار 10 چرخه، به این معنی که محرک قیمت در چرخه دهم و پایانی 54,272,000 دلار خواهد بود. آیا این واقع بینانه است؟

یک طرح پس انداز واقعی

با این حال، اگر ضریب چرخه خود را روی 10٪ تنظیم کنید و بقیه موارد را بدون تغییر رها کنید، قیمت راه اندازی 10 چرخه فقط کمتر از 137500 دلار خواهد بود، 90٪ از سرمایه اولیه خود را همچنان در بیت کوین خواهید داشت و 557 دلار را نقد کرده اید. بسیار واقعی تر.

برای آشنایی با ربات تریدر بر روی لینک کلیک کنید.

سرمایه گذاری اولیه = 0.01 بیت کوین یا 530 دلار

قیمت بیت کوین = 53000 دلار

ریک (نسبتی که می فروشید) = 10%

ضریب چرخه (تغییر قیمت که باعث فروش می شود) = 1.1 (10٪ افزایش قیمت)

چرخه ها = 10

برنامه ذخیره پس انداز واقعی بیت کوین

ممکن است بخواهید که Rake کوچک تر از چرخه فزاینده باشد زیرا می خواهید بر ایجاد صندوق بیت کوین خود تأکید کنید. مثال بالا تاکید بیشتری بر تحقق سود دارد.

نتیجه گیری

هیچ کس به کمک شما نمی آید تا بهترین زمان فروش ارزهای دیجیتال را به شما بگوید. بلکه فقط خودتان هستید که تصمیم می گیرید و باید پس از انجام یک معامله خودتان را برای نتایج غیرقابل پیش بینی آماده کنید. فروش سکه شما زمانی که به قیمت سرسام آور می رسد چیزی جز یک خیال نیست که باید با تصمیم گیری های عملی، واقعی و مقیاس پذیر این تفکر را جایگزین کنید. هنگام انتخاب مناسب ترین زمان برای فروش ارز دیجیتال خود با کمترین ریسک و بازدهی بالا، عوامل مختلفی که در این مطلب به آن ها اشاره شد را در نظر داشته باشید.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com