کیف پول های ارز دیجیتال آواکس

کیف پول های ارز دیجیتال آواکس
لوگو علیرضا محرابی
کیف پول های ارز دیجیتال آواکس
کیف پول ارز دیجیتال

پروفسور امین گان سیرر با راه اندازی پلتفرم آواکس، ادعا کرده است که می شود پروتکل اجماع جدیدی برای رمز ارزها ایجاد کرد. آواکس در سال 2020 توکن خود را (AVAX) به کریپتوکارنسی معرفی کرد. در ابتدا این توکن با نام AVA شناخته می شد؛ مدتی بعد این نام به AVAX تغییر یافت. 

پروتکل معرفی شده توسط آواکس، قطعیت فوق العاده پر سرعتی دارد و تنها در مدت 2 ثانیه، تراکنش ها تایید و پردازش می شوند. این مدت زمان در مقایسه با زمان 15 دقیقه الی 1 ساعته بیتکوین برای انجام تراکنش؛ باورنکردنی است. 

در حالی که بیتکوین در هر ثانیه تا 7 تراکنش را می تواند پردازش کند؛ آواکس قادر است 1000 الی 10000 تراکنش را در هر ثانیه مدیریت و پردازش نماید. 

نودها شبکه توکن ارز دیجیتال آواکس، باید برای اثبات مالکیت و اهمیت خود به شبکه، مقداری توکن AVAX در گرو شبکه بگذارد و پس از آن امکان انجام وظایف یک (Node) را خواهد داشت. 

کیف پول های ارز دیجیتال اولنچ

معرفی کیف پول های آواکس

برای نگهداری رمز ارزها، انواع مختلفی از کیف پول ساخته شده اند. کیف پول های ارزهای دیجیتال به دو دسته نرم افزاری یا گرم و سخت افزاری یا سرد تقسیم می شوند. کیف پول های سخت افزاری به صورت آفلاین دارایی های شما را نگهداری می کنند. اما کیف پول های نرم افزاری برای ذخیره سازی رمزارزها، نیاز به اتصال به اینترنت دارند. در ادامه با انواع کیف پول های ارزهای دیجیتال به خصوص آواکس، بیشتر آشنا خواهیم شد.

کیف پول های نرم افزاری آواکس 

کیف پول های نرم افزاری شکل های مختلفی دارند و نسخه ارائه شده هرکدام، تفاوت هایی مانند رابط کاربری، طراحی داخلی و امکانات جانبی دارند. کیف پول های نرم افزاری برای کامپیوتر یا لپتاپ( کیف پول ویندوز یا مک او اس)، موبایل( اندروید یا IOS) و به صورت آنلاین یا تحت وب ارائه می شوند. 

کیف پول های سخت افزاری آواکس 

امن ترین کیف پول های ارائه شده در جهان، کیف پول های سخت افزاری هستند. کیف پول های سخت افزاری آواکس رمزارزها را در فضای آفلاین حافظه داخلی خود ذخیره سازی می کنند و در زمان نیاز، داده ها را ارائه می دهند. کیف پول های سخت افزاری معمولا دستگاه هایی کوچک و به اندازه فلش دراریو های عادی هستند. برخی دلیل شکل مشابه فلش درایو را، پروتکل امنیتی آنها می دانند؛ به این صورت که، شباهت کیف پول سخت افزاری به یک فلش، تصورات افرادی که احتمال دارد در اطراف شما باشند از دستگاه دست شما، همان فلش درایو باشد. کیف پول های سخت افزاری جدید از نمایشگرهای لمسی استفاده می کنند و در زمان ورود، باید پین کد وارد کنید. از بهترین کیف پول های سخت افزاری بازار کریپتوکارنسی می توانیم به لجر نانو ایکس، ترزور مدل تی و کیپ کی اشاره کنیم. 

کیف پول های آنلاین آواکس 

کیف پول های ارز دیجیتال از نوع آنلاین در بستر وبسایت شرکت توسعه دهنده ارائه می شوند و با ورود به حساب کاربری، می توانید از خدمات یک کیف پول دیجیتالی کامل استفاده کنید. نکته مثبت در کیف پول های آنلاین، امکان ذخیره سازی و انجام معاملات به صورت همزمان است. برای استفاده از کیف پول های انلاین نیازی نیست که نرم افزاری خاص را نصب کنید یا سخت افزاری فیزیکی را خریداری کنید. امنیت این نوع کیف پول ها به شدت ضعیف است و پیشنهاد می شود اگر نیاز به استفاده از یک کیف پول آنلاین دارید، حتما از وبسایت هایی که اعتبار بالائی دارند استفاده کنید. از معتبرترین و بهترین کیف پول های آنلاین برای آواکس، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • کیف پول رسمی آواکس
  • کیف پول های IOS آواکس 

کاربران هر روزه در حال استفاده از گوشی های هوشمند خود هستند و معمولا یک نسخه کیف پول موبایلی(IOS) بر روی دستگاه آنها نصب شده است. کیف پول های IOS نوعی دیگر از کیف پول های نرم افزاری یا گرم هستند که برای استفاده باید اپلیکیشن مربوطه را بر روی گوشی موبایل خود نصب کنید. این کیف پول ها در صورتی که از طرف توسعه دهندگان معتبر عرضه شوند، امنیت بالائی دارند؛ مگر اینکه کاربری سهل انگاری کند و به نکات امنیتی توجهی نداشته باشد. سرقت، هک شدن، ورود بد افزار یا ویروس به حافظه گوشی موبایل، می تواند دارایی های موجود در کیف پول IOS آواکس شما را به خطر بیاندازد. برای جلوگیری از بروز مشکلات امنیتی از معتبرترین توسعه دهنگان کیف پول موبایلی خود را دریافت کنید. () از معتبرترین کیف پول های IOS برای آواکس هستند. 

کیف پول های ارز دیجیتال اولنچ

  • کیف پول های اندروید آواکس

کیف پول های موبایلی(اندرویدی) پر استفاده ترین نوع کیف پول های ساخته شده در جهان هستند. دلیل این استفاده زیاد، دسترسی همه افراد به گوشی های هوشمند و امکان استفاده سریع و راحت از آنهاست. کیف پول اندرویدی با نصب اپلیکیشن مربوطه بر روی دستگاه اندرویدی شما کار می کند. برای امنیت این نوع کیف پول ها باید اقدامات امنیتی دقیقی برای جلوگیری از ورود بدافزارها، ویروس ها یا دسترسی هکرها انجام دهید. سعی کنید نسخه کیف پول اندرویدی خود را تنها در صورت داشتن امکان بازیابی، انتخاب کنید. در صورت مفقود شدن گوشی موبایل کاربر و عدم بک اپ گرفتن از اطلاعات، دارایی های ایشان از بین خواهد رفت. 

کیف پول های آواکس چگونه کار می کنند؟

کیف پول های آواکس وابسته به نوعی که دارند، سطح متفاوتی از دسترسی و امنیت را ارائه می دهند. کیف پول های سخت افزاری برای استفاده بلند مدت و کیف پول های نرم افزاری برای استفاده کوتاه مدت( نگهداری از بخش کوچکی از دارایی ها) استفاده می شوند. کیف پول های سخت افزاری به صورت یک دستگاه کوچک ساخته می شوند و فیزیکی هستند. اما کیف پول های نرم افزاری در قالب نسخه های مختلف به کاربران ارائه می شوند که هر کدام سطح متفاوتی از دسترسی یا سرعت عمل را برای کاربر به ارمغان می آورند. 

امنیت در کیف پول های آواکس

کیف پول های آواکس با توجه به ساختار( نرم افزاری یا سخت افزاری) اقدامات امنیتی متقاوتی نیاز دارند. کیف پول های نرم افزاری امنیت خود را از وبسایت توسعه دهنده به دست آورده اند و ایمن سازی اصلی، در زمان توسعه انها صورت گرفته است. اما کیف پول های سخت افزاری ذاتا ایمن هستند و دلیل آن، مسدود کردن تمام راه های نفوذ است. با قطع اتصال به اینترنت، هیچ هکر یا بد افزاری نمی تواند به کیف پول های سخت افزاری دسترسی پیدا کند.  

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram