1. صفحه اصلی
 2. مقالات بورس
 3. سبدگردان
 4. سرمایه خود را در بازار مثبت به سبدگردان بسپاریم؟

سرمایه خود را در بازار مثبت به سبدگردان بسپاریم؟

سرمایه خود را در بازار مثبت به سبدگردان بسپاریم؟
لوگو علیرضا محرابی
سرمایه خود را در بازار مثبت به سبدگردان بسپاریم؟
سبدگردان

در شرایط مثبت و روند صعودی بورس، با کوچک‌ترین خبری بازار هیجانی می‌شود و شاخص بورس بالا می‌رود. اگر همین‌طور روند مثبت باشد، حتی کسانی که تازه به بورس پیوسته‌اند و در خرید و فروش ناشی هستند نیز، در این بازار سود زیادی می‌کنند. مشکل اینجا پدیدار می‌شود که پس از یک دوره رشد صعودی بازار در شرایط نزولی قرار خواهد گرفت و ضرر گریبانگیر افرادی خواهد شد که تجربه و آگاهی کم‌تری خواهند داشت. 

اعتماد به سبدگردان در روزهای مثبت بازار

بنابراین، سبدگردان‌ها با داشتن مهارت و تجربه زیاد می‌توانند در شرایط خوب و یا حتی بد نیز، دست به عمل بزنند. با اعتماد مردم به سرمایه‌گذاری غیر مستقیم، شرکت سبدگردانی قادر خواهند بود تا نقدینگی زیادی جذب کنند. سبدها یک پتانسیل بالقوه دارند که در یک بازه بلندمدت نتیجه خواهند داد. اگر سبدگردان نتواند سودی بیشتر از بانک به شما بدهد، کارمزدی از شما کسر نمی‌شود. پس او تمام مهارت و تلاشش را می‌کند تا سود زیادی حاصل آورد. در ضمن وجود امین یا متولی سبد هم خودش یک عامل اعتمادساز برای عملکرد مطلوب سبدگردان می‌باشد.

اعتماد به سبدگردان در روزهای مثبت بازار

شرایط راحت برخی شرکت‌های سبدگردانی برای جذب سرمایه

در بین شرکت‌های سبدگردانی، شرکت‌هایی وجود دارند که سرمایه اولیه کمی را تعیین کرده‌اند و امکان حضور اقشار بیشتری را برای سرمایه گذاری غیرمستقیم فراهم می‌سازند. بیشتر این شرکت‌ها بازه‌های زمانی طولانی مدت را برای بازدهی قرار داده‌اند تا هم سود خوبی کسب شود و هم ریسک کاهش یابد. در این راستا، حتی از استراتژی سبد تک سهمی و دو سهمی اهرمی نیز استفاده می‌شود. در این استراتژی، با قرارداد سبدگردانی همه نقدینگی‌ را تنها بر روی یک سهم خواهد داشت. سبدگردان‌های زیادی نیز وجود دارند که با توجه به شرایط سرمایه‌گذاران و خواسته‌های ایشان، توجه به افق زمانی، میزان ریسک‌پذیری، هدف و سلایق مشتری، سبدی طراحی می‌کنند که از پس تمامی خواسته‌ها و شرایط ایشان برآید. 

ضرر و زیان در کمین افراد غیرحرفه‌ای

در روزهای هیجانی بازار، افراد غیر حرفه‌ای تصمیمات نادرستی می‌گیرند. این اشخاص چون نمی‌دانند چه فاکتورهایی سبب می‌شود تا بازار رشد کند و یا دچار افت شود، در کوتاه مدت احساسی عمل می‌کنند. این در حالی‌است که سبدگردان‌های حرفه‌ای خیلی راحت‌تر می‌توانند عوامل رشد و یا افت بورس را شناسایی کنند. بنابراین، منطقی‌تر عمل خواهند کرد. این افراد می‌توانند به سرعت منابع را به بهینه‌ترین شکل ممکن مدیریت کنند. بازدهی بالایی فراهم سازند و حتی در ایجاد نقدینگی نیز عملکردی مناسب داشته باشند.

فعالیت سبدگردانی در روزهای مثبت بازار بورس

 • سبدگردان‌ها با خدمات سرمایه‌گذاری در سبدها و صندوق‌ها ویژگی‌های متمایزی خواهند داشت. برای مثال این اشخاص می‌توانند با وجود ماهیت بلند مدت سرمایه‌گذاری در این ابزار، مرتب قیمت‌ها را رصد کنند و یک کارکرد کوتاه مدت نیز، داشته باشند. می‌توانیم بگوییم سبدهای سبدگردانی شاید تنها ابزارحرفه‌ای با ماهیت بلند مدت پانزده ساله است!
 • برخی از خدمات خاص ارائه شده توسط سبدگردان در بازار مثبت 
  سنجش میزان ریسک‌پذیری سرمایه‌گذار در مشاوره حضوری و پیش از تشکیل سبد بهینه و اختصاصی، همچنین شفاف‌سازی در قبال میزان و شرایط کارمزد، تعهدات و نحوه گزارش‌دهی
 • دادن گزارش‌های مرتب از بازدهی سبد، ارائه پیشنهاداتی در رابطه با سرمایه‌گذاری بر روی سکه، طلا، ارز، بورس و بیان دیدگاه خود و همچنین، صنایع رو به رشد و با پتانسیل رشد بالا در بورس
 • انواع پشتیبانی و ساپورت‌های خدماتی، برای مثال جهت شرکت در مجامع، استفاده از سامانه‌های سبدگردانی، امور و فعالیت‌های مالی به سرمایه‌گذار کمک می‌کند.
 • در اختیار گذاشتن سامانه سبدگردانی به صورت پیوسته برای مشاهده گزارش‌های حساب مالی، خرید و فروش سهام، میزان دارایی، پرتفوی یا سبد، بازدهی یا سود سبد سرمایه‌گذاران

فعالیت سبدگردانی در روزهای مثبت بازار بورس

توصیه به افراد برای سپردن سرمایه به دست سبدگردان 

 • اگر در این بازار مبتدی هستید، در ابتدای راه نیازی به دانش زیاد ندارید. پس بگذارید سبدگردان جای شما فکر کند، استراتژی به کار گیرد و تصمیم بگیرد.
 • لازم نیست دیگر دغدغه‌ای بابت صرف انرژی و وقت زیاد در معاملاتتان داشته باشید. سبدگردان همه‎چیز را به صورت حرفه‌ای و لحظه به لحظه رصد می‌كند.
 • مدیرت بهینه‌تر در سرمایه‌گذاری، سبدگردان باهوش و باتجربه سهامتان را به خوبی مدیریت می‌كند تا جایی كه ریسك كم شود و بازده بالا رود.
 • به دلیل تناسب كارمزد سبدگردان و سود سبد، تمام تلاشش را می‌كند تا بازدهی بالا رود تا سودی منطقی و حداكثری نصیب شما شود.
 • با وجود سبدگردان، كم‌تر دچار عوارض روانی و احساسی ناشی از چرخه‌ بازار می‌شوید. سبدگردان با دانش، تجربه و مهارتی كه دارد، این موارد را به خوبی هندل می‌كند و اسیر عوارض ناشی از این شرایط نخواهد شد.
 • از آنجایی كه هیچ بازاری وجود ندارد كه دایم مثبت بماند، برای هر اوجی هم سقفی وجود دارد. یك سبدگردان ماهر قبل از بروز شرایط نزولی و سقوط سهام، نقاط دقیقی را برای فروش و خروج از هر سهم، پیش‌بینی می‌كند.
 • تنوع بخشی و تخصیص بهینه سبد، سبدگردان با خریداری منابعی جذاب سرمایه مشتری را در بازارهای متفاوتی مانند اوراق مبتنی بر طلا، قراردادهای آتی كالا،  اختیار معامله سهام یا کالا، سهام و یا اوراق با درآمد ثابت سرمایه گذاری می‌كنند. بنابراین مراجعه به سبدگردان برای تخصیص سبد جذاب است. همچنین، همان‌طور كه گفته شد، تخصص سبدگردان‌ها سبب می‌شود تا ایشان در عملكردشان نسبت به افراد عادی، بهینه عمل كنند.

توصیه به افراد برای سپردن سرمایه به دست سبدگردان

نتیجه‌گیری

ممكن است با دیدن جو مثبت بازار از خود بپرسید چه لزومی برای سبدگردانی وجود دارد. زیرا در شرایط مثبت و روند صعودی بورس، با کوچک‌ترین خبری بازار هیجانی می‌شود و سهام رشد می‌یابد. در این مقاله خواندیم كه هیچ بازاری همیشه و به طور پیوسته صعودی نبوده است. برای هر اوجی هم سقفی وجود دارد. یك سبدگردان ماهر قبل از بروز شرایط نزولی و سقوط سهام، نقاط دقیقی را برای فروش و خروج از هر سهم، پیش‌بینی می‌كند. علاوه بر این، با توجه به دانش، مهارت و تجربه‌ای كه سبدگردان دارد، به خصوص در روزهای طلایی و مثبت بازار سعی می‌كند بیشترین بازدهی را در افق زمانی مورد نظرتان و با ریسكی كم به شما تحویل دهد. نیازی به صرف وقت یا كسب دانش زیاد نیست. كافی است كار را در دست كاردان بسپارید و به شرایط سبدگردانی اعتماد كنید. اگر در ارتباط با سبدگردانی به راهنمایی نیاز دارید و ابهامی در ذهن دارید، همین‌جا می‌توانید، سوالات خود را با ما در میان بگذارید تا شما را راهنمایی كنیم. موفق و پرسود باشید

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com