1. صفحه اصلی
  2. مقالات بورس
  3. سرمایه گذاری در بورس
  4. مشکلات سرمایه گذاری در بورس

مشکلات سرمایه گذاری در بورس

مشکلات سرمایه گذاری در بورس

یادگیری سرمایه گذاری یک قسمت اساسی از هر برنامه مالی جامع است. بدون آن، در نهایت به رشد اقتصادی خود ضربه خواهید زد. با این حال، بسیاری از مردم سرمایه گذاری نمی کنند، یا به این دلیل که فکر می کنند خطرناک است یا اینکه آن را درک نمی کنند. موارد زیر چند چالش است که سرمایه گذاران برای اولین بار با آن دست و پنجه نرم می کنند و اینکه چگونه می توانید بر آنها غلبه کنید هم ذکر شده است. اما برای آشنایی بیشتر با انواع چالش های سرمایه گذاری می توانید به بخش آموزش سرمایه گذاری در بورس وب سایت مراجعه کنید. 

خطرات ناشناخته سرمایه گذاری در بورس 

سرمایه گذاران جدید ممکن است در مورد خطرات پنهان در بسیاری از استراتژی های سرمایه گذاری به ظاهر ساده اطلاع نداشته باشند. این موضوع می تواند باعث شود سبد سهام آنها در مراحل اولیه با بازدیدهای زیادی روبرو شوند. برای مبارزه با این دام، مهم است که تا آنجا که ممکن است آگاه باشید. قبل از اینکه آنها را به عنوان گزینه سرمایه گذاری در نظر بگیرید، حتماً با خطرات موجود در حاشیه، اهرم نیرو، گزینه های آتی و غیره آشنا شوید.

سرمایه محدود در بازار بورس 

یکی از بزرگترین چالشهایی که سرمایه گذاران جدید با آن روبرو هستند، داشتن سرمایه محدود برای سرمایه گذاری است. این موضوع تنها در مواقعی پیچیده می شود که برخی از ابزارهای مالی بسیار گران باشند. با این حال، این مسائل اغلب با جستجوی "سهام جزئی" قابل حل هستند.

سهام جزئی در اصل راه حل هایی است که به شما امکان می دهد در سهام خود با قیمت پایین سرمایه گذاری کنید. چند نمونه معمول استفاده از REITs برای مقابله با چالش های سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یا استفاده از ابزارهای خودکار سرمایه گذاری با حداقل سپرده کم است که بسیاری از آنها را در اینجا در این وب سایت بررسی می کنیم.

تنوع بیش از حد سرمایه گذاری بورس

این چالش چالشی است که تقریباً همیشه خودآزاری است. بسیاری از سرمایه گذاران جدید احساس می کنند که برای محافظت از خود در برابر خطر ، باید کمی در همه چیز سرمایه گذاری کنند. با این حال، تنوع بیش از حد می تواند به طور قابل توجهی رشد نمونه کارها را متوقف کند. معمولاً بهتر است 2-3 گزینه را انتخاب کنید تا عمده سهام خود را در آن سرمایه گذاری کنید.

زمان بندی نامناسب سرمایه گذاری 

گرچه کمترین مشکل رایج در میان این پنج چالش است، برخی از سرمایه گذاران جدید به سادگی قبل از سقوط مالی وارد بازار می شوند. این امر باعث شده سرمایه گذاران قبل از ساخت هرگونه ضرر، ضرر کنند! با این حال، این ریسک به راحتی می تواند با میانگین هزینه دلار کاهش یابد، استراتژی ای که در آن شما ذره ذره و در طی یک دوره طولانی در بازار سرمایه گذاری می کنید تا نوسانات بیشتر در ارزش سهام خود را کاهش دهید.

عدم گرفتن راهنمایی در بازار بورس 

شروع سرمایه گذاری بدون هیچ گونه کمک خارجی خطرناک است. به خصوص هنگام شروع کار، باید از نوعی مشاوره سرمایه گذاری استفاده کنید. به شما اطمینان بیشتری می دهد که بازدهی از پول خود را خواهید دید.

معاملات بلند مدت و کوتاه مدت جنبه های مشابه و همچنین متفاوتی دارد. من بیش از هشت سال است که تجارت کوتاه مدت انجام داده ام و در این قسمت است که درک من بهتر است، بنابراین این طور پاسخ می دهم.

بزرگترین مشکل در مورد سرمایه گذاری، باقی ماندن در کنترل احساسات و تصمیم گیری منطقی و نه احساسی است. این روانشناسی تجارت است. اگر می توانید این مهارت را کسب کنید، به احتمال زیاد می توانید یک تاجر سودآور شوید. شاید یک تاجر ثروتمند نباشد، اما سودآور باشد. این به ساختن یک برنامه و پایبندی به آن برمی گردد.

نگاهی به نمودار سهام بیندازید. خواهید دید که قیمت سهام به ندرت، در یک خط مستقیم قرار می گیرد. این موضوع معمولاً به این معنی است که در برخی از زمان ها، تجارت شما منفی خواهد شد. وقتی مثبت شد، تجارت را می بندید و سود خود را می گیرید یا حرص می خورید و به کارهای بیشتری امیدوار هستید؟ بعد که کمی پایین می آید، آیا آن را نگه می دارید تا بالا برود؟ اینها همه تصمیماتی است که فقط التماس واکنش احساسی نسبت به آنها را دارد.

عدم گرفتن راهنمایی در بازار بورس

گرایش در معاملات منفی، فروش است. تصمیمی که باید قبل از انجام معامله اتخاذ شود این است که تا چه حد منفی است که تجارت مجاز باشد و سپس اجازه ندهید احساسات بر این تصمیم غلبه داشته باشد.

 چند مورد دیگر وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. اگر به نظر می رسد روند صعودی ادامه دارد، آیا باید تجارت را ببندید؟ اگر برای کسب سود به هدف شما برسد، آیا اجازه می دهید معامله مقدار مشخصی را فرو بکشد؟

مهمترین قسمت این است که بفهمید چرا شما می خواهید یک معامله را باز کنید، چرا و چه موقع می خواهید آن تجارت را ببندید، آیا سودآور است یا نه. در معاملات کوتاه مدت، اکثر مردم می توانند برنامه های سودآوری ارائه دهند. 

چه بخواهیم و چه نخواهیم، عمل ساده سرمایه گذاری تمام مشکلات مالی شما را حل نخواهد کرد. آسان است فکر کنید که چون اکنون سرمایه گذاری می کنید، همه چیز عالی خواهد بود و همه مشکلات شما حل می شود. این امر به ویژه هنگامی صادق است که به مشاوران سرمایه گذاری که قول بازدهی بیش از اندازه دارند گوش دهید. بنابراین یک مشاوره عالی می توان به شما در انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری در بورس کمک کند. 

بهترین کار برای هر سرمایه گذار این است که انتظارات خود را در حد واقعی نگه دارد. ببینید که بورس سهام نه تنها در یک سال بلکه در طی سالهای طولانی در واقع چه کاری انجام می دهد و از این اعداد برای انتظارات خود استفاده کنید.

نداشتن اهداف مشخص سرمایه گذاری

برای اکثر مردم هدف از سرمایه گذاری داشتن درآمد پایدار در دوران بازنشستگی برای تأمین امنیت اجتماعی خود است.

عدم تنوع کافی

تنوع در سرمایه گذاری به معنای پخش پول شما در بسیاری از موارد مختلف است. در حالت ایده آل، شما پول سرمایه گذاری خود را در انواع مختلف دارایی ها، پول نقد، اوراق قرضه، سهام، املاک و مستغلات، حتی چیزهایی مانند فلزات گرانبها یا کالاهای قابل جمع آوری پخش می کنید.

تمرکز روی نوع عملکرد غلط است

بورس اوراق بهادار می تواند در یک روز چندین درصد جهش یا افت کند و این برای برخی از افراد واقعا یک دست انداز است. اگر 100000 دلار در بورس سهام دارید و در روز 4٪ کاهش می یابد، شما 4،000 دلار ضرر کرده اید. همین کافی است تا بعضی ها وحشت کنند.

تمرکز روی نوع عملکرد غلط است

خرید زیاد و فروش کم

مردم معمولاً وقتی سرمایه گذاری به سرعت کاهش می یابد، به طور غریزی اقدام به فروش می کنند. آنها در ماه یا سه ماهه گذشته زیان دیده و ترسیده و وحشت می کنند!

خرید زیاد و فروش کم استراتژی هایی است که بارها و بارها شما را ناکام می گذارد. روش بسیار بهتر: پستی و بلندی ها را نادیده بگیرید، هر هفته یا هر ماه کمی بخرید و سپس در صورت نیاز بفروشید.

بازی با سرمایه خود= فاجعه

برخی از مردم واقعاً وارد "بازی" با سرمایه خود می شوند. آنها به اخباری که می شنوند واکنش نشان می دهند و سرمایه گذاری های خود را به طور مداوم منتقل می کنند. مشکلی که هنگام انجام این کار ایجاد می شود این است که شما تمایل به ایجاد هزینه های معاملاتی و همچنین پیامدهای مالیاتی زیادی دارید.

در هر بار خرید یا فروش سرمایه گذاری  بسیاری از کارگزاری ها از شما هزینه می گیرند، که اگر خیلی زیاد خرید و فروش کنید، این هزینه های معامله خیلی سریع سود شما را می بلعد.

فراتر از آن، با ترکیبی از سود و زیان کوتاه مدت و بلند مدت که می تواند منجر به یک صورتحساب مالیاتی دردناک شود ، می تواند به سرعت وضعیت مالیات شما را به یک وضعیت نابسامان تبدیل کند. تقریباً همیشه بهتر است که یک طرح متنوع تهیه کنید.

پرداخت بیش از حد هزینه ها و کمیسیون ها

کارگزاران مختلف هنگام خرید و فروش سرمایه گذاری هزینه های متفاوتی را دریافت می کنند. نه تنها این، برنامه ریزان مالی مبتنی بر کمیسیون نیز دوست دارند که پول خود را تهیه کنند. اگر از برنامه ریز با کمیسیون بالا استفاده می کنید و همچنین در کاری سرمایه گذاری می کنید که هزینه های معامله بالایی دارد، پول شما به سرعت کم می شود.

عدم اطلاع از عملکرد واقعی سرمایه گذاری های خود

اگر برخی از سرمایه گذاری های شما واقعاً خوب انجام شود بسیار عالی است، اما این به این معنی نیست که در کل اوضاع خوب است. موفقیت شما بر اساس بهترین سرمایه گذاری شما ارزیابی نمی شود و همچنین شکست شما بر اساس بدترین موفقیت شما! آنچه مهم است این است که شما بدانید همه کارها چگونه انجام می شود و با استفاده از مشارکت های خود آنها را متعادل نگه دارید.

عدم اطلاع از عملکرد واقعی سرمایه گذاری های خود

واکنش به رسانه ها

رسانه ها همیشه دوست دارند چیزهایی را با هیپنوتیزم همراه کنند. رسانه ها همچنین دوست دارند که سخت دکمه وحشت را بزنند و شما را وارد بازی هیجان انگیز خود کنند.

یک روز، آنها تلاش خواهند کرد تا شما را متقاعد کنند که به این یا آن سرمایه گذاری نیاز دارید زیرا این بهترین روش برای کسب درآمد است. مورد بعدی، آنها به شما خواهند گفت که همه چیز در حال سقوط است حتی آسمان بالای سرتان!

معمولاً هیچکدام درست نیستند. رسانه ها به سادگی می دانند که هیاهو و ترس از مواردی هستند که بینندگان و خوانندگان را به خود جلب می کنند. آرام و سنجیده باشید! در چرخه تبلیغات رسانه ای قرار نگیرید، مخصوصاً وقتی صحبت از سرمایه گذاری شما می شود.

تعقیب عملکرد

همیشه وسوسه انگیز است که به هر سرمایه گذاری روی بیاوریم تا بهترین بازده را در طول سال گذشته یا سه سال گذشته داشته باشیم. اگر سرمایه گذاری دیگری مشابه سرمایه خود با بازده بهتر مشاهده کردید، چرا به آن نمی پردید؟

اول از همه، عملکرد گذشته نشان دهنده بازده در آینده نیست. علاوه بر این، هرچه عملکرد بالاتر باشد، خطر (به طور کلی) بیشتر خواهد بود. اگر به یک سرمایه گذاری مشابه با بازده کوتاه مدت بپردازید، احتمال بسیار خوبی وجود دارد که سال آینده از آنچه در حال حاضر دارید بدتر باشد، به علاوه مجبورید با هزینه های معامله کنار بیایید.

تلاش برای تبدیل شدن به یک نبوغ زمان بندی بازار

به راحتی نمی توان حدس زد که بازار در اوج است یا در اوج سقوط. تنوع روزمره در بازار سهام آنقدر زیاد است که حدس زدن چنین مواردی اساساً غیرممکن است. مطمئناً، پیروی از این نوع زمانبندی بازار باعث می شود دسته ای از هزینه های معامله ایجاد شده و دسته ای از وقت شما را جذب کند. بهتر است فقط با یک قاعده خودکار سرمایه گذاری کنید و سرمایه های خود را جابجا نکنید.

عدم انجام مراقبت های لازم

فقط به این دلیل که برخی از مقاله ها پیشنهاد سرمایه گذاری در چیزی را داده اند یا برخی از افراد با صحبت در تلویزیون گفته اند که یک سرمایه گذاری خاص شگفت انگیز است، به این معنی نیست که این کاری است که باید پول خود را در آن قرار دهید.

اغلب اوقات، مواردی از این دست در رسانه ها از مشاوران سرمایه گذاری ناشی می شود که دلایل مالی خاص خود را برای وارد کردن سرمایه گذاری خاص دارند، دلایلی که احتمالاً هیچ ارتباطی با موفقیت مالی خود شما ندارند.

مراقب باشید. وقت خود را بگذارید و با انجام کارهایی از قبیل خواندن دفترچه یا سرمایه گذاری در آن، به تحقیق در مورد یک سرمایه گذاری بپردازید.

عدم انجام مراقبت های لازم

کار با مشاور اشتباه

همانطور که در هر حرفه ای وجود دارد، مشاوران مالی خوب و مشاوران مالی بدی نیز وجود دارند. با این وجود، چند نشانه داستانی از مشاوران بد وجود دارد.

یک نشانه مطمئن از یک مشاور مشکوک این است که آنها سوال زیادی از شما نمی پرسند،یک مشاور خوب می خواهد بداند شما کی هستید و دلایل شما برای سرمایه گذاری چیست. نشانه دیگر این است که آنها نمی توانند توضیح دهند که چرا شما می خواهید در یک سرمایه گذاری خاص سرمایه گذاری کنید.

به طور کلی، ما به دنبال مشاوران مالی مبتنی بر کارمزد هستیم، به این معنی که آنها پول خود را از کمیسیون سرمایه گذاری های خاص نمی گیرند (زیرا انجام این کار به آنها انگیزه می دهد که شما را به سمت آن سرمایه گذاری ها سوق دهند، چه مناسب شما باشند یا نه) .

وقتی اجازه دهید احساسات مانع شود، دو دستی بر سر سرمایه خود کوبیدید!

بدترین تصمیم سرمایه گذاری تصمیمی مبتنی بر احساسات است و این احساسات می تواند از مکان های زیادی ناشی شود. 

  • آنها می توانند از ترس در مورد آینده ناشی شوند.
  • آنها می توانند ناشی از عصبانیت یا غم و اندوه در مورد روابط اصلی زندگی شما باشند.
  • آنها می توانند ناشی از شور و نشاط غیر منطقی در مورد چگونگی اوضاع در حال حاضر باشند.

<<بهترین طرح سرمایه گذاری طرحی است که با کمترین احساسات در نظر گرفته شود و طرحی باشد که در آن اوج و فرودهای احساسی به آن پایبند باشید.>>

فراموش کردن تورم

تورم یک چیز واقعی است. قیمت ها همچنان بالا و بالاتر می روند و اگر در مسیر سرمایه خود تورم را حساب نکنید، در نهایت خود را در یک سقوط واقعی خواهید دید.

شماره هدف خود را با آنچه امروز نیاز دارید مطابقت ندهید. تورم را در معادله بگنجانید. فرض کنید که قیمت ها سالانه (حداقل) 3٪ افزایش می یابند و بنابراین شما برای ادامه زندگی در دوران بازنشستگی به این میزان بیشتر نیاز خواهید داشت. بله، این هدف را بسیار سخت تر می کند، اما بهتر است به تعداد مناسب تیراندازی کنید.

عدم انجام مراقبت های لازم

بی توجهی به شروع یا ادامه کار

بسیاری از افراد به دلیل ترس از پیچیدگی یا تمایل به حداکثر رساندن حقوق و دستمزد امروز، از پس انداز بازنشستگی اجتناب می کنند. برخی از افراد تصمیم می گیرند پس انداز بازنشستگی خود را قطع کنند زیرا از نیازهای مالی امروز تحت فشار قرار می گیرند. بدترین اشتباهی که می توانید هنگام پس انداز برای بازنشستگی مرتکب شوید همین است. دومین اشتباه بد این است که پس انداز خود را متوقف کنید و دوباره آن را شروع نکنید.

کنترل نکردن آنچه می توانید

شما شخصاً نمی توانید فراز و نشیب های اقتصاد را تغییر دهید، اما می توانید رفتارهای روزمره خود را تغییر دهید. می توانید هزینه کمتری را برای کارهای غیرضروری انتخاب کنید، که به شما پول بیشتری می دهد تا در آینده سرمایه گذاری کنید.

نکته اصلی یافتن تعادل مناسب است و بسیاری از افراد به تعادلی بسیار گرایش یافته به زمان حال و دور از نیازهای آینده خود اعتقاد دارند.

پنج مرحله کلیدی برای رفع بیشتر این نگرانی ها

بنابراین، چگونه این اشتباهات را رفع می کنید؟ چه نوع طرحی وجود دارد که این اشتباهات بسیار متنوع را در نظر بگیرد؟ در اینجا پنج مرحله اصلی وجود دارد که می توانید برای حل تقریباً همه این مسائل انجام دهید.

1. نحوه سرمایه گذاری را بیاموزید.

دانش قدرت است. مهمترین کاری که می توانید انجام دهید این است که یاد بگیرید، یاد بگیرید، یاد بگیرید و هرگز یادگیری را متوقف نکنید.

در واقع سرمایه گذاری به این شرط پیچیده نیست که بخواهید وقت خود را صرف یادگیری آن کنید. ما توصیه می کنم یک کتاب واقعاً قدرتمند درباره سرمایه گذاری انتخاب کنید - توصیه همیشگی ما راهنمای Bogleheads برای سرمایه گذاری توسط لاریمور، LeBoeuf و Lindauer است، آن را به آرامی بخوانید.

در هر نقطه ای که نکته خاصی را نمی فهمید، متوقف شوید و درباره آن نکته خاص تحقیق کنید تا زمانی که آن را درک کنید. هر زمان اصطلاحی به دست شما رسید، آن را متوقف کنید و آن را جستجو کنید تا متوجه شوید که چه چیزی گفته شده است. به بسیاری از نمونه های دنیای واقعی از آنچه در مورد آن صحبت می کنند، نگاه کنید. سپس، این کار را با یکی دو کتاب سرمایه گذاری دیگر تکرار کنید.

2. سرمایه گذاری ها را خودتان مدیریت کنید.

به محض داشتن این دانش ، مدیریت سرمایه گذاری های خود یک حرکت واضح به نظر می رسد. اگر سرمایه گذاری را می فهمید چرا سرمایه گذاری های خود را مدیریت نمی کنید؟

کنترل امور بدین معنی است که شما مجبور نیستید برای سرمایه گذاری های خود به یک مشاور سرمایه گذاری بپردازید و همچنین این توانایی را دارید که آزادانه هر سرمایه گذاری را که برای شما مناسب باشد انتخاب کنید. تقریباً هر شرکت سرمایه گذاری بیش از اندازه کافی ابزار آنلاین برای مدیریت شخصی سرمایه گذاری ها ارائه می دهد.

عدم انجام مراقبت های لازم

3. به یک استراتژی ساده پایبند باشید.

ساده تر، بهتر است. پس انداز بازنشستگی خود را در صندوق بازنشستگی با تاریخ هدف قرار دهید. اگر برای اهداف دیگر پس انداز می کنید، با یک سبد سهام بسیار ساده در دو یا سه کلاس مختلف دارایی، سهام داخلی ، سهام بین المللی ، اوراق قرضه ، پول نقد ، املاک و مستغلات، روبرو شوید و فقط آن ها را انجام دهید.

یک برنامه سرمایه گذاری خودکار تنظیم کنید و سپس فقط همه چیز را فراموش کنید. هر چند وقت یک بار آن را بررسی کنید و متناسب با آن سرمایه گذاری خودکار خود را تنظیم کنید تا سبد سهام خود را متعادل نگه دارید.

4. فراز و نشیب ها را دور بریزید

هرگز فراموش نکنید که طولانی مدت در این وضعیت هستید و انجام یک حرکت وحشت زده بر اساس افت کوتاه مدت یا جهش کوتاه مدت احتمالاً باعث می شود شما در یک وضعیت طولانی مدت بدتر قرار بگیرید!

5- تنها در صورت بروز چالش استثنایی، به مشاور مالی مراجعه کنید.

در برهه ای از زمان، احتمالاً چیزی پیش خواهد آمد که در واقع نسبتاً پیچیده است و شما مطمئن نیستید که چگونه می توانید ادامه دهید.

این بدان معنا نیست که وقت آن رسیده است که وحشت کنید یا همه چیز را واگرد کنید. این به این معنی است که وقت آن فرا رسیده است که با یک مشاور مالی مبتنی بر هزینه تماس بگیرید، کسی که وقت خود را صرف تلاش برای فروش شما در برخی از گزینه های سرمایه گذاری که به نفع شما نیست، نمی کند.

یک مشاور مالی خوب به سادگی از شما سوالات زیادی می پرسد، می فهمد کجا می روید و به شما کمک می کند تا چیزهایی را تغییر دهید تا در راهی که می خواهید طی کنید، بمانید. این کاری است که یک مشاور مالی خوب انجام می دهد تا شما بتوانید بهترین سرمایه گذاری در بورس را تجربه کنید.

عدم انجام مراقبت های لازم

کجا باید سرمایه گذاری کنم؟

این بسته به وضعیت مالی، اهداف، سن، تحمل ریسک و موارد دیگر، به نظر می رسد که پاسخ متفاوتی برای هر شخص باشد. از آنجا که این مقاله به عنوان راهنمای سرمایه گذاری در نظر گرفته نشده است، پیشنهاد می کنم به صفحه دوره آموزش بورس بروید که در اینجا راجع به بهترین نوع سرمایه گذاری، یعنی سرمایه گذاری در بورس صحبت های زیادی کرده ایم.

نتیجه گیری:

اگر بخواهیم برای جمع بندی به مزایای بازار بورس و سرمایه گذاری در آن اشاره کنیم می توانیم بگوییم که:

  • از اقتصاد در حال رشد بهره می برد
  • بهترین راه برای جلو ماندن از تورم است 
  • خرید و فروش آن آسان است

اگر شما هم مثل ما سرمایه گذاری در بورس را برای سرمایه گذاری و سوددهی انتخاب کرده اید پیشنهاد می کنیم آموزش 0 تا 100 بورس را در سایت ما جستجو کرده و به صورت رایگان آموزش ببینید!

موفق و پر سود باشید. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
ارسال رایگان به سراسر کشور
خرید کتاب عصر رمز ارزبرای ثبت سفارش کلیک کنید
×
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
پشتیبانی فروش (خانم فاطمی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
سبد گردانی (آقای یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
پشتیبانی فروش (اقای رستمی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
سبد گردانی (آقای زارع)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 204
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (آقای عبدی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
سبد گردانی (خانم باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
پشتیبانی فروش (آقای قلیپور)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
درخواست تماس با واحد سبدگردانی
برای برقراری تماس با واحد سبدگردانی ، کلیک نمایید

در صورت نیاز به برقراری ارتباط با واحد سبدگردانی مهندس علیرضا محرابی ، کافی است فرم مندرج را پر نمایید ، کارشناسان ما در اسرع وقت با جنابعالی تماس میگیرند و آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر