1. صفحه اصلی
  2. ارزهای دیجیتال
  3. ارزهای دیجیتال صنعت پرداخت
  4. ارز بیت کوین دایموند

ارز بیت کوین دایموند

آخرین بروزرسانی

قیمت‌لحظه‌ای
به‌دلار Dollar
0.1755
تغییر در یک ساعت 1.29
تغییر در یک روز 2.7
تغییر در یک هفته 0.56
تغییر در یک ماه -13.79
تغییر در دو ماه -31.96
تغییر در سه ماه -69.3
رتبه در بازار 466
معاملات روزانه 182,072
حجم بازار 32,726,226
سکه در گردش 186,492,898 BCD
عرضه کل 210,000,000
صفحات رسمی
صفحه پروژه در Github https://github.com/eveybcd/BitcoinDiamond
عنوان توضیحات
نام ارزدیجیتالBitcoin Diamond
نماد ارزدیجیتالBCD
دسته ارز دیجیتالصنعت پرداخت
هدف به وجود آمدنجلوگیری از حملات به شبکه
تعداد سکه ها
  • 210,000,000 BCD

تا به حال ارزهای دیجیتال زیادی از شبکه پر آوازه بیتکوین تشکیل شده اند. یکی از مشهور ترین نمونه آن بیتکوین کش است، اما بسیاری از ارزهای دیگر نیز مثل بیتکوین پلاتینیوم، بیتکوین اتم، سوپر بیتکوین و حتی بیت کوین گاد به دنبال آن وارد بازار شدند. ارز بیت کوین دایموند یا BCD هاردفورکی از بیت کوین است که در این مطلب در مورد آن صحبت می کنیم. BCD چیست؟ در ابتدای مطلب در مورد هاردفورک صحبت می کنیم.

هارد فورک چیست؟

هاردفورک و ارز دیجیتال بیت کوین دایموند

در حقیقت هر ارزی که رمز نگاری شده است قوانین مخصوص به خود را دارد. این قوانین شامل:

  • نحوه ضبط اطلاعات
  • کارمزد پرداختی توسط کاربران
  •  پاداش های دریافتی

به این قوانین به اصطلاح پروتکل می گویند. همانطور که می دانید ممکن است تغییراتی در پروتکل‌ ها اعمال شود. اما چون ارزهای دیجیتال رهبر یا مدیریت مرکزی ندارند، بنابراین تغییرات توسط جامعه ارز رمزنگاری شده اعمال می‌شود! این جامعه از کسانی تشکیل می شود که از شبکه حمایت کرده و وظایف مهم را در آن به دوش می کشند.  به تغییراتی که در پروتکل ارز رمزنگاری شده ایجاد می شود فورک می گویند.  در واقع می توانید آن ‌ها را مثل آپدیت های نرم ‌افزاری در نظر بگیرید. برخی از سیستم‌ های موجود روی شبکه از تغییرات و ارتقاها پشتیبانی کرده و برخی نمی‌ کنند. دو نوع متفاوت فورک وجود دارد که شامل سافت فورک و هارد فورک هستند.

تاریخچه بیت کوین دایموند

بیت کوین دایموند

بیت کوین دایموند (BCD) درواقع یک فورک از بیت کوین است که با هدف ارائه تایید تراکنش های سریع تر، کارمزدهای کمتر و استخراج فراگیرتر انجام می شود. آنها الگوریتم SHA-256 را حذف کرده اند تا استخراج غیرمتمرکزتری را ارائه دهند.

ارز دیجیتال بیت کوین دایموند در نوامبر 2017 آغاز شد که دو ماینر بیت کوین به نام های "تیم ایوی" و "تیم 007" که از نحوه عملکرد پروتکل هسته بیت کوین ناراضی بودند آن را  ایجاد کردند. در واقع اگرچه بیت کوین اولین ارز دیجیتالی بود که به رسمیت شناخته شد، اما این دو احساس کردند که بیت کوین هنوز نتوانسته است آنچه را که به عنوان چشم انداز اصلی ساتوشی ناکاموتو وعده داده شده بود، (یعنی تراکنش های سریع و مقرون به صرفه در همه مقادیر، حفاظت از حریم خصوصی افراد و دسترسی به کاربران جدید)، ارائه دهد.

این مناطق، مناطقی بودند که کسانی که برای ایجاد هاردفورک از بلاک چین بیت کوین فشار می آوردند، آن را فرصتی برای تلاش به منظور رفع کاستی های ادعایی بیت کوین دیدند (سرعت تراکنش، دسترسی، مقرون به صرفه بودن). بیت کوین دایموند در حالی که هدف اصلی ارز دیجیتال «اصلی» خود را به اشتراک می‌ گذارد، می‌ خواهد به یک شبکه جهانی غیرمتمرکز برای تبادل دارایی تبدیل شود، بیت کوین دایموند همچنین می‌ خواهد کارها را در چندین بخش فنی و عملیاتی متفاوت‌ تر انجام دهد.

بیت کوین دایموند اندازه بلوک را افزایش می دهد

ارز دیجیتال بیت کوین دایموند

سرعت بخشیدن به انجام تراکنش ها

تعداد زیادی از ارزهای رمز‌نگاری شده وجود دارند که تلاش می کنند تا زمان مورد نیاز برای تکمیل تراکنش ‌ها را کاهش دهند. شبکه بیت کوین فقط می ‌تواند بین ۲ تا ۷ تراکنش را در ثانیه پردازش کند. در صورتی که خدمات پردازش پرداخت، مانند مسترکارت و ویزا در هر ثانیه هزاران تراکنش را پردازش می‌کنند. 

تیم BCD ترجیح داد که بیت کوین نیز خود را به این سرعت برساند! این شد که اقدام به به وجود آوردن bcd کرد!

آنچه بیت کوین دایموند در ابتدا می خواست بهبود بخشد، زمان تراکنش ها در پلتفرم بیت کوین بود. از آنجایی که اندازه بلوک های بیت کوین به 1 مگابایت محدود شده است، این موضوع در ابتدا به پلتفرم اجازه می داد بین 2 تا 7 تراکنش در ثانیه انجام دهد که باعث کاهش تعداد تراکنش ها در ثانیه شده است.

توسعه دهندگان بیت کوین دایموند با توجه به این موضوع که با افزایش تعداد کاربران، توانایی شبکه در مقیاس پذیری محدود می شود تصمیم گرفتند از اندازه بلوک بزرگتر پشتیبانی کنند تا از شلوغ شدن بلوک ها با مقدار تراکنش های معلق جلوگیری کنند، درست مانند مجموعه آن. درواقع، اندازه بلوک بزرگتر قرار بود تعداد تراکنش های پردازش شده را افزایش دهد و میانگین زمان تراکنش سریعتر را ارائه دهد.

برای دستیابی به این هدف، بیت کوین دایموند از اندازه بلوک های بزرگتر پشتیبانی کرد و محدودیت مربوطه را به 8 مگابایت افزایش داد. در حالی که هر دو پلتفرم زمان بلوک ده دقیقه یکسانی دارند، بیت کوین دایموند امیدوار بود که این افزایش اندازه بلوک، اطلاعات هشت برابر بیشتر را پشتیبانی کند. همچنین قرار بود ظرفیت تراکنش بلوک ها با افزایش پنج برابری تامین شود. فرآیند پیاده سازی شده BCD به عنوان توانایی انجام 100 تراکنش در ثانیه تبلیغ می شود.

در همان زمان، تیم BCD مجبور شد ترس های اولیه جامعه را که معتقد بودند افزایش اندازه بلوک در نهایت به تلاش های تمرکززدایی بیت کوین دایموند آسیب می زند، (به دلیل نیاز به تعمیر و نگهداری کامل گره ها) از بین ببرد. این امر باعث شد تا بیت کوین دایموند تلاش های بیشتری را در پیاده سازی راه حل های دیگر برای بهبود عملکرد خود انجام دهد.

کارمزد پایین‌تر تراکنش‌ها

همانطور که می دانید برای هر تراکنش در شبکه بیت کوین کارمزدی در نظر گرفته می شود. اخیرا کارمزد تراکنش ‌ها بسیار افزایش یافته است. در صورتی که قرار بر این بود که ارزهای رمز‌نگاری شده به کاربران کمک کنند تا مجبور به پرداخت کارمزدهای بانکی بالا برای انتقال نباشند! بنابراین اوی و ۰۰۷ بر این باور بودند که کارمزدهای بیت کوین باید به جای افزایش، کاهش یابد.

ترغیب کاربران بیشتر 

همانطور که می دانید بیت کوین تا حد زیادی گران شده است. امروزه، یک بیت کوین بیش از 49 هزار دلار ارزش دارد و این آمار به شدت خیره کننده بوده و باعث می‌ شود تا خرید یک بیت کوین برای کاربران جدید بسیار سخت باشد! سازندگان BCD بر این باور بودند که بیت کوین باید به متعلق به همه باشد، نه فقط کسانی که توانایی خرید آن را دارند. به همین علت بود که تیم اوی و تیم ۰۰۷ با ایجاد فورک در پروتکل بیت کوین امیدوار بودند که به این اهداف دست پیدا  کنند.

چگونه می‌توان از BCD استفاده کرد؟

استفاده از ارز دیجیتال بیت کوین دایموند

ارز بیت کوین دایموند قادر است سرعت بالاتر در انجام تراکنش، کارمزدهای پایین ‌تر و دسترسی آسان ‌تری برای کاربران جدید ایجاد کرده و توجه بسیاری از کاربران بیت کوین را جلب کند. بیت کوین ارزی بسیار محبوب است اما ممکن است استفاده از آن تا حدی سخت به نظر برسد. بسیاری از منتقدان بیت کوین اعتقاد دارند که تا زمانی که کاربران نتوانند راحت و سریع خریدهای کوچک انجام دهند، این ارز نمی‌تواند جایگزین معتبری برای پول عادی شود.

مزایای ارز دیجیتال bcd

  1. سرعت آن از بیت کوین بیشتر است
  2. استخراج آن فراگیر است
  3. تراکنش های زیاد با مقدار کمی دارد

نتیجه‌گیری

۲۰۱۸ به سال فورک ها معروف شده است، سالی پر از آزمایش چیزهای جدید و دیدن این که چه چیز موفق می‌شود! هنوز هم ما در دوره ‌ای هیجان ‌انگیز و پراضطراب برای ارزهای دیجیتال قرار داریم و باید هارد فورک‌ ها را به دقت بسیار زیادی تحت نظر داشته باشیم. بیت کوین دایموند (BCD) یک هارد فورک از ارز دیجیتال بیت کوین است. فورک در ارتفاع بلوک 495866، تغییراتی از جمله الگوریتم اثبات کار جدید برای جلوگیری از حملات به شبکه و جداسازی امضاهای تراکنش از تراکنش‌ های روی زنجیره برای ظرفیت اضافی اعمال کرد که به تعداد بیشتری از تراکنش‌ ها در ثانیه در کل شبکه اجازه می‌ دهد. اگر می‌ خواهید بدانید از کجا بیت کوین دایموند بخرید، بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال برای معامله در سهام بیت کوین دایموند در حال حاضر Binance، OKEx، Huobi Global، KuCoin و HitBTC هستند.

سلب مسئولیت
این صفحه صرفا جهت معرفی،تحلیل و اطلاعات قیمتی پروژه‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد.
و به هیچ وجه پیشنهاد سرمایه‌گذاری یا مورد تایید بودن پروژه توسط تیم آموزشی علیرضا محرابی نمی باشد. بدیهی است که مسئولیت سرمایه‌گذاری، خرید و فروش هر پروژه تماما برعهده شخص سرمایه گذار می باشد و تیم آموزشی علیرضا محرابی تنها به‌عنوان مرجعی جهت نمایش اطلاعات قیمتی و اخبار پیرامون این پروژه‌‌ها عمل می‌کند.

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(پیام گل محمدی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_43
داخلی 116
پشتیبان فروش(حسین عبدی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی سایت(مرضیه منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
پشتیبان فروش(فرشاد یحیی زاده)
موبایل 09303960494
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
سبد گردانی(علی زارع)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 204
پشتیبان فروش(شهرزاد جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(محمد راسخ)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com