1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. اصطلاحات بازار ارز دیجیتال
  4. تاثیر آپدیت هارد فورک لندن در ارزهای دیجیتال

تاثیر آپدیت هارد فورک لندن در ارزهای دیجیتال

تاثیر آپدیت هارد فورک لندن در ارزهای دیجیتال
لوگو علیرضا محرابی
تاثیر آپدیت هارد فورک لندن در ارزهای دیجیتال
اصطلاحات بازار ارز دیجیتال

یکی از به‌ روز رسانی‌های بلاک چین اتریوم، هارد فورک لندن می باشد که پس از هارد فورک برلین عرضه شده است. به‌ روز رسانی لندن در سیستم کارمزد تراکنش‌های اتریوم، تغییرات چشمگیری را ایجاد می‌کند. این به ‌روز رسانی، آماده‌ سازی‌های مورد نیاز برای عرضه اتریوم ۲.۰ را از طریق انجام تنظیماتی در مدل اجماع شبکه، حاصل می‌سازد. اگر چه بعضی از افراد این به ‌روز رسانی را به دلیل این که در مدل کارمزد تراکنش‌ها و ماینینگ تغییرات چشمگیری ایجاد می‌کند، بحث ‌برانگیز می‌دانند. بر روی کاربران و ماینرها، تاثیرات دقیق این تغییرات کاملا مشخص نیست، البته این تغییرات به دلیل عرضه اتریوم ۲.۰، موقتی خواهند بود. در این مقاله قصد داریم به بررسی تاثیر آپدیت هارد فورک لندن در ارزهای دیجیتال بپردازیم.

آپدیت هارد فورک لندن

آپدیت هارد فورک لندن

EIP 1559 یا آپدیت هارد فورک لندن اخیرا در شبکه اتریوم اجرا شد. داده های Etherscan اکنون نشان می دهد که بلوک 12،963،799 به شبکه اضافه شده است. این مقاله نشان می دهد که ارتقاء هارد فورک "لندن" برای شبکه به چه معناست و چگونه می تواند بر قیمت توکن اتریوم و سرمایه گذاران تأثیر بگذارد. 

شبکه های بلاک چین مانند اتریوم دارای یک انجمن هستند که این جامعه با تغییر در شبکه، موافقت یا مخالفت می کنند. این کار اغلب اوقات برای اطمینان از عملکرد صحیح شبکه تا حد ممکن انجام می شود. در برخی موارد، این هارد فورک ها برای محافظت از شبکه در برابر آسیب های احتمالی اجرا می شوند.

گفته می شود آپدیت هارد فورک لندن مقدمه ای برای ارتقاء اصلی"Serenity" یا اتریوم 2.0 می باشد که قرار است تا پایان سال 2021 انجام شود یا ممکن است اوایل سال آینده باشد. Serenity به احتمال زیاد اتریوم را از بلاک چین اثبات کار به بلاک چین اثبات سهام تبدیل می کند.

 به گفته ادول پاتل، مدیرعامل و بنیانگذار Mudrex، جامعه اتریوم موافقت کرد که برخی مشکلات، مربوط به بلاک چین موجود است. در آن زمان بود که آپدیت هارد فورک لندن ظاهر شد. 

آپدیت هارد فورک لندن چگونه به رفع مشکلات کمک می کند؟

آپدیت هارد فورک لندن چگونه به رفع مشکلات کمک می کند؟

گفته می شود که ارتقاء هارد فورک لندن بسیاری از معایب بلاک چین اتریوم را بهبود می بخشد. از جمله :

1. تغییر غیر قابل پیش بینی بودن هزینه تراکنش ها

یکی از بزرگترین مشکلات شبکه اتریوم، نوسان غیرقابل پیش بینی هزینه های تراکنش است. این هزینه های معاملاتی به عنوان "هزینه گس" نیز شناخته می شوند. در زمان شلوغ بودن شبکه، هزینه گس می تواند تا چند صد دلار متغیر باشد. با آخرین ارتقا، این غیرقابل پیش بینی بودن، طبق گفته پاتل به FE Online، تغییر می کند. 

2. مسیری برای رسیدن به اتریوم 2.0

یکی دیگر از اشکالات عمده بلاک چین اتریوم، عرضه بی نهایت توکن ETH است که این مسئله باعث ایجاد مشکل دائمی تورم برای اتریوم می شود. بعد از فعال شدن ETH 2.0 در اواخر امسال، این مسئله نیز تغییر خواهد کرد.

طبق گفته پاتل، ارتقاء هارد فورک لندن مسیری را برای انتقال از سیستم فعلی به ETH 2.0 ایجاد می کند.

چرا ارتقاء هارد فورک اجرا می شود؟

ارتقاء هارد فورک برای کارآمدتر شدن بلاک چین اجرا می شود. طبق گفته پاتل با آخرین ارتقا، اتریوم همچنان ترجیح داده شده ترین شبکه برای امور مالی غیر متمرکز یا DeFi است. چندین تحلیلگر ادعا می کنند که DeFi شکاف بین منابع مالی اصلی و ارزهای رمزنگاری شده را پر می کند. در نهایت تقاضا برای توکن ETH را بالاتر برده و در نتیجه قیمت توکن بالاتر می رود. به نظر می رسد تاثیر بلندمدت ارتقاء هارد فورک لندن برای اتریوم بسیار صعودی است. 

جزئیاتی بیشتر درباره آپدیت هارد فورک لندن

هارد فورک که به طور رسمی به عنوان پروتکل بهبود اتریوم 1559 (EIP-1559) شناخته می شود، در اصل به معنای تغییر دائمی تغییر ناپذیر در بلاک چین است. دلیل نام گذاری هارد فورک به هارد فورک لندن این است که جامعه به دنبال نامگذاری این آپدیت ها به نام شهرهایی است که میزبان کنفرانس های توسعه دهندگان بین المللی این حوزه بوده اند. 

هدف اصلی این پروتکل، بهبود ایجاد یک ساختار هزینه تراکنش قابل پیش بینی و شفاف برای کاربران شبکه است. قبل از این ارتقاء، یک "حراج کور" برای هر بلوک برای تعیین قیمت گس (هزینه مورد نیاز برای انجام موفقیت آمیز قراردادها یا اجرای قراردادها در شبکه اتریوم) برگزار می شد.

این حراج های قیمت اول اساسا به این معنی بود که کاربران در نهایت پرداخت قیمت معاملات یا گس بسیار بالاتری را برای تایید حضور آنها در بلوک معاملات آینده انجام می دادند. این همچنین به معنای افزایش قیمت تراکنش ها در طول یک دوره شلوغ و متعاقبا کاهش قیمت در زمانهای خلوت تر است.

جزئیاتی بیشتر درباره آپدیت هارد فورک لندن

با ارائه این آپدیت، پروتکل جامعه بلاکچین بسته به روند عرضه و تقاضا، هزینه تراکنش را به صورت الگوریتمی و خودکار تعیین می کند. این امر افزایش قابل توجه و نامنظم هزینه تراکنش ها را در سراسر پلتفرم حذف کرده و یکنواختی را ایجاد می کند.

پیش از این، ماینرها کنترل کل فرایند از تصمیم گیری هزینه ها تا پردازش معاملات را در دست داشتند اما در حال حاضر، کاربران می توانند برای انجام تراکنش های سریع به ماینرها پاداش بدهند و ماینرها تنها این پاداش را دریافت می کنند و نه هزینه پایه از پیش تعیین شده را.

هارد فورک لندن با سوزاندن تعدادی از توکن های اتر، افزایش ارزش توکن های موجود و رفع مشکلات فعلی تراکنش، تغییرات عمده ای را برای دومین ارز دیجیتال بزرگ در جهان ایجاد می کند. با این حال، EIP-1559 ظرفیت بلوک ها را دو برابر می کند و معاملات در شبکه را سریعتر و آسانتر انجام می دهد.

به گفته نیشال شتی، یکی از بنیانگذاران WazirX، "این ارتقاء اطمینان می دهد که هیچ گونه ازدحام شبکه منجر به افزایش قیمت گس ETH نمی شود. این مقدار از شفافیت قیمت، به تنهایی به افزایش پذیرش برنامه های غیر متمرکز کمک می کند. علاوه بر این، فرآیند سوزاندن ETH، عرضه آن را کاهش داده و از این رو ارزش قیمت آن را در برابر بیت کوین که عرضه محدودی در بازار دارد افزایش می دهد.

اگرچه متقابلا فرایند سوزاندن ETH به جای پرداخت آن به ماینرها برای اعتبارسنجی بلوک ها ممکن است خوب به نظر نرسد زیرا ارزش ETH افزایش می یابد و ماینرها از آن سود خواهند برد. جدا از این، ارتقاء مهم دیگری که در راه اتریوم قرار دارد، مهاجرت آن از اثبات کار به اثبات سهام تا سال 2022 است که در نهایت منجر به مصرف کمتر انرژی توسط ماینرها با تولید بلوک می شود. "

این تغییر همچنین نوید یک تغییر مهم و پیش رو در ساختار بنیادی بلاک چین را می دهد که قرار است در میان نگرانی های پایداری، از اثبات کار به اثبات سهام تغییر کند. در حالی که فرایند اثبات کار بر حل معماهای پیچیده ریاضی با استفاده از حجم عظیمی از برق، زیرساخت های استخراجی گران قیمت، مقیاس پذیری محدود و کندی پردازش معاملات تمرکز می کند، اثبات سهام همین کار را با مصرف انرژی کمتر انجام می دهد و به کاربر اجازه می دهد تا با ایجاد یک بلوک در بلاک چین از رمز ارزهای پایه پشتیبانی کند. 

نحوه آپدیت هارد فورک لندن

ویژگی‌های جدید آپدیت هارد فورک لندن اتریوم چیست؟

یکی از هارد فورک‌هایی که دو پروپوزال بهبود شبکه اتریوم (EIP) را به همراه دارد، آپدیت هارد فورک لندن اتریوم می باشد. با توجه به عرضه اتریوم ۲.۰، می‌توان گفت که آپدیت هارد فورک لندن، برای انتقال به گواه اثبات سهام، آماده‌ سازی‌های مورد نیاز را حاصل می‌سازد. تمام نودها باید برای فعالیت‌های ماینینگ و تایید تراکنش‌ها از قوانین جدید و آخرین نسخه شبکه استفاده کنند، زیرا به‌ روز رسانی لندن یک هارد فورک اتریوم محسوب می‌شود.

مهم‌ترین تغییر که شامل مکانیزم ضد تورمی جدید می باشد، در کارمزد تراکنش‌ها صورت می‌پذیرد. کاربران قبل از این، برای پرداخت کارمزد گس، پیشنهاد خود را ارائه می‌دادند. ماینرها نیز به اولویت ‌بندی تراکنش‌ها، بر اساس کارمزد پیشنهاد می‌پرداختند و به عنوان پاداش افزودن تراکنش‌ها به بلاک، از کارمزدها استفاده می‌کردند. در حال حاضر، با توجه به عرضه لندن، هر بلاک کارمزد مشخص و ثابتی دارد. با پروپوزال EIP-1559 این تغییر صورت می‌گیرد که در آپدیت هارد فورک لندن، همراه با EIP-3238 وجود دارند.

پروپوزال EIP چیست؟

رویداد فنی پروپوزال EIP (بهبود شبکه اتریوم)، برای بلاک چین اتریوم، شامل ویژگی‌های جدید می باشد. توسعه ‌دهندگان به همراه پیشنهادات جامعه اتریوم، پروپوزال‌های خود را ایجاد می‌کنند. تمام کاربران می‌توانند اقدام به ایجاد و ثبت EIP خود کنند تا جامعه اتریوم در رابطه با آن گفتگو کند و سپس آن را تایید نمایند. هر EIP پیرو دستورالعمل موجود در EIP1 می باشد که عبارت است از:

  • پروپوزال EIP باید از ویژگی‌های جدید و دلیل و منطق وجود این ویژگی، جزییات دقیق فنی را ارائه دهد. نویسنده EIP مسئول ثبت نظرات مخالف و ایجاد اجماع در جامعه می باشد.
  • قبل از تایید EIP، نویسنده EIP باید از مجموعه فرآیندهای مشخصی که شامل بررسی و ارائه پیش ‌نویس EIP است، پیروی کند. EIP مورد نظر، می‌تواند پس از تایید جامعه، عرضه شود.

پروپوزال EIP-1559 چیست؟

پروپوزال EIP-1559

تغییر پیشنهادی برای روش پرداخت کارمزد گس در شبکه اتریوم توسط کاربران، تحت عنوان پروپوزال EIP-1559 نام دارد. موسس اتریوم (ویتالیک بوترین) به همراه تیمی از سایر توسعه ‌دهندگان، پروپوزال EIP-1559 را ایجاد کرده اند.

برای تراکنش‌های کوچک، میانگین کارمزد پرداختی توسط کاربران اتریوم به مرور زمان افزایش یافته است. برای مثال، در صورتی که ۲۰ دلار کارمزد شبکه باشد، ارسال ۲۰ دلار اتر یا ارزهای دیجیتال دیگر، فاقد صرفه اقتصادی برای انجام تراکنش می باشد. جذابیت شبکه به دلیل این کارمزدهای زیاد، برای کاربران به خصوص مبتدیان کاهش می یابد. پروپوزال EIP-1559 ارائه دهنده مکانیزم کارمزد جدیدی می باشد که طی آن، یک کارمزد مبنا برای هر بلاک ایجاد خواهد شد. سپس بلاک چین اقدام به سوزاندن کارمزد مورد نظر می کند و در نهایت باعث کاهش کل موجودی اتر می شود. این موضوع، برای رمز ارز فشار ضد تورمی ایجاد می‌کند.

بر اساس تقاضای شبکه، کارمزد مبنا برای هر بلاک تغییر می‌کند. در صورتی کارمزد مبنا افزایش می ‌یابد که بیش از ۵۰% حجم یک بلاک توسط تراکنش‌ها اشغال شده باشد و برعکس. این مکانیزم به دنبال حفظ سطح توازن نیمه ‌پر برای اکثر بلاک‌ها می باشد. برای این که تراکنش در فهرست انتظار تایید قرار نگیرد، به عنوان مشوق به ماینرها، می توان انعامی را به تراکنش‌ها اضافه کرد. هر چند، اتریوم به دنبال آن است که توازن پر بودن ۵۰% بلاک‌ها را بدون انعام نیز حفظ کند. با توجه به این که در هر بلاک فضای بسیار زیادی وجود دارد، برای این که تراکنش در صدر فهرست انتظار تایید قرار بگیرد، انعام مورد نظر باید بسیار کم باشد.

پروپوزال EIP-3238 چیست؟

مفهومی به اسم بمب سختی در شبکه اتریوم وجود دارد که باعث دشوارتر شدن استخراج اتریوم می شود. هنگام رسیدن به زمان بمب سختی، زمان لازم جهت استخراج هر بلاک جدید، به قدری زیاد می شود که علاوه بر کاهش سود آوری ماینرها، تایید تراکنش‌ها نیز با کندی انجام می‌شود. توسعه ‌دهندگان قصد دارند در مورد این که ماینرها چاره‌ای به جز توقف استخراج در اتریوم ۱.۰ و انتقال به اتریوم ۲.۰ نداشته باشند، اطمینان حاصل کنند.

به زودی بلاک چین به این نقطه می رسد. EIP-3238 تاخیری را در بمب سختی ایجاد می‌کند تا شبکه به این اطمینان برسد که ماینرها برای انتقال به مدل اجماع گواه اثبات سهام اتریوم ۲.۰، به اندازه کافی تشویق می‌شوند. احتمالا بدون وجود این پروپوزال، ماینرها در اتریوم ۱.۰ به فعالیت خود ادامه دهند. در زمان جدا سازی اتریوم کلاسیک و اتریوم این شرایط مشاهده شده است. تاخیر در بمب سختی، در سه ماهه دوم ۲۰۲۲ منجر به عصر یخبندان می‌شود. ادغام اتریوم ۱.۰ و اتریوم ۲.۰ تا این زمان، باید پایان یافته باشد.

نظر جامعه در رابطه با آپدیت هارد فورک لندن اتریوم چیست؟

نظر جامعه در رابطه با آپدیت هارد فورک لندن اتریوم

در رابطه با هارد فورک لندن اتریوم، نظرات مختلفی وجود دارد که بیشتر این نظرات در رابطه با کارمزد تراکنش‌ها می باشد. اگرچه ماینرها برای پایان فعالیت گواه اثبات کار، در حال آماده شدن هستند، اما این به ‌روز رسانی، باعث کاهش چشمگیر کارمزد دریافتی توسط ماینرها می شود. ممکن است این کاهش کارمزد در نهایت درآمد ماینرها را نیز کاهش دهد. احتمال متمرکز تر شدن استخراج اتریوم، نگرانی دیگری در این زمینه می باشد. طبق گفته برخی از افراد، فقط ماینرهای بزرگ می‌توانند با کمترین هزینه انرژی به فعالیت خود ادامه دهند و سود دریافت کنند.

اگرچه با قطعیت نمی‌توان گفت اما مکانیزم‌های ضد تورمی انتظار می رود که باعث افزایش قیمت اتریوم شود، زیرا پس از به‌ روز رسانی هارد فورک لندن، کارمزد مبنای تمام تراکنش‌ها توسط شبکه اتریوم سوزانده می شود.

تاثیر آپدیت هارد فورک لندن بر جامعه

مکانیزم کنونی شبکه اتریوم، مانند بیت کوین، عملکردی مشابه مزایده دارد. در این مکانیزم، با پرداخت کارمزد بیشتر، احتمال این که ماینرها تراکنش را انتخاب و تایید کند، افزایش می‌یابد. اما پس از هارد فورک لندن اتریوم، به تعیین کارمزد گس برای انجام و تایید تراکنش‌های اتریوم نیازی نیست.

در عوض، افراد فقط با کارمزد مبنا به علاوه گزینه انتخابی پرداخت انعام به ماینرها روبرو می باشند. هر چند امکان تغییر کارمزد مبنا، از زمان ثبت تراکنش‌ها تا اضافه شدن آن به بلاک، وجود دارد. افراد با تعیین سقف کارمزد پرداختی خود، از این موضوع اجتناب کنند. در صورتی که ماینر، اقدام به اضافه کردن تراکنش کاربر به یک بلاکی کند که کارمزد مبنای آن در مقایسه با سقف کارمزد تعیین شده از طرف کاربر، کمتر باشد، شبکه اقدام به بازگرداندن بقیه کارمزد کاربر می کند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com