1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. اصطلاحات بازار ارز دیجیتال
  4. تاثیر آپدیت هارد فورک لندن در ارزهای دیجیتال

تاثیر آپدیت هارد فورک لندن در ارزهای دیجیتال

تاثیر آپدیت هارد فورک لندن در ارزهای دیجیتال
لوگو علیرضا محرابی
تاثیر آپدیت هارد فورک لندن در ارزهای دیجیتال
اصطلاحات بازار ارز دیجیتال

EIP 1559 یا آپدیت هارد فورک لندن اخیرا در شبکه اتریوم اجرا شد. داده های Etherscan اکنون نشان می دهد که بلوک 12،963،799 به شبکه اضافه شده است. این مقاله نشان می دهد که ارتقاء هارد فورک "لندن" برای شبکه به چه معناست و چگونه می تواند بر قیمت توکن اتریوم و سرمایه گذاران تأثیر بگذارد. 

شبکه های بلاکچین مانند اتریوم دارای یک انجمن هستند که این جامعه با تغییر در شبکه، موافقت یا مخالفت می کنند. این کار اغلب اوقات برای اطمینان از عملکرد صحیح شبکه تا حد ممکن انجام می شود. در برخی موارد، این هارد فورک ها برای محافظت از شبکه در برابر آسیب های احتمالی اجرا می شوند.

گفته می شود آپدیت هارد فورک لندن مقدمه ای برای ارتقاء اصلی"Serenity" یا اتریوم 2.0 می باشد که قرار است تا پایان سال 2021 انجام شود یا ممکن است اوایل سال آینده باشد. Serenity به احتمال زیاد اتریوم را از بلاک چین اثبات کار به بلاک چین اثبات سهام تبدیل می کند.

 به گفته ادول پاتل، مدیرعامل و بنیانگذار Mudrex، جامعه اتریوم موافقت کرد که برخی مشکلات، مربوط به بلاک چین موجود است. در آن زمان بود که آپدیت هارد فورک لندن ظاهر شد. 

هاردفورک لندن برای اتریوم

آپدیت هارد فورک لندن چگونه به رفع مشکلات کمک می کند؟

گفته می شود که ارتقاء هارد فورک لندن بسیاری از معایب بلاک چین اتریوم را بهبود می بخشد. از جمله :

1. تغییر غیر قابل پیش بینی بودن هزینه تراکنش ها

یکی از بزرگترین مشکلات شبکه اتریوم، نوسان غیرقابل پیش بینی هزینه های تراکنش است. این هزینه های معاملاتی به عنوان "هزینه گس" نیز شناخته می شوند. در زمان شلوغ بودن شبکه، هزینه گس می تواند تا چند صد دلار متغیر باشد. با آخرین ارتقا، این غیرقابل پیش بینی بودن، طبق گفته پاتل به FE Online، تغییر می کند. 

2. مسیری برای رسیدن به اتریوم 2.0

یکی دیگر از اشکالات عمده بلاک چین اتریوم، عرضه بی نهایت توکن ETH است که این مسئله باعث ایجاد مشکل دائمی تورم برای اتریوم می شود. بعد از فعال شدن ETH 2.0 در اواخر امسال، این مسئله نیز تغییر خواهد کرد.

طبق گفته پاتل، ارتقاء هارد فورک لندن مسیری را برای انتقال از سیستم فعلی به ETH 2.0 ایجاد می کند.

چرا ارتقاء هارد فورک اجرا می شود؟

ارتقاء هارد فورک برای کارآمدتر شدن بلاک چین اجرا می شود. طبق گفته پاتل با آخرین ارتقا، اتریوم همچنان ترجیح داده شده ترین شبکه برای امور مالی غیر متمرکز یا DeFi است. چندین تحلیلگر ادعا می کنند که DeFi شکاف بین منابع مالی اصلی و ارزهای رمزنگاری شده را پر می کند. در نهایت تقاضا برای توکن ETH را بالاتر برده و در نتیجه قیمت توکن بالاتر می رود. به نظر می رسد تاثیر بلندمدت ارتقاء هارد فورک لندن برای اتریوم بسیار صعودی است. 

جزئیاتی بیشتر درباره آپدیت هارد فورک لندن

هارد فورک که به طور رسمی به عنوان پروتکل بهبود اتریوم 1559 (EIP-1559) شناخته می شود، در اصل به معنای تغییر دائمی تغییر ناپذیر در بلاکچین است. دلیل نام گذاری هارد فورک به هارد فورک لندن این است که جامعه به دنبال نامگذاری این آپدیت ها به نام شهرهایی است که میزبان کنفرانس های توسعه دهندگان بین المللی این حوزه بوده اند. 

هدف اصلی این پروتکل، بهبود ایجاد یک ساختار هزینه تراکنش قابل پیش بینی و شفاف برای کاربران شبکه است. قبل از این ارتقاء، یک "حراج کور" برای هر بلوک برای تعیین قیمت گس (هزینه مورد نیاز برای انجام موفقیت آمیز قراردادها یا اجرای قراردادها در شبکه اتریوم) برگزار می شد.

این حراج های قیمت اول اساسا به این معنی بود که کاربران در نهایت پرداخت قیمت معاملات یا گس بسیار بالاتری را برای تایید حضور آنها در بلوک معاملات آینده انجام می دادند. این همچنین به معنای افزایش قیمت تراکنش ها در طول یک دوره شلوغ و متعاقبا کاهش قیمت در زمانهای خلوت تر است.

هزینه گاز در شبکه اتریوم

با ارائه این آپدیت، پروتکل جامعه بلاکچین بسته به روند عرضه و تقاضا، هزینه تراکنش را به صورت الگوریتمی و خودکار تعیین می کند. این امر افزایش قابل توجه و نامنظم هزینه تراکنش ها را در سراسر پلتفرم حذف کرده و یکنواختی را ایجاد می کند.

پیش از این، ماینرها کنترل کل فرایند از تصمیم گیری هزینه ها تا پردازش معاملات را در دست داشتند اما در حال حاضر، کاربران می توانند برای انجام تراکنش های سریع به ماینرها پاداش بدهند و ماینرها تنها این پاداش را دریافت می کنند و نه هزینه پایه از پیش تعیین شده را.

هارد فورک لندن با سوزاندن تعدادی از توکن های اتر، افزایش ارزش توکن های موجود و رفع مشکلات فعلی تراکنش، تغییرات عمده ای را برای دومین ارز دیجیتال بزرگ در جهان ایجاد می کند. با این حال، EIP-1559 ظرفیت بلوک ها را دو برابر می کند و معاملات در شبکه را سریعتر و آسانتر انجام می دهد.

به گفته نیشال شتی، یکی از بنیانگذاران WazirX، "این ارتقاء اطمینان می دهد که هیچ گونه ازدحام شبکه منجر به افزایش قیمت گس ETH نمی شود. این مقدار از شفافیت قیمت، به تنهایی به افزایش پذیرش برنامه های غیر متمرکز کمک می کند. علاوه بر این، فرآیند سوزاندن ETH، عرضه آن را کاهش داده و از این رو ارزش قیمت آن را در برابر بیت کوین که عرضه محدودی در بازار دارد افزایش می دهد.

اگرچه متقابلا فرایند سوزاندن ETH به جای پرداخت آن به ماینرها برای اعتبارسنجی بلوک ها ممکن است خوب به نظر نرسد زیرا ارزش ETH افزایش می یابد و ماینرها از آن سود خواهند برد. جدا از این، ارتقاء مهم دیگری که در راه اتریوم قرار دارد، مهاجرت آن از اثبات کار به اثبات سهام تا سال 2022 است که در نهایت منجر به مصرف کمتر انرژی توسط ماینرها با تولید بلوک می شود. "

این تغییر همچنین نوید یک تغییر مهم و پیش رو در ساختار بنیادی بلاک چین را می دهد که قرار است در میان نگرانی های پایداری، از اثبات کار به اثبات سهام تغییر کند. در حالی که فرایند اثبات کار بر حل معماهای پیچیده ریاضی با استفاده از حجم عظیمی از برق، زیرساخت های استخراجی گران قیمت، مقیاس پذیری محدود و کندی پردازش معاملات تمرکز می کند، اثبات سهام همین کار را با مصرف انرژی کمتر انجام می دهد و به کاربر اجازه می دهد تا با ایجاد یک بلوک در بلاکچین از رمزارزهای پایه پشتیبانی کند. 

نحوه آپدیت هارد فورک لندن

جمع بندی

بنابراین به طور خلاصه می توان گفت که اجرای آپدیت هارد فورک لندن، با سوزاندن تعدادی از توکن های اتر، می تواند باعث افزایش قیمت اتریوم شود. همچنین اجرای این هارد فورک، هزینه تراکنش ها در شبکه اتریوم را کنترل کرده و از نوسانات بسیار زیاد هزینه تراکنش ها در طول دوره های مختلف که ازدحام شبکه کم و زیاد می شود، جلوگیری می کند. همینطور این آپدیت نوید یک تغییر مهم در ساختار شبکه اتریوم را می دهد که فرایند آن را از اثبات کار به اثبات سهام عوض می کند و همچنین مقدمه ای برای ارتقای اصلی شبکه یا همان اتریوم 2.0 می باشد که احتمالا اوایل سال 2022 اجرایی می شود. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
ارسال رایگان به سراسر کشور
خرید کتاب عصر رمز ارزبرای ثبت سفارش کلیک کنید
×
پشتیبانی فروش (آقای عبدی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
سبد گردانی (آقای یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبد گردانی (خانم باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
سبد گردانی (آقای زارع)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 204
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (خانم فاطمی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبانی فروش (آقای قلیپور)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (اقای رستمی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
درخواست تماس با واحد سبدگردانی
برای برقراری تماس با واحد سبدگردانی ، کلیک نمایید

در صورت نیاز به برقراری ارتباط با واحد سبدگردانی مهندس علیرضا محرابی ، کافی است فرم مندرج را پر نمایید ، کارشناسان ما در اسرع وقت با جنابعالی تماس میگیرند و آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر