1. صفحه اصلی
 2. ارزهای دیجیتال
 3. ارزهای دیجیتال اقتصاد غیرمتمرکز
 4. ارز دیجیتال جی ان او

ارز دیجیتال جی ان او

آخرین بروزرسانی

قیمت‌لحظه‌ای
به‌دلار Dollar
111.7967
تغییر در یک ساعت -0.2
تغییر در یک روز -1.11
تغییر در یک هفته 2.15
تغییر در یک ماه 3.99
تغییر در دو ماه 3.2
تغییر در سه ماه 33.54
رتبه در بازار 125
وب سایت https://gnosis.io/
معاملات روزانه 2,854,427
حجم بازار 289,507,439
سکه در گردش 2,589,588 GNO
عرضه کل 3,000,000
صفحات رسمی
صفحه پروژه در Github
عنوان توضیحات
نام ارزدیجیتالGnosis
نماد ارزدیجیتالGNO
دسته ارز دیجیتالارزهای دیجیتال اقتصاد غیرمتمرکز
هدف به وجود آمدنجمع‌ آوری اطلاعات در مورد رویدادهای آینده
سال راه اندازی2015
نوع بلاکچین
 • ERC 20
تعداد سکه ها
 • 10,000,000 GNO

بازارهای پیش بینی برای اولین بار در دهه 1990 پیشنهاد شد و از آن زمان، رشد قابل توجهی در سودمندی آنها داشته است. شکل قبلی بازار پیش بینی را می توان شرط بندی در مسابقات سیاسی مشاهده کرد. طی سالهای گذشته، کاربردها و دامنه بازارهای پیش بینی به بخشهای مختلفی، به ویژه بخش مالی گسترش یافته است. اینجاست که  Gnosisمی آید!  Gnosis قصد دارد یک پلتفرم پیش بینی غیرمتمرکز بسازد و به عنوان وسیله ای برای جمع آوری اطلاعات مربوط به نتیجه مورد انتظار یک رویداد آینده عمل کند.

مبانی Gnosis (GNO)  

Gnosis یک بازار پیش بینی منبع باز و غیرمتمرکز است که با استفاده از بلاکچین Ethereum ساخته شده است. جدا از اینکه یک بازار پیش بینی است، اساساً زیرساختی است که ایجاد برنامه های متنوعِ پیش بینی بازار را تسهیل می کند.

سه هدف اصلی سیستم عامل Gnosis را هدایت می کنند:

 • ارائه کارآمدترین ابزار پیش بینی جهان.
 • گنجاندن جستجوی اطلاعات سفارشی در بستر Gnosis.
 • تنظیم استاندارد برای دارایی های پیش بینی.

رمز GNO رمز ارز اصلی سیستم عامل Gnosis است. این پلتفرم همچنین دارای یک توکن ثانویه به نام WIZ است که به صورت داخلی کار می کند. رمزارز GNO به عنوان مجوز دسترسی به سیستم عامل Gnonis کار می کند.

توسعه گنوز

Gnosis توسط مارتین کوپلمن و استفان جورج در ژانویه 2015 تاسیس شد و در یک شرکت بین المللی گنجانده شد: Gnosis Ltd در مارس 2017.

در ماه آوریل همان سال، شرکت پیشنهاد اولیه سکه خود را راه اندازی کرد و بیش از 12 میلیون دلار در سه ساعت اول جمع آوری کرد. در تاریخ 1 مه 2018 GNO تجارت جهانی در بازار ارزهای رمزنگاری شده را آغاز کرد و به دنبال آن Gnosis Service GmbH در برلین در همان ماه با هدف به اشتراک گذاری کار توسعه آغاز شد.

فواید گنوز  (GNO) چیست؟

 • فناوری Gnosis

هدف Gnosis این است که با ایجاد یک بستر واقعی برای پیش بینی بازار غیرمتمرکز، بزرگترین صنایع موجود را به هم بزند. در بالای بلاک چین Ethereum ساخته شده است، که به آن امکان می دهد از قراردادهای هوشمند پیشرفته Ethereum بهره ببرد. پروتکل Ethereum با حذف نیاز به درگیر کردن شخص ثالث، یک اکوسیستم امن و شفاف را تضمین می کند. لایه های Gnosis Platform  کل پلتفرم Gnosis به سه لایه، یک لایه اصلی، یک لایه سرویس و یک لایه کاربرد تقسیم شده است.

 • لایه هسته 

لایه هسته ,Gnosis پایه و اساس Gnosis است. این لایه ویژگی های ارتباطات هوشمند را برای Gnosis فراهم می کند که شامل استاندارد Oracle، رابط مدیریت، ایجاد رمز رویداد، تسویه حساب و سازوکار بازار است. هسته منبع آزاد است و به صورت رایگان استفاده می شود.

 • لایه خدمات Gnosis 

 لایه خدمات Gnosis شامل ابزارهایی است که برای برنامه های کاربردی مصرف کننده در Gnosis بسیار حیاتی است. این در بالای لایه هسته Gnosis ساخته شده است و توابع اضافی مانند مکانیزم بازار جدید، ابزارهای سفارشی سازی برنامه ها، استیبل کوین ها، کانال های دولتی، پلت فرم اوراکل را امکان پذیر می کند. این لایه هزینه خدمات معاملاتی خدمات ارائه شده توسط Gnosis را دریافت می کند.

 • لایه کاربرد Gnosis 

 در بالای لایه سرویس Gnosis لایه برنامه Gnosis قرار دارد که در درجه اول شامل برنامه های پیش رو است. همه برنامه ها لزوماً توسط Gnosis ساخته نشده اند، برخی از برنامه ها احتمالاً توسط توسعه دهندگان شخص ثالث ساخته می شوند و ممکن است از مدل های تجاری جایگزین مانند تبلیغات، ایجاد بازار و فروش اطلاعات استفاده کنند. توجه به این نکته مهم است که یک توسعه دهنده شخص ثالث ممکن است هزینه های اضافی را برای استفاده از برنامه ها و خدمات خود دریافت کند.

مدل و مکانیسم توکن

پلت فرم Gnosis دارای دو توکن مبتنی بر ERC-20 است  GNO و . Wiz  رمزارز GNO رمز اصلی نرم افزار پلتفرم Gnosis است و می تواند در صرافی های رمزنگاری معامله شود، در حالی که WIZ به صورت داخلی در سیستم عامل استفاده می شود و در مبادلات غیرقابل فروش است. توکن های GNO در یک منبع ثابت 10 میلیون توکن ایجاد شده اند، این بدان معناست که پلت فرم Gnosis از استخراج GNO پشتیبانی نمی کند. برخلاف WIZ که ارزش ثابت آن 1 دلار است، GNO ارزش خود را از پذیرش پلتفرم Gnosis می گیرد. برای ایجاد دارایی های پیش بینی شده، پلتفرم Gnosis 0.5 درصد هزینه دریافت می کند.

مدل و مکانیسم توکن

به جای GNO، پلتفرم Gnosis از WIZ به عنوان وسیله ای برای پرداخت هزینه های مختلفی که در لایه برنامه و لایه سرویس دریافت می شود، استفاده می کند. WIZ فقط با قفل کردن توکن های GNO برای مدتی (یک - دوازده ماه) قابل تولید است، این بدان معنی است که کاربران می توانند به اندازه کافی در یک بار خرید توکنGNO بدست آورند.

تعداد توکن های WIZ تولید شده متناسب با استفاده از نشانه های WIZ است. کاربران قبل از اینکه رمزهای GNO خود را قفل کنند، از تعداد بالقوه WIZ تولید شده مطلع خواهند شد. پس از قفل کردن توکن ها، 30٪ از WIZ بلافاصله تولید می شود، در حالی که 70٪ بقیه به تدریج و در طول مدت قفل تولید می شوند.

میزان تولید WIZ توسط الگوریتمی کنترل می شود و از طریق یک قرارداد هوشمند اجرا می شود. این الگوریتم وظیفه اطمینان از تولید توکن های WIZ به روشی متعادل را دارد و این بدان معناست که تعداد کل WIZ همیشه باید 20 برابر میانگین استفاده ماهانه باشد.

 هزینه پرداخت شده در سایر توکن ها به یک قرارداد هوشمند حراج منتقل می شود و در آنجا برای توکن های GNO فروخته می شود که برای همیشه در همان قرارداد قفل خواهد شد. درصد رمزهای GNO قفل شده میزان کسر هزینه ها را تعیین می کند. پلتفرم پیش بینی Gnosis به عنوان یک مرکز جهانی نقدینگی عمل می کند که به توسعه دهندگان اجازه می دهد برنامه های متنوع و غیرمتمرکز ایجاد کنند. Gnosis اکوسیستمی را توسعه داده است که در آن می توان از اطلاعات جمع شده برای پیش بینی نتیجه یک رویداد در مناطق مختلف مانند Futarchy / Governance، کشف قیمت، بیمه، بازارهای مالی و موارد دیگر استفاده کرد.

چگونه GNO را بخریم؟

Gnosis تعداد مشخصی از توکن های GNO از قبل ضبط شده را دارد و استخراج GNO را مجاز نمی داند. تنها راهی که کاربران می توانند GNO را در اختیار داشته باشند تجارت است. GNO Token برای خرید یا مبادله در چندین بازار جهانی از جمله Kraken ، Bittrex ، Upbit ، Poloniex ، Mercatox و چندین بازار دیگر موجود است. اکثر بازارها GNO را با BTC یا ETH جفت کرده اند.

چگونه GNO ذخیره کنیم؟

GNO توکنی از نوع ERC-20 است و به طور طبیعی فقط در کیف پول هایی که با ERC-20 سازگار هستند قابل ذخیره سازی است.  Gnosis نیز کیف پول رسمی خود را ارائه می دهد به نام GNO MultiSig Wallet.

اکنون کیف پول بهبودیافته و دوباره طراحی شده با نام GNO Safe معرفی شده است.

کیف پول رسمی رسمی GNO در دو نسخه موجود است: نسخه شخصی امن GNO و نسخه امن سازمانی GNO.

به جز کیف پول رسمی، رمزارزهای GNO را می توان در هر کیف پول سازگار با ERC20 که توسط اشخاص ثالث تهیه شده است نیز ذخیره کرد. برخی از بهترین گزینه ها عبارتند از: MyEtherWallet ، Ledger Nano S و Trezor.

چگونه GNO ذخیره کنیم؟

GNO چه تفاوتی با ارزهای رمزپایه دیگر دارد؟

در حالی که اکثر ارزهای رمزپایه توابعی مانند معاملات و پرداخت های نظیر به نظیر را مجاز می دانند، رمزارز GNO بسیار پیچیده عمل می کند. توکن های GNO بخشی جدایی ناپذیر از اکوسیستم Gnosis است که اساساً مجوزی است که برای دسترسی به سیستم عامل GNO لازم است.

GNO به عنوان دستگاه تولید اعتبار عمل می کند. از توکن های GNO برای ایجاد توکن های WIZ ارز رمزنگاری شده دیگر پلتفرم (Gnosis) استفاده می شود که به نوبه خود برای پرداخت هزینه های مختلف برای دسترسی به سیستم عامل Gnosis استفاده می شود.

برای تولید WIZ جدید، توکن های GNO برای مدت زمان مشخصی که کاربر تصمیم گرفته قفل می شود. در طول دوره ورود به سیستم، رمزارزها غیرقابل انتقال می شوند. دوره قفل شدن می تواند از یک ماه تا دوازده ماه باشد.

سلب مسئولیت
این صفحه صرفا جهت معرفی،تحلیل و اطلاعات قیمتی پروژه‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد.
و به هیچ وجه پیشنهاد سرمایه‌گذاری یا مورد تایید بودن پروژه توسط تیم آموزشی علیرضا محرابی نمی باشد. بدیهی است که مسئولیت سرمایه‌گذاری، خرید و فروش هر پروژه تماما برعهده شخص سرمایه گذار می باشد و تیم آموزشی علیرضا محرابی تنها به‌عنوان مرجعی جهت نمایش اطلاعات قیمتی و اخبار پیرامون این پروژه‌‌ها عمل می‌کند.

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
عیــدیــت رو از علیرضــا محـــرابی بگـیـر ! (کلیک کنید)
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com