dyor چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
dyor چیست؟
اصطلاحات بازار ارز دیجیتال

 DYOR مخفف Do Your Own Research است و عبارتی رایج است که توسط علاقه مندان به ارزهای رمزپایه مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل سرعت انتشار اطلاعات نادرست، معمولاً در کل اینترنت استفاده می شود.

DYOR در Cryptocurrency

DYOR قصد دارد تعداد سرمایه گذاران ناآگاه در ارز رمزنگاری شده را کاهش دهد. این کار آنها را ترغیب می کند قبل از سرمایه گذاری درباره یک ارز رمزنگاری شده تحقیق و درک کنند تا بتوانند دقیقاً به این دلیل که چرا آن ارز را خریداری می کنند و از آن پروژه حمایت می کنند، پاسخ دهند.

این اصطلاح اغلب هنگامی که معامله گران و علاقه مندان به ارزهای رمزپایه پست های عمومی می گذارند و یا تجزیه و تحلیل بازار خود را در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارند، به عنوان سلب مسئولیت استفاده می شود.

DYOR در Cryptocurrency

چرا انجام تحقیقات خود مهم است؟

شیلینگ روشی رایج در ارزهای رمزنگاری شده است که در آن مردم تمایل به تبلیغ سکه هایی که دارند به امید تأثیر مثبت بر قیمت دارند. خیلی اوقات، تشخیص تفاوت بین یک شیل یا یک پست بی طرف ممکن است دشوار باشد. هنگام خرید هر ارز رمزنگاری شده، توصیه می شود قبل از سرمایه گذاری تصمیم خود را بگیرید، نه فقط به این دلیل که شخص دیگری گفته ارزش آن را دارد.

حملات Sybil در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند Reddit ، Twitter و Facebook نیز بسیار رایج است. افرادی که قصد سو استفاده دارند، می توانند به سرعت چندین حساب جعلی ایجاد کنند، و سعی دارند سرمایه گذاران را برای خرید ارز رمزنگاری شده بر اساس یک پست "محبوب" در یک بستر رسانه های اجتماعی فریب دهند. اما، همیشه شناسایی حساب های جعلی آسان نیست، بنابراین مهم است که شک داشته باشید و تحقیقات خود را انجام دهید.

چرا انجام تحقیقات خود مهم است؟

به عبارت دیگر:

Do Your Own Research (DYOR) به عنوان یکی از مهمترین جنبه های سرمایه گذار ارزهای رمزپایه در نظر گرفته می شود.

تاریخچه dyor

این اصطلاح برای اولین بار در طی موجی از پروژه های ICO که بین سالهای 2016 و 2018 به فضای ارزهای رمزنگاری شده سرازیر شد، محبوب شد. بسیاری از سرمایه گذاران توسط کلاهبرداری که به عنوان طرح های بالقوه سریع سرمایه گذاری سرمایه گذاری سریع و ثروتمند ، وارد بازار می شوند ، فریب خورده و یا از جیب آنها خارج می شوند.

به عنوان راهی برای مقابله با کلاهبرداری، از مردم خواسته شد که "DYOR" را بررسی کنند و هرگونه سرمایه گذاری بالقوه را قبل از پرداخت پول برای هر پروژه به طور کامل بررسی کنند.

این عبارت اکنون در فرهنگ عامه نفوذ کرده است، و به طور گسترده ای برای تشویق سرمایه گذاران آماتور در هر عرصه ای استفاده می شود تا از یک میدان مین از اطلاعات غلط استفاده کنند.

برخی از ارقام ارزهای رمزنگاری شده هنگام ارسال مطالب درباره پروژه ها یا تجزیه و تحلیل در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی، اغلب از این به عنوان نوعی سلب مسئولیت استفاده می شود.

به ویژه این که:

DYOR یکی از اصطلاحاتی است که بیشتر در دنیای ارزهای رمزپایه مورد استفاده قرار می گیرد. فرم کامل DYOR  انجام تحقیقات خود است که به عنوان یک یادآوری کلی برای یک معامله گر برای تصمیم گیری خود و همچنین داشتن دانش سرمایه گذاری مناسب است. تمام جوامع تجاری در بلاکچین یا به سادگی در کل دنیای رمزنگاری از این اصطلاح آگاه هستند. اگر معامله گر تازه وارد ارز رمزنگاری شده باشد، احتمال اینکه شخص بتواند توسط دیگران دستکاری شده و گمراه شود وجود دارد. به همین دلیل است که DYOR بسیار مهم است و چیزی است که هیچ معامله گر نباید حتی یک بار آن را نادیده بگیرد.

تازه کارها در جوامع تجاری همیشه به افراد دیگر مشاوره می دهند بدون اینکه متوجه شوند سرمایه گذاری در یک دارایی خاص تصمیمی است که سرمایه گذار باید بگیرد. مشاوره با یک استراتژیست خوب قطعاً یک گزینه است اما در پایان روز، فرآیند نهایی سرمایه گذاری یک انتخاب شخصی است و این همان چیزی است که نباید تحت تأثیر گفته های هر شخص دیگری در بازار قرار گیرد. افراد گمراه کننده در هر بازار وجود دارند اما ارز رمزپایه از آنها کمی ایمن تر است (به دلیل منابع زیادی که در اینترنت وجود دارد) اما این واقعیت را تغییر نمی دهد که گمراه کننده نباشد. 

از DYOR برای دفاع در برابر افراد بدبین استفاده نکنید

اگرچه تبلیغ DYOR هیچ ضرری ندارد، اما برای بررسی دقیق افراد بدبین استفاده نمی شود. من اغلب دیده ام که تعامل با DYOR  در تابلوهای پیام و اتاق گفتگو به عنوان پاسخی به سوالات منتقدان در مورد اینکه چرا برخی از پروژه ها سرمایه گذاری خوبی هستند، پخش می شود. این خیلی مفید نیست.

شاید این افراد در تلاشند تا از ارائه آنچه می تواند "مشاوره سرمایه گذاری" تلقی شود، خودداری کنند و با پاسخ DYOR  خود را از مشکلات احتمالی نجات دهند!

پیشنهادات

  • اگر می خواهید وقت و انرژی خود را صرف دقت کافی برای پروژه های ارز رمزنگاری کنید ، باید آن را یک قدم فراتر از DYOR بردارید و همچنین دانش خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
  • به همان روشی که کد منبع باز و شفافیت فناوری بلاکچین برای جامعه رمزنگاری غیرمتمرکز نقاط قوت است، بنابراین می توان حرکتی برای به اشتراک گذاشتن آشکارتر دانش ما (چه خوب و چه بد) در مورد پروژه های ارز رمزنگاری شده داشته باشد.
  • گشودن گفتگوهای بیشتر و دیدگاه ها و نظرات متنوع ، جامعه رمزنگاری را غنی می کند و به سود سرمایه گذاران و تیم های پروژه کار می کند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلتر شکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com