1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. ارزهای دیجیتال
  4. تتر گلد (Tether Gold) چیست؟

تتر گلد (Tether Gold) چیست؟

تتر گلد (Tether Gold) چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
تتر گلد (Tether Gold) چیست؟
ارزهای دیجیتال

تتر گلد (Tether Gold) یک محصول کاملاً جدید است که توسط تتر منتشر شده است. ایده پشت تتر گلد (با توکن XAUT) داشتن یک ارز دیجیتال با پشتوانه طلا است. (دارایی "امن" که از لحاظ تاریخی در طول زمان ارزش بیشتری پیدا می کند.) این امنیت یک دارایی دیجیتال و ایمنی اتصال به طلای فیزیکی (XAU) را فراهم می کند. این آلت کوین در حال حاضر در Bitfinex، صرافی پشتوانه تتر در دسترس است. اگرچه XAUT اولین ارز دیجیتالی نیست که با پشتوانه طلا ساخته شده است اما ممکن است یک رقیب جدی برای بازار ذخیره ارزش بیت کوین باشد. تتر در حال حاضر پرکاربردترین ارز دیجیتال است. بنابراین، هر ارز دیجیتال دیگری که توسط تیم تتر پشتیبانی می‌شود، احتمالاً شانس خوبی برای پذیرش دارد. بیایید نگاهی عمیق‌تر به تتر گلد (Tether Gold)، نحوه عملکرد آن و انتظارات شما از آن داشته باشیم. 

تتر (USDT) چیست؟

تتر (USDT) چیست؟

قبل از پرداختن به تتر گلد بهتر است مطلب را با مقدمه ای در مورد تتر شروع کنیم. 

USDT یک استیبل کوین (ارز رمزنگاری با ارزش پایدار) است که منعکس کننده قیمت دلار آمریکا است که توسط یک شرکت تتر مستقر در هنگ کنگ منتشر شده است. پیوند توکن با دلار آمریکا از طریق حفظ مجموع اوراق تجاری، سپرده‌های امانی، وجوه نقد، اسکناس‌های مخزن ذخیره و اسناد خزانه در ذخایر حاصل می‌شود که از نظر ارزش دلاری برابر با تعداد USDT در گردش است.

ابتدا در جولای 2014 به عنوان Realcoin راه اندازی شد، یک رمز ارز دیجیتال لایه دوم که بر روی بلاک چین بیت کوین با استفاده از پلتفرم Omni ساخته شده بود، بعداً به USTether و سپس به USDT تغییر نام داد. علاوه بر بیت کوین، USDT بعداً برای کار بر روی بلاک چین های اتریوم، EOS، Tron، Algorand و OMG به روز شد.

هدف بیان شده USDT ترکیب ماهیت نامحدود ارزهای رمزنگاری شده که می توانند بدون واسطه شخص ثالث مورد اعتماد بین کاربران ارسال شوند. (با ارزش ثابت دلار آمریکا است.)

بنیانگذاران Tether چه کسانی هستند؟

USDT (یا همانطور که در آن زمان شناخته می شد، Realcoin) در سال 2014 توسط براک پیرس، ریو کالینز و کریگ سلرز راه اندازی شد.

براک پیرس کارآفرین معروفی است که تعدادی از پروژه‌های برجسته را در صنایع رمزنگاری و سرگرمی بنیانگذاری کرده است.

ریو کالینز مدیرعامل تتر در دو سال اول تاسیس آن بود. قبل از آن، او چندین شرکت موفق مانند شبکه تبلیغات آنلاین Traffic Marketplace، استودیوی سرگرمی RedLever و وب سایت Pala Interactive را تأسیس کرده بود. 

کریگ سلرز به غیر از کار بر روی تتر، بیش از شش سال عضو بنیاد Omni بوده است. پروتکل Omni آن به کاربران اجازه می دهد تا دارایی ها و ارزهای مبتنی بر قراردادهای هوشمند را در بالای بلاک چین بیت کوین ایجاد و معامله کنند. سلرز همچنین در چندین شرکت و سازمان ارزهای دیجیتال دیگر مانند Bitfinex، Factom، Synereo و MaidSafe Foundation کار کرده است.

درباره تتر گلد

تتر گلد (Tether Gold) چیست؟

تتر گلد یا Tether Gold (XAUT) یک دارایی دیجیتالی است که توسط Tether Gold Commodities Limited، ایجاد شده و محصولی از اکوسیستم Tether در بلاک چین اتریوم تشکیل شده است. هدف این پلتفرم دیجیتالی کردن ارزش طلا با استفاده از رمز بومی XAUT است. این دارایی به دنبال این است که به دارندگان XAUT این امکان را بدهد که طلای تخصیصی دیجیتالی را در مبالغ کوچک و بسیار قابل انتقال با کارمزدهای نسبتا کم داشته باشند. با اجرای فناوری و عملکرد استیبل کوین شبکه تتر برای طلای فیزیکی، این پلتفرم قصد دارد بازارهای طلا را بسیج کند و به طور قابل توجهی موانع را کاهش دهد تا امکان ورود معامله گران غیر نهادی و غیر سازمانی را در این فرآیند فراهم کند.

همانطور که در وایت پیپر آمده است، معرفی یک محصول با پشتوانه طلا توسط تتر یک گام رو به جلو در پیشرفت ارز است. از آنجایی که طلا پیچیده‌تر از یک ارز سنتی است، سود یک استیبل کوین با پشتوانه طلا نسبت به ارز با پشتوانه سنتی مهم‌تر است. هدف تتر گلد دسترسی کاربران به دارایی با مبنای کمبود و ثبات قیمت به موازات طلا اما با استفاده از ابزار معاملاتی یک توکن دیجیتال است.

علاوه بر این، توکن XAUT یک توکن ERC20 است. (یک استاندارد توکن، که مجموعه‌ای از قوانین مشترک را تعریف می‌کند و این قوانین توسط توکن‌ها در اکوسیستم اتریوم دنبال می‌شوند.) هر توکن XAUT نشان دهنده یک اونس طلای خوب تحویلی لندن است که در انباری در سوئیس نگهداری می شود. این توکن می تواند تا شش رقم اعشار تقسیم شود.

همچنین هنگامی که یک تراکنش زنجیره‌ای، توکن را به آدرس زنجیره‌ای دیگر منتقل می‌کند، طلای فیزیکی مرتبط با XAUT که در هر آدرس نگهداری می‌شود، توسط تتر گلد دوباره تخصیص داده می‌شود. این فرآیند از طرف دارندگان توکن انجام می شود تا تعداد شمش های طلای فیزیکی مرتبط با هر آدرس دارای XAUT به حداقل برسد. این تخصیص مجدد بلافاصله اتفاق می افتد، به طوری که هر توکن همیشه می تواند نشان دهنده مالکیت طلای فیزیکی بر روی یک شمش طلای خاص باشد.

دارندگان XAUT از مزایای ترکیبی دارایی های فیزیکی و دیجیتال برخوردار می شوند. دارندگان توکن XAUt می‌توانند از مالکیت طلا لذت ببرند و از معایب مرتبط با طلای فیزیکی مانند هزینه‌های ذخیره‌سازی بالا و دسترسی محدود اجتناب کنند.

تاریخچه تتر گلد (XAUT)

تاریخچه تتر گلد (XAUT)

تتر، پلتفرم تتر گلد (Tether Gold) را در ژانویه 2020 تشکیل داد. JL Van de Velde به عنوان مدیر عامل شرکت تتر را رهبری می کند. وایت پیپر این پلتفرم در 20 ژانویه 2022 منتشر شد.

تتر گلد چگونه کار می کند؟

طبق یک پست وبلاگی از Tether و همانطور که پیشتر اشاره شد ارز دیجیتال تتر گلد توسط طلای ذخیره شده در یک انبار امن در سوئیس پشتیبانی می شود.

علاوه بر این، توکن بر روی شبکه های اتریوم و ترون (نه روی بیت کوین/Omni) ساخته شده است.

این شرکت بیان می کند:

«توکن XAUT که به عنوان یک توکن ERC-20 در بلاک چین اتریوم و به عنوان یک توکن TRC-20 در بلاک چین Tron در دسترس است، می‌تواند از کیف پول تتر خریداران به هر آدرس زنجیره‌ای منتقل شود. علاوه بر این، Tether Gold (XAUT) تنها محصولی است که در میان رقابت‌ها هزینه‌های نگهداری را ارائه می‌کند و کنترل مستقیمی بر ذخیره‌سازی فیزیکی طلا دارد که به‌طور ایمن در انبار سوئیس نگهداری می‌شود و بهترین اقدامات امنیتی و ضد تهدید را اتخاذ می‌کند.»

"امروزه طلای تتر (XAUT) بهترین راه برای نگهداری طلا است."

با این حال، شایان ذکر است که تتر در گذشته با توجه به قابلیت حسابرسی آن مورد انتقاد قرار گرفته است، با این ادعا که تنها 74 درصد از استیبل کوین تتر در واقع توسط USD پشتیبانی می شود.

اینکه آیا هر توکن XAUT به طور کامل توسط طلا پشتیبانی می شود یا خیر، باید دید.

چرا به تتر گلد نیاز است؟

حتی اگر تعداد زیادی از سرمایه گذاران و معامله گران ارزهای دیجیتال در حال حاضر استیبل کوین های با پشتوانه دلار را ترجیح می دهند، ممکن است زمانی فرا برسد که طلا ترجیح داده شود.

به عنوان مثال، اگر زمانی بحران اقتصادی یا بحران مالی دیگری رخ دهد، فلزات گرانبها مانند طلا تمایل به جدا شدن از سقوط سهام و ارزهای فیات دارند زیرا مردم برای حداقل پنج هزار سال ارزش خود را در فلزات گرانبها ذخیره کرده اند. بنابراین، داشتن یک ارز دیجیتال با پشتوانه طلا ممکن است در صورت وقوع چنین سناریوی غم انگیزی مفید باشد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلتر شکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com