تحلیل بنیادی ارز دیجیتال ایاس

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال ایاس
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال ایاس
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال

مقدمه

نام ارز دیجیتال ایاس (EOS) احتمالا در کنار لوگوی جذاب و متفاوتش برای شما آشنا باشد. این ارز دیجیتال یکی از پر رمز و راز ترین نام ها را دارد و کسی دلیل قطعی و مشخصی برای این نام گذاری و لوگو را نمی داند. اما همه چیز به نام ارز دیجیتال ایاس ختم نمی شود، داستان پیچیده تر و فوق العاده تر از این ها است. در ادامه ابتدا به معرفی ارز دیجیتال ایاس با نماد EOS می پردازیم و سپس به سراغ تحلیل بنیادی این ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.

ارز دیجیتال ایاس چیست؟

احتمالا نام پروژه های غیرمتمرکز برای شما آشنا باشد و بدانید که بسیاری از ارز های دیجیتال بر روی این موضوع تمرکز کرده اند. ارز دیجیتال ایاس نیز از این موضوع دور نمانده و در حقیقت یک شبکه مبتنی بر بلاکچین است که قصد دارد در زمینه های مختلفی از جمله اپلیکیشن های غیرمتمرکز فعالیت کند. ارز دیجیتال ایاس در سال 2017 شروع به فعالیت کرد و در سال 2018 برای اولین بار شبکه خود را راه اندازی کرد.

ارز دیجیتال ایاس چیست؟

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال ایاس

برای آن که بتوان ارز دیجیتال ایاس را به عنوان یک ارز دیجیتال با آینده روشن معرفی کرد، نیازمند تحلیل جامعی از آن ارائه شود. بنابراین در این مقاله تا حد ممکن به بررسی مهم ترین پارامتر ها می پردازیم تا سرمایه گذاران و علاقه مندان در انتخاب ارز دیجیتال ایاس (EOS) بهتر و دقیق تر تصمیم گیری کنند:

کاربرد های ارز دیجیتال ایاس

نکته جالب بسیاری از ارز های دیجیتال آن است که معامله گران و تحیلگران اصطلاحات جالبی را به آن ها  نسبت می دهند، مانند قاتل اتریوم، اتریوم چینی و...

در خصوص ارز دیجیتال ایاس همان اصطلاح قاتل اتریوم را به کار می برند. علت این نام گذاری نیز واضح است، به اعتقاد برخی ایاس پتانسیل حذف اتریوم را داشته و می تواند سهم اتریوم از بازار را تصاحب کند. بنابراین کاربرد های ارز دیجیتال ایاس تا حد زیادی شبیه به اتریوم می باشد.

آمار و ارقام ارز دیجیتال ایاس

ارزش بازار ارز دیجیتال ایاس بیش از 6 میلیارد دلار است و از این نظر در جایگاه 22 بازار قرار دارد. سهم ارزش بازار ایاس حدودا 0.32 درصد از ارزش کل بازار است.

آمار و ارقام ارز دیجیتال ایاس

خالق ارز دیجیتال ایاس 

ارز دیجیتال ایاس توسط شرکت بلاک وان (Block.One) توسعه پیدا کرده است اما برای اولین بار وایت پیپر آن را دنیل لاریمر (Daniel Larimer) و برندن بلومر ( Brendun Blumer) منتشر شده است. هر دو نفر عضو تیم توسعه و خالقین ارز دیجیتال ایاس هستند اما مدیر شرکت بلاک وان آقای بلومر است.

مقیاس پذیری و سرعت تراکنش های ارز دیجیتال ایاس

ارز دیجیتال ایاس ادعا کرده است ککه به کمک پلتفرم خود و مکانیزم اجماع DPoS توانایی رقابت با اپلیکیشن های متمرکز را دارد و سرعت آن بسیار بالا است. همچنین نوع مقیاس پذیری در ایاس عمودی بوده و از این نظر انعطاف بالایی را به شبکه ایاس بخشیده است.

شاخص فیکاس و رتبه ارز دیجیتال ایاس

ارز دیجیتال ایاس، از نظر رتبه بندی فیکاس (FCAS) هفتمین ارز دیجیتال برتر در میان تمام ارز های دیجیتال می باشد. در این شاخص امتیاز دهی ارز دیجیتال ایاس موفق به کسب امتیاز بالای 911 شده است. در این رتبه بندی اتریوم در جایگاه اول و کاردانو در رتبه دوم قرار دارند.

شاخص فیکاس و رتبه ارز دیجیتال ایاس

جمع بندی

ارز دیجیتال ایاس در طول مدتی که عرضه و قابل معامله شده است، توانسته خود را به عنوان یکی از باثبات ترین های بازار معرفی کنند. همچنین برخی از سرمایه گذاران از این ارز دیجیتال به عنوان یکی از بهترین ارز های بازار برای سرمایه گذاری بلند مدت یاد می کنند.

در این باره بیشتر بخوانید

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram