1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. تحلیل درون زنجیره ای (On Chain)
  4. تحلیل روز حجم ورودی و خروجی ارزهای دیجیتال

تحلیل روز حجم ورودی و خروجی ارزهای دیجیتال

تحلیل روز حجم ورودی و خروجی ارزهای دیجیتال
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل روز حجم ورودی و خروجی ارزهای دیجیتال
تحلیل درون زنجیره ای (On Chain)

شناخت بازار ارزهای دیجیتال یکی از فاکتورهایی است که می تواند به کسب سود بیشتر کمک کند، شاخص ورود و خروج رمز ارزها به صرافی ها یا inflow و outflow دو شاخص مهم برای ورود شما برای خرید ارزهای دیجیتال یا فروش شماست، تاثیر جریان inflow و outflow در صرافی ها به طور 100 درصدی نیست اما توجه به این نکات می تواند بر روی تصمیم شما مبنی بر خرید یا فروش ارز دیجیتال هدف، تاثیر بسزایی داشته باشد.

شکسته شدن روند نزولی ذخایر اتریوم پس از مدت‌ ها

16 خرداد 1401

شکسته شدن روند نزولی ذخایر اتریوم پس از مدت‌ ها

همان طور که در چارت مشخص است مدت‌ هاست اتریوم در روند نزولی ذخایر صرافی‌ ها قرار داشت که نشان میدهد طی سال گذشته همواره شاهد تقاضا بوده، در طی این روند نزولی ، اتریوم‌های زیادی پس از شکل گیری تقاضا از صرافی خارج شدند، اما طی تقریبا بیش از 1 ماه گذشته، روند صعودی پایداری در این روند دیده شد که مدت‌ ها این روند افزایش در ذخایر اتریوم دیده نمی شد، به طور جزئی تر میزان 1 درصد از جریان در گردش اتریوم به مقدار بیش از 2$ میلیارد دلار طی ماه‌ های قبل به صرافی‌ ها برگشته و میزان بالانس این ارز به سطح میانه ماه مارس رسیده است

کاهش حجم معاملات بیتکوین

8 اردیبهشت 1401

در چارت بالا مشخص است که میزان حجم نقل و انتقالات در حال حاضر بین 5.5 الی 7 میلیارد دلار در روز است که نسبت به سقف خودش کاهش زیادی را تجربه کرده است. حجم نقل و انتقالات در اوج بازار صعودی بین 9.5 تا 11 میلیارد دلار بود که هم اکنون نزدیک به 40% کاهش یافته که اصلاح نسبتاً زیادی محسوب می شود.

با این حال حجم نقل انتقالات و فعالیت شبکه در نگاه کلی و مقیاس بزرگ تر نسبت به سال 2019_2020 بسیار بیشتر شده که در آن بازه میزان حجم بین 1.5 تا 2.5 میلیارد دلار در روز بوده است.

وضعیت پول و سرمایه‌های ورودی به مارکت

29 فروردین 1401

مارکت ارزهای دیجیتال طی 2 سال گذشته شاهد ورود سرمایه‌های سریع بوده و بازار به سرعت رشد داشته است. از طرف دیگر رشد استیل‌کوین‌ها به سرعت طی این بازه اتفاق افتاد و در چارت با لاین سفید این رشد و ورود سرمایه مشخص است. اما از مارس امسال شرایط کمی متفاوت شد و روند شروع به کاهش کرد؛ اما این افت، نسبت به رشدی که اتفاق افتاده خیلی پایین است اما کمی از این سرمایه و نقدینگی از مارکت کاسته شد.

خروج سرمایه یا کم شدن نقدینگی از بازار دلایل مختلفی دارد از جمله تورم، افزایش نرخ بهره، رکود و جنگ بین روسیه و اوکراین و... اما ممکن است به دلیل تاثیر وضع قوانین جدید ایالات متحده بر صنعت ارزهای دیجیتال هم باشد

حجم سنگین بیتکوین‌های جابه‌جا شده در شبکه

28 فروردین 1401

در قیمت‌های مختلف بیتکوین چه حجمی دست به دست شده؟

12.04 درصد از کل عرضه در گردش بیتکوین بین 38100 تا  41500 دلار در حال جابه‌جایی بوده است. این حجم گردش کوین‌ها بیشتر از هر محدوده قیمت دیگری در این رنج اتفاق افتاده است.

این نکته می تواند ناشی از تغییر وضعیت هولدرهای بیتکوین بین بلندمدتی‌ها و کوتاه‌مدتی‌ها باشد. این محدوده قیمتی باید زیر نظر گرفته شود زیرا نقش حمایتی مهم و سطح تاثیرگذاری را بازی می کند.

داده‌های درون شبکه لایتکوین و تحرکات نهنگ‌ها

27 فروردین 1401

هولدرهای بزرگ Litecoin در هفته گذشته تراکنش‌های بزرگی را نزدیک به پایین ترین قیمت این رمزارز در ابتدای هفته رقم زدند. 5,508 تراکنش LTC به ارزش بیش از 100 هزار دلار ، بالاترین رقم در 11 ماه گذشته بوده که تمایلات انباشت بین آدرس‌های بزرگ این ارز دیده می شود. با توجه به نواحی خوب حمایت این ارز دیجیتال، این حجم سنگین می تواند ناشی از خرید این نهنگ باشد.

میزان ورودی خروجی صرافی‌ ها

20 فروردین 1401

میزان ورودی خروجی صرافی‌ ها

مجموعا 436 میلیون دلار بیت کوین از صرافی‌ ها خارج شد، نسبت به روز گذشته حجم ورودی به صرافی ها کاهش داشت؛ حجم خالص خروجی، ورودی سنگین 8 آپریل را جبران کرد و از میزان آن هم عبور کرد.

بررسی جریان بیت کوین‌ های جابه‌ جا نشده بیشتر از یک سال

16 فروردین 1401

بررسی جریان بیت کوین‌ های جابه‌ جا نشده بیشتر از یک سال

جریان بیت کوین‌ هایی که حداقل در یک سال گذشته جا به جا نشدند، اکنون به 63.20% رسیده و 0.25% از بالاترین رکورد خود یعنی 63.45% فاصله دارد، دو مرتبه آخر که این معیار بالاترین رکورد قبلی خودش را در سال‌های 2015 و 2020 شکست، بعد از آن روند صعودی بعدی مارکت آغاز شد، اگر چرخ ه‌های قبلی این شاخص تکرار شود و هولدرهای یک ساله تصمیم به فروش یا عرضه دارایی خود نکنند، می شود امیدوار بود که ساختار و روند صعودی در مارکت بیت کوین حفظ شود.

 خروجی سنگین بیت کوین در ماه گذشته

15 فروردین 1401

 خروجی سنگین بیت کوین در ماه گذشته

 در چارت بالا شاهد خروج سنگین بیت کوین‌ از صرافی‌ ها هستیم به طوری که به نرخ بیش از 96 هزار بیت کوین در ماه از صرافی‌ ها رسیده است، این حجم از خروج رو می توان با مارس 2020 و همه گیری کرونا مقایسه کرد، این خروج بیت کوین از صرافی‌ ها نشانه خوبی است اما حتما باید به تحرکات نهنگ‌ ها و آدرس‌های سنگین طی روزهای آینده توجه کرد.

افزایش تراکنش‌ های سنگین و فعالیت نهنگ‌ ها در بیت کوین

11 فروردین 1401

افزایش تراکنش‌ های سنگین و فعالیت نهنگ‌ ها در بیت کوین

نهنگ‌ های بیت کوین با افزایش قیمت‌ ها طی روز گذشته فعالیت بالایی را ثبت کردند، بیش از 3,266 تراکنش با ارزش 100 هزار دلاری بین ساعت 18:30 بعد از ظهر تا 22:30 به وقت تهران (2pm / 6pm UTC) در شبکه بیت کوین انجام شد، این فعالیت بیشترین میزان تحرک در یک بازه زمانی 4 ساعته از اول ماه مارس بوده است.

بررسی شاخص میزان بالانس AAVE در صرافی‌ ها

11 فروردین 1401

بررسی شاخص میزان بالانس AAVE در صرافی‌ ها

بالانس این ارز از تاریخ 18 مارس به شدت کاهش داشته و حجم خروجی از صرافی‌ ها به شدت افزایش یافته است همان طوری که در نمودار مشخص است ماه مارس 2022 ماه بسیار خوبی برای ارز آوه بود و از ابتدای ماه مارس موجودی آوه درصرافی ها 2.238 میلیون بود که تا روز گذشته ( آخرین آپدیت ) به 1.9 میلیون رسید، در تاریخ 18 مارس میزان خروجی آوه از صرافی‌ها روند نزولی سنگینی به خودش گرفت و هنوز هم تقاضا در حال ادامه است، طی دو هفته گذشته صعود 85% در قیمت Aave داشته ایم که رشد بی نظیری برای این ارز در کمتر از دو هفته به حساب می آید.

خروجی سنگین بیت کوین در ماه گذشته

9 فروردین 1401

خروجی سنگین بیت کوین در ماه گذشته

در چارت بالا شاهد خروج قوی بیت کوین‌ از صرافی‌ ها هستیم که میتواند پشتوانه و تثبیت کننده رشد فعلی قیمت بیت کوین باشد با توجه به خروج قوی بیت کوین‌ ها به دلیل تقاضای شکل گرفته در روزهای گذشته، فعالین مارکت انتظار رشد بیشتری را داشته و اهداف بالاتری را برای قیمت در نظر دارند بخاطر همین بیت کوین‌ ها از صرافی خروج پیدا کرده و معامله‌ گران دارایی خودشان را به کیف پول هایشان انتقال می دهند نکته‌ ای که وجود دارد این است که خروجی بالا به معنای این نیست که بیت کوین در کوتاه مدت نمی تواند اصلاح انجام ندهد و از این شاخص برای تشخیص روند در میان و بلند مدت بیشتر استفاده می شود.

بررسی رفتار 10 نهنگ اول اتریوم

6 فروردین 1401

بررسی رفتار 10 نهنگ اول اتریوم10 آدرس برتر اتریوم 4.3 درصد از عرضه در گردش اتریوم را طی سال گذشته جمع آوری کرده و به موجودی خودشان افزودند، 23.7% درصد از کل اتریوم‌ های عرضه شده توسط این کیف‌ پول‌ ها نگهداری می شود، این سطح بسیار نزدیک به سقف تاریخی دارایی‌ های این 10 هولدر بزرگ است که در اواخر ژانویه 2022 همراه با ریزش قیمت اتریوم به این میزان رسیده بود که منجر به رشد قیمت اتریوم شد، به نظر میرسه که این 10 نهنگ مجدد وارد فاز انباشت شدند که تاثیر مثبتی بر قیمت این ارز دارد.

 بررسی میزان ذخایر و رزرو اتریوم در صرافی‌ ها

24 اسفند 1400

 بررسی میزان ذخایر و رزرو اتریوم در صرافی‌ هامیزان موجودی اتریوم در داخل صرافی‌ ها همواره در روند نزولی بلند مدت خودش قرار دارد، طی این روند با تقاضایی که در اتریوم شکل گرفت منجر به کاهش موجودی این ارز در صرافی‌ ها می شد که در نهایت باعث سقف‌ و اوج‌های قیمتی شد، اما از اوایل ماه قبل روند این شاخص صعودی شده که در کاهش قیمت اتریوم در 2 ماه گذشته تاثیر گذاشته است، هم‌ اکنون از مومنتوم صعودی ذخایر اتریوم کاسته شده اما در روند رو به رشد خودش از ماه فوریه قرار گرفته است.

شاخص میزان بیت کوین منتقل شده به صرافی‌ ها

22 اسفند 1400 

شاخص میزان بیت کوین منتقل شده به صرافی‌ ها

این شاخص میتواند نشان دهنده‎‌ خوبی از وضعیت عرضه تقاضا در صرافی‌ ها برای بیت کوین باشد، همان طوری که چارت بالا نشان میدهد روند انتقال بیت کوین به صرافی‌ ها از پامپ قیمتی 2017 به بعد همواره روند نزولی داشته است. روند نزولی در این شاخص به خوبی نشان دهنده افزایش تقاضا برای بیت کوین و کاهش موجودی صرافی‌ ها را بازتاب میکند.

این چارت سه فاز مهم در شاخص رو نمایان میکند :

  • انتهای روند صعودی و سیو سود
  • تسلیم سرمایه گذارها و فروش قبل از پامپ
  • کاهش فشار فروش و عرضه

به نظر میرسد اینبار چرخه انتقال بیت کوین به صرافی‌ ها، وارد فاز کاهش فشار و انتقال موجودی بیت کوین به صرافی رسیده و نشان دهنده رنج شدن بازار یا آمادگی برای بهبود و رشد باشد.

بررسی میزان ذخایر و رزرو بیت کوین در صرافی‌ ها

22 اسفند 1400

بررسی میزان ذخایر و رزرو بیت کوین در صرافی‌ ها

در چارت بالا روند میزان موجودی بیت کوین در داخل صرافی‌ ها رو می توان مشاهده کرد که همچنان این شاخص در ادامه روند نزولی بلندمدت خودش قرار گرفته است، اما دیروز شاهد کاهش شدید این شاخص بوده ایم و بصورت شارپ این معیار کاهش زیادی را ثبت کرد و ذخایر بیت کوین صرافی‌ ها با خرید کاهش یافت، نکته‌ ای که وجود دارد تنها ما نباید به این شاخص بسنده کنیم چرا که بخش زیادی از معاملات هم در خارج از صرافی و در بخش OTC انجام می شود.

بررسی میزان ورودی خروجی بیت کوین‌ صرافی‌ ها

22 اسفند 1400

بررسی میزان ورودی خروجی بیت کوین‌ صرافی‌ ها

خروجی سنگین بیت کوین در روز گذشته به بالاترین میزان در 5 ماه اخیر رسید، هفته‌ های گذشته شاهد کم شدن حجم ورودی و خروجی صرافی‌ ها به دلیل عدم قطعیت و وجود ترس در بازار بوده ایم، این خروج سنگین میتواند نشانه‌ مثبتی برای مارکت از طرف صرافی‌ ها باشد اما معیارهای دیگر آنچین و معاملات خارج از صرافی نیز حائز اهمیت هستند، میزان خروجی دیروز صرافی بیش از 36,000 واحد بیت کوین در محدوده 38000 دلار بوده است، همچنین در روز قبل یک نهنگ‌ بیت کوین 24,000 واحد بیت کوین خریداری کرده بود.

بررسی میزان بالانس و روند بیت کوین در صرافی‌ ها

17 اسفند 1400

بررسی میزان بالانس و روند بیت کوین در صرافی‌ ها

عدم قطعیت بین هولدرهای بیت کوین ، خریداران و فروشندگان 

از اوایل 2020 و همراه با رشد سنگین قیمت بیت کوین، صرافی‌ ها شاهد خروج سنگین بیت کوین بودند و نزدیک به 3.65% موجودی بیت کوین از صرافی‌ ها تا به امروز خارج شد(یعنی 575,86 واحد بیت کوین)، این خروج سنگین بیت کوین از ذخایر صرافی‌ ها نشان دهنده تقاضا قوی برای این ارز از اوایل سال 2020 بوده است، اما از سپتامبر 2021 این روند تغییر کرد و در 7 ماه گذشته روند بالانس صرافی‌ ها رنج و به میزان کمی مثبت بوده، لذا این نشان دهنده این است که از نزدیکی سقف‌ تاریخی بیت کوین سرمایه گذاران در فضای نااطمینانی نسبت به قیمت بیت کوین بودند و این رفتار در رنج زدن ذخایر صرافی‌ ها منعکس شده است. به همین علت این باعث شد که حجم معاملات نیز کمتر شده و میزان ورودی و خروجی به صرافی‌ ها در سطح ثابتی باقی بماند.

‌بررسی اخرین جریان جابه‌ جایی بیت کوین‌ها در شبکه

‌بررسی اخرین جریان جابه‌ جایی بیت کوین‌ها در شبکه17 اسفند 1400

75.8 درصد از عرضه بیت کوین حداقل در 6 ماه گذشته جا به جا نشده است، این نشان دهنده این است که از آخرین ریزش سنگین بیت کوین (69000$) بخش زیادی از کوین‌ ها همچنان ثابت ماندند و جا به جا نشدند، پس طبق ریزش مارکت همچنان سرمایه گذاران بسیاری به آینده بیت کوین امیدوارند و قصد خروج از بازار رو ندارند، همان طوری که در نمودار نیز پیداست در بین هولدرهای بلند مدت بیشترین تعداد بیت کوین در اختیار هولدرهای 6 ماه تا 2 ساله است، اما روند بیت کوین‌ های هولد شده بیش از 7 سال، صعودی است و کاهشی را ثبت نکرده که نشان از تصمیم این دسته برای همراهی بیت کوین دیدند (دسترسی به تعداد زیادی از بیت کوین‌های این دسته به دلیل گم شدن وجود ندارد.)

بررسی جزئی بالانس بیت کوین در صرافی‌ های بزرگ دنیا

بررسی جزئی بالانس بیت کوین در صرافی‌ های بزرگ دنیا17 اسفند 1400

 با بررسی جریان ورودی بیت کوین‌ها از جولای 2021 ، شاهد این هستیم که میزان ورودی بیت کوین به صرافی‌‌ های مورد بررسی ، رشد زیادی داشته است. میزان بالانس بیت کوین در صرافی‌‌ های Binance , FTX , Bitfinex و Bittrex در جولای 2021 بیشتر از 851 هزار بوده‌، اما الان نزدیک به 1,058,00 بیتکوین را نشان میدهد. این نمایانگر این است که طی این مدت، بیش از 207 هزار بیت کوین ورودی داشته که 24% افزایش یافته است. معامله گران برجسته همگی در این صرافی‌‌ ها معامله میکنند و این صرافی‌ ها بیشترین حجم معاملات را دارند. اما در بقیه صرافی‌ ها وضعیت متفاوت بوده که همین باعث می شود در برآیند شاهد خروجی باشیم.

بررسی بالانس بیت کوین در سایر صرافی‌ های مارکت و خروجی بیشتر

17 اسفند 1400

بررسی بالانس بیت کوین در سایر صرافی‌ های مارکت و خروجی بیشتر

در جولای 2021 وقتی که روند صعودی شروع شد، میزان بالانس بیت کوین‌ ها، 1,761,000 بود اما هم اکنون میزان ذخایر این پلتفرم‌ها 1,508,00 واحد بیت کوین است.

صرافی‌های مورد بررسی  :‌ Coinbase - Gemini - Kraken - Houbi -Kucoin - Gate...

میزانی که مشخص است 253 هزار بیت کوین از این صرافی‌ ها خارج شده و بالانس بیت کوین‌ ها به مقدار 14.4% کاهش یافته است، نکته‌ ای که است حجم معاملات در هر کدام از صرافی‌ ها (به جز کوین‌ بیس) نسبت به صرافی‌ هایی که بالاتر گفته شده کمتر است، اما میزان بالانس این صرافی‌ ها بشدت زیاد بوده که نشان دهنده تمایل سرمایه گذاران است که نسبت به خرید بیت کوین از جولای 2021 بیشتر شده است. با توجه به برآیند صرافی‌‌ ها ، در میابیم که میزان خروج از صرافی‌ ها بیشتر و نت فلو منفی بوده است.

بررسی شاخص Entity-adjusted Dormancy Flow (جریان موجودی نهفته) 

14 اسفند 1400

بررسی شاخص Entity-adjusted Dormancy Flow (جریان موجودی نهفته)

این شاخص جریان سرمایه‌ های نهفته و کوین‌ هایی که طی مدت زمان مشخصی در شبکه بیت کوین جابه‌جا نشدند می پردازد ( نمودار نارنجی)، این شاخص نشان دهنده این است که وضعیت هولدرهای بیت کوین با توجه به میزان زمانی که بیت کوین های خود را هولد کردند چگونه است و آیا تمایل به افزایش قیمت دارند یا آماده فروش هستند!

همان طور که در نمودار هم مشخص است این شاخص وقتی به محدوده های 200 هزار رسیده است، باعث شده سرمایه گذاران به روند صعودی قیمت امیدوار باشند در سه دوره سیکل صعودی بیت کوین، ما شاهد کف سازی این شاخص بوده ایم و در حال حاضر با ریزش قیمت ، این شاخص ساختار ساز هم به محدوده سبز رنگ رسیده و در حال رشد از ناحیه کف شاخص است

بررسی شاخص میزان بیت کوین‌ های در سود

11 اسفند 1400

بررسی شاخص میزان بیت کوین‌ های در سودبا افرایش قیمت طی روز گذشته، میزان بیت کوین‌های در سود، 10 درصد افزایش یافت!

با ریزش قیمت از سقف 69000 دلار بیت کوین تا کف قیمتی 34000 دلار از هر دو گروه STH (کوتاه مدتی) و LTH (بلند مدتی)،‌ شبکه میزان سود 65 درصدی کوین‌ های در گردش را نشان میداد، اما با صعود امروز قیمت بیت کوین تا 43000 دلار برای دومین بار در این ماه این شاخص به 75 درصد عرضه‌ در سود رسید. این سطح از سود آوری و افزایش، باعث کاهش فشار در بازار می شود که مدتی بود درصد زیادی از هر دو گروه کوتاه و بلند مدتی در ضرر بودند که هفته گذشته این معیارها و داده ها را بررسی کرده ایم.

در این سطح سرمایه گذارهای LTH  می توانند به نگهداری بیشتر و افزایش سود خود امیدوار باشند که نشان دهنده مثبتی برای بازار است؛ همچنین STH هایی هم که از ضرر در خارج شده اند می توانند به این سطح امیدوار باشند و یا میانگین قیمت خرید خودشان را با اضافه کردن بیت کوین (خرید) کم کنند؛ نکته مهم‌ تر این است، ممکن است معامله‌ گران در این سطح مانند دفعه قبل، اقدام به سیو سود کنن (بررسی NRP / SOPR) و شاهد ریزش دوباره در بازار باشیم.

آدرس‌های بیت کوین غیر صفر به 40 میلیون آدرس رسید

9 اسفند 1400

آدرس‌های بیت کوین غیر صفر به 40 میلیون آدرس رسیدداده‌ های زنجیره‌ ای تا ماه فوریه نشان دهنده این است که تمایلات مثبت برای بیت کوین وجود دارد، چون آدرس‌ هایی با موجودی غیر صفر بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده اند. علاوه بر این، کیف پول‌ هایی که دارای بالانس بیت کوین هستند به طور فزاینده‌ ای کوین‌ های خود را نگهداری و هولد کردند. تعداد آدرس‌ ها با تراز غیر صفر در سال‌ های 2019 و 2020 علی‌ رغم کاهش قیمت‌ ها ، افزایش نجومی داشته و استقبال از کریپتو و خصوصا بیت کوین در این سال رشد خوبی داشت و این صعود تا میانه سال 2021 ادامه داشت، با این حال رشد این متریک از ابتدای سال 2022 ادامه یافته و طبق داده‌های گلس‌نود، ATH جدیدی به میزان 40,276,163 آدرس رسانده است.

بررسی وضعیت داده‌های آنچین بیت کوین

8 اسفند 1400

بررسی وضعیت داده‌های آنچین بیت کوین

در چارت بالا شاهد این هستیم که زمانی که میزان ضرر هولدرها بالا می رود و شروع به فروش در ضرر میکنند، در آن ناحیه در سیکل‌های قیمتی، می تواند محدوده کف مارکت باشد و به عبارتی معامله گران و هولدرها در این محدوده تسلیم می شوند. به این پدیده Capitulation می گویند؛ وقتی هولدرها و معامله گران خرد ضرر می کنند ناامید شده و اینجا دقیقا جایی است که احتمال تغییر روند مارکت وجود دارد. این پدیده یادآور جمله معروفه: بازارهای مالی در دل ناامیدی متولد می شوند و در سرخوشی می میرند و روندهای کلان دقیقا در همچنین شرایطی ایجاد می شوند.

با توجه به چارت بالا با میزان ضررهای موجود و گذشته داده‌ها، فاصله با منطقه کف مارکت نداشته اما ممکن است زمان زیادی را در این منطقه رنج بزند، حتما دقت کنید که برگشت از این سطح اتفاق نمی افتد و به طور ناحیه است؛ و شرط لازم یعنی افزایش میزان ضرر (علامت سوال در چارت) هنوز کامل به سقف نرسیده است.

بررسی میزان بالانس و ذخایر بیت کوین در صرافی‌ ها 

8 اسفند 1400

بررسی میزان بالانس و ذخایر بیت کوین در صرافی‌ ها

میزان بیت کوین‌ های موجود در صرافی‌ ها در ماه فوریه تقریبا ثابت ماندند و نتوانستند تغییر چشمگیر و زیادی داشته باشند، این ناشی از ریسک و عدم قطعیت در مارکت بوده که حجم معاملات در بازار را کاهش داده و این شاخص را هم در محدوده یک ماه خودش نگه داشته است، به نظر میرسد جنگ خریداران و فروشندگان در ذخایر صرافی‌ ها منعکس شده و طی روزهای آینده برنده و روند ذخایر صرافی‌ ها مشخص خواهد شد.

افزایش ورودی اتریوم به صرافی‌‌ ها

8 اسفند 1400

افزایش ورودی اتریوم به صرافی‌‌ ها

از لحاظ داده‌ های درون شبکه، اتریوم چندین ماه شاهد کاهش عرضه به صرافی بود که این معیار در صعود قوی اتریوم از میانه سال گذشته تاثیر زیادی گذاشت، در چارت بالا، مومنتوم این روند کاهش پیدا کرد و سرعت خروجی از صرافی متعادل و در یک روند خنثی دنبال شد، در وضعیت فعلی و بعد از محدوده رنج، شاهد افزایش ورودی اتریوم‌ ها به صرافی‌ در ماه فوریه هستیم که گارد صعودی به خودش گرفته است و در صورت ادامه صعود این شاخص و افزایش عرضه به صرافی، میتواند سناریو ریسکی برای قیمت این ارز باشد. 

بررسی حجم منتقل شده روزانه بیت کوین

4 اسفند 1400

همونطور که در چارت میبینیم ، حجم روزانه منتقل شده بیتکوین از اواسط سال 2021 افزایش پیدا کرد. میانگین هفتگی حجم جابجایی در حال حاضر ، 2 برابر اکتبر 2020 است، زمانی که بیتکوین آغاز به شکست رنج 3 ساله خودش کرد. طبق چارت از ژانویه سال 2021 ، هولدرهای قدیمی بیتکوین که 155 روز به کیف پول خود دست نزده اند و هولدر بلند مدتی بیتکوین محسوب می شوند.

3 میلیون بیتکوین به موجودی و دارایی خودشان افزوده اند که نشان از اعتقاد بلندمدت آن ها نسبت به قیمت بیتکوین است. بنیانگذاران گلسنود هم در توییتر اشاره کرده اند : حضور موسسات در بازار ، نشانه پذیرش بیشتر است.

بررسی فعالیت نهنگ ها در مقیاس بزرگتر

27 بهمن 1400

در چارت بالا رفتار بازیگرهای اصلی مارکت یعنی نهنگ‌ها را با هم میبینیم ، نکته‌ای که وجود دارد روند نهنگ های هزار تا 10 هزار بیتکوینی (خط آبی) تا 8 فوریه 2021 کاملا صعودی است.

در مقابل کیف‌پول‌های 100 واحد الی هزار بیتکوینی (خط سبز) در حال رنج زدن است اما درست از تاریخ 8 فوریه 2021 روند این آدرس‌ها صعودی و روند آدرس‌های هزار تا 10 هزار بیتکوینی نزولی شدند.

اما نکته‌ای که مهم است، از آدرس‌های آبی 520 هزار بیتکوین کم شده و به آدرس‌های سبز رنگ 488 هزار اضافه شده که بعد از یکسال نشان دهنده این است که تنها 32 هزار بیتکوین از کنترل نهنگ‌ها خارج شده که تعداد زیادی نیست.

با توجه به داده‌ها می توان درک کرد که نهنگ‌ها در حال خالی کردن نبودند و فقط بیتکوین‌های خود را در کیف پول‌های کوچکتر و یا در UTXO های بیشتر با ارزش کوچک‌تر تقسیم بندی کردند.

پس میتوان نتیجه گرفت که دلیل کاهش کیف‌پول‌ها و آدرس‌های بین 1 هزار تا 10 هزار تایی صرفاً خالی کردن بیتکوین‌های خودشان نیست.

هر دو دسته نیز در هفته‌های اخیر تحرکات چشمگیری ثبت نکردند اما موجودی سنگینی را در اختیار دارند.

خروجی 3 هفته‌ای بیتکوین از صرافی‌های متمرکز 

27 بهمن 1400

مارکت سایکل و برآیند ورودی / خروجی

در وضعیت بازار فعلی ، ما همچنان شاهد خروج خالص کوین‌ها هستیم.

در تمام صرافی های رهگیری شده ، بیتکوین با نرخ 42.9 هزار واحد در ماه از ذخایر صرافی خارج شده و به کیف پول سرمایه گذاران میرود. 

این روند خروجی خالص اکنون برای حدود 3 هفته ادامه یافته و از جهش قیمت فعلی از پایین ترین سطح یعنی 33.5 هزار دلاری اخیر به خوبی حمایت میکند.

این تغییر فاز از 22 Jan  آغاز و با مومنتوم به سطح بالایی رسیده.

شاخص جریان ورودی و خروجی اتریوم

23 بهمن 1400

شاخص جریان ورودی و خروجی اتریوم  از اواسط دسامبر 2021 شاهد روند نزولی ورود اتریوم به صرافی ها هستیم. از دسامبر 2021 خروج سنگین اتریوم از صرافی ها شروع شد که همزمان با ریزش قیمتی اتریوم نیز بود، که به نظر میرسد همزمانی این ریزش و خروج به دلیل جذابیت این ارز برای سرمایه گذارها در قیمت پایین بوده است. از کف قیمت 22 ژانویه 2022  قیمت شروع به رشد کرد اما روند جریان ورودی اتریوم به صرافی ها یک بار دیگر جهت معکوس به خودش گرفت و خالص ورودی‌ ها نسبت به خروجی افزایش یافت. در حال حاضر با ادامه روند رو به رشد قیمت می توانیم مشاهده کنیم که خالص ورودی ها مثبت شده و سرمایه گذارها در حال واریز اتریوم به حساب صرافی های خود هستند. این همگرایی بین رشد قیمت اتریوم و ورودی مثبت، میتواند ریسک اتریوم را بالا برده و نشانه سیو سود و فروش سرمایه گذارهای این ارز باشد.

مقایسه میزان عرضه‌ های در سود و ضرر بیت کوین

21 بهمن 1400

مقایسه میزان عرضه‌ های در سود و ضرر بیت کوین از 10 دسامبر 2021 تا 22 ژانویه 2022 ، معامله‌گران بیشترین ضرر را در بازار بیت کوین متحمل شدند. در 22 ژانویه 2022 همان طوری که روی چارت هم پیداست کمترین میزان عرضه در سود و از طرف دیگه بیشترین عرضه کوین‌ ها در ضرر را داشته ایم. از فوریه 2022 که تا اینجای کار ماه خوبی برای بازار بوده و بیت کوین رشد خوبی کرده است ، روند هر دو شاخص تغییر کرده و از کوین‌ های در ضرر کاسته و میزان عرضه در سود افزایش پیدا کرده‌ است. زمانی که حجم عرضه‌ های در سود افزایش پیدا میکند و به سطوح بالایی میرسد به نوعی معامله‌ گران در سود به دنبال سیو سود کردن دارایی خود هستند که شرایط را کمی ریسکی میکند.

میزان عرضه بیت کوین در گردش به 19 میلیون نزدیک می شود

20 بهمن 1400

میزان عرضه بیت کوین در گردش به 19 میلیون نزدیک می شودمیزان عرضه بیت کوین در گردش به 19 میلیون نزدیک می شودامروز 9 فوریه میزان عرضه کل کوین‌ های بیت کوین به 18.952.000 واحد رسیده است. با این حساب تقریبا 2 میلیون کوین برای استخراج باقی مانده است که بیت کوین را یک دارایی کمیاب می کند. کمیاب تر شدن در ادامه باعث ارزشمند تر شدن یک دارایی خواهد شد و می توان در سال‌های آینده، جدال بیتکوین را بین 10 دارایی برتر دنیا و رتبه‌های بالاتر در 10 Top دید.

تغییر ساختار قیمتی مارکت و کنترل قیمت توسط بازار فیوچرز

12 بهمن 1400

تغییر ساختار قیمتی مارکت و کنترل قیمت توسط بازار فیوچرز همان طور که مشاهده می کنید میانگین متحرک 7 روزه تعداد آدرس‌ های واریزی (خط قرمز) و میانگین 7 روزه تعداد آدرس‌های برداشتی (خط سبز) نسبت به سقف تاریخی اول قیمت در سال 2021 (64K) به میزان قابل توجهی کمتر شده که کاهش مشارکت‌ و فعالیت رو نسبت به آن زمان را به ما نشان می دهد. هر دو میزان واریز و برداشت نشان می دهد که دومین ATH در سال 2021 در سطوح بسیار پایین‌ تری بوده که این امر می تواند نشان دهنده یک نکته مهم باشد. (قیمت مارکت در این وضعیت و چند ماه اخیر توسط بازار فیوچرز کنترل شده و اداره قیمت را از بخش مارکت اسپات به دست گرفته است).

تحلیل حجم معاملات مارکت فیوچرز بیت کوین

12 بهمن 1400

تحلیل حجم معاملات مارکت فیوچرز بیت کوین

در طول سال 2021 حجم معاملات در بازارهای فیوچرز کاهش کلانی داشته است.   

حجم سرمایه بازار فیوچرز بیش از 50 درصد، یعنی از 80 میلیارد دلار در روز در ماه مارس 2021 به کمتر از 40 میلیارد دلار در روز در ژانویه 2022 کاهش یافتهاست. در روند نزولی ژانویه پوزیشن‌ های فروش از سقف 69000 تا 33000 دلار با افزایش قابل توجهی در حجم معاملات روبرو شد. حجم معاملات فیوچرز در زمان ریزش 43 تا 35 هزار دلار تا 60 میلیارد دلار هم افزایش یافت که بیشترین پوزیشن فروش از ابتدای ماه 2022 بوده است. صرافی بایننس بیشترین حجم معامله را ثبت کرده و دامیننس 52.5% از حجم کل معاملات فیوچرز را به خودش اختصاص داد. به نظر میرسد که این بار بازار فیوچرز بوده که قیمت بازار اسپات را تحت فشار قرار داده است، و رشد حجم سنگین معاملات فروش باعث ریزش قیمت بیت کوین شده است.

بررسی آدرس‌ها با موجودی بیش از 10 BTC

11 بهمن 1400

بررسی آدرس‌ها با موجودی بیش از 10 BTC

 آدرس‌ های با ارزش حدودی 380,000 دلار است.

در ادامه آدرس‌های بالای 10 بیت کوینی شاهد این هستیم که این دسته از آدرس‌ها همچنان با قدرت فروشنده همراه هستند.

بعد از اصلاح طی ریزش اخیر تا 38000 دلار، روند نزولی فروش این آدرس‌ها همچنان حفظ شده و با مومنتوم بهروند خود ادامه داده است.

در صورت ادامه کاهش و کم نشدن فشار فروش توسط این دسته از آدرس‌ها ، تأثیر منفی روی قیمت همچنان پابرجا خواهد بود.

بررسی آدرس‌ها با موجودی بیش از 100واحد بیت کوین

11 بهمن 1400

بررسی آدرس‌ها با موجودی بیش از 100واحد بیت کوین

آدرس‌های با ارزش حدودی 3,800,000 دلار است.

با ریزش سنگین قیمت از سقف تاریخی 69 هزار دلار ، دسته آدرس‌ های با موجودی 100 واحد بیت کوین به بالا ، شروع به فروش سنگین کرده و تعداد این دسته نسبت به سایرین، کاهش زیادی را تجربه کرده است.

این گروه در سقف قیمتی و جایی که بیش از 16 هزار‌ تعداد آدرس وجود داشت ، بعد از کاهش تقریبا 50 درصدی قیمت ، به محدوده 15.5 هزار آدرس رسید. همچنان این دسته با فشار قوی در حال کاهش و در حال رسیدن به حمایت مهم این شاخص است ؛ جایی که قیمت بیت کوین شروع به سیکل صعودی کرد.

نکته قابل ذکر این است که در صورت ادامه کاهش تعداد آدرس‌ها و حفظ مومنتوم نزولی ، تاثیر منفی بر قیمت همچنان ادامه خواهد داشت.

بررسی آدرس‌ نهنگ‌ های بیت کوین با موجودی بیش از 10,000 BTC

11 بهمن 1400

بررسی آدرس‌ نهنگ‌ های بیت کوین با موجودی بیش از 10,000 BTC

آدرس‌های با ارزش بیشتر از 380.000.000 دلار است.

نهنگ‌ ها و دسته آدرس‌های 10 هزارتایی ، در قیمت های 47700 و 46500 دلار شاهد فروش سنگین این دسته بوده ایم که این امر موجب تشکیل سقف دو قلو در این دسته و ریزش قیمت شد. از 20 ژانویه میانگین 7 روزه این دسته ، کاهش زیادی داشته و روند نزولی خودش را آغاز کرده است.

در صورت ادامه کاهش و کم نشدن فشار فروش توسط این دسته از آدرس‌ نهنگ‌ ها ، تأثیر منفی روی قیمت همچنان پابرجاست. احتمالا تاثیرات زیادتر شدن مومنتوم فروش این آدرس‌ها در چند روز آینده خودش رو نشان خواهد داد.

بررسی بالانس بیت کوین‌ در صرافی‌ها

10 بهمن 1400

بررسی بالانس بیتکوین‌ در صرافی‌ها

این معیار بار دیگر در پایین‌ترین میزان از ابتدای سال 2021 قرار گرفته و هنوز در روند نزولی پر قدرت خود قرار دارد. طی چند روز گذشته و از 27 ژانویه 2022 این شاخص روند صعودی گرفته و نشان دهنده آن است که میزان ذخایر صرافی‌ها با افزایش عرضه به آنها در حال افزایش است.

این مورد، ناشی از افزایش ورودی خالص مثبت به صرافی ها است که میتواند به دلیل ترس سرمایه گذاران از کاهش بیشتر قیمت‌ باشد. روز گذشته خالص ورودی صرافی‌ها 6,985 بیت کوین بود. حتما توجه داشته باشید که همراه با رزرو و ذخایر صرافی‌های متمرکز، معاملات OTC هم بسیار حائز اهمیت هستند.

افزایش فعالیت نهنگ‌ها

5 بهمن 1400

افزایش فعالیت نهنگ‌هاپس از ریزش سنگین بیت کوین به زیر سطح 40 هزار دلار، مارکت به شدت سقوط کرد اما در ریزش دیروز و زمانی که قیمت بیت کوین به 33 هزار دلار رسید شاهد خروج بیت کوین توسط 10 نهنگ بزرگ بازار انجام شد.

بنظر این خرید و خروج‌ ها در صرافی FTX و Binance اتفاق افتاده است، همچنین دو تراکنش بزرگ نیز در صرافی Coinbase pro اتفاق افتاده است که این یک نشانه خوب است.

با توجه به این خریدهای سنگین، امکان دارد از فشار فروش کم شود و انتظار است حداقل برای کوتاه مدت مومنتوم حرکت نزولی نیز با کاهش روبرو شود. البته با توجه به این خروجی باعث تاثیر مثبت برو بازار شده و علاوه بر کاهش فشار از شب گذشته، قیمت صعود خوبی تا کانال 37 هزار دلار داشت.

با توجه به جلسه فدرال رزرو فردا شب و جو بد بازار و نوسانات شدید، حتما در معاملات خود احتیاط کنید.

پلتفرم Bitfinex بدنام ترین صرافی در ریزش‌ های قیمتی

4 بهمن 1400

پلتفرم Bitfinex بدنام ترین صرافی در ریزش‌ های قیمتی

در چارت بالا شاهد رفتار واضح و معکوس بین دو روند هستیم؛ هر زمان رزرو صرافی Bitfinex افزایش پیدا میکند و ذخایر این صرافی رشد در حال رشد است، از آن سمت بازار قیمت بیت کوین نزولی شده و همبستگی منفی شدیدی بین قیمت بیت کوین و رزرو این صرافی برقرار است.

در حال حاضر این صرافی روند صعودی را بخودش گرفته است و در صورت کاهش رزرو، میتوان انتظار داشت که از مومنتوم نزولی بیت کوین کاسته شود و حداقل شاهد یک پولبک بود، لذا رخ داد چنین تحلیلی می تواند اوضاع بیت کوین را بهتر از قبل کند.

شاخص نسبت استیبل‌کوین در صرافی‌ ها

30 دی 1400

شاخص نسبت استیبل‌کوین در صرافی‌ ها

این شاخص با قیمت ارزها به طور کلی همبستگی منفی دارد. یعنی با افزایش نسبت استیبل‌کوین‌ ها در صرافی‌ها، قیمت‌ ها میتوانند کاهش پیدا کنند. در حال حاضر این شاخص روند مثبت گرفته و نقدینگی استیبل‌ کوین‌ها در صرافی‌ها در حال افزایش است.

📍این معیار میتواند 2 دلیل برای ما داشته باشد: 

  • سرمایه گذاران شروع به نقد کردن دارایی های خود در برابر ارزها کردن که این باعث کاهش بیشتر قیمت خواهد شد.
  • سرمایه‌گذاران در حال ورود سرمایه های جدید هستند که این می تواند نشان دهنده مثبتی برای بازار باشد (موجودی پرپتانسیل) و حجم نقدینگی استیبل‌ کوین‌ های موجود در صرافی‌ ها را برای خرید در کف افزایش دهد..

در حال حاضر همان طوری که قیمت هم نشان میدهد و روند نزولی دارد، در برابر روند مثبت نسبت استیبل‌ کوین‌ها میتواند سناریوی اول را قوی تر کند. از طرفی میتواند سیگنالی باشد برای اینکه نشان بدهد که هولدرهای بلند مدت و نهنگ‌ ها اماده خواهند شد که در اولین فرصت در کف و قیمت‌ های پایین تر خریدهای سنگین تری انجام دهند.

شاخص رزرو (نمودار مشکی) به کمترین میزان خود از سپتامبر 2018 رسید

25 دی 1400

تحلیل روز بیت کوین

با کاهش میزان ذخیره بیت کوین صرافی‌ ها به کمترین میزان خود از سپتامبر سال 2018 در سه روز گذشته، نشان دهنده این است که سرمایه‌گذاران به خرید و نگهداری بیت کوین علاقه بیشتری در محدوده 40,000 پیدا کرده اند. در حالت کلی شاخص رزرو صرافی‌ها با قیمت بیت کوین (نمودار سبز) رابطه معکوس داشته ولی بعد از ریزش 69,000 دلاری شاهد خرید بیشتر بیت کوین حتی در زمان ریزش بازار نیز بوده ایم که نشان دهنده این است که همچنان نظرها به افزایش بیت کوین مثبت است.

در همین محدوده شاخص رزرو در 2018 قیمت بیت کوین در محدوده 7,000 دلار بوده و و شاخص رزرو صعودی است در حالی که هم اکنون در همان محدوده قیمت در 42-41 هزار دلار قرار دارد، ولی شاخص رزرو همچنان نزولی بوده و رزرو صرافی‌ها با خرید بیت کوین در حال کاهش است، آخرین حرکات شاخص نشان می دهد همبستگی منفی نیز در حال قوت گرفتن است و این میتواند نشان های مثبتی برای آینده قیمت بیت کوین باشد.

توجه به شرایط OTC به جز Reserve نکته خیلی مهمی محسوب خواهد شد.

سقف بیت کوین‌های در ضرر

25 دی 1400

سقف بیتکوین‌های در ضرر

مقدار بیت کوین‌های در ضرر در محدوده سقف قبلی قرار دارند که در 2 باکس مشخص شده اند، این اطلاعات را به ما می دهند که زمانی که بیت کوین در جولای 2021 در کف قیمتی خود بود و قیمت در محدوده 30 هزار قرار داشت، بیت کوین‌ های در ضرر به شدت افزایش یافتند و در همین محدوده نیز بازار رشد قیمتی خود را آغاز کرد.

هم اکنون نیز این شاخص در حال رسیدن به محدوده سقف خود بوده و از طرفی قیمت بیت کوین نیز در سطح چهل هزار دلار در حال نوسان زدن است که باعث پتانسیل بالا قیمت در این ناحیه خواهد شد.

معمولا زمانی که هولدرهای کوتاه مدت کوین های خود را در ضرر می فروشند، هولدرهای بلند عرضه این افراد را با خریدهایشان خنثی می کنند.

بررسی حجم ورودی خروجی USDT 

21 دی 1400

بررسی حجم ورودی و خروجی USDT

همانطور که در نمودار مشاهده می کنید طی روزهای گذشته از میزان خروجی استیبل‌ کوین تتر از صرافی‌ ها کم شده و رفته رفته نسبت تتر به حد تعادل و صفر رسیده و با کمی رشد ورودی به صرافی‌‌ها بیشتر شده است. قابل ذکر است هر چه میزان ورودی استیبل‌ کوین‌ها به صرافی‌ ها بیشتر باشد، فشار خرید بیت کوین و آلت کوین‌ ها هم بیشتر شده و در نتیجه باعث افزایش تقاضا در سطح مارکت و ارزها خواهد شد.

بررسی حجم ورودی خروجی بیت کوین‌

21 دی 1400

بررسی حجم ورودی و خروجی بیت کوین‌

در چارت برآیند جریان بیت کوین‌ها در روزهای گذشته نشاندهنده حجم خروجی بوده و می توان مشاهده کرد که بیت کوین های بسیار زیادی از صرافی ها خارج شده است؛ میانگین هفت روز اخیر شاخص ورود و خروج بیت کوین منفی بوده و نسبت خروجی بیشتر از ورودی بوده است. خروج پادشاه ارزهای دیجیتال بیت کوین از صرافی‌ ها نشانه خوبی بوده و معمولا هر چه میزان خروجی بیت کوین از صرافی ها بیشتر باشد در بلند مدت باعث افزایش قیمت و تداوم روند صعودی خواهد شد. نکته قابل توجه این است که سرعت خروج از صرافی‌ ها کاهش یافته و این معیار به سمت حد تعادل و صفر خود در حال نزدیک شدن است. روند این معیار در روزهای آتی بسیار مهم بوده که در صورت پیشی گرفتن ورودی‌ ها، نشان دهنده آن است که حمایت‌ های این رمز ارز در وضعیتی با ریسک بالا قرار دارد.

بررسی حجم ورودی و خروجی اتریوم

21 دی 1400

بررسی حجم ورودی خروجی اتریوم

برخلاف بیت کوین در جریان اتریوم شاهد رشد شاخص این ارز و حرکت این معیار به بالای سطح صفر هستیم. میانگین متحرک نمایی 7 روزه اتریوم نشان دهنده این است که نسبت ورودی اتریوم به صرافی‌‌ ها بیشتر از خروجی بوده است. معمولاً وقتی ورودی اتریوم به صرافی‌ها بیشتر شود و این روند پایدار و رو به رشد باشد، می تواند تأثیر منفی بر قیمت بگذارد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

3 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
موبایل 09927779050
موبایل 09927779050
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com