1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. کیف پول ارز دیجیتال
  4. کیف پول های ارز دیجیتال سوشی سواپ

کیف پول های ارز دیجیتال سوشی سواپ

کیف پول های ارز دیجیتال سوشی سواپ
لوگو علیرضا محرابی
کیف پول های ارز دیجیتال سوشی سواپ
کیف پول ارز دیجیتال

این مقاله قرار است به عنوان یک آموزش برای کاربران جدید سوشی یا افرادی که به طور کلی مزایای DeFi را کشف می کنند، عمل کند.

اول از همه، از علاقه شما به  SUSHIمتشکرم! ما اطمینان داریم که این راهنما به شما کمک می کند فرصت های زیادی را که این پلتفرم ارائه می دهد استفاده کنید و از هرگونه سردرگمی که ممکن است در این راه ایجاد شود جلوگیری کنید.

چرا مردم از سوشی استفاده می کنند؟

مبادلات غیرمتمرکز مانند سوشی در چند ماه گذشته با استقبال گسترده مردم روبرو شده است. در مقایسه با مبادلات سنتی، استفاده از سوشی در خرید و فروش ارزهای رمزپایه بسیار ساده تر و سریعتر است. علاوه بر این، می توانید توکن های بسیاری را در صرافی های غیرمتمرکز یا DEX ها پیدا کنید که در جای دیگری نمی توانید پیدا کنید! DEX ها راهی عالی برای کشف فرصت های بی نظیر ارائه می دهند.

سوشی یک بستر مبادله ای است که از فرمول ریاضی (x * y = k) استفاده می کند تا به طور خودکار قیمت توکن هایی را که می خواهید عوض کنید به شما ارائه دهد. وقتی در صرافی های رمزنگاری دیگر مانند Coinbase معامله می کنید، با اعتماد به موسسه یا Coinbase به عنوان یک واسطه برای تأیید قیمت توکن های مورد نظر خود عمل کرده و تجارت خود را انجام می دهید. در این صورت، هزینه های مربوط به هر معامله به موسسه می رسد. 

در ارز دیجیتال سوشی ، شما به فرمولی اعتماد می کنید که این فرآیندها را برای شما مدیریت می کند. از آنجا که هیچ موسسه ای وجود ندارد، حلقه های کمتری برای انجام معاملات خود وجود دارد و کارمزد معاملات به کاربرانی که نقدینگی را ارائه می دهند، درست همانطور که باید پرداخت می شود!

اتصال کیف پول شما :

برای دسترسی سوشی به رمزهای کیف پول شما و انجام معامله، هزینه کمی در رابطه با این روند اتصال اولیه وجود دارد. این هزینه چیزی است که نمی توان از آن اجتناب کرد، زیرا هزینه ای است که توسط بلاک چین Ethereum اخذ می شود. هزینه ها به کارگران معدن ETH پرداخت می شود، نه به سوشی. لطفاً اطمینان حاصل کنید که برخی از توکن های Ethereum را در کیف پول خود دارید تا در هنگام معامله هزینه های گس را پرداخت کنید!

همچنین می توانید برای ذخیره کردن ارز دیجیتال سوشی، می بایست از کیف پول های ارز دیجیتال سوشی استفاده نمایید.

کیف پول های ارز دیجیتال کلیدهای عمومی و خصوصی را که برای امضای دیجیتالی معاملات دفترهای توزیع شده بلاکچین استفاده می شود، ذخیره می کنند، اما آینده آنها فراتر از این است که فقط نگهبان ارزهای رمزپایه باشد. آنها می توانند روزی نمایانگر وضعیت شغلی و مالی یا حتی هویت شخصی شما باشند.

کیف پول ارز رمزنگاری شده نرم افزاری است که کلیدهای سری مورد استفاده برای ثبت دیجیتالی معاملات ارز رمزنگاری شده برای دفاتر توزیع شده را ردیابی می کند. از آنجا که این کلیدها تنها راه اثبات مالکیت دارایی های دیجیتالی است و انجام معاملات انتقال دهنده آنها یا به طریقی آنها را تغییر می دهد آنها قطعه مهمی از اکوسیستم ارز رمزنگاری شده هستند.

کاری که کیف پول رمزنگاری می کند نه تنها یک کیف پول رمزنگاری شده (یا به طور عام تر، کیف پول دیجیتال) کلیدهای رمزگذاری مورد استفاده در امضای دیجیتالی معاملات را ردیابی می کند، بلکه آدرس را در زنجیره بلوکی که یک دارایی خاص در آن قرار دارد ذخیره می کند. به گفته دیوید هاسبی، پایگاه امنیت پروژه Hyperledger بنیاد لینوکس، اگر مالک آن آدرس را از دست بدهد، اساساً کنترل آنها بر پول دیجیتال یا دارایی دیگر خود را از دست می دهد.

در واقع کیف پول های ارز دیجیتال شامل چند نوع هستند که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

  • کیف پولهای نرم افزاری
  • کیف پول های سخت افزاری
  • کیف پول های تحت وب
  • کیف پول های اندروید و ios
  • کیف پول های ویندوزی

به عبارت ساده تر:

کیف پول رمزنگاری دو نوع اصلی دارد: سخت افزار و نرم افزار (به ترتیب کیف پول سرد و گرم نیز شناخته می شوند). کیف پول های ذخیره سازی گرم از طریق یک سرویس اینترنتی مانند Coinbase، یکی از بزرگترین صرافی های ارز رمزنگاری شده که کیف پول آنلاین را برای کاربران فراهم می کند، قابل دسترسی هستند و می توان آنها را به کیف پول های آنلاین و کیف پول های سمت مشتری که به صورت محلی در رایانه یا دستگاه تلفن همراه کاربر مدیریت می شوند، تفکیک کرد.

ژنراتورهای کیف پول کاغذی نیز وجود دارند که کلیدهایی را ایجاد می کنند که می توانند به صورت کد QR چاپ یا ارائه شوند!!!

کیف پول های ذخیره سازی سرد بارگیری می شوند و به صورت آفلاین روی یک سخت افزار مانند درایو USB یا تلفن هوشمند قرار دارند. Exodus.io و Dash QT دو نمونه از نرم افزار کیف پول سرد هستند. کیف پول های سرد را می توان به عنوان دستگاه هایی با نرم افزار از قبل نصب شده، خریداری کرد. این نوع دستگاه ها توسط فروشندگانی مانند Trezor و Ledger به فروش می رسند.

کیف پول های سخت افزاری را می توان به کیف پولهایی از نوع رمزنگاری تقسیم کرد که به راحتی کلیدها و امضای داده های دلخواه را کنترل می کنند و بعضاً ماژول های امنیتی سخت افزاری (HSM) نامیده می شوند. Huseby گفت: " کیف پول های سخت افزاری وجود دارد که تا تولید و امضای معاملات کامل را انجام داده و سپس به شبکه دفتر توزیع شده ارسال می شوند."

کیف پول سرد و گرم - کدام یک از امنیت بیشتری برخوردار است؟

کیف پول سرد در مقایسه با کیف پول گرم از امنیت بالاتری برخوردار است زیرا به اینترنت متصل نیست. بیشتر حملات ارزهای رمزنگاری شده هنگامی رخ داده است که یک هکر به یک سرویس کیف پول آنلاین برخورد کرده و کلیدهای مخفی را به کیف پول خود منتقل می کند - به گفته لیتن ، اساساً وجوه مربوطه را نیز انتقال می دهد.

 

به عنوان مثال، در سال 2014 ، مبادله رمزنگاری آنلاین ژاپنی Mt. Gox از سر کیف پول گرم 850،000 بیت کوینی خود که بیش از 450 میلیون دلار ارزش داشت، سرقت کرد. و در سال 2018 ، سرویس مبادله بیت کوین Coincheck از سرویس کیف پول گرم خود به سرقت تقریباً 1 میلیارد دلاری ارز رمزنگاری شده دچار شد. در طی پنج سال گذشته، بیشتر از طریق هک کیف پول های آنلاین، سرقت های کوچکتر صورت گرفته است.

در زیر به کیف پول هایی که ارز دیجیتال سوشی را پشتیبانی می کنند اشاره می کنیم:

  1. کیف پول های لجر نانو اس، لجر نانو ایکس،ترزور (سخت افزاری با امنیت بالا/هزینه نسبتا گران)
  2. کیف پول های تراست ولت، کوینومی، اکسودوس، اتومیک ولت و... مناسب سیستم عامل های اندروید، ios، ویندوز، مک، لینوکس/ امنیت نسبت به کیف پول های سخت افزاری کم تر است.

نتیجه گیری

در نهایت شما می توانید با در نظر گرفتن شرایط گفته شده و متناسب با نیاز و شرایط خود، هر یک از این کیف پولها را تهیه و از آن برای ذخیره ارزهای دیجیتال خود استفاده کنید.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبد گردانی (خانم عظیمی)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 205
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
سبد گردانی (آقای محمدی)
موبایل 09933751765
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_35
داخلی 204
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
سبد گردانی (آقای زارع)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 203
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (آقای رستمی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر