1. صفحه اصلی
  2. مقالات بورس
  3. روانشناسی بازار
  4. چطوری روی خودم سرمایه گذاری کنم؟

چطوری روی خودم سرمایه گذاری کنم؟

چطوری روی خودم سرمایه گذاری کنم؟

همانطور که می دانید، عادات و اعمال شما تأثیر عمیقی در رفاه و خوشبختی کلی شما دارد، وضعیت فعلی که در آن قرار دارید توسط اقدامات، عادت ها و تصمیمات گذشته شما، تعیین شده است. هیچ وقت برای تغییر دیر نیست!!! امروز با ایجاد تغییرات کوچک و سرمایه گذاری از طریق روش های مثبت در خود، آینده درخشان تری برای خود ایجاد خواهید کرد و از این کار بسیار خوشحال خواهید شد، در این مقاله، چندین روش اصلی برای شروع سرمایه گذاری در خود و تغییر زندگی به سمت پیشرفت را ذکر کرده ایم. حتی اگر فقط تصمیم بگیرید که تعدادی از این ایده ها را در زندگی خود بگنجانید، تأثیر مثبت آن بسیار زیاد خواهد بود. پس با دانستن روانشناسی بازار بورس می توانید تغییرات مثبتی در سرمایه گذاری خود ایجاد کنید. 

چطوری روی خودم سرمایه گذاری کنم؟

به جای تلویزیون از برنامه های اثرگذار استفاده کنید

افراد زیادی با دیدن بیش از حد تلویزیون به خصوص برنامه هایی که هیچ شایستگی ندارند ، وقت ارزشمند خود را تلف می کنند. بیشتر نمایش های موجود، در تلویزیونِ امروز در مورد تبدیل شدن به یک شخص بهتر چیز خاصی به ما نمی آموزد. خوشبختانه ، این رویه در حال تغییر است، و هجوم فزاینده ای از برنامه ها در حال تولید است که می تواند چیزهای زیادی به ما بیاموزد. میزان تماشای تلویزیون خود را بسیار کاهش دهید و وقتی تلویزیون تماشا می کنید ، در مورد آنچه مشاهده می کنید، دقت کنید!

از وب سایت های مثبت دیدن کنید

مدت زمانی که برخی از افراد به صورت آنلاین در وب سایت های بیهوده، تلف می کنند ، تکان دهنده است!!!!!

بسیاری از افراد ساعت ها وقت خود را، صرف چک کردن فیس بوک، اینستاگرام، خواندن اخبار هیجان انگیز ، تماشای فیلم های بی محتوا و غیره می کنند. تصور کنید که این افراد سالانه چقدر وقت هدر می دهند؟ وقت خود را صرف وب سایت های مثبت و سازنده کنید، اطلاعات خود را بالا ببرید، پیشرفت کنید و پا در عرصه ی موفقیت بگذارید.

با خانواده و دوستان در ارتباط باشید

خانواده و دوستانتان ارزشمند هستند و ارزش این را دارد که با آنها در ارتباط باشید و وقت خود را به آنها اختصاص دهید، این روابط شما را با آنها تعمیق بخشیده و به شما نشان می دهد که از آنها مراقبت می کنید، وقت و تلاش خود را صرف برقراری ارتباط منظم با آنها کنید ، چه به صورت حضوری ، چه از طریق تلفن ، ایمیل یا اسکایپ و غیره. از اینکه در طولانی مدت این کار را انجام دادید خوشحال خواهید شد. 

دوستان خود را عاقلانه انتخاب کنید

انواع دوستانی که انتخاب می کنید تأثیر شگرفی در اعمال و رفتارهای خود شما دارند. ضرب المثل قدیمی ، <<کمال همنشین در من اثر کرد >>. به خصوص وقتی صحبت از دوستانتان می شود صادق است. اگر می خواهید موفق ، شاد ، مثبت ، سالم و موفق باشید ، مطمئن شوید که با افرادی که این ویژگی ها را دارند ارتباط برقرار می کنید. برعکس ، اگر در حال حاضر دوستانی دارید که مطابق با اهداف شما نیستند ، مودبانه از شر آنها خلاص شوید ، یا حداقل مدت زمانی را که با آنها می گذرانید بسیار کاهش دهید.

دوستان خود را عاقلانه انتخاب کنید

مشاور حاذق پیدا کنید

اگر در امر سرمایه گذاری در خود و آینده جدی هستید، شخصی را پیدا کنید که شما را، راهنمایی کند ، خصوصاً در زمینه ای که می خواهید در آن پیشرفت کنید. اگر بخواهید بدانید، از اینکه چند متخصص مایل هستند دانش و تجربه خود را با شما به اشتراک بگذارند ، شگفت زده خواهید شد! بیش از آن چه فکرش را بکنید برای مشاوره صحیح به شما صف می کشند! یافتن شخصی برای راهنمایی، به شما کمک می کند تا از اشتباهات غیرضروری که در گذشته مرتکب شده اید جلوگیری کنید ، به شما فرصت یادگیری مهارت ها و فنون جدید را می دهد و او یک الهام بی نظیری خواهد بود!

همیشه باید یک مهارت یا روند جدید را یاد بگیرید.

این دقیقا همان کاری است که افراد موفق به طور مداوم انجام می دهند. برای پیشرفت شخصی، شغلی و برای اینکه بتوانید سرمایه گذاری دقیقی روی خود انجام دهید، همیشه یک مهارت را در سبد یادگیری خود ذخیره داشته باشید.

درگیر فعالیتهای خلاقانه شوید

بسیار خوب است که در زندگی خود به خلاقیت بپردازید زیرا خلاقیت، مناطق خاصی از مغز شما را توسعه می دهد!

<<همچنین به شما می آموزد که چگونه هنگام انجام کار متفاوت ، سرگرم شوید و متفاوت فکر کنید.>>

پیشنهاد می کنیم به جای این که وقت خود را بیهوده هدر دهید، در یک کلاس سفالگری یا کلاس هنری ثبت نام کنید ، اتاقی را در خانه خود تزئین کنید یا سعی در نوشتن خلاقانه داشته باشید. این زندگی شما را غنی تر خواهد کرد!

یک زبان یاد بگیرید

تسلط بر زبانِ دیگر مزایای فوق العاده ای دارد، این امر بینش شما در مورد فرهنگ متفاوت را فراهم می کند و به شما امکان می دهد از سفرهای خود لذت بیشتری ببرید. دو زبانه بودن باعث ارزشمندتر شدن شما در محل کار می شود و این به معنای داشتن رزومه عالی برای شماست.

شاید جالب باشد بدانید یادگیری زبان های دیگر، آلزایمر و زوال عقل را متوقف، یا از آن جلوگیری می کند و در نهایت شما به فرد جالب تری تبدیل خواهید شد.

اهداف خود را تعیین کنید

تعیین اهداف یکی از قدرتمندترین راه های سرمایه گذاری در خود است ، با این وجود بسیاری از افراد از این کار غافل می شوند.

می دانید این موضوع دقیقاً مثل چیست؟

تعیین اهداف مشخص مانند این است که به نقشه نگاه کنید و مقصد نهایی خود را تعیین کنید! در واقع این بسیار بهتر از رانندگی بی هدف و امید به رسیدن به مقصدی است که دوست دارید.

همچنین  تعیین اهداف؛ این امکان را به شما می دهد تا به طور موثرتری برنامه ریزی کنید و به نتایج شگفت انگیز برسید.

روز و هفته خود را برنامه ریزی کنید

بعد از اینکه اهداف خود را تعیین کردید ، مهم است که برنامه ریزی کنید که چگونه می خواهید به آن برسید. بدون برنامه ریزی ، دستیابی به اهداف خود تقریباً غیرممکن است زیرا وقت ارزشمند خود را، تلف خواهید کرد.

همه افراد سازنده برنامه ریزی می کنند ، بنابراین با انجام همین کار روی خود سرمایه گذاری کنید.

روز و هفته خود را برنامه ریزی کنید

نتایج را بررسی کنید

نظارت بر پیشرفت و اندازه گیری نتایج یک روش اساسی برای سرمایه گذاری در خود است. از طرف دیگر ، اندازه گیری نتایج این است که مطمئن شوید در مسیر درست قرار گرفته اید یا خیر ، آن وقت است که پیشرفت می کنید و تصمیم می گیرید که آیا مسیر کوتاه تری برای رسیدن به مقصد وجود دارد یا نه؟ آیا می توانید با این مسیر از موانعی که پیش رو دارید عبور کنید؟

بیایید از یک مثال استفاده کنیم: هدف شما این است که، پیانو یاد بگیرید، اولین کاری که می کنید این است که یک پیانو می خرید ، هفته ای یک بار کلاس را با یک معلم پیانو بر می دارید و بعد از چند جلسه آموزش بررسی می کنید که  آیا معلم پیانوی که استخدام کرده اید یک استاد کارآمد است؟ یا بررسی می کنید که خود شما به اندازه ی کافی وقت برای تمرین گذاشته اید؟

به این رویه در واقع می گویند بررسی نتایج! برای این که بدانید راهتان را برای رسیدن به هدف درست انتخاب کردید باید نتایج را بررسی کنید.

قدرشناسی را تمرین کنید

تمرین شکرگذاری تمایلات پرخاشگرانه را کاهش می دهد ، باعث خواب بهتر می شود ، سلامت جسمی و روانی را تا حد زیادی بهبود می بخشد ، به ایجاد روابط بهتر کمک می کند و شما را شادتر می کند.

ورزش کنید

با ورزش منظم ، روی عادتی سرمایه گذاری خواهید کرد که ذهن سالم و جسمی سالم ایجاد می کند، از مزایای ورزش می توان به پیشگیری از بیماری ، خلق و خوی بهتر ، کاهش چربی و وزن بدن ، افزایش انرژی ، خواب بهتر و بهبود زندگی جنسی اشاره کرد.

سالم تر بخورید

با انتخاب بهتر غذا و توجه به تغذیه روزانه ، در آینده از سلامتی بالاتری برخوردار خواهید شد. ظاهر بهتر و احساس بهتری خواهید داشت و شانس زندگی طولانی تر را بسیار افزایش می دهید. سالم غذا خوردن حتی می تواند بر روحیه شما تأثیر بگذارد و این امر بر سایر جنبه های زندگی شما نیز تاثیر گذار است.

زودتر بخوابید و بیدار شوید

زودتر خوابیدن و صبح زود بلند شدن از ویژگی هایی است که اکثریت قریب به اتفاق افراد موفق در آن ایجاد کرده اند.

این به شما امکان می دهد که بهره وری بیشتری پیدا کنید، از اوقات آرام خود لذت ببرید، صبحانه بخورید (مهمترین وعده غذایی روز) ، عجله نکنید، زمان رفت و آمد خود را کاهش دهید، قبل از شروع روز ورزش کنید و انرژی بیشتری داشته باشید.

به تعویق انداختن را متوقف کنید

این ممکن است واضح به نظر برسد ، با این حال ، بیشتر افراد مقصر به تعویق انداختن هستند. زمان با ارزش ترین دارایی است که داریم زیرا با از بین رفتن ، دیگر قابل بازیابی نیست. وقتی یاد بگیرید که تعلل را کنترل کنید ، کار آسان تر می شود و شخصیت شما را رشد می دهد.

یک روال ایجاد کنید

بسیاری از افراد با وجود بسیار قدرتمند بودن ، برنامه روزمره مناسبی ندارند. ایجاد یک برنامه روزمره زندگی شما را با ساختاری تأمین می کند. به شما امکان می دهد که سریع تر کارهای بزرگ را به پایان برسانید.

یک روال ایجاد کنید

پس انداز کنید

بسیار مهم است که بخشی از درآمد خود را با پشتکار ذخیره کنید. من پیشنهاد می کنم که تصمیم بگیرید چند درصد از درآمد خود را پس انداز کنید و هر ماه یا هر 2 هفته یکبار، آن را کنار بگذارید. به این پول دست نزنید ، مگر در موارد اضطراری شدید...

هنگامی که پس انداز کافی جمع کردید ، مهم است که بخشی از آن را در دارایی هایی که ارزش آن را دارند ، سرمایه گذاری کنید. این کار می تواند به سادگیِ یک حساب پس انداز، یا صندوق سرمایه گذاری باشد.

خودتان را بدون قید و شرط دوست داشته باشید

این دقیقا، یکی از عناصر اصلی سرمایه گذاری در خود است. فردی که خودش را دوست دارد به احتمال زیاد روی خود سرمایه گذاری می کند و تصمیمات بهتری می گیرد. از افراد منفی فاصله بگیرید و خود را به خاطر اشتباهات گذشته خود را ببخشید. برای خودتان تلاش کنید چون ارزش اش را دارید! اینها تمامی اصولی است که در بخش آموزش روانشناسی بازار بورس به صورت مفصل آموزش داده شده است.

در این باره بیشتر بخوانید

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
سبد گردانی (آقای کمالی)
موبایل 09933656387
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_11
داخلی 206
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
پشتیبانی فروش (خانم علیپور)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_27
داخلی 105
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر