سرمایه گذاری بلندمدت در بورس ایران بهتر است یا کوتاه مدت؟

سرمایه گذاری بلندمدت در بورس ایران بهتر است یا کوتاه مدت؟

مطلب پیش زمینه برای این موضوع سرمایه گذاری است که باید ابتدا آن را بخوانید تا بهتر متوجه شوید. بعد از اینکه مفهوم سرمایه گذاری را متوجه شدید.

باید بدانید که سرمایه گذاری ها معمولا از نظر دید زمانی سه دسته هستند:

  1. سرمایه گذاری های بلند مدتی
  2. سرمایه گذاری های میان مدتی
  3. سرمایه گذاری های کوتاه مدتی

سرمایه گذاری بلند مدتی:

سرمایه گذاری هایی با دیدگاه زمانی بلند مدتی، به این مفهوم هستند که شما یک ملک یا سهام یک شرکت یا طلا یا هرچیز دیگر را می خرید و می دانید تا حداقل یک سال دیگر نیازی به این پول ندارید و امید وار هستید به جز تورم بتوانید سودی هم از این سرمایه گذاری کسب کنید.

بازار هدف این نوع از سرمایه گذاری معمولا طلا ابشده، مسکن،بورس و ارزهای دیجیتال است.

علم و دانشی که برای سرمایه گذاری های بلند مدتی نیاز دارید به دیدگاه و دانش شما از بازارها برمیگردد.

یعنی شما نیاز دارید با انواع بازار ها آشنا باشید و بدانید کدام بازار پتانسیل رشد بیشتری دارد و تاثیر اتفاقات را بر بازار ها بدانید و گذشته نسبی بازارها را نیز بدانید که مثلا کدام بازار در یک سال گذشته چه مقدار رشد کرده.

با اطلاع از این نکات و تجربه میتوانید یک بازار خوب برای سرمایه گذاری بلند مدت پیدا کنید تا هم از ازرش پولتان کم نشود هم سودی کرده باشید.

معمولا سرمایه گذاری های بلند مدت در شرایط تورمی با سود همراه است ولی این نکته مهم است که آیا با توجه به نرخ تورم موجود در جامعه نیز شما سود کرده اید یا صرفا از ارزش پولتان کم نشده؟

سرمایه گذاری میان مدتی:

معمولا این سرمایه گذاری ها با دید 2 تا 6 ماهه انجام میشوند. هدف این سرمایه گذاری ها دریافت سود یک بازار و انتفال سرمایه به بازار های دیگر است برای کسب سود بیشتر.

در این سرمایه گذاری برخلاف بلند مدتی سرمایه گذار بعد از هر رشد قیمتی همراه بازار به اصلاح قیمت نمیرود و سریعا سرمایه خود را به بازار یا سهام دیگر وارد میکند تا از رشد دوباره قیمت سود دریافت کند.

سرمایه گذاری های میان مدتی تخصصی بیشتر از سرمایه گذاری های بلند مدتی نیاز دارند و باید بین بازار ها یا سهام بتوانید بهترین را پیدا کنید.

بازار هدف این نمونه از سرمایه گذاری ها معمولا طلا ابشده ، ارزهای دیجیتال و بورس است.

سرمایه گذاری کوتاه مدتی:

این سرمایه گذاری برای کسب سود از یک بازار یا سهم در حد چند درصد است. این سرمایه گذاری نیاز به تخصص بالا در تحلیل تکنیکال دارد و باید نقاط ورود و خروج و مخصوصا حد ضرر کاملا مشخص باشد.

سرمایه گذاری کوتاه مدتی ریسک بیشتری دارد و تعداد معاملات هم بیشتر است. دیدگاه زمانی برای کوتاه مدت معمولا از 3 روز تا 2 ماه است. 

بازار هدف این نوع از سرمایه گذاری ها معمولا فارکس، ارزهای دیجیتال، طلا و دلار است.

در صورتی که تخصص کافی داشته باشید سرمایه گذاری کوتاه مدت میتواند سوددهی بیشتری داشته باشد.

×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
اشتراک گذاری این صفحه