مدیریت زمان در بازار بورس

مدیریت زمان در بازار بورس

قطعاً می دانید که این روزها، دنیای مالی به یک محل کار کاملاً رقابتی تبدیل شده است. هرچند که به قول معروف فقط 24 ساعت در هر روز وجود دارد، اما زمانی که در این محدوده ی زمانی سپری می کنید، کاملاً ارزشمند است، شما می توانید در این بازه زمانی فقط 2-3 ساعت را صرف پیشرفت خود کنید و می توانید 13 ساعت از آن را، این بستگی به هدف و ارزش زمانی شما خواهد داشت! بنابراین، مدیریت زمان، یک مزیت رقابتی برای هر متخصص مالی است که به دنبال بهره وری بیشتر و افزایش درآمد است.

با این وجود ممکن است مشکلات و یا تنبلی های روزمره باعث شود شما وقت ارزشمند خود را از دست داده و از مسیر پیشرفت خود دور شوید، ادامه مطلب را بخوانید تا با برخی از این هدر دهنده های معمول آشنا شوید و با تعدادی از نکات مربوط به مدیریت زمان آشنا شوید که باعث می شود کار شما در زمان کمتری انجام شود.

<<در اینجا، ما برخی از تکنیک های مدیریت زمان آزمایش شده و واقعی را بررسی می کنیم این قسمت را از دست ندهید!>>

مدیریت زمان در بازار بورس

افسوس از این سیاه چاله های وقت گیر!

متاسفانه وقت گیرهای مختلفی وجود دارد که می توانند بهره وری را کاهش دهند. به عنوان مثال، متخصصان امور مالی دائماً وسوسه می شوند تا چند کار را انجام دهند. فرض کنید شما یک مشاور هستید و بین ساعت 8:30 تا 10 صبح شنبه، همزمان موارد زیر را نیز انجام دهید:

  • در یک صفحه گسترده کار کنید
  • چند ایمیل را پشت سر هم ارسال کنید
  • دعوت نامه های گردشگری را چک کنید
  • با مراجعه کنندگان خود مشاوره تلفنی انجام دهید
  • در صفحه اینستاگرام خود بچرخید

سرانجام چه می شود؟؟؟ آیا می توان همزمان با هم، همه ی این کارها را به نحو احسن انجام داد و خطایی نداشت؟؟؟ آیا می توان این کارها را مدیریت کرد و زمان برای هدف و کار اصلی کم نیاورد؟

در این صورت، اگر در یک شرکت مهم مانند یک شرکت سرمایه گذاری خصوصی یا بانک سرمایه گذاری کار می کنید، احتمالاً در مقایسه با سایر همکاران خود در پایین ترین سطح قرار می گیرید؛ چون برنامه ای هدفمند با مدیریت زمان نخواهید داشت، از هرکاری یک قسمتی را آن هم دست و پا شکسته انجام داده اید.

واقعیت این مسئله این است که پنج یا ده سال دیگر، هیچ کس به خاطر تمام کارهای شلوغی که انجام داده اید، شما را به خاطر نمی آورد، به آنها اهمیت نمی دهد یا آنها را ارتقا نمی دهد. در واقع سازمان شما برای کارهای لازم و شاهکارهایی که خلق می کنید ارزش قائل است، نه برای کارهای نصفه و نیمه و پیش پا افتاده.

حال شاید بپرسید برای این که مدیریت زمان داشته باشیم و از هدف اصلی خود دور نشویم و به جاده خاکی نزنیم، چه کاری انجام دهیم؟ ما برای شما پیشنهاد های شگفت انگیزی داریم! 

از قبل برنامه ریزی کنید!

هر هفته، عصر جمعه ها، لیست کارهایی که باید در هفته ی بعد انجام دهید را تهیه نمایید، بهتر است برای راحتی کار و گم نکردن لیست، از برنامه های کاربردی یا وب سرویس ها استفاده کنید؛ تا هم وضعیت کاری خود را هر روز مشاهده کنید هم از وقوع مشکلات احتمالی پیشگیری کنید، هم چنین می توانید مواردی را که برای موفقیت شما در کار و زندگی شخصی کاملاً مهم هستند برجسته کنید.

در بازار بورس هم همین قاعده پا بر جاست، به این صورت که، گزارشات مهم و یا عملکرد روزانه بورس سهام خود را به صورت دقیق تهیه کنید، با این تفاسیر می توانید هر وقت که بخواهید به این اطلاعات دست یابید و هم چنین به بهبود کیفیت آن ها پرداخته و به سوددهی بیشتری برسید! مهم تر از همه موارد این که با مدیریت زمان خود و در دست داشتن این لیست مهم و کاربردی می توانید در کمترین زمان بدانید در بورس خود چه کردید؟ اشتباهات خود را بدانید، متوجه شوید که کجای کار مسیر را اشتباهی رفتید و یا کی وقت خود را بیهوده گذرانده اید، در واقع مدیریت زمان در بورس شما؛ مقدمه پیروزی و درآمد زایی شماست، باید بدانید چه زمانی چقدر سرمایه گذاری کنید، اگر کم خرید و فروش کنید به نتیجه دلخواه نمی رسید، اگر زیاد خرید و فروش کنید از آن طرف بام می افتید و نتیجه عکس خواهید گرفت، پس هر کاری بر انگشت مدیریت صحیح می چرخد! البته مدیریت همه این موارد با دانستن اصول درست و صحیح آموزش روانشناسی در بورس مورد انجام می شود. 

مدیریت زمان در بازار بورس

بازار همیشه ثابت نمی ماند!

به این نکته توجه کنید که قرار نیست بازار همیشه مثبت و یا همیشه منفی بماند! قطعا بازار بورس نوسانات خاص خودش را دارد و در این زمان شمائید که باید هنر خود را در مدیریت آن نشان دهید و رو کنید که چه تخصص هایی در چنته دارید! در واقع باید به فکر روزهای قرمز بورسی نیز باشید! هر چه سرمایه دارید را در بازار بورس نگذارید، شغل خود را بعد از چندین ماه سود در بازار بورس کنار نگذارید، چون تیتر این پاراگراف به شما گفت! بازار همیشه مثبت نمی ماند! حالا صلاح کار خویش خسروان دانند! 

<<بهتر است بگوئیم نه بیخیال بازار بورستان شوید و نه شغلتان را کنار بگذارید، با مدیریت زمان بیایید و دل هیچ کدام را نشکنید، هر دو را با هم داشته باشید.>>

با مدیریت زمان تعادل بین کار و سرمایه گذاری برقرار کنید!

اگر بخواهید به این فکر کنید که ماهانه در بورس مقدار درآمدی دارم، چرا خودم را به زحمت بی اندازم و مسافت ها را طی کنم، پشت ترافیکی که زبان نمی فهمد ساعت ها گیر کنم و نیمی از وقتم را از دست بدهم؟؟؟ خب به جای این کارها، می نشینم در منزل شخصی ام، کنار خانواده ام از هیاهوی انسان ها دورم، درآمدم هم خواهم داشت!

اما گوش کن دوست من! دقیقا خودِ شمایی که این مطلب را می خوانی، دنیای بورس همیشه روی خوشش را به شما نشان نخواهد داد!!! بورس است معجره گر که نیست! فقط می تواند شما را شگفت زده کند، حال این شگفت زدگی می تواند بین خستگی های روز مره ات باشد و خط لبخند را به روی گونه هایت بیندازد، و یا می تواند وسط خوشحالی ات یک ضد حال همه جانبه باشد! درست است بورس بهترین جا برای سرمایه گذاری و سوددهی ست! اما نمی شود مطمئن بود همیشه خوشحالت می کند! پس به فکر زمستونت باش! با یک مدیریت درست و اصولی به عنوان شغل دوم و رعایت روانشناسی بورس و درآمد کمکی و یا سرمایه گذاری بلند مدت، مثل بازنشستگی به آن فکر کن!

<<این نکته را هم به یاد داشته باش! که بورس رابطه ی دوستانه ی صمیمی ای با تورم دارد! پس هر کجا تورم باشد، بورس هم همانجاست!!!>>

پس همین حالا، زمانت را مدیریت کن! لیستت را تهیه کن! شغلت را دو دستی بچسب! بازار بورس ات هم دنبال کن! تو قطعا لایق بهترین اتفاقاتی!

×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram