تحلیل بنیادی ارز دیجیتال دیجی بایت

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال دیجی بایت
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال دیجی بایت
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال

توکن دیجی بایت، یکی از توکن های غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین است که مدتی است محبوبیت بالایی را کسب کرده است و انتظار می رود آینده بسیار روشنی داشته باشد. بنابراین در این مقاله به تحلیل بنیادی این توکن خواهیم پرداخت. اما پیش از ارائه تحلیل ارز دیجیتال دیجی بایت، بهتر است اندکی بیشتر با ارز دیجیتال دیجی بایت با نماد DGB آشنا شویم.

معرفی ارز دیجیتال دیجی بایت

دیجی بایت در سال 2014 در نتیجه یک فورک از ارز دیجیتال بیت کوین ایجاد شد. اما از آن سال چندان نام این ارز دیجیتال شنیده نمی شد تا آن که در سال 2020 دیجی بایت رشد بالایی را تجربه کرد و بار دیگر بر سر زبان ها افتاد.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال دیجی بایت

ارز دیجیتال دیجی بایت (DigiByte) یکی از فورک های اصلی بیت کوین است که قدرت و توانایی بالایی از خود را به اثبات تحلیلگران رسانده است. بنابراین در بخش تحلیل بنیادی، به بررسی مهم ترین نکات می پردازیم:

کاربرد ارز دیجیتال دیجی بایت

کاربرد اصلی دیجی بایت، ایجاد پول الکترونیک و غیرمتمرکز است تا بتواند مرجع تمامی تراکنش ها شود. دیجی بایت با وجود آن که فورک بیت کوین محسوب می شود، از 5 الگوریتم جدید برای افزایش امنیت و سرعت شبکه خود بهره می برد. بنابراین مشکل بیت کوین در انجام تراکنش ها را ندارد.

کاربرد ارز دیجیتال دیجی بایت

آمار و ارقام ارز دیجیتال دیجی بایت

در حال حاضر ارز دیجیتال دیجی بایت، حدودا 2 میلیارد دلار ارزش بازار دارد که با توجه به قدمت بالای این فورک، رقم بالایی محسوب نمی شود. تنها نکته مهم آن است که در سال 2020 توجه به این ارز دیجیتال بیشتر شد و ارزش حقیقی آن برای تحلیلگران آشکار شد.

الگوریتم اثبات کار

یکی از نکات اصلی در خصوص شبکه و امنیت دیجی بایت به کار گیری استاندارد اثبات کار یا POW می باشد. طبق این استاندارد می توان نتیجه گرفت ارز دیجیتال دیجی بایت قابل استخراج است و ماینر های این ارز دیجیتال در ازای بلوک های رمزگشایی شده، پاداش دریافت می کنند.

ویژگی های شاخص دیجی بایت

دیجی بایت با وجود آن که فورک بیت کوین است و ویژگی های بسیاری را از این ارز دیجیتال محبوب به ارث می برد، ویژگی های شاخص بسیاری دارد. به عنوان مثال برای استخراج این ارز دیجیتال 5 الگوریتم استفاده می شود که برتری کاملی نسبت به یک الگوریتم بیت کوین دارد. همچنین شبکه دیجی بایت توانایی ثبت 280 تراکنش در ثانیه را دارد و این در حالی است که بیت کوین تنها 7 تراکنش را در ثانیه ثبت می کند.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram