تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال آیوتا

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال آیوتا
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال آیوتا
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

مقدمه

آیوتا نام ارز دیجیتالی است که این روز ها نقل محافل سرمایه گذاران شده است. تراکنش های این ارز دیجیتال رایگان و بدون کارمزد بوده و همین مورد مزیت بسیار بزرگی برای آن محسوب می شود. ارز دیجیتال آیوتا از لحاظ بنیادی مزایا و معایبی دارد که جداگانه در مقاله تحلیل بنیادی به آن می پردازیم. اما در این مقاله با معرفی مختصری از این ارز دیجیتال سراغ تحلیل تکنیکال و اهداف قیمت آیوتا خواهیم پرداخت.

معرفی ارز دیجیتال آیوتا

اگر با ارز دیجیتال ترون با نماد TRX آشنا باشید، احتمالا می دانید که این ارز دیجیتال به دلیل سرعت بالا و هزینه پایین تراکنش ها در بسیاری از صرافی ها برای شارژ حساب یا نقل و انتقال پول مورد استفاده قرار می گیرد. حال آن که ارز دیجیتال آیوتا با نماد IOTA در کنار سرعت بالای تراکنش ها، هزینه تراکنش نداشته و هیچ کارمزدی برای ثبت آن ها از معامله گران دریافت نمی شود.همچنین آیوتا در نظر دارد که در زمینه اینترنت اشیا نیز خدماتی را ارائه کند و بازار بیشتری را تصاحب کند.

با این وجود، ایده ها و ترفند هایی که در آیوتا مورد استفاده قرار می گیرد، شباهت بسیار بالایی به اتریوم داشته و بسیاری از معامله گران نام آیوتا را به همین دلیل، اتریوم چینی گذاشته اند. البته چینی به این معنی که سازندگان آن، چینی هستند.

معرفی ارز دیجیتال آیوتا

انواع تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال آیوتا

ارز دیجیتال آیوتا در سال 2017 شروع به کار کرد. بنابراین می توان گفت جزو ارز های دیجیتال میان سال محسوب می شود، اما این میان سال بودن برای آیوتا نقطه ضعف نبوده و در این مدت پس از افت بسیار زیاد، در مارس سال 2020 روند صعودی خود را از سر گرفت. بنابراین، با توجه به استقبالی که از ارز های دیجیتال شده است، احتمالا روند صعودی آیوتا نیز ادامه دار باشد. نکته مهم آن است که در روند صعودی، تحلیل بسیار ساده خواهد بود، اما شناسایی نقاط ورود مناسب می تواند با روش های مختلفی مانند کلاسیک یا الگوهای کلاسیک و هارمونیک انجام شود.

تحلیل صورت گرفته در ارز دیجیتال آیوتا ترکیبی از کلاسیک و پرایس اکشن بوده و برای تایید از اندیکاتور های میانگین متحرک نمایی و RSI استفاده شده است.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال آیوتا

در حال حاضر روند قیمت ارز دیجیتال آیوتا (IOTA) درگیر مقاومت بسیار مهم 1.93 دلار می باشد. برای اعتبار این سطح همین کافی که از سه طریق به عدد 1.93 دلار برمی خوریم. اما شکست این سطح به بالا به معنای شروع یک روند صعودی طولانی مدت خواهد بود که دستیابی آیوتا به قیمت 3 دلار و 3.8 دلار را ساده و ممکن می کند. اما پیش از شکست این سطح بهتر است ریسک نکرده و از انجام معامله خودداری کنید.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال آیوتا

جمع بندی

ارز دیجیتال آیوتا IOTA نشان داده است که پتانسیل صعود و دستیابی به قیمت های بالا را دارد. همچین این ارز دیجیتال با توجه به سرعت بالای تراکنش های خود و همچنین عدم دریافت کارمزد، جذابیت های بسیاری را برای معامله گران ایجاد کرده است.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram