1. صفحه اصلی
 2. ارزهای دیجیتال
 3. ارزهای دیجیتال صنعت پرداخت
 4. ارز دیجیتال ترون

ارز دیجیتال ترون

ردیف عنوان توضیحات
1 نام ارزدیجیتالTRON
2 نماد ارزدیجیتالTRX
3 خالق ارز دیجیتالجاستین سان Justin Sun
4 سال راه اندازی2017
5 قابلیت استخراجندارد
قیمت‌لحظه‌ای
به‌دلار Dollar
درصد تغییر
تعداد معامله

TRON یک اکوسیستم قوی بلاکچین یا زنجیر بلوکی است که دنباله روی فلسفه "تمرکز زدایی از اینترنت" بوده و توسط توسعه دهنده گان بلاک چین در سراسر جهان طراحی شده و توسعه یافته است. محصولات زیادی از جمله زنجیره عمومی، کیف پول مشتری، اپلیکیشن های غیر متمرکز (DAPPs) و غیره در اکوسیستم TRON دخیل می باشند. این محصولات روابط تنگاتنگی با یکدیگر داشته و با هم ثبات کل اکوسیستم را پشتیبانی می کنند.

زنجیره عمومی TRON 

1. مرور اجمالی

زنجیره عمومی TRON یک شبکه بلاکچین غیر متمرکز است که بر پایه پروتکل های TRON پیاده سازی شده و به عنوان هسته اکوسیستم TRON عمل می کند که در 25م جون سال 2018 راه اندازه شده است. فعالیت های زیادی از جمله صدور دارایی های رمزنگاری شده، اعمال و به راه اندازه DAPP، شرط و رای برای بهره ها، انتقال دارایی ها و غیره را می توان توسط زنجیره عمومی TRON انجام داد.

در حال حاضر، زنجیره عمومی TRON یکی از امن ترین سیستم های زنجیره عمومی موجود می باشد. دلیل ممتاز بودن این سیستم، اجرای بلاکچین روی یک محیط شبکه غیر متمرکز است که در آن ساخت و ذخیره سازی داده ها وابسته به فرد یا سازمان بخصوصی نبوده و تضمین می کند که کریپتوگرافی یا رمزنگاری، هیچ گاه تغییری در داده ها ایجاد نمی نماید.

به لطف کد و معماری بخوبی طراحی شده، زنجیره عمومی TRON، از بهینگی و ثبات بیشتری در عمل نسبت به سایر زنجیره های عمومی بهره می برد.

2. وضعیت کنونی

اکوسیستم TRON، در نشریه اصلی TRON، برای خود یک نقشه راه ده ساله در نظر گرفته است.

 • هجرت 2017.8 الی 2018.12
 • سفر طولانی 2019.1 الی 2020.6
 • سفر بزرگ 2020.7 الی 2021.7
 • آپولو 2021.8 الی 2023.3
 • ستار ترک 2023.4 الی 2025.9
 • ابدیت 2025.4 الی 2027.9

طراحی سطوح بالایی سیستم و پروتکل های زنجیره عمومی در بخش "هجرت" انجام گرفت.

اودیسه یا "سفر طولانی" مرحله حیاتی در توسعه عملی زنجیره عمومی TRON در مقیاس بزرگ می باشد. چندین نسخه کلیدی وجود دارند که عبارتند از:

 • زنجیره عمومی TRON (نسخه آزمایش شبکه(، اودیسه v1.0
 • زنجیره عمومی TRON (نسخه اصلی شبکه(، اودیسه v2.0
 • ماشین مجازی TRON (TVM)، سازگار سازی کامل قراردادهای اتریوم، اودیسه v3.0
 • پایگاه داده های داخلی مموری به منظور دسترسی به داده های عمومی TRON، اودیسه v3.2
 • پشتیبانی از چند امضایی و مدیریت اختیار حساب، اودیسه v3.5
 • اضافه کردن RocksDB به عنوان یک موتور داده زیربنایی جدید، اودیسه v3.5.1
 • سازوکار مشوق جدید و غیر متمرکز، اودیسه v3.6.5
 • سازوکار اجماع TPos جدید، سفر بزرگ v4.0

توسعه زنجیره عمومی TRON به سطح "سفر بزرگ" یا Great Voyage رسیده است.

3. معماری

زنجیره عمومی TRON، طراحی ماژولار بسیار انتزاعی را ممکن می سازد. این زنجیره سیستم را به چندین ماژول اصلی یا هسته شامل شبکه زیر بنایی، ذخیره داده ها، اجماع، فعال ساز معامله، TVM و لایه رابط اپلیکیشن تقسیم می کند.

معماری زنجیره عمومی TRON

شبکه زیر بنایی

ماژول شبکه زیر بنایی یک مجموعه از سیستم های پاسخ پیام قابل تنظیم و کارآمد است، که بر اساس یک چهارچوب شبکه با کارایی بالا به نام Netty ساخته شده است.

خود ماژول شبکه زیربنایی شامل دو ماژول جدا از هم، تحت عناوین ارتباطات گره و کشف گره می باشد.

کشف گره بر اساس الگوریتم Kademlia انجام می شود، که الزامات کشف گره را در محیط های شبکه غیر متمرکز برآورده ساخته و می تواند با استفاده از مجموعه ای از سازوکارهای درجه بندی گره ها، در برابر حملات اکلیپس و ویچ ایستادگی نماید.

ماژول ارتباطات گروه از TCP به منظور انتقال داده ها استفاده می کند. بر این اساس، یک مکانیسم پاسخ ثبت پیام قابل تنظیم و قابل انعطاف روی لایه تجاری طراحی شده است. 

ذخیره داده

ما یک ماژول دخیره داده طراحی کرده ایم که می تواند از قابلیت های بازگشت سریع و پایگاه داده داخل مموری به منظور تغییر سریع بلاکچین پشتیبانی نماید. این قابلیت ها منعکس کننده اوج پیگیری و تمرکز زنجیره عمومی TRON روی عملکرد می باشد.

ما همچنین محصول دیگری به نام پایگاه داده ChainBase منتشر کرده ایم که بر اساس طراحی رابط ممتاز ماژول ذخیره داده ها می باشد. این پایگاه داده از تعویض موتورهای داده بین LevelDB و RocksDB و همچنین توسعه موتورهای داده شخصی سازی شده پشتیبانی کرده که تنها برای اجرا و پیاده سازی مجموعه رابط و اینترفیس مربوطه ضروری است.

اجماع یا Consensus

در حال حاضر زنجیره عمومی TRON از DPOS به عنوان الگوریتم اجماع استفاده می کند که تا حداکثر 2000 TPS را مقدور می سازد.

به منظور به حداکثر رساندن پتانسیل زنجیره عمومی، بلاک ها تحت عناوین بلاک های تثبیت شده و بلاک های تثبیت نشده طبقه بندی می شوند. این امر کاستی های تئوری CAP در سیستم های توزیع یافته را کاهش داده و بیشترین توجه را به دسترسی پذیری و ثبات داده ها معطوف می نماید.

بلاک های تثبیت شده را نمی توان به عقب باز گردانید. بلاک تثبیت نشده حاوی جدیدترین داده های مربوط به معاملات می باشند. گره های کامل خدمات کاوش داده را برای هر دو نوع از بلاک ها فراهم کرده تا نیاز های متنوع کاربران را پوشش دهند.

ما یک سازوکار ممتاز حاکم روی زنجیره ای را طراحی کرده ایم که مربوط به پیاده سازی های الگوریتم های DPOS می باشد. نمایندگان فوق العاده یا Super representatives(SRs) و شرکای نمایندگان فوق العاده (SRPs) می تواند درخواست های رای دادن برای پیشنهادات را شروع نمایند. پس از رای گیری، به منظور تعیین تاثیر گذاری یک پیشنهاد، تمامی رای ها از SRs ها شمارش می شوند.

یک پیشنهاد می تواند شامل اصلاحاتی در پارامترهای بلاک چین، باز کردن ویژگی های جدید و یا غیره باشد. مکانیسم یا سازوکار پیشنهاد می تواند در هنگام به روز رسانی یک بلاک چین مانع از راه اندازی های متعدد یک گره شود که به نوبه خود بهینگی اجماع را بهبود بخشیده و کانالی را برای نظارت انجمن یا کامیونیتی فراهم می نماید. 

رهبری و مدیریت روی زنجیره ای و سازوکار مشوق

 از طریق انتخابات غیر متمرکز، زنجیره عمومی TRON می تواند دو نقش را ایجاد نماید: نماینده فوق العاده (SR) و شریک نماینده فوق العاده (SRP)، که این نقش ها در رهبری روی زنجیره ای مشارکت می کنند. یک SR/SRP می تواند مکانیسم رای گیری برای پیشنهادات را آغاز نموده و SR/SRP های دیگر نیز می توانند نظر خود را راجب به پیشنهادات از طریق رای دادن ارایه دهند، که این امر غیر متمرکز بودن کامل رهبری بلاک چین را تضمین می نماید. 

زنجیره عمومی TRON، از یک مکانیسم دقیق و بهینه مشوق بهره می برد که می تواند خود شکوفایی بلاکچین را ارتقا دهد. SR ها دارای قدرت بسته بندی معاملات، تولید بلاک ها یا بلوک ها و بدست آوردن مشوق های تولید بلاک می باشند. SR ها و شرکای SR ها بر اساس رای های که دریافت می کنند پاداش گرفته و در همان حال، رای دهندگان معمولی نیز می توانند سهمی از پاداش ها را برای رای دادن به SR ها و شرکای SR ها دریافت نمایند. مقدار مشوق شفاف بوده و فرایند تقسیم نیز به طور کامل غیر متمرکز می باشد.

رهبری و مدیریت روی زنجیره ای و سازوکار مشوق

TaPos

حملات خرج کردن مضاعف یا double spend، همیشه مشکلی بوده که منحصرا باید در تاریخچه زنجیره عمومی به آن رسیدگی شود. به منظور مقابله با چنین حملاتی، TRON دارای مکانیسم TaPos می باشد که امنیت زنجیره عمومی TRON را بهبود می بخشد.

پشتیبانی از توکن TRC10

توکن TRC10 بر اساس قراردادهای سیستم بوده که می تواند بر روی زنجیره عمومی TRON به سادگی صادر شود. از آنجایی که معاملات قرارداد سیستم تنها از پهنای باند استفاده می کند، استاندارد TRC10 هزینه جریان و گردش توکن را به طور چشمگیری کاهش می دهد. معاملات توکن TRC10 می توانند در مبادله غیر متمرکز ایجاد شده در درون زنجیره عمومی TRON صورت پذیرند.

TVM و قراردادهای هوشمند

ماشن مجازی TRON (TVM) که در زنجیره عمومی TRON پیاده سازی شده است، به طور کامل با ماشن مجازی اتریوم (EVM) سازگار می باشد. به لطف مزایای ذاتی الگوریتم اجماع DPOS زنجیره عمومی TRON، ماشین مجازی TVM نه تنها هزینه های آموزش و فراگیری را برای توسعه دهندگان کاهش می دهد، بلکه بهینگی در عملکرد را افزایش داده و هزینه ها را نیز کاهش می دهد. 

ما بهینه سازی های زیادی را روی ماشین مجازی TVM به منظور کاهش هزینه های عملکردی DAPPs پیاده سازی کرده ایم. ما همچنین ابزارهای جدید زیادی شامل راستی آزمایی گروهی امضاها، قضاوت بر روی آدرس قرارداد و غیره را نیز به منظور پشتیبانی از منطق های تجاری بیشتر در قراردادهای هوشمند توسعه داده ایم. 

مدل منبع

زنجیره عمومی TRON می تواند یک مدل منبع ممتاز باشد. ما یک مکانیسم تنظیم پویا را برای پارامترهای مدل منبع طراحی کرده ایم، که برای تنظیم بازخورد مفید می باشد. توضیح مختصر این سازوکار یا مکانیسم این است که شمار معاملات در حال پردازش با هزینه منبع ارتباط مثبتی دارد. 

برای هر کاربر مقدار مشخصی از سهمیه منبع رایگان در نظر گرفته شده است.

کاربران می توانند TRX خود را به منظور دستیابی به پهنای باد/انرژی رایگان و میزان متناظر رای مسدود نمایند. رای دادن به SR ها بر اساس میزان رای ها پاداش داده خواهد شد. 

اپلیکیشن های هسته و مرکزی در اکوسیستم TRON

1. مرور اجمالی

زنجیره عمومی TRON یک سیستم عامل توزیع یافته بزرگ مقیاس بوده و دارای ده ها هزار گره است که بر روی پایانه ها و سرویس ها در سراسر جهان در حال اجرا می باشند. همانند رابطه نرم افزار آفیس با شرکت مایکروسافت، قدرت زنجیره عمومی TRON را نمی توان از جدای از پشتیبانی نرم افزاری دانست، و از این رو شکوفایی اکوسیستم TRON نیازمند همکاری انجمن برنامه نویسان و توسعه دهندگان می باشد.

در حال حاضر نرم افزارهای بسیار هوشمندانه ای در اکوسیستم TRON وجود دارند.

2. کلاینت کیف پول

Wallet-cli

Wallet-cli کلاینت والت یا کلاینت کیف پول رسمی است که توسط بنیاد TRON پشتیبانی می شود. 

 • Wallet-cli یک نسخه خط فرمان از والت است که ابزارهای ضروری را برای ارتباط با زنجیره عمومی TRON به وسیله پروتکل PRC فراهم نموده و از تمامی قابلیت ها و کارکردهای زنجیره عمومی TRON به صورت real-time و بهنگام پشتیبانی می کند.
 • Wallet-cli همچنین یک پیاده سازی ممتاز کد به منظور نمایش مد یا حالت تعاملی میان کلاینت ها و بلاک چین برای توسعه دهندگان می باشد. 

TronLink

TronLink یک والت بسیار خوب TRON است که لیست کاملی از عملکردها، تجربه کاربری راحت و متقاعد کننده، گزینه های بودجه و سرمایه امن و همچنین بیشترین شمار اپلیکیشن ها را برای کاربران خود فراهم می کند. 

3.کاوشگر بلاکچین

سایت tronscan.org اولین کاوشگر بلاکچین بر پایه TRON می باشد. 

tronscan.org دارای تمامی عملکردها و قابلیت های یک کاوشگر بلاکچین، شامل جست و جو برای معاملات، حساب ها، بلوک ها، گره ها، قراردادهای هوشمند، آمارهای روی زنجیره، ساخت و ایجاد توکن و غیره می باشد.

tronscan.org همچنین دارای یک والت وب داخلی و یک پروتکل Bancor بر پایه DEX بوده که ماتریکس برنامه tronscan را غنی می سازند.

4. DAPP

زنجیره عمومی TRON ده ها هزار توسعه دهنده انجمن را به دلیل عملکرد بالا، امنیت و هزینه پایین خود برای پیوستن به توسعه، پیاده سازی و اجرای DAPPs روی بلاکچین جذب کرده است.

در چارک اول سال 2020، شمار کل DAPP ها روی زنجیره عمومی TRON  با بیش از 230,000 کاربر از 700 مورد گذر کرده است. 

5.Testnet 

شبکه آزمایشی Shasta

 • نسخه شبکه آزمایشی Shasta با شبکه اصلی سازگار می باشد. 
 • وبسایت رسمی: https://www.trongrid.io/shasta
 • دریافت سکه آزمیشی: https://www.trongrid.io/faucet
 • کاوشگر: https://shasta.tronscan.org/
 • TronGrid API، API گره کامل، API رویداد: https://api.shasta.trongrid.io
 • TronScan API: https://shastapi.tronscan.org
 • GPRC: grpc.shasta.trongrid.io:50051

شبکه آزمایشی نیل

شبکه آزمایش نیل (Nile) عموما به منظور آزمایش قابلیت های جدید استفاده می شود. به طور معمول کد نسخه مربوط به شبکه آزمایشی نیل از شبکه اصلی جلوتر می باشد. 

 • وبسایت رسمی: http://testnet.tronex.io/
 • دریافت سکه آزمایشی: http://nileex.io/join/getJoinPage
 • کاوشگر: https://nile.tronscan.org/
 • وضعیت: http://nileex.io/status/getStatusPage
 • API گره کامل: https://api.nileex.io/
 • API رویداد: https://event.nileex.io/
 • گره کامل عمومی: 47.252.19.181    47.252.3.238
 • پشتیبان گیری داده ها: http://47.90.243.177

شبکه آزمایشی Tronex

 • Tronex برای آزمایش شبکه sun استفاده می شود.
 • وبسایت رسمی: http://testnet.tronex.io/
 • دریافت سکه آزمایشی: http://testnet.tronex.io/join/getJoinPage
 • کاوشگر: http://3.14.14.175:9000/
 • وضعیت: http://testnet.tronex.io/status/getStatusPage
 • API گره کامل: https://testhttpapi.tronex.io
 • API رویداد: https://testapi.tronex.io
 • گره کامل عمومی: 47.252.87.28   47.252.85.13
 • پشتیبان گیری از داده: http://47.252.81.247

رشد اکوسیستم TRON

رشد سالم و خوش بینانه اکوسیستم TRON را هرگز نمی توان جدای از محصولات اکوسیستم دانست. محصولات تحت توسعه و آزمایش در زیر لیست شده اند:

کلاینت lite 

یک گره کامل برای دستگاه های با مشخصات پایین تر قبال دسترس خواهد شد.

کلاینت کامل Lite

مشکل تجمیع گسترده داده یک گره کامل را حل می کند. یک گره کامل Lite یا سبک، همانند یک گره کامل می تواند تمامی خدمات را ارایه دهد، اما تنها بخشی از داده ها را ذخیره می کند.

پشتیبانی از معاملات محافظت شده بر روی زنجیره عمومی TRON

قابلیت های امنیتی بیشتری را برای داده ها فراهم می نماید. 

TronDex

یک بهینه سازی از DEX کنونی بوده، که تطبیق معاملات یا تراکنش های خودکار TRC10 و معاملات غیر متمرکز TRC20 پشتیبانی می کند.

زنجیره جانبی یا SideChain بر پایه شبکه Sun

یک DAPPchain بر اساس شبکه Sun بوده و توسعه دهندگان DAPP بیشتری را به منظور استقرار بلاکچین هایشان جذب می کند.

مخلوطی از PBFT و DPOS

در حال آماده شده برای پیاده سازی مابین زنجیره ای در آینده می باشد.

محصولات انجمن TRON

ما محصولات برجسته بیشماری از انجمن داریم:

TRONZ از تراکنش محافظت شده پشتیبانی می کند.

هم اکنون TRONZ در حال گذراندن فرایند MPC می باشد. سکه یا کوین محافظت شده برپایه زنجیره عمومی TRON پس از اتمام این فرایند منتشر خواهد شد. 

 • کاوشگر بلاکچین به نام Tronscan
 • DeFi (دارایی و سرمایه غیر متمرکز)

اولین پلاتفرم سهام و قرض دهی به نام JUST

سهام TRX لیست شده بر روی JUST بیش از 1000,000,000 بوده، و از محصولات مشابه همانند MakerDAO گذر کرده است.

ابزارهای توسعه دهندگان

TronWeb ابزارهای JS یا جاوا اسکریپ کد نویسی سمت کاربر را برای ارتباط با بلاکچین فراهم می کند.

TronIDE یک ابزار مجتمع را برای ویرایش، پیاده سازی، آزمایش و فراخوانی قراردادهای هوشمند فراهم می سازد.

TronGrid یک گره کامل همراه با خدمات API جانبی را فراهم می کند.

TronLink

TronLink یک والت TRON ممتاز است که توسط انجمن پیاده سازی شده است و قابلیت اجرا روی سیستم عامل های Android، IOS و دسکتاپ PC (افزونه کروم( را داشته و یک مدخل حیاتی برای DAPP ها می باشد.

در حال حاضر TronLink بیش از 300,000 کاربر دارد. 

آینده TRON

در طول دو سال گذشته و از روزی که شروع به توسعه این اکوسیستم کرده ایم، ما همیشه به باور "عجله باعث اصراف می شود" پایبند بوده ایم. با نگاهی به گذشته، ما کارهای زیادی انجام داده ایم. درحال حاضر، محصول اصلی زنجیره عمومی ما تحت عنوان "java-tron" عملکرد پایداری دارد. علاوه بر این، محصولات و ایده های ممتاز بسیاری مانند DAPP ها و همچنین توسعه دهندگان چالاک ما در انجمن مهم ترین بخش های تشکیل دهنده اکوسیستم TRON در این روزها می باشند. 

در آینده، ما به عقیده "غیر متمرکز سازی اینترنت" پایبند بوده و در حیطه های زیر به فعالیت ادامه خواهیم داد:

 • میان زنجیره ای بر اساس زنجیره عمومی TRON
 • پشتیبانی کامل برای تراکنش های محافظت شده
 • یک ماشین مجازی یا TVM سریع تر و ایمن تر
 • ادغام سازی با سایر محصولات مانند BTFS، و گسترده نمودن حیطه برنامه های DAPP ها
 • کاوش در حیطه DeFi

ارز دیجیتال TRX  دو ساختار موجی را به پایان رسانده که اکنون در اصلاح این امواج هستیم و بعد از پایان این اصلاح انتظار تشکیل موج  Zپیشرونده را داریم، در حال حاضر این اصلاح به صورت قیمتی صورت گرفته و دو مقاومت در محدوده قیمتی 0.092843 و 0.132436 و دو حمایت در محدوده قیمتی 0.0716039 و 0.0557476 میباشد.

در تحلیل فوق، حمایت و مقاومت های کلیدی و مهم، در بازه ی زمانی هفتگی و ماهیانه، برای درک و دیدگاه بهتر شما عزیزان مشخص شده است که بعد از شکست، هر کدام می تواند روند نزولی و صعودی قوی تشکیل دهد و در صورت شکستِ این محدوده ها در آپدیت های بعدی، حمایت و مقاومت های جدید مشخص خواهد شد.

×
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
سبد گردانی (خانم عظیمی)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 205
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
سبد گردانی (آقای محمدی)
موبایل 09933751765
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_35
داخلی 204
پشتیبانی فروش (آقای رستمی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
سبد گردانی (آقای زارع)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 203
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر