چگونه ارز دیجیتال هش گراف بخرم

چگونه ارز دیجیتال هش گراف بخرم
لوگو علیرضا محرابی
چگونه ارز دیجیتال هش گراف بخرم
آموزش ارز دیجیتال

ارز دیجیتال Hbar یا هش گراف نوعی ارز دیجیتال است که با هدف خاصی وارد دنیای ارزهای دیجیتال شد. هدرا هش گراف که آن را با نماد HBAR نیز نشان می‌دهند، یکی از انواع رمزارزهای موجود در بازار است که مشابه با سایر ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین، پلتفرمی متن‌باز بر بستر بلاک چین است. هدرا هش گراف، یکی از پروژه‌های موفق دفتر کل توزیع‌شده و فناوری بلاک چین بوده که بر اساس تکنولوژی گراف جهت‌دار غیرمدور (DAG)  طراحی‌شده است. تراکنش‌ها در پلتفرم هدرا هش گراف، به‌جای این‌که بر بستر بلاک چین ثبت شوند، به‌وسیله گراف جهت‌دار غیرمدور ذخیره می‌شوند.

به‌عبارت‌دیگر برخلاف بسیاری از ارزهای دیجیتال موجود، شبکه هدرا از فناوری بلاک چین استفاده نمی‌کند. اما باوجود این پلتفرم هدرا غیرمتمرکز بوده و فقط شیوه اجماع یا همان روش تأیید تراکنش‌های هدرا با سایر پروژه‌های بلاک چین متفاوت است. ایده فناوری هش گراف به‌کاررفته در شبکه هدرا، متعلق به لیمون بایرد (Leemon Baird) است. او اولین کسی بود که در این پلتفرم از تکنولوژی هش گراف استفاده کرد.

معرفی کامل ارز دیجیتال هش گراف

اگر شما هم میخواهید با خرید و فروش این ارز دیجیتال سود های خوبی را کسب کنید در ادامه ی مقاله با ما همراه باشید.

چگونه ارز دیجیتال هش گراف بخرم

انواع کیف پول های ارز دیجیتال Hbar :

برای خرید و فروش و نگهداری ارز دیجیتال Hbar می توانید از والت ها (کیف پول ها) مختلفی استفاده کنید، تفاوت این کیف پول ها در امنیت و همینطور تعداد ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده توسط آن ها است.

به طور کلی کیف پول های ارزهای دیجیتال به 3 نوع دسته بندی می شوند :

 • کیف پول های آنلاین (تحت وب) 
 • کیف پول های نرم افزاری
 • کیف پول های سخت افزاری

کیف پول های آنلاین توسط سایت خود صرافی ها ارائه می شوند و از امنیت بسیار کمی در نگهداری ارزهای دیجیتال برخوردار هستند، پس بهتر است که فقط برا ی Change کردن از آن ها استفاده کنید. و بعد از اینکه معامله و ترید خود را انجام دهید ارزهای دیجیتالتان را به کیف پول های نرم افزاری یا کیف پول های سخت افزاری منتقل کنید.

کیف پول های نرم افزاری : این کیف پول ها از امنیت نسبتا بهتری برخوردار هستند و قابل دانلود از شبکه اینترنت و اپلیکشین ها هستند. در هنگام انلود و نصب این کیف پول ها به این موارد توجه کنید که 1. کیف پول مورد نظر شما حتما ارز دیجیتال شما را پشتیبانی کند 2. این والت بر روی سیستم عامل مورد نظرشما قابل نصب و استفاده باشد چون بعضی از والت ها برای موبایل طراحی شده اند و بعضی ها برای کامپیوتر و لب تاب هستند و بعضی ها برای سیستم عامل android و IOS و. .. استفاده  می شوند.

لیست تمامی کیف پول های ارز دیجیتال

انواع روش های خرید ارز دیجیتال Hbar :

برای خرید ارز دیجیتال Hbar می توانید از چند روش اقدام کنید. 

 1. خرید و فروش ارز دیجیتال  Hbar از افراد فروشنده و یا سایت های واسطه
 2. خرید ارز دیجیتال Hbar  از طریق صرافی های معتبر

طبیعی است که خرید ارز دیجیتال  Hbar طریق افراد فروشنده روشی مطمئن و قابل اعتماد نیست!

اگر قصد خرید ارز دیجیتال  Hbar از اشخاص خریدار را دارید ما به شما پیشنهاد می کنیم که حتما با ملاقات های حضوری با فرد فروشنده از صحت این معامله اطمینان حاصل کنید، علت آن هم این است که مساله ی شناخت افراد، برای اینکه دچار تله ی افراد سودجو نشویم موضوع مهمی است که باید حتما مورد بررسی قرار بگیرد.خرید ارز دیجیتال Hbar از سایت های متفرقه هم مساله ی پر ریسکی است که باید حتما مورد تحقیق قرار بگیرد چراکه چون امروزه سایت های کلاهبرداری هم شدیدا دارایی های شما را هدف به سود رسیدن خودشان قرار داده اند ؛ پس قبل از هر اقدامی در مورد اعتبار معامله ی خود و اعتبار سایت و فرد خریدار تحقیق کنید و از صحت آن اطمینان حاصل کنید.

چگونه ارز دیجیتال  Hbar را از طریق صرافی بایننس بخریم؟

با توجه به تحریمات کشور ایران شما نمی توانید مستقیما با استفاده ازحساب های بانکی و ارزهای فیات ( مثل دلار و ریال و ...) ، ارزهای دیجیتال را خرید و فروش کنید.

گام اول:

وارد سایت Binance.com بشوید و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود ، وارد پنل کاربری خودتان بشوید.

چگونه ارز دیجیتال Hbar را از طریق صرافی بایننس بخریم؟

 گام دوم:

 با کلیک بر روی گزینه ی trade (سمت چپ بالای صفحه) لیستی از انواع معاملات را می بینید که می توانید با توجه به نحوه معاملاتتان یکی را انتخاب کنید.

(Classic : معاملات افراد مبتدی و Advanced: معاملات افراد حرفه ای تر)

چگونه ارز دیجیتال Hbar را از طریق صرافی بایننس بخریم؟

گام سوم:  

در این مرحله وارد چارت نمودار تحلیل می شوید:

 1. فهرست انتخاب: در این گزینه جفت ارز مورد نظرتان (که قصد خرید آن را دارید) را search  یا جست و جو می کنید.
 2. نمودار قیمت: در این قسمت روند حرکت قیمت بازار ارز دیجیتالHbar را مشاهده می کنید.
 3. لیست سفارشات بازار: سفارش های قیمت های افراد مختلف که می خواهند ارز دیجیتال خود را در آن قیمت بخرند یا بفروشند.
 4. لیست معاملاتی: در این قسمت تمامی معاملات انجام شده ی خودتان را می توانید بینید.
 5. دارایی ارز دیجیتال: در این قسمت کیف پول خودتان را مشاهده می کنید که چه مقدار ارز دیجیتال دارید.
 6. قسمت ورود سفارش: برای انجام معاملات خود در این قسمت سفارشات خرید خود را ثبت می کنید.
 7. با توجه به تصویر بالا ، برای انجام معاملات ( در قسمت 1 روی شکل ، سمت چپ ، روی علامت فلش کوچک کنار ارز دیجیتال BTC/USDT کلیک کنید تا گزینه ها برایتان باز شود و سپس در قسمت Search بنویسید Hbar ) ؛  مثلا اگر قصد دارید که Hbar بخرید و در ازای آن ارز دیجیتال تتر بفروشید ، باید گزینه ی(Hbar  /USDT) را انتخاب کنید.

سپس در قسمت 6 تصویر بالا ، سفارش خود را  میتوانید ثبت کنید که در ادامه در مورد آن ها توضیح خواهیم داد.

چگونه ارز دیجیتال Hbar را از طریق صرافی بایننس بخریم؟

گام چهارم:

 در قسمت 6 تصویر، در سمت راست  نمودار، 3 گزینه به نام های limit و market و Stop-limit را مشاهده می کنید که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند.

چگونه ارز دیجیتال Hbar را از طریق صرافی بایننس بخریم؟

گزینه Limit برای زمانی است که شما می خواهید سفارش گذاری انجام دهید ( سفارش گذاری به این معنا که مثلا زمانی که ارز دیجیتال Hbar به این مقدار رسید به این تعداد برایم بخر).

چگونه ارز دیجیتال Hbar را از طریق صرافی بایننس بخریم؟

گزینه ی Market برای زمانی است که شما می خواهید در همین زمان و با قیمت فعلی خرید خودتان را انجام دهید.

 برای انجام معاملات سفارش گذاری شده  در قسمت BUY  گزینه ی  limit  را انتخاب می کنید و سپس در کادر Price قیمتی را که می خواهید در آن قیمت خریدتان را انجام دهید را وارد می کنید.

در کادر  Amount مقدار ارز دیجیتالی که می خواهید بخرید را بنویسید، مثلا 0.1 Hbar . 

همینطور می توانید دایره ی سفید رنگ زیر گزینه ی Amount را بکشید و درصد ارزی را که می خواهید معامله کنید را وارد کنید ، مثلا 70% ). 

گام پنجم:

چگونه ارز دیجیتال Hbar را از طریق صرافی بایننس بخریم؟

 اما  همانطور که گفته شد گزینه ی Market برای زمانی است که شما می خواهید در همین زمان و با قیمت فعلی خرید خودتان را انجام دهید. گزینه ی BUY ا انتخاب می کنید و سپس گزینه  MARKET را میزنید .

در قسمت price مقدار ارز لحظه ای بصورت اتوماتیک وارد می شود و در قسمت total ما مقدار ارزی را که می خواهیم بخریم را وارد می کنیم و سپس دکمه ی buy Hbar را می زنیم.

آموزش کار با سایت بایننس به زبان ساده

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram