قیمت گذاری خودرو جدید در مجلس و دولت رد شد

قیمت گذاری خودرو جدید در مجلس و دولت رد شد

در هفته گذشته فرمول جدید برای قیمت گذاری 18 خودرو: پژو پارس، 207 اتومات و دستی، سمند سورن پلاس، رانا پلاس و پلاس TU5، دنا پلاس توربو شارژ دستی و اتومات، هایما توربو دستی و اتومات، تارا، ساینا S، کوییک، شاهین، آریا، برلیانس و چانگان توسط شورای رقابت مطرح شد.

بر اساس این طرح، آزادسازی 45% قیمت خودروهای داخلی در این شورا تصویب شده بود. در این طرح قرار بود برای 45% از خودروهای داخلی، از بهمن ماه سال جاری و از فرمول قیمت گذاری جدید استفاده و مابقی تولیدات (55%) از همان فرمول گذشته قیمت گذاری شود.

اما امروز این طرح نه در مجلس و نه در دولت تصویب نشد. وزیر صنعت، معدن و تجارت هم افزایش قیمت خودروهای داخلی را نتیجه بی تدبیری و تصمیمات غلط شورای رقابت دانست.

قیمت گذاری جدید شورای رقابت بنا بود پایانی باشد بر کسب سود دلالان و بر اساس این طرح شورای رقابت تلاش داشت تا قیمت بازار و کارخانه را تعدیل و به هم نزدیک کند اما با عدم تصویب این طرح در پاستور و بهارستان، باید منتظر طرح و فرمول جدید شورای رقابت و تصمیمات آینده مسئولان برای بازار خودرو باشیم. چند وقتی می شود که کش و قوسی بین بهارستان و پاستور بر سر قیمت خودرو، عرضه آن در بورس و آزادسازی واردات خودروهای خارجی وجود دارد و تنها دلالان هستند که در این آب گل آلود در حال ماهیگیری هستند و مردم هم مثل همیشه از تصمیمات بدون تدبیر متضرر شده اند.

گفتنی است که اختلاف قیمت کارخانه و بازار برخی از خودروهای داخلی حتی تا 100 میلیون تومان هم رسیده است.

×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
اشتراک گذاری این صفحه