اصطکاک در دولت روحانی

اصطکاک در دولت روحانی
لوگو علیرضا محرابی
اصطکاک در دولت روحانی
خبرهای بازار بورس

بعد از آنکه رزم حسینی با دستور خود برای کاهش دستوری نرخ فروش محصولات فولادی از 80% نرخ CIS به 70% جنجال برانگیز شد، مدیرعامل بورس کالا با این تغییر نرخ مخالفت کرد و موضوع را به شورای عالی بورس ارجاع داد. بعد از این کار، برخی از دولتیان و نمایندگان مجلس از این حرکت حمایت کردند.

امروز بر اساس اخبار واصله، اعلام شد رزم حسینی فولادسازان را تهدید کرد که درصورت عدم تمکین به دستورش، صادرات را کاهش می دهد و کشتی های صادراتی را متوقف می کند و مدیران را مجبور به استعفای اجباری می کند.

بعد از این کار، اعلام شد روحانی به علت عصبانیت مردم و شوکی که تصمیم رزم حسینی به بازار سرمایه وارد کرده او را از حضور در جلسه هیئت دولت منع کرده و رزم حسینی حالا در استان کرمان است.

نکته جالب توجه این است که تغییر دستوری نرخ فروش محصولات فولادی که به گفته بسیاری از فعالین تصمیم تماما اشتباهی است و با منطق تعیین قیمت بر اساس عرضه و تقاضا در بازار همخوانی ندارد، اصلا در اختیار وزیر صنعت، معدن و تجارت نیست و این مهم باید توسط وزیر اقتصاد معین شود.

قیمت گذاری فولاد 30 درصد زیر نرخ جهانی شوک بزرگی بود که رزم حسینی در هفته جاری به فولاد سازان و بازار سرمایه وارد کرد. این طرح تنها به نفع دلالان و مافیای صنعت فولاد خواهد بود و دود آن به چشم سهامداران خرد از جمله قشر محرومی که سهامدارا سهام عدالت هستند، می رود.

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram