عرضه اولیه شرکت پتروشیمی بندر امام

عرضه اولیه شرکت پتروشیمی بندر امام
لوگو علیرضا محرابی
عرضه اولیه شرکت پتروشیمی بندر امام
خبرهای بازار بورس

وقتی یک شرکت که قبلا تاسیس شده است، میخواهد وارد بورس شود. بخشی از سهام آن توسط یکی از سهامداران اصلی، در بازار بورس عرضه میشود. به این فرآیند که سهام یک شرکت برای اولین بار وارد بازار بورس می‌شود، عرضه اولیه میگوییم.

سهام مورد نیازعرضه اولیه توسط یک سهامدار عمده انجام می‌شود و فرآیند عرضه توسط یک کارگزاری انجام می‌شود. مثلا یک شرکت تعهد می‌کند که 10% از سهام خود در یک شرکت را در بازار عرضه کند. این کار را به کمک یکی از کارگزاری ها انجام می‌دهد.

کارگزاری در ابتدا با توجه به دارایی ها و بدهی های شرکت، هر سهم آن را ارزش گذاری میکند و به این ترتیب هر سهم ارزش گذاری می‌شود.

چرا باید عرضه اولیه خریداری کنیم؟

بعد از ارزش گذاری سهام شرکت توسط کارگزاری، عموما قیمت هر سهم 60-70 درصد آن ارزش، قیمت گذاری می‌شود. این کار باعث می‌شود که عرضه اولیه برای فعالین بازار سرمایه جذابیت خاصی داشته باشد.

بعلاوه، عرضه اولیه سهام یک شرکت باعث افزایش تقاضا برای خرید این سهم همراه است که وجود تقاضا و کم بودن عرضه، باعث افزایش قیمت مقطعی سهام شرکت می‌شود.

آیا همه‌ی عرضه‌اولیه‌ها سودآور هستند؟

عرضه اولیه ها به دلایلی که در بالا ذکر شد، ارزشمندند و به همین دلیل، سود دهی خوبی دارند.

عرضه اولیه شرکت پتروشیمی بندر امام کی عرضه میشه ؟

هنوز اطلاعات دقیقی درباره زمان عرضه شرکت لیزینگ کارآفرین وجود ندارد اما شایعات حاکی از عرضه این شرکت در سال جاری است. 

اطلاعاتی درباره پتروشیمی بندر امام

چون این شرکت هنوز در بورس ثبت نام نشده است، درباره نماد و بازار این شرکت اطلاعاتی در دست نیست.

این شرکت از زیر مجموعه های هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس (با نماد فارس) است. عرضه این شرکت در بورس باعث سودآوری خوبی برای فارس خواهد شد.

محصولات شرکت پتروشیمی بندر امام چیست ؟

پتروشیمی بندر امام اتیلن ، پروپیلن ، بوتادین ، بنزن ، تولوئن و زایلین ها را تولید می‌کند. برخی از این محصولات در واحدهای دیگر این پتروشیمی پلی اتیلن سبک ، پلی اتیلن سنگین ، لاستیک مصنوعی ، پلی وینیل کلراید ، پارازایلین و MTBE تولید می‌شود.

سوالات متداولی که درباره این عرضه اولیه وجود دارد:

-عرضه پتروشیمی بندر امام برای چه شرکت های بورسی سودآور است؟

فارس به عنوان مالک این پتروشیمی و تاپیکو به عنوان یکی از سهامداران عمده فارس، با عرضه پتروشیمی بندر امام در بورس سود خوبی کسب خواهند کرد.

 

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram