واکنش بورس کالا به قیمت گذاری دستوری صمت

واکنش بورس کالا به قیمت گذاری دستوری صمت

در دقایق پایانی امروز، خبری مبنی بر تغییر دستوری نرخ فروش محصولات فولادی از 80% نرخ جهانی CIS به 70% آن توسط علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام شد با این خبر شوک سنگینی به بازار سرمایه وارد شد و گروه فلزات اساسی را قرمز پوش شد. بر اساس این خبر، وزیر صمت دستور داد از فردا این نرخ گذاری اجرایی شود.

بعد از بسته شدن بازار در ساعت 12:30، حالا نامه ای از طرف رضا محتشمی پور، از مسئولین بورس کالا خبرساز شده است که قیمت گذاری دستوری وزارت اقتصاد را نپذیرفته است. وی درخواست وزیر صمت مبنی بر تغیییر قیمت مواد فولادی را به شورای عالی بورس ارجاع داده است.

نکته مهم در این خبر اما رد شدن دستور تغییر نرخ قیمت گذاری فولاد نیست، نکته مهم این است که این روزها که حال بازار و سرمایه گذاران و سهامداران آن خوب نیست و شاخص به محدوده های حمایتی قوی خود رسیده است، دولت با پخش اخبار منفی در زمان بازار باعث منفی شدن سهام می شود و این خبر بعد از بسته شدن بازار به نوعی تکذیب می شود. این رفتار را می توانیم به نوعی نوسان گیری از مردم قرائت کنیم. درصورت بروز همچین عمل سازماندهی شده ای از سوی دولت، باید صبر کنیم و ببینیم آیا ناظر و سازمان بورس قصد حمایت از سهامداران خرد را دارند یا خیر. سهامدارانی که با این خبر اقدام به فروش سهام خود در صف فروش کردند و بعد از بازار با تکذیب تلویحی آن مواجه شدند.

×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram