وضعیت صنایع بورسی در آبان

وضعیت صنایع بورسی در آبان

در این ماه سهم لپارس در گروه لاستیک و پلاستیک زیان‌ ده ‌ترین گروه بورس تهران بود. صنعت محصولات چوبی نیز به عنوان دیگر گروه پرزیان بازار سهام، ثبت شد. در این میان، قیمت‌گذاری دستوری فولاد نیز با اعتراض دولت و مجلس همراه بود. نماد غبشهر با انتشار اطلاعیه ای توقف نه روزه این نماد را به علت اتمام موجودی روغن خام شـرکت اعلام کرد و به عدم تامین ارز توسـط بانک مرکزی برای دستیابی به ظرفیت تولید کامل اشاره کرد.

نماد خساپا از افزایش قیمت مربوط به خودروهای تیبا صندوقدار، تیبا۲، ساینا و کوئیک خبر داد. سپس خبرهایی مبنی بر پهلو گرفتن کشتی ۳۳ هزار تنی روغن خام خوراکی در بندرعباس شنیده شد و در سهام روانکار نیز خبرهایی از احتمال بالای افزایش  قیمت روغن موتور به گوش رسید. در گروه قندوشکر، شرکت صنعت و کشاورزی شیرین خراسان با افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف از افزایش نرخ شکر خبر داد. پس از آن نرخ لاستیک و شکر آزادسازی شد و ارز واردات شکر به نیمایی تغییر یافت.

در آخرین هفته آبان ماه با رشد ۳۸ گروه بورسی روبه‌رو بودیم و  فقط 7 صنعت با رشد نزولی همراه بود. همچنین، گروه مخابرات بیشترین رشد را داشت. به علاوه، گروه فلزات اساسی با رشد زیادی همراه بود در حالی که گروه ساخت دستگاه و وسایل ارتباطی بیشترین نزول را داشت.

×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram