توجه ! اختلال در پخش ویدیو ها در حال بررسی است ، لطفا شکیبا باشید

رنج مثبت در وآیند و خواب خوش ناظر بازار

رنج مثبت در وآیند و خواب خوش ناظر بازار

دیروز در بازار شاهد جمع شدن صف فروش بانک آینده (با نماد وآیند) و خرید سنگین سهام آن تا تشکیل صف خرید بودیم. بعد از تشکیل صف خرید در این نماد، شرکت یک اطلاعیه با اهمیت گروه الف را روی سایت کدال بارگزاری کرد.

در این افشای اطلاعات، وآیند اعلام کرد که 35% از سهام شرکت توسعه بین الملل ایران مال (که مالک مرکز خرید بزرگ ایران مال در تهران است) را از طریق مزایده به شرکت حامی کیان سازه فروخته است. ارزش دفتری این بخش از سهام ایران مال طبق اطلاعیه، 11،693 میلیارد تومان است.

نکته مهم درباره این اتفاق که دیروز افتاد این است که گروهی که وآیند را از صف فروش خریداری کردند و آن را به صف خرید رساندند، احتمالا از این اطلاعات خبر داشتند. براساس قوانین سازمان بورس، استفاده از اطلاعات نهانی یا همان اطلاعاتی که در اختیار عموم مردم نیست، در خرید یا فروش یک سهم تخلف است و باید منتظر باشیم و ببینیم ناظر بورس و سازمان با توجه به این اتفاق، کدهایی که عامل تغییر صف وآیند از فروش به خرید بودند را بررسی می کند یا خیر.

 

×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
اشتراک گذاری این صفحه