سهام وبانک

ردیف عنوان توضیحات
1 نام شرکتسرمايه گذاري گروه توسعه ملي
2 نماد بورسیوبانک
3 سال تاسیس20/11/1370
4 پذیرفته شدن در بورس26/06/1374
5 گروهشرکتهاي چند رشته اي صنعتي
6 محصولات و خدمات
 • پتروشيمي اراک50%
 • توسعه صنايع بهشهر44%
 • شرکت سرمايه گذاري و توسعه صنايع سيمان88%
 • سرمايه گذاري توسعه ملي60%
 • ايران ترانسفو33%
 • گروه صنعتي بارز31%
 • شرکت ملي کشت وصنعت ودامپروري پارس33%
7 سهامداران (عمده)
 • بانك ملي ايران 63%
 • موسسه صندوق بازنشستگي،وظيفه،ازكارافتادگي 10%
 • شركت بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران 2%
 • شركت سهامي بيمه ايران سهامي خاص 1%

تاریخچه

شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی سهامی عام در تاریخ ۲۰ بهمن ۱۳۷۰ به صورت شرکت سهامی عام تاسیس و در تاریخ ۲۵ فروردین ماه ۱۳۷۱ در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری تهران به ثبت رسید و در سال ۱۳۸۹ نام شرکت از شرکت سرمایه گذاری بانک ملی به شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی تغییر کرد.

ماهیت کسب و کار شرکت

شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی در تاریخ ۲۰ بهمن ۱۳۷۰ اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری تهران به ثبت رسید و در تاریخ ۲۶ شهریور ۱۳۷۴ در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد. موضوع اصلی فعالیت شرکت عبارت است از  سرمایه گذاری در سهام و سهم‌الشرکه واحدهای سرمایه‌گذاری و صندوق‌های یا سایر اوراق بهادار دارای حق رای و اکتشاف و استخراج و بهره برداری از معادن سنگ آهن و ایجاد کارخانجات تولید کنستانتره و گندله و سنگ آهن دانه شده و ایجاد و تاسیس و بهره‌برداری از کارخانجات فولاد سازی و ریخته گری و نورد می باشد.

نکات مهم شرکت

طبق اطلاعات مالی شرکت درآمد و سود شرکت در مقایسه با سال های مالی گذشته افزایش یافته است. ریسک های مهم شرکت: - ریسک نوسانات نرخ بهره که بر فعالیت شرکت سرمایه گذاری بسیار تاثیرگذار است - ریسک نوسانات نرخ ارز - ریسک نوسان قیمت نهاده های تولید و محصولات - ریسک نقدینگی

آموزش بدست آوردن NAV شرکت های سرمایه گذاری

NAV سهام وبانک

NAV به معنای خالص ارزش روز دارایی های شرکت است که متعلق به سهامداران است. بعد از تقسیم ارزش بازار به NAV سهام هر چقدر این عدد از 1 کمتر باشد. «NAV» هر سهم وبانک 14320 ریال و همچنین نسبت P/NAV روز شرکت 60 درصد می‌باشد.

1399/10/22

آیتم ها

ریال 8,592

قیمت پایانی روز محاسبات

ریال 14,320

NAV هر سهم

60%

P/NAV

 

تحلیل نماد وبانک :

از منظر الیوت نماد وبانک پس از اتمام یک ریورس همگرای جاری وارد صعود قدرتمند در قالب زیگزاگ شده است و پس از آن نیز وارد اصلاح شده است که پنج بخش آن را تکمیل نموده است محدوده مهم حمایتی در 651 الی 709 تومان است و مقاومت مهم این نمادر در محدوده قیمتی 1126 الی 1308 تومان است. تحلیل تکنیکی از آینده قیمت در تصویر مشخص است و موج پیش رو میتواند ایکس موج یا اولین موج یک سیکل صعودی یا موج اف از یک دیامتریک باشد کیفیت حرکت این موج در آینده ایده خوبی برای شناسایی ماهیت آن نشان خواهد داد. حد بی اعتباری این تحلیل در قیمت 650 تومان است.

این سهم صرفا به لحاظ تکنیکال بررسی شده است و به معنای خرید و فروش نمی باشد.

 

 

سهم های

تحلیل شده

×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
اشتراک گذاری این صفحه