ردیف عنوان توضیحات
1 نام ارزدیجیتالLitecoin
2 نماد ارزدیجیتالLTC
3 دسته ارز دیجیتالارزهای دیجیتال صنعت پرداخت
4 خالق ارز دیجیتالچارلی لی
5 هدف به وجود آمدنانجام امور روزمره
6 سال راه اندازی2011
7 قابلیت استخراجدارد
8 تعداد سکه ها
  • 84 میلیون
قیمت‌لحظه‌ای
به‌دلار Dollar
درصد تغییر
تعداد معامله

لایت کوین چیست؟ چرا به لایتکوین نقره ارزهای دیجیتالی می گویند؟

امروزه علاقه و اقبال عمومی به ارزهای رمزنگاری شده افزایش یافته است. البته سرمایه گذاران از رمزارز بیت کوین بیشتر استقبال می کنند، ولی در جهان رمزارزهای معتبر و آینده دار بیشتری وجود دارند که آشنایی با آن ها خالی از لطف نیست. یکی از رمزارزهای معتبر و کارآمدی که به اعتقاد متخصصان این حوزه می تواند آینده روشنی داشته باشد، لایتکوین Litecoin) یا به اختصار (LTC است. 

لایت کوین یکی از باسابقه ترین و قدیمی ترین رمزارزهای موجود در جهان است. این ارز دیجیتالی از همان ابتدا رشد پایدار و قابل قبولی داشته و همواره جزو محبوبترین ها دسته بندی می شود. بطوریکه در ماه می 2020 بعنوان هفتمین رمزارز محبوب و با ارزش جهان معرفی شد. این ارزدیجیتالی نیز بر مبنای تکنولوژی بلاکچین، بصورت متن باز، غیرمتمرکز با سازوکار همتا به همتا طراحی شده است.

لایت کوین نقره ای در برابر طلای بیت کوین!

در واقع از همان ابتدا توسعه دهندگانLitecoin  اظهار کرده اند که هدف آنها ایجاد "نقره" در مقایسه با "طلای" بیت کوین است. به همین دلیل لایتکوین بسیاری از ویژگی های بیت کوین را که لی و سایر توسعه دهندگان احساس می کردند برای ارزدیجیتالی بیت کوین موثر است، استفاده می کند. اما در عین حال برخی از جنبه های دیگر را که صلاح می دانند بهبود داده اند.

چرا LTC را نقره ارزهای دیجیتالی می دانند؟

لی و سایر توسعه دهندگان لایت کوین معتقد بودند که محدود بودن تعداد سکه های بیت کوین یکی ازامتیازات این رمزارز محسوب می شود. زیرا این محدود بودن به سرمایگذاران اطمینان خاطر می دهد که قرار نیست تعداد زیادی توکن عرضه شود و در نتیجه تورم ایجاد شده رمزارز LTC کم ارزش گردد. بلکه به دلیل محدود بودن مقدار عرضه با گذشت زمان بر اعتبار و ارزش سکه ها افزوده خواهد شد. به همین دلیل تعداد سکه های لایتکوین حداکثر تا 84 میلیون سکه در نظر گرفته شده است، که این مقدار تقریبا 4 برابر تعداد بیت کوین می باشد، به همین دلیل انتظار می رود در آینده ارزش لایت کوین نهایتا یک چهارم ارزش بیت کوین محاسبه شود.

لایت کوین چگونه بوجود آمد؟

لایتکوین در ماه اکتبر سال 2011 توسط چارلی لی (Charlie Lee) عرضه شد. لی کارمند سابق گوگل و کوین بیس بود. او که یکی از طرفداران بیت کوین بود تصمیم گرفت با ایجاد تغییراتی در کدها و پروتکل بیت کوین و حل برخی از مشکلات و نواقص آن، رمزارز جدیدی که برای معاملات روزمره مناسب تر و کارآمدتر باشد، را تولید نماید. از جمله مواردی که در رمزارز لایت کوین (LTC) بهبود یافته است می توان به طول مدت زمان انجام تراکنش ها و هزینه های آن اشاره کرد.

استخراج ارز دیجیتال LTC چه مزایایی دارد؟

لایت کوین نیز مانند بیت کوین از اکوسیستم اثبات کار برای انجام فرآیند استخراج استفاده می کند، با این تفاوت که لایتکوین از الگوریتم Skrypt که الگوریتمی نسبتاً جدید و فشرده تر از الگوریتم SHA-256  ( الگوریتم بکار رفته در بیت کوین است) بهره برداری می کند.

توسعه دهندگان لایت کوین برای اینکه ماینرها را تشویق به استخراج بیشتر این رمزارز کنند، به ازای استخراج هر بلاک جدید 25 لایت کوین (LTC) پاداش در نظر گرفته اند. با توجه به اینکه در هر 2.5 دقیقه یک بلاک جدید استخراج می شود، احتمال اینکه ماینرها بتوانند از پاداش استخراج بلاک لایت کوین بهره ببرند بسیار زیاد است.

راز موفقیت لایت کوین برای انجام تراکنش های با سرعت بالا در چیست؟

یکی از اهداف لی کاهش مدت زمان تراکنش ها بود. وی برای دست یابی به این هدف در طراحی LTC از الگوریتم Skrypt که نسبت به الگوریتم SHA-256 دارای قابلیت محاسبه سریعتر، با حجم کار کمتر و امکان تایید سریعتر تراکنش ها است، استفاده نمود. 

از سوی دیگر بدلیل اینکه ارز دیجیتالی لایتکوین از بلاکچین های متفاوتی استفاده می کند، روند تراکنش ها سریعتر از بیت کوین انجام می پذیرد. در حال حاضر مدت انجام هر تراکنش به وسیله ی رمزارز لایت کوین 2.5 دقیقه برای هر بلاک است. شایان ذکر است که این مدت زمان در بیت کوین 10 دقیقه برای هر بلاک می باشد.

استخراج ارز دیجیتال LTC چگونه انجام می شود؟ 

امروزه بدلیل گسترش سرمایه گذاری بر روی صنعت ماینینگ استخراج  ارزهای دیجیتال بوسیله کامپیوترهای خانگی امکانپذیر نمی باشد. به همین دلیل برای استخراج لایت کوین نیاز به دستگاه های سخت افزاری مناسب دارید. بخاطر داشته باشید که لایتکوین از الگوریتم Scrypt بهره میبرد، پس برای استخراج این رمز ارز باید دستگاهی تهیه کنید که از این الگوریتم پشتیبانی کند. 

در ضمن بدلیل اینکه استخراج ارزهای دیجیتال برق زیادی لازم دارد، باید بتوانید برق مناسب را برای ماینر خود تهیه نمایید. همچنین برای استخراج لایت کوین به اینترنت و تجهیزات تهویه برای خنک کردن ماینرها نیاز خواهید داشت. بدلیل اینکه توضیحات لازم برای استخراج ارزهای دیجیتالی بسیار مفصل است، ما برای حفظ اختصار در این مقاله فقط ابزار و امکانات لازم را نام بردیم و از توضیح جزییات خودداری نمودیم. در صورتیکه مایل به استخراج لایت کوین می باشید می توانید مقاله مرتبط با استخراج رمزارزها را مطالعه نمایید.

مزایای ارز دیجیتال لایتکوین

لایت کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است و توسط هیچ شخص یا ارگانی کنترل نمی شود. به دلیل همین ویژگی های لایتکوین دارنده این ارزدیجیتالی می تواند سرمایه خود را در عرض چند دقیقه به هر نقطه از جهان که مایل است، انتقال دهد. بدون اینکه هزینه های سرسام آور جابجایی پول درروش سنتی را بپردازد.

  • مدت زمان لازم برای تولید هر بلاک لایت کوین بسیار کوتاه و در حدود2.5 دقیقه است.
  • در صورت انجام تراکنش با LTC  مقدار کارمزدی که باید پرداخت شود بسیار کم و ناچیز می باشد.
  • رمز ارز لایت کوین را می توانید به دو شیوه خرید از صرافی های ارز دیجیتال و یا استخراج توسط ماینرها بدست آورید.
  • طریقه کار کردن با کیف پول لایت کوین آسان می باشد. برای ذخیره کردن لایت کوین کافیست برنامه کیف پول این رمز ارز را نصب کنید و از رمز خود در مکانی امن نگهداری نمایید.
  • رمز ارز لایت کوین بدلیل داشتن سرعت تراکنش بالا و هزینه تراکنش پایین، یک رمزارز ایده آل برای انجام تراکنش ها در سطح بین المللی می باشد.

معایب ارز دیجیتال LTC

درست است که لایتکوین تا به امروز از مقبولیت خوبی در بین فعالان عرصه ارزهای دیجیتال برخوردار بوده است. اما این رمز ارز نیز همچون سایر ارزهای دیجیتال، در صورتی که  مردم از آن استفاده کنند، با روند رشد صعودی و ارزش روز افزون روبرو خواهد شد. در نتیجه همچنان افزایش مقبولیت عمومی و جذب افراد بیشتر اصلی ترین چالش پیش روی LTC است. اما کارشناسان معتقدند در صورتیکه ارزهای دیجیتالی بین عموم مردم مقبولیت پیدا کنند و همه ی افراد از ارزهای رمزنگاری شده استفاده کنند، یک یا دو رمز ارز جایگاه بسیار مستحکم و ارزش بالایی خواهند داشت. انتظار می رود که ارز دیجیتالی لایت کوین یکی از آن رمز ارزهای معتبر و با ارزش باشد.

ارز دیجیتال LTC پس از تکمیل موج W وارد روند اصلاحی شد که در این اصلاح الگوی هارمونیک CRPB  را تشکیل داده که در موج انتهایی این ساختار باید 70% تا 100 مسیر الگو اصلاح شود که انتظار افت قیمت بیشتری در آینده را داریم، اما در حال حاضر دو مقاومت در محدوده قیمتی 170.003775 و 224.513746 و دو حمایت در محدوده قیمتی 142.503089 و 115.396770 قرار دارد .

در تحلیل فوق، حمایت و مقاومت های کلیدی و مهم، در بازه ی زمانی هفتگی و ماهیانه، برای درک و دیدگاه بهتر شما عزیزان مشخص شده است که بعد از شکست، هر کدام می تواند روند نزولی و صعودی قوی تشکیل دهد و در صورت شکستِ این محدوده ها در آپدیت های بعدی، حمایت و مقاومت های جدید مشخص خواهد شد.

×
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
پشتیبانی فروش (آقای رستمی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
سبد گردانی (آقای زارع)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 203
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبد گردانی (آقای محمدی)
موبایل 09933751765
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_35
داخلی 204
سبد گردانی (خانم عظیمی)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 205
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر