1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. استخراج
  4. ماینرها و مزرعه در بازار کریپتوکارنسی

ماینرها و مزرعه در بازار کریپتوکارنسی

ماینرها و مزرعه در بازار کریپتوکارنسی
لوگو علیرضا محرابی
ماینرها و مزرعه در بازار کریپتوکارنسی
استخراج

بازار مالی ارزهای دیجیتال یکی از پر سودترین بازارهای سرمایه در دنیاست، یکی از راه های کسب سود استفاده از ماینرها و استخراج رمز ارزها می باشد، در ادامه مقاله به بررسی مفهوم ماینرها و مزرعه در بازار کریپتوکارنسی می پردازیم. در سال 2007 رمز ارز بیت کوین توسط شخصی ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو کدنویسی شد، پس از دو سال یعنی در سال 2009 میلادی، خالق پادشاه ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین از پروژه بیت کوین کناره گیری کرد، ارز دیجیتال بیت کوین در سال 2013 به محبوبیت زیادی رسید، زمانی که قیمت هر واحد از این کوین (Coin) به 1000 دلار رسید، عده ای از معامله گران و سرمایه گذاران بیت کوین را هودل کردند، هودل در بازارهای مالی به معنی نگه داشتن یک سهام و یا یک ارز است تا زمانی که به سود زیادی برسد، استخراج بیت کوین یکی از روش های کسب درآمد از این بازار مالی است.

مفهوم ماینرها در بازار ارزهای دیجیتال

مفهوم ماینرها و مزرعه در بازار کریپتوکارنسی

دستگاه ماینر یا Asic اصطلاحی است که برای دستگاه های استخراج رمز ارزها مورد استفاده قرار می گیرد، که این دستگاه ها تنوع های زیادی برای استخراج و کسب سود برای شما دارند. در سراسر جهان کسانی که به استخراج رمز ارزهای دنیای کریپتوکارنسی علاقه مند هستند و با استفاده از ابزارهای متنوع مشغول به کسب کوین های (Coins) مهم هستند، با فروش آن ها به سودهای خوبی از این بازار دست پیدا می کنند، به این گونه افراد ماینر به معنی معدنچی یا استخراج کننده گفته می شود.

به طور کلی ماینینگ فرآیند تأیید تراکنش‌های رمزارزها و ثبت آنها در دفتر کل توزیع استخراج است. این فرآیند به غیرمتمرکز سازی شبکه رمزارزها و افزایش امنیت شبکه کمک می‌کند و در نهایت رمزارز جدید ایجاد می‌کند. به شکل کاملاً ساده تراکنش‌های تأیید شده در بلوک‌ها جمع می‌شوند و برای اضافه شدن این بلوک‌های تازه به زنجیره بلوک‌های موجود، یک پازل کدگذاری وجود دارد که از پیچیدگی‌های بالایی برخوردار است و باید حل شود. هر سیستمی که این پازل را حل کند پاداش می‌گیرد.

به زبان ساده حل معادلات ریاضی سخت، باعث گرفتن پاداش خواهد شد که وظیفه حل این معادلات سخت ریاضی به عهده ماینرهاست.

عوامل تاثیر گذار در ماینینگ کدام است؟

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در ماینینگ، نودها (Nodes) هستند؛ نودها باعث می شوند که تراکنش ها در سراسر شبکه پراکنده شوند، همینطور داده های شبکه در بین نودها در جریان هستند و شما می توانید با شناساندن نودهای (Nodes) جدید به شبکه رمز ارزها را در فرآیند استخراج تسهیل کنید، برخی از این گره ها استخراج کننده هستند که به آن ها معمولا ماینر گفته می شود.

با حل کردن مسائل پیچیده ریاضی و قرار دادن آن در پاسخ بلاک به یک هش دسترسی پیدا می‌کند. وقتی اولین ماینر توانست به جواب هش دست پیدا کند، موفقیت آن به سایر نودهای شبکه اطلاع داده می‌شود.

با انتشار این خبر تمام ماینرهای دیگر، بلافاصله کار کردن روی آن بلاک را رها کرده و تلاششان را متوجه پیدا کردن آن در بلاک بعدی می‌کنند. ماینری که پیروز شده به عنوان پاداش چند پاداش جدید به دست می‌آورد. این یک فرآیند ریاضی بسیار پیچیده است که حل آن هر روز دشوارتر از قبل می‌شود (سختی شبکه).

برای ماینینگ به چه ابزاری نیاز داریم؟

ماینرها برای ماینینگ به چه ابزاری نیاز دارند؟

قبل از شروع استخراج در بازار ارزهای دیجیتال (کریپتوکارنسی - cryptocurrency) اگر دشواری استخراج و هزینه های استخراج برای شما مشکلی ایجاد نمی کند، برای ورود به دنیای ماینرها سه مرحله قابل اجرا وجود دارد:

ورود به دنیای ماینرها
خرید دستگاه استخراج
بکارگیری یک کیف پول امن و مناسب
اینترنت ثابت
برق، کابل و تجهیزات برقی مناسب
تجهیزات تهویه (فن)
پیوستن به یک استخر برای انجام فرآیند استخراج

ماینینگ علاوه بر تأیید تراکنش‌ها باعث می‌شود که واحدهای پادشاه ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین به شکلی منحصربه‌فرد و طبق برنامه‌ای از پیش‌ تعیین‌شده تولید شوند. برخلاف پول‌های ملی که بانک‌های مرکزی آنها را صادر می‌کنند، در بیت کوین همه می‌توانند در صدور پول (واحدهای بیت کوین) مشارکت کنند.

کمیابی رمز ارز بیت کوین یا هاوینگ بیت کوین

هر چهار سال یکبار (هر 200.000 بلاک) طی یک رویداد به نام هاوینگ (Halving) سرعت تولید رمز ارز دیجیتال بیت کوین های جدید به میزان قابل توجهی کم شده و پاداش به ماینرها نیز نصف می شود، هاوینگ باعث می شود رمز ارز بیت کوین کمیاب شود، در حال حاضر میزان استخراج بیت کوین در هر ده دقیقه 6.25 واحد است که این مقدار پس از هاوینگ بعدی بیت کوین یعنی در تاریخ مه 2024 میلادی ( خرداد ماه 1402) نصف شده و به 3.125 واحد از رمز ارز بیت کوین کاهش پیدا می کند، تاکنون حدود 18.6 میلیون از 21 میلیون واحد موجود برای رمز ارز بیت کوین استخراج شده است، با توجه به هاوینگ و نصف شدن پاداش استخراج پادشاه ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین به 3.125 واحد پیش بینی می شود استخراج تمام بیت کوین ها تا سال 2140 میلادی طول بکشد.

نکات قبل از خرید دستگاه استخراج

نکات قبل از خرید دستگاه استخراج   

خرید دستگاه استخراج حتماً باید با تحقیقات کامل و با در نظر گرفتن شرایط انجام شود. به‌طور خلاصه، مهمترین عواملی که برای خرید دستگاه‌های استخراج بیت کوین باید در نظر گرفته شود عبارت‌اند از:

قدرت دستگاه: یکی از نکاتی که می تواند میزان سود شما را برای استخراج ارزهای دیجیتال افزایش دهد قدرت دستگاه شماست، دستگاه استخراج رمز ارز بیت کوین مورد نظر شما چند هش در ثانیه تولید می‌کند؟ هش بیشتر برابر است با قدرت بیشتر

مصرف برق: مصرف برق یک دستگاه اهمیت بالایی دارد و به‌ طور مستقیم بر سوددهی تأثیر می‌گذارد؛ از آنجایی که استخراج رمز ارزها به برق زیادی نیاز دارد، هر چقدر که مصرف برق کمتر و قدرت دستگاه بیشتر باشد، سوددهی دستگاه بیشتر است.

قیمت دستگاه استخراج: این عامل هم نسبت به سرمایه شما باید مورد توجه قرار گیرد. زمان بازگشت سرمایه به‌طور مستقیم با قیمت دستگاه گره خورده است. دستگاه استخراج را فقط بر اساس قیمت یا قدرت آن تهیه نکنید. بهترین دستگاه ASIC، کارآمدترین آن است. در حقیقت پربازده‌ترین دستگاه‌ استخراج برای کسب سود از بازار مالی ارزهای دیجیتال دستگاهی است که قدرت هش بیشتر و مصرف برق کمتری دارد و به‌طور کلی زمان بازگشت سرمایه آن سریع‌تر است.

همچنین برخی از دستگاه‌های ماینینگ سودآوری بالایی را وعده می‌دهند؛ اما بسیار بی‌کیفیت هستند و طول عمر پایینی دارند. همیشه سعی کنید دستگاه‌هایی با برندهای معتبر را تهیه کنید که به‌صورت انبوه و در مقیاس صنعتی استفاده می‌شود و به‌ اصطلاح امتحان خود را پس داده است.

بهترین دستگاه های استخراج ارز دیجیتال بیت کوین

برند و مدل دستگاه قدرت پردازش دستگاه مصرف برق دستگاه تاریخ عرضه دستگاه به بازار 
Bitmain Antminer S19 Pro 110 Th/s 3250W May 2020
Bitmain Antminer S19 Th/s 95 3250W May 2020
MicroBT Whatsminer M30S Th/s 86 3268W Apr 2020
Canaan Avalonminer 1246 Th/s 90 3420W Jan 2021
Bitmain Antminer S17+ Th/s 73 2920W Dec 2019
Bitmain Antminer S17 Pro Th/s 53 2094W Apr 2019
MicroBT Whatsminer M31S Th/s 70 3220W Apr 2020
MicroBT Whatsminer M20S Th/s 68 3360W Aug 2019
StongU STU-U8 Pro Th/s 60 2800W Sep 2019
MicroBT Whatsminer M21S Th/s 56 3360W Jun 2019
Ebang Ebit E12 + Th/s 50 2500W Sep 2019

آیا می‌توان با دستگاه استخراج بیت کوین ارزهای دیجیتال دیگر را هم استخراج کرد؟

ماینرها و مزرعه

پاسخ به این سؤال تقریباً منفی است. در حقیقت بیشتر دستگاه‌های استخراج تنها از یک الگوریتم رمزنگاری خاص پشتیبانی می‌کنند. به‌عنوان نمونه، الگوریتم استخراج ارز دیجیتال بیت کوین SHA-256 است. بنابراین می‌توانید با دستگاه‌های استخراج بیت کوین، سایر ارزهای دیجیتالی را هم که از الگوریتم مشابه استفاده می‌کنند استخراج کنید که شامل بیت کوین، بیت کوین کش، ارز بیت کوین اس‌وی و چند ارز دیجیتال نه‌ چندان مطرح می‌شود.

البته ممکن است در آینده مدل‌هایی عرضه شود که علاوه بر SHA-256 از الگوریتم‌های دیگری پشتیبانی کند که در این صورت طیف ارزهای دیجیتال قابل‌ استخراج با یک دستگاه افزایش می‌ یابد. همچنین به یاد داشته باشید یک دستگاه استخراج نمی‌ تواند به‌طور همزمان دو یا چند ارز دیجیتال را استخراج کند. 

ارتباط ماینرها و مزرعه در بازار کریپتوکارنسی

ماینرها و مزرعه در بازار کریپتوکارنسی اصطلاحی است که بسیار شنیده شده و برای کاربران خود بسیار پر سود بودند، به طور کلی ماینرها و مزرعه ها در کنار هم باعث دریافت پاداش های بیشتری می شوند.

مزرعه رمز ارز بیت کوین چیست؟

مزرعه رمز ارز بیت کوین چیست؟

زمانی که معدنچی‌ ها (ماینرها) برای استخراج پادشاه ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین تعداد قابل توجهی دستگاه را در یک سوله، آن هم خارج شهر دور هم جمع می‌کنند اصطلاحاً به آن مزرعه بیت کوین یا هر ارز دیگری می‌گویند. دلیل اصلی اینکه مزرعه رمز ارزهای دنیای کریپتوکارنسی خارج از شهر است، به علت وجود صداهای زیاد می باشد، که در صورت وجود مزارع در داخل شهر باعث نارضایتی عموم مردم از صداهای تولیدی دستگاه های ماینر خواهد شد.

اما نکته بعدی که باید در مورد ارز دیجیتال بیت کوین بدانید این است که بیت کوین یک ارز و شبکه غیر متمرکز است و وابسته به هیچ کشور یا شرکت خاصی نیست. غیرمتمرکز بودن یعنی این‌ که هیچ کس مالک شبکه پادشاه رمز ارزهای کریپتوکارنسی یعنی بیت کوین نیست و هیچ کس به تنهایی نمی‌تواند آن را کنترل کند. هر کسی در هر جای دنیا می‌ تواند با وصل شدن به شبکه بیت کوین، جزئی از آن شود.

پادشاه ارز‌های دیجیتال توسط یک فرد یا گروه ناشناس ایجاد شد. بیت کوین در واقع یک ارز دیجیتال همتا به‌ همتا است و به‌ شکلی طراحی شده که بتواند راهی برای خرید کالا‌ها و خدمات باشد. با بیت‌ کوین، افراد می‌توانند پرداخت‌های دیجیتال بین‌ المللی داشته باشند، بدون اینکه هزینه‌ ای اضافه پرداخت کنند یا مجبور به استفاده از واسطه‌های مالی باشند.

همچنین بیت‌ کوین براساس فناوری بلاک چین ایجاد شده است که می‌ توان آن را دفتر کلی دانست که سوابق شفاف و تغییر ناپذیر تراکنش‌های اقتصادی انجام‌ شده توسط بیت‌کوین را نگهداری می‌کند. یک عنصر مهم که عملکرد رتبه یک بازار کریپتوکارنسی را تسهیل می‌کند، الگوریتم بیت‌ کوین برای استخراج اثبات کار (proof-of-work mining) است.

نتیجه گیری: یکی از سودآورترین راه ها برای کسب ثروت از بازار مالی ارزهای دیجیتال اسنخراج رمزارزهاست، دستگاه های ماینینگ در صورتی که در کنار هم جمع شوند مزرعه های استخراج را به وجود می آورند.

 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×بستن صفحه
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(پیام گل محمدی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_43
داخلی 116
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(حسین عبدی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبد گردانی(علی زارع)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 204
پشتیبانی سایت(مرضیه منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
پشتیبان فروش(محمد راسخ)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(شهرزاد جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
پشتیبان فروش(فرشاد یحیی زاده)
موبایل 09303960494
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com