1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. اصطلاحات بازار ارز دیجیتال
  4. معرفی استاندارد ERC6551

معرفی استاندارد ERC6551

معرفی استاندارد ERC6551
لوگو علیرضا محرابی
معرفی استاندارد ERC6551
اصطلاحات بازار ارز دیجیتال

استاندارد ERC-6551 یک استاندارد برای توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) به حساب می آید که امروزه تاثیر زیادی بر این بازار و دنیای NFT دارد. می توان گفت این استاندارد جدیدترین توسعه در جهان توکن های غیر قابل تعویض به شمار می آید که همیشه در حال تغییر است. به لطف مفاهیم این چنینی، هنرمندان، طراحان بازی و سازندگان محتوا اکنون می‌توانند دارایی‌های متمایز و منحصربه‌فرد را در بلاک چین ایجاد و به فروش برسانند که دنیایی کاملا جدید از فرصت‌ها را باز می کند. 

استاندارد ERC-6551 چیست؟

استاندارد ERC-6551 چیست؟

استاندارد ERC-6551 سیستمی را تعریف می کند که به هر توکن ERC-721 امکان حساب قرارداد هوشمند را می دهد. این حساب‌های باند توکن، به توکن‌های ERC-721 اجازه می‌دهند تا دارایی‌ها را داشته و با برنامه‌ها تعامل داشته باشند؛ بدون نیاز به تغییر در قراردادهای هوشمند یا زیرساخت ERC-721. استاندارد ERC-6551 با استقرار حساب‌های قرارداد هوشمند منحصر به فرد، با آدرس‌دهی قطعی برای هر توکن ERC-721 از طریق یک رجیستری بدون مجوز کار می‌کند. این به هر توکن ERC-721، از جمله قراردادهای توکن ERC-721 که قبلا مستقر شده‌اند، قابلیت‌های کامل یک حساب اتریوم را می دهد. هر حساب توکن باند، متعلق به یک ERC-721 است که به توکن اجازه می‌دهد با بلاک چین تعامل داشته باشد، سابقه تراکنش را ثبت کند و دارایی‌های درون زنجیره‌ای را داشته باشد. کنترل هر حساب باند توکن به مالک توکن ERC-721 واگذار می‌شود و به مالک اجازه می‌دهد تا از طرف توکن خود، اقدامات زنجیره‌ای را آغاز کند.

استاندارد ERC-6551 یک استاندارد توکن جدید است که برای تقویت دنیای توکن های غیر قابل تعویض در نظر گرفته شده است. این استاندارد شبیه به تقویت NFT ها و تبدیل آنها به کیف پول های قرارداد هوشمند است. در واقع NFT ها اکنون می توانند توکن ها و NFT های اضافی را مانند کیف پول قراردادهای هوشمند استاندارد ذخیره کنند. علاوه بر این، آنها ممکن است با سایر قراردادهای هوشمند ارتباط برقرار کنند که این اتفاق دنیایی از فرصت ها را باز می کند. انتظار می‌رود این استاندارد جدید با فعال کردن قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید قوی برای دارایی‌های دیجیتال مبتنی بر بلاک چین، دیدگاه ما نسبت به NFT‌ها را تغییر دهد.

مفهوم اصلی استاندارد ERC-6551، «حساب‌های محدود به نشانه» است. این استاندارد تجربه‌های بهبود یافته و جذاب را هم برای کالکتورها و هم برای سازندگان توکن‌های غیرقابل تعویض فراهم می‌کند. می توان گفت ERC-6551 جدیدترین استاندارد افزوده شده به اکوسیستم اتریوم است که اولین شبکه اصلی آن در 7 می 2023 کلید خورد. این استاندارد توکن جدید به طور قابل توجهی امکانات NFTهای ERC-721 را گسترش می دهد و به آنها اجازه می دهد دارایی ها را داشته و با برنامه های وب 3 تعامل کنند.

حساب توکن باند (Token Bound) چیست؟

حساب Token Bound چیست؟

حساب توکن باند اساسا نوعی کیف پول NFT است. با استاندارد ERC-6551، یک NFT جدید یا موجود می تواند یک حساب قرارداد هوشمند که به آن مرتبط است، دریافت کند. این حساب می‌تواند انواع دارایی‌های دیجیتال مانند ارزهای دیجیتال و پروتکل‌های اثبات حضور (POAP) را در خود جای دهد. قراردادهای حساب باند رمز همچنین شامل سوابق تمام تراکنش‌های مرتبط با NFT‌ها است. هر زمان که NFT فروخته یا منتقل شود، حساب توکن محدود شده با NFT حرکت می کند. مالک جدید NFT به تمام دارایی های دیجیتال مبتنی بر بلاک چین در داخل کیف پول NFT دسترسی پیدا می کند و می تواند تاریخچه تراکنش های NFT را بررسی کند.

چرا استاندارد ERC-6551 ایجاد شد؟

استاندارد ERC-6551 به عنوان پاسخی به فرهنگ مدرن NFT ایجاد شد. سازندگان آن متوجه شدند که NFTها به طور فزاینده ای در سناریوهایی قرار می گیرند که نیاز به نگهداری دارایی دارند. به عنوان مثال، یک شخصیت NFT در یک بازی ممکن است نیاز به نگه داشتن نشانه هایی داشته باشد که در بازی به دست آورده است، یا یک کارت عضویت NFT ممکن است نیاز به ثبت رویدادهایی داشته باشد که آن عضو در آن شرکت کرده است. با این حال، استاندارد اصلی ERC-721 تنها توکن‌هایی ایجاد می‌کند که نمی‌توانند با سایر دارایی‌های بلاک چین مرتبط شوند یا به‌ عنوان عوامل مستقل عمل کنند. ERC-6551 طوری طراحی شده که به NFTها اجازه می دهد تا به عنوان نماینده های منفرد با سوابق تراکنش ها و دارایی های خود عمل کنند. ایجاد حساب‌های توکن باند راهی مناسب برای انتقال همه موارد مرتبط با NFT در یک زمان به کاربران می‌دهد. سازندگان ERC-6551 امیدوارند که پروتکل آنها کار با NFT های مدرن را راحت تر کند.

انگیزه پشت ERC-6551 از استفاده روزافزون NFTها به عنوان شکلی از هویت دیجیتال در شبکه های بلاک چین ناشی می شود. تاکنون توکن‌های ERC-721، رایج‌ترین NFT‌ها، نمی‌توانستند به‌عنوان پروکسی عمل کنند یا سایر دارایی‌های زنجیره‌ای را نگه دارند و موارد استفاده در دنیای واقعی را محدود می‌کردند. برای رفع این محدودیت، ERC-6551 با اعطای قابلیت‌های کامل یک حساب اتریوم به هر توکن ERC-721 و در عین حال سازگاری با قراردادهای موجود ERC-721، با این مشکل مقابله می‌کند. این امر از طریق استقرار حساب‌های قرارداد هوشمند منحصر به‌ فرد به نام «حساب‌های محدود به رمز» (TBA) برای هر توکن ERC-721 با استفاده از یک رجیستری بدون مجوز به دست می‌آید. شایان ذکر است که یک NFT منفرد اکنون می تواند چندین حساب Token-Bound داشته باشد که به انعطاف پذیری و عملکرد بیشتر منجر می شود.

استاندارد ERC-6551 چگونه کار می کند؟

استاندارد ERC-6551 چگونه کار می کند؟

مشکل NFTهای معمولی ERC-721 محدوده محدود آنها است. آنها فقط می توانند مالکیت داشته باشند، واگذار شوند و نمی توانند دارایی های دیگری مانند توکن ها یا سایر NFT ها را داشته باشند. علاوه بر این، نمی توانند با سایر قراردادهای هوشمند تعامل داشته باشند یا بر اساس عوامل خارجی یا ورودی های کاربر در طول زمان تغییر یا تکامل پیدا کنند. استاندارد ERC-6551 از یک رجیستری بدون مجوز که با NFTهای ERC-721 موجود سازگار است برای رفع این مشکل استفاده می کند. رجیستری یک قرارداد هوشمند است که به عنوان یک کارخانه و یک فهرست برای TBA ها عمل می کند. هر کسی می تواند با فراخوانی یک تابع در رجیستری و پرداخت هزینه اندکی، یک TBA برای هر توکن ERC-721 ایجاد کند. سپس رجیستری یک قرارداد پروکسی را مستقر می کند که به عنوان TBA برای توکن عمل می کند.

قرارداد پروکسی که نشان دهنده TBA است، تمام ویژگی ها و ابرداده های توکن اصلی ERC-721 را به ارث می برد. همچنین استاندارد EIP-1271 را پیاده سازی می کند که به آن اجازه می دهد پیام ها را امضا کند و امضاها را از طرف توکن تأیید کند. این امر TBA را قادر می‌سازد تا با سایر قراردادها و حساب‌های هوشمند موجود در شبکه اتریوم، مانند صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX)، پلتفرم‌های وام دهی، محیط‌های بازی و غیره تعامل داشته باشد.

چگونه ERC-6551 توکن های NFT را تقویت می کند؟

با ERC-6551، عملکرد NFTها به طور قابل توجهی افزایش یافته است. آنها به بیش از گواهی های مالکیت معمولی برای دارایی های دیجیتال متمایز تبدیل می شوند. اکنون آنها می توانند با تعامل با قراردادهای هوشمند، داشتن توکن های دیگر و حتی نمادسازی موجودیت های دنیای واقعی، فعالانه در اکوسیستم بلاک چین شرکت کنند. علاوه بر این، امنیت NFT ها را بهبود می بخشد. حساب‌های توکن‌باند فوراً روی بلاک چین ثبت می‌شوند که باعث می‌شود در برابر هک و سرقت مقاوم‌ تر شوند. علاوه بر این، آنها با عملکردی با سایر بلاک چین ها، قابلیت همکاری بهبود یافته ای را ارائه می دهند و آنها را در دسترس مخاطبان گسترده تری از کاربران قرار می دهند. این برنامه‌ها در عصری که در آن مالکیت و مشارکت دیجیتال به طور فزاینده‌ای ضروری می‌شوند، بسیار گسترده هستند. از گیم پلی گرفته تا DeFi، احراز هویت و توسعه DApps، حساب های رمزی می توانند رابط های کاربری را بهبود بخشند و اشکال جدیدی از تعامل دیجیتال را به روش های مختلف فعال کنند.

مزایای ERC-6551 نسبت به ERC-721

مزایای ERC-6551 نسبت به ERC-721

حتی با وجود اینکه استاندارد ERC-721 راه را برای پذیرش گسترده NFT ها باز کرده و موارد استفاده متنوعی را برای دارایی های دیجیتال مبتنی بر بلاک چین فعال کرده است. هدف ERC-6551 کاهش برخی محدودیت های مرتبط با NFT های ERC-721 است. منشأ NFT های ERC-721 یک محدودیت ذاتی است. حتی اگر آنها به عنوان یک اثبات زنجیره ای مالکیت اقلام دیجیتالی عمل می کنند، این موضوع ذاتاً تاریخچه کامل دارایی را تضمین نمی کند. NFTها اساساً به عنوان یک پیوند بین دارایی و حساب مالک آن عمل می کنند، اما آنها یک نمای جامع از تراکنش ها یا ابزارهای گذشته دارایی را فراتر از تأیید مالکیت ارائه نمی دهند. NFTها اغلب فاقد سازگاری هستند که به آنها اجازه می دهد با سایر قراردادهای هوشمند ارتباط برقرار کنند و در نتیجه کاربردهای آنها را محدود می کنند. در اصل، کارایی یک NFT محدود به گواهی مالکیت دیجیتالی است که قابل تمدید یا اصلاح نیست.

استاندارد توکن ERC-721 به دلیل طراحی فعلی‌اش نمی‌تواند به‌عنوان عوامل زنجیره‌ای عمل کند یا به‌ طور مستقل با سایر دارایی‌ها یا قراردادهای زنجیره‌ای تعامل داشته باشد. توکن‌های ERC-721 دارای فراداده JSON ایستا هستند که سازگاری و بهره‌وری آنها را کاهش می‌دهد. این ابرداده برای ذخیره شناسه های Uniform Resource Identifier (URI) استفاده می شود اما نمی تواند داده یا مقدار اضافی را ذخیره کند. در نتیجه، NFTها قادر به ترکیب اقدامات امنیتی پیشرفته یا عملکرد اضافی در خود توکن نیستند. با معرفی حساب های رمزی (TBA) از طریق ERC-6551، NFT ها اکنون می توانند بدون به خطر انداختن مزایای ERC-721 به دارایی های انعطاف پذیر و تعاملی تبدیل شوند.

جهت کسب اطلاعاتی در مورد رمزارزها و آموزش ارز دیجیتال بر روی لینک کلیک کنید.

موارد استفاده از استاندارد ERC-6551

موارد استفاده از استاندارد ERC-6551

دلیل اصلی هیجان مردم در مورد این حساب های قرارداد هوشمند این است که استفاده از NFT ها را بسیار آسان می کنند. با یک حساب رمزی، NFT ها چیزی بیش از یک تصویر دیجیتالی ساده هستند که می توانید آن را به عقب و جلو منتقل کنید. ERC-6551 کاربردهای مفید زیادی برای پروژه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و بلاک چین دارد.

ترکیب پذیری NFT

ترکیب پذیری NFT اساساً به معنای ترکیب چندین دارایی روی زنجیره در یک NFT واحد است. کاربران می توانند یک NFT خریداری کنند که شامل توکن های منحصر به فرد مرتبط با پروژه NFT است. با توجه به نحوه طراحی ERC-6551، NFT های قابل ترکیب نیز بسیار قابل تنظیم هستند. کاربران می توانند انتخاب کنند که تمام دارایی های مرتبط با NFT را حفظ کنند یا برخی از دارایی ها را بفروشند و برخی دیگر را حفظ کنند. آنها حتی می توانند دارایی های اضافی را به آن اضافه کنند. NFT های قابل ترکیب برای چیزهایی مانند پروژه های هنری تجربی و NFT های طراحی شده به عنوان سرمایه گذاری بسیار محبوب هستند.

برای کسب اطلاعاتی در مورد استانداردهای اتریوم و کاربردهای آنها، بر روی لینک کلیک کنید.

هویت های NFT

یکی از دلایل اصلی محبوبیت NFT ها در این اواخر این است که می توانند به عنوان نوعی هویت دیجیتال عمل کنند. با این حال، یک NFT استاندارد نمی تواند به عنوان یک عامل مستقل در یک بلاک چین عمل کند. به عنوان مثال، اگر کاربری بخواهد به نهاد دیگری پول ارسال کند، باید یک قرارداد هوشمند جداگانه با صاحب NFT منعقد کند. ERC-6551 همه چیز را تا حدی ساده می کند؛ NFT خود می تواند با حساب ها قراردادهای هوشمند ببندد یا مالکیت دارایی های دیجیتال را در اختیار داشته باشد. این به NFT اجازه می دهد تا مانند یک شخص واقعی عمل کند، بنابراین افراد می توانند از هویت های NFT بدون درگیر شدن هویت واقعی خود در تراکنش استفاده کرده یا انتقال دهند.

بازی

وقتی صحبت از بازی می شود، استفاده از کیف پول قرارداد هوشمند ERC-6551 تقریباً بی پایان است. بسیاری از بازی‌ها بر روی ضرب NFT با ویژگی‌های خاص تمرکز می‌کنند، مانند کفش‌های کتانی که می‌توانند به شما کمک کنند سریع‌تر بدوید یا حیوانات خانگی که می‌توانند با حیوانات دیگر مبارزه کنند. معامله این نوع NFT ها با یک حساب رمزی ERC-6551 بسیار آسانتر می شود. داشتن یک کیف پول متصل به NFT به گیمرها امکان می دهد چندین دارایی مرتبط با بازی را برای فروش بسته بندی کنند، بنابراین می توانید هم حیوان فانتزی و هم توکن های رمزنگاری را خریداری کنید که به شما امکان می دهد حیوان را «تغذیه» کنید. از آنجایی که یک حساب توکن باند می‌تواند POAP‌ها را نگه دارد، همچنین می‌تواند به شما اجازه دهد نشان دهید که یک NFT، در فعالیت‌های بازی خاصی شرکت کرده یا در رویدادهای دیگری که ممکن است ویژگی‌های اضافی یا دارایی‌های مرتبط با بازی را در اختیار NFT قرار دهد، شرکت کرده است.

برای آشنایی با استانداردهای بلاک چین، مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

منشأ

کیف پول‌های قرارداد هوشمند علاوه بر اینکه به شما امکان می‌دهند دارایی‌های زنجیره‌ای را نگه دارید، به دلیل داشتن رکوردی از تراکنش‌های گذشته نیز ارزشمند هستند. مالکان جدید می توانند ببینند که یک شی چه زمانی ایجاد شده است، قبلاً مالک آن چه کسی بوده و چند بار فروخته شده است. این برای NFT هایی که به عنوان کلکسیون فروخته می شوند مفید است. مالکان می توانند از حساب قرارداد هوشمند برای تأیید منشأ یک قطعه استفاده کنند. آنها می توانند مطمئن شوند که کالا دقیقاً همان چیزی است که ادعا می کند، بنابراین می توانند تاریخچه و ارزش آن را ثابت کنند.

وابستگی

ERC-6551 همچنین وابستگی NFT را افزایش می دهد. این بدان معنی است که NFT می تواند به طور مستقل با سایر موارد موجود در زنجیره تعامل داشته باشد؛ می تواند به طور مستقیم چیزهایی مانند توکن ها را در اختیار داشته باشد که سپس می توان از آنها برای تنظیم NFT استفاده کرد. برای مثال، یک سازنده می‌تواند NFT بسازد که با اضافه شدن توکن‌های بیشتری به کیف پولش، رنگ آن تغییر می‌کند. از آنجایی که وابستگی NFT، تعامل NFT را افزایش می دهد، خریدار می تواند احساس کند که بیشتر درگیر آثار هنری است.

برای اطلاع از شرایط ثبت نام در دوره سطح صفر ارزهای دیجیتال و پرایس اکشن بر روی لینک کلیک کنید.

ERC-6551 و کیف پول هوشمند

استاندارد ERC-6551 و کیف پول هوشمند

کیف پول های هوشمند در مرکز نوآوری ERC-6551 قرار دارند. برخلاف حساب‌های سنتی خارجی (EOA) که توسط کلیدهای خصوصی کنترل می‌شوند، کیف پول‌های هوشمند حساب‌های مبتنی بر قرارداد هوشمند با ویژگی‌های قابل برنامه‌ریزی هستند. این کیف پول‌های هوشمند می‌توانند دارایی‌ها را نگهداری و مدیریت کنند و آنها را به همراهی عالی برای ستاره در حال ظهور دنیای ارزهای دیجیتال تبدیل می‌کند؛ توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT). در مورد ERC-6551، توکن‌های غیرقابل تعویض از طریق ارتباط با این کیف پول‌های هوشمند، ابعاد جدید و هیجان‌انگیزی پیدا می‌کنند و حساب‌های Token Bound را تشکیل می‌دهند.

هنگامی که NFT ها به کیف پول هوشمند مجهز می شوند، قلمرو جدیدی از امکانات ظاهر می شود. این حساب‌های توکن محدود نه تنها دارایی‌ها را ذخیره می‌کنند و تراکنش‌ها را تسهیل می‌کنند، بلکه تاریخچه زنجیره‌ای تغییر ناپذیر از NFT را نیز ارائه می‌دهند. همانطور که میراث خانوادگی دارای تاریخچه ای غنی و اغلب مستند است، NFTها و کیف پول های هوشمند، دارای سابقه ذاتی و غیرقابل تغییری از مالکیت، تراکنش ها و کاربرد هستند. این ویژگی قابل توجه ماهیت منشا را به تصویر می‌کشد و تضمین می‌کند که فعالیت‌های زنجیره‌ای NFT شفاف و قابل ردیابی هستند.

منشا مالکیت ذکر شده، مستقیماً به کالاهای دنیای واقعی مانند قهوه، لباس و هنر مرتبط است. استاندارد ERC-6551 این روابط دنیای واقعی را ثبت می کند و آنها را به قلمرو دیجیتال ترجمه می کند. با هر تعامل و تراکنش ثبت شده در بلاک چین، سفر NFT به بخشی از یک روایت غیرقابل تغییر تبدیل می شود و به هویت آن عمق و اعتبار می بخشد. این نوآوری، به NFTها قدرت می دهد تا از توکن ها فراتر رفته و نقش آنها را به عنوان موجودیت های منحصربفرد و قابل ردیابی ثبت کند. در حالی که تاریخچه‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهند که امروزه اقدامات خرید، فروش و مینت NFT انجام می‌شود اما دید جامعی از سفر و انتقال NFT، به ویژه در زمینه تعامل با سایر دارایی‌ها یا قراردادهای هوشمند، ارائه نمی‌کنند. در مقابل، تاریخچه زنجیره ای یک کیف پول هوشمند، تعاملاتی را که در خود کیف پول رخ می دهد، ثبت می کند که منعکس کننده سودمندی و تعامل NFT فراتر از نقل و انتقالات است. این بدان معناست که می‌توانید نحوه تعامل آن با دیگر توکن‌ها، اجرای تراکنش‌ها یا تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکز (dapps) را مشاهده کنید.

چالش های استاندارد ERC-6551

چالش های استاندارد ERC-6551

استاندارد ERC-6551 مطمئنا فرصت های جدیدی را برای افرادی که با NFT کار می کنند، فراهم می کند. با این حال، هیچ چیزی بدون ایراد و چالش نیست. در مورد ERC-6551 چند نگرانی بالقوه وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

عدم سازگاری با فناوری موجود

از نظر فنی، ERC-6551 سازگار با پروتکل های قبلی است و می تواند با هر توکن ERC-721 موجود استفاده شود. با این حال، لزوما به این معنی نیست که هر پروژه قبلی NFT می تواند بلافاصله استاندارد جدید را بپذیرد. بسیاری از پروژه های NFT از ترکیبی از فناوری بلاک چین و انواع دیگر فناوری استفاده می کنند و این فناوری اضافی ممکن است برای کار با استاندارد ERC-6551 طراحی نشده باشد. برای مثال، برخی از بازارهای محبوب NFT به گونه‌ای کدگذاری نشده‌اند که به مردم اجازه دهد ERC-6551 را به راحتی بفروشند.

آسیب پذیری در برابر کلاهبرداری و کلاهبرداری

استاندارد ERC-6551 می‌تواند NFT‌ها را هم ارزشمندتر و هم پیچیده‌تر کند؛ که این دو ویژگی، NFT را به هدفی مهمتر برای کلاهبرداران تبدیل می‌کند. عوامل مخرب می توانند از عدم آگاهی مردم در مورد ERC-6551 برای سو استفاده از دیگران استفاده کنند. از آنجایی که NFT ها اکنون می توانند تعداد زیادی ارز دیجیتال و سایر دارایی های با ارزش زنجیره ای را در خود جای دهند، افرادی که توسط کلاهبرداری مورد استفاده قرار می گیرند می توانند بسیار بیشتر از یک NFT منفرد را از دست بدهند.

احتمال قفل شدن دارایی ها در چرخه های مالکیت

استاندارد ERC-6551 با برخی مشکلات احتمالی مرتبط با بازگشتی همراه است. سوالی که مطرح می شود این است که اگر مالک یک ERC-721 توکن NFT را به حساب رمزی خود منتقل کند چه اتفاقی می‌افتد؟ در حال حاضر، هم NFT و هم تمام دارایی‌های موجود در حساب در یک چرخه مالکیت قفل می‌شوند. این باعث می‌شود که توکن ها کاملا غیرقابل دسترسی باشند زیرا فقط مالک حساب می‌تواند حساب را انتقال دهد؛ اما اکنون مالک حساب NFT است. در حال حاضر، تنها راه برای جلوگیری از این امر این است که در نحوه راه‌ اندازی یا استفاده از یک حساب توکن باند بسیار مراقب باشید.

استاندارد ERC-6551 در مقابل استاندارد ERC-721

معرفی استاندارد ERC-6551

ERC-6551 و ERC-721 هر دو استاندارد اتریوم هستند. این بدان معنی است که آنها مجموعه ای از قوانین هستند که بر اساس یک زبان برنامه نویسی ساخته شده اند که نحوه تعامل کاربران با بلاک چین اتریوم را کنترل می کند. هر دو پروتکل، استانداردی برای نحوه عملکرد NFT های مبتنی بر اتریوم ایجاد می کنند. تفاوت اصلی بین این پروتکل ها به سادگی در نحوه اجرا و آنچه که انجام می دهند است. ERC-721 پروتکلی برای ایجاد NFT به شمار می آید. NFT را به عنوان یک توکن منحصر به فرد با رسانه های پیوست شده، مانند تصویری یا مجموعه ای از متن، تعریف می کند. در همین حال، استاندارد ERC-6551 بر پایه ERC-721 ساخته می شود. در واقع توکن کلاسیک ERC-721 را می گیرد و به آن جزئیاتی اضافه می کند که می تواند دارایی های دیگر را در خود نگه دارد. تمام توکن‌های NFT همچنان توکن‌های استاندارد ERC-721 هستند. با این حال، کاربران می‌توانند رمز پایه را به یک حساب ERC-6551 ارتقا دهند که کیف پول خود را در اختیار NFT قرار می‌دهد. در نهایت این استاندارد می‌تواند با سایر دارایی‌های بلاک چین تعامل داشته باشد.

آینده استاندارد ERC-6551

ERC-6551 به احتمال زیاد امواج بزرگی را در جامعه NFT ایجاد خواهد کرد. این استاندارد، یک راه ساده و زنجیره ای برای انجام بسیاری از وظایفی ایجاد می کند که توسعه دهندگان DApp قبلا مجبور بودند تلاش زیادی برای انجام آنها به کار بگیرند. پروتکل ERC-6551 این پتانسیل را دارد که طراحی و اجرای بازارهای بازی، متاورس و کلکسیونی را بسیار آسانتر کند. همچنین در آینده، استاندارد ERC-6551 ممکن است منجر به راه اندازی پروژه های NFT بسیار بیشتری شود. با این حال، به خاطر داشته باشید که تغییرات به احتمال زیاد یک شبه رخ نمی دهد. پذیرش هر استاندارد جدید ETH کمی طول می کشد و جزئیات کوچک زیادی در پیاده سازی ERC-6551 وجود دارد. بسیاری از افراد و پروژه ها در نهایت شروع به استفاده از ERC-6551 خواهند کرد اما اثرات کامل پروتکل جدید ممکن است در ابتدا مشهود نباشد.

سخن پایانی

همانطور که NFTها به تکامل خود ادامه می دهند، استاندارد توکن قدیمی محدودیت های خود را نشان می دهد و مانع پیشرفت می شود. در اینجا، ERC-6551 وارد بازی می شود. استفاده از حساب‌های توکن‌ باند نیز به NFTهای ERC-721 قابلیت‌های کامل یک حساب اتریوم را می‌دهد. همچنین از نظر آدرس NFT، به عنوان یک کیف پول عمل می کند. NFTهای ERC-721 راه را برای پذیرش جریان اصلی هموار کردند و برنامه های کاربردی تازه ای را برای دارایی های بلاک چین فعال کردند. می توان گفت استاندارد ERC-6551 بسیاری از مشکلات مردم را با NFT های اصلی ERC-721 حل می کند. افزودن کیف پول به NFT به آن امکان می دهد دارایی های مورد نیاز برای تبدیل NFT به هویت دیجیتال، اجزای بازی یا کلکسیونی را در خود نگه دارد. اگرچه ممکن است مدتی طول بکشد تا این پروتکل جدید اتریوم پذیرفته شود اما احتمالا به زودی به بخشی اساسی از چشم انداز NFT تبدیل خواهد شد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com