1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. بلاکچین
  4. معرفی شغل های جذاب بلاک چین

معرفی شغل های جذاب بلاک چین

معرفی شغل های جذاب بلاک چین
لوگو علیرضا محرابی
معرفی شغل های جذاب بلاک چین
بلاکچین

این روزها مشاغل دنیای مجازی، جذابیت خاصی داشته و افراد بی شماری هستند که از این طریق درآمد کسب می کنند. در حال حاضر یکی از موقعیت های شغلی مجازی که در صدر این فناوری قرار گرفته است، حوزه بلاک چین است. البته باید متذکر شد که این فناوری، بیشترین تقاضای کار را تضمین می کند. برای آشنایی بیشتر، در این مقاله می خواهیم به معرفی شغل های جذاب بلاک چین بپردازیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

لیست شغل های جذاب در بلاک چین

بلاک چین چیست و چگونه کار می کند؟

بلاک چین نوعی سیستم ثبت اطلاعات و گزارش است و تفاوت آن با دیگر سیستم ها، در این است که اطلاعات ذخیره شده مابین تمام اعضای سیستم به اشتراک گذاشته می شود. از طریق استفاده از رمزارزها و توزیع داده ها، امکان حذف و یا هک هر گونه اطلاعات در این سیستم به حداقل ممکن می رسد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که بلاک چین، سیستم عمومی نبوده و بدین صورت نیست که شما هر اطلاعاتی در آن قرار می دهید می توانید به راحتی با دیگران به اشتراک بگذارید. کاری که شما می توانید در بلاک چین انجام دهید، مشخص کردن گروه های خصوصی و عمومی و تعیین نوع اطلاعاتی است که با دیگران به اشتراک گذاشته می شود. در حال حاضر سازمان های بزرگی هستند که از فناوری بلاک چین استفاده می کنند و از این طریق احتمال هک شدن اطلاعات صفر خواهد شد. 

اما روش کار بلاک چین چیست؟ برای پاسخ به این سوال می توان گفت، همان طور که از نام بلاک چین مشخص است از دو کلمه بلاک و چین تشکیل شده است. در اصل سیستم بلاک چین مجموعه ای از بلاک ها است. در هر بلاک اطلاعات خاصی ثبت می شود و تمامی این اطلاعات به صورت بلوک هایی به شکل زنجیره ای به یکدیگر متصل می شود و از این طریق زنجیره، بلاک چین تشکیل می شود. 

معرفی شغل های جذاب بلاک چین

این نکته را در نظر داشته باشید که اطلاعات بر روی یک سرور ذخیره نمی شود و اطلاعات در هر قسمت از یک سرور به سرور دیگر منتقل می شود. پس این اطلاعات قابلیت تغییر کردن نداشته و در صورتی که یکی از کاربران اقدام به تغییر این اطلاعات نماید، کل زنجیره نامعتبر می شود.

تمام این فرآیند توسط سیستمی به نام هش ساخته می شود و زمانی که کاربر به زنجیره متصل می شود، باید این نکته را در نظر داشته باشد که تغییر اطلاعات در صورتی امکانپذیر است که افراد زنجیره با شما موافق باشند. 

مهارت لازم برای شغل های جذاب بلاک چین چیست؟

در حال حاضر طراحی و توسعه بلاک چین، یکی از شغل های جذاب بلاک چین است که تاکنون در حدود 6000 درصد رشد کرده است. براساس گزارشاتی که در این زمینه وجود دارد به یکی از فناوری های ابری در حوزه فناوری تبدیل شده است. براساس تحقیقات شرکت Janco Associates، در حال حاضر 23 درصد از شرکت های بزرگ وجود دارند که بر روی سیستم بلاک چین فعالیت می کنند. بر اساس شاخص مهارت های Upwork، بلاک چین سریع ترین مهارت در بین بیش از 5000 مهارت موجود در سایت است. در حال حاضر تقاضا بسیار بیشتر از عرضه است.

با توجه به Burning Glass Technologies، در 12 ماه گذشته بیش از 5743 فرصت شغلی عمدتاً تمام وقت ثبت شده است که جزو شغل های جذاب بلاک چین هستند. اگرچه به عنوان یک مجموعه مهارت، فناوری بلاک چین در مراحل ابتدایی خود است اما مورد تقاضای استارت آپ ها و همچنین شرکت های معتبری مانند IBM و سامسونگ است. سازمان‌ها نه تنها در حال بررسی ارزهای رمزنگاری شده با بلاک چین هستند، بلکه در حال بررسی این هستند که چگونه دفترکل توزیع شده که ستون فقرات بلاک چین هستند، در حوزه‌های دیگری مانند زنجیره‌های تامین، حقوقی، قراردادها و موارد دیگر به کار گرفته شوند.

پذیرش بلاک چین به مهارت حرفه ای مربوط است که می تواند استراتژی ساخته و راه حل های بلاک چین را توسعه دهند و در ادامه به معرفی چند مورد از شغل های جذاب بلاک چین می پردازیم، با ما همراه باشید. 

توسعه دهنده بلاک چین

توسعه دهنده بلاک چین

از جمله شغل های جذاب بلاک چین، توسعه دهنده بلاک چین است. از آنجایی که عملا هیچ پیشروی در صنعت وجود ندارد که تا حدودی مجذوب فرصت‌های بالقوه‌ای که از طریق فناوری بلاک چین ممکن می‌شود، نباشد، توسعه‌دهندگان بلاک چین که تخصص لازم را برای کمک به شرکت‌ها در توسعه پلتفرم‌های بلاک چین دارند، تقاضای بالایی دارند. توسعه بلاک چین ممکن است قوی ترین مسیر شغلی را در حال حاضر ارائه دهد زیرا تا زمانی که راه حل ها ایجاد نشود، نمی توان به تمام مزایای بلاک چین پی برد. برخی از سازمان ها این موقعیت شغلی را، مهندس بلاک چین می نامند که یک موقعیت شغلی فنی بوده که نیاز به توجه فوق العاده به جزئیات دارد.

مدیر پروژه بلاک چین

مدیر پروژه بلاک چین، یکی دیگر از شغل های جذاب بلاک چین است که مسئولیت آن این است که، نقاط مربوط به موارد تجاری خاص یک سازمان برای فناوری بلاک چین را به متخصصان بلاک چین (داخلی یا خارجی) که راه حل بلاک چین را توسعه می دهند، متصل کند. این متخصص باید از تخصص سنتی یک مدیر پروژه که در هر صنعتی کار می کند، به علاوه دانش فنی برای درک بلاک چین و برقراری ارتباط با افراد غیر فنی در سازمان برای ارائه بروزرسانی های موثر و دریافت منابع داشته باشد.

طراح بلاک چین

اکنون که بلاک چین در حال گسترش به صنایع مختلف است و نه تنها توسط دانشمندان کامپیوتر، بلکه توسط افرادی که می خواهند از کارایی، صرفه جویی در هزینه و موارد دیگر استفاده کنند، استفاده می شود، رابط کاربری و طراحی راه حل های بلاک چین اهمیت بیشتری پیدا می کند. طراحان بلاک چین، که از شغل های جذاب در بلاک چین هستند، در نظر دارند که چگونه یک تجربه کاربری طراحی کنند که دلالت بر اعتماد داشته و برای یک کاربر روزمره جذاب باشد و در عین حال منعکس کننده ویژگی هایی باشد که بلاک چین را خاص می کند.

مهندس کیفیت بلاک چین

مهندسی کیفیت از دیگر شغل های جذاب در بلاک چین است که مشابه مهندسان تضمین کیفیت در هر محیط توسعه، مهندس کیفیت بلاک چین مسئولیت آزمایش و اطمینان از تمام زمینه های کیفیت در محیط توسعه بلاک چین را دارد. تخصص مهندسین کیفیت بلاک چین تست و اتوماسیون و تست چارچوب های بلاک چین است. آنها استراتژی تست توسعه بلاک چین را بر عهده دارند و استانداردهای تست QA را توسعه و حفظ می کنند.

مدیر محصول بلاک چین

مدیر محصول بلاک چین از دیگر شغل های جذاب بلاک چین بوده که برای محصولات خاص هر شرکت متفاوت است. افرادی که داوطلب این موقعیت شغلی هستند، دارای مدرک لیسانس در حوزه فناوری و یا مدیریت در حوزه های مرتبط در این زمینه هستند. 

وکیل یا مشاور حقوقی بلاک چین

آشنایی با شغل های جذاب بلاک چین

همانطور که سازمان ها با پیامدهای راه اندازی فناوری جدید دست و پنجه نرم می کنند، سؤالات حقوقی مطرح می شود. شرکت‌ها به‌طور فزاینده‌ای به دنبال تخصص حقوقی در مورد آنچه باید در نظر بگیرند، هستند. با راه‌اندازی فناوری‌های بلاک چین با مفاهیمی برای نحوه مدیریت معاملات و امور مالی، ردیابی و تأیید تراکنش‌ ها و همچنین نحوه مدیریت هویت مشتری درگیر هستند که چنین مفاهیمی، مشاور حقوقی بلاک چین را تبدیل به یکی از شغل های جذاب در بلاک چین تبدیل کرده است. 

تحلیلگر ریسک بلاک چین

تحلیلگران ریسک از جمله شغل های جذاب در بلاک چین است که توانایی درک کاملی از فناوری و زبان های برنامه نویسی دارند. هدف از ایجاد چنین شغلی، ساخت برنامه های بلاک چین است. در اصل یک تحلیلگر، مسئولیت اطمینان از پیروی از قوانین ایالتی و محلی را دارد. میزان فعالیتی که این افراد در طول روز دارند، کاملا وابسته به عمق فناوری و صنعتی دارد که کارفرما از آن استفاده می کند. 

مدیر تحلیلگر روابط عمومی بلاک چین

از دیگر شغل های جذاب بلاک چین، مدیر تحلیلگر است. متقاضیان این شغل بایستی، تجربه و سوابق آموزشی در زمینه ارتباطات به همراه درک درستی از بلاک چین داشته باشند. در اصل یک مدیر تحلیلگر روابط عمومی بلاک چین، در راس ارتباطات رسانه ای شرکت قرار دارد و در راستای تثبیت موقعیت شرکت و فناوری آن در صنعت در بازار فعالیت می کند.

مهندس مشاور (Blockchain Consultant)

مشاوران بلاک چین راهنمایی هایی در رابطه با نحوه کمک راه‌حل‌های بلاک چین به شرکت و مشتریان آن در دستیابی به اهداف سازمانی خود ارائه می‌دهند. مشاوران بلاک چین از طریق بهبود مدل کسب‌ و کار، ایجاد فرصت‌های جدید، بهینه ‌سازی عملیاتی و سایر استراتژی‌ها این کار را انجام می‌دهند. این متخصصان به عنوان متفکران نوآوری برای تهیه طرح‌های پیشنهادی پروژه با توسعه دهندگان کسب و کار، تیم فروش و معماران بلاک چین کار می‌کنند. ممکن است کار آنها شامل ایجاد تغییر در سیستم‌های توزیع، همراه با افزایش امنیت باشد. این امکان وجود دارد که تقاضای آن در چندین بخش مانند بهداشت، مالی و انتشارات وجود داشته باشد. مشاوران بلاک چین نیاز دارند که علاوه بر داشتن مهارت های بین فردی، ارتباطی و مدیریت پروژه، از فناوری بلاک چین و کاربردهای آن نیز درک قوی داشته باشند. 

مهندس استخراج (mining)

مهندس استخراج

تمرکز بر استخراج یکی دیگر از گزینه‌های امیدوارکننده برای جستجوی شغل در حوزه بلاک چین می باشد. شرکت‌های استخراج رمزنگاری، برای کسانی که به‌ دنبال حرفه‌ای کاربردی‌تر و مبتنی بر فناوری در کریپتو هستند، به عنوان پلتفرم‌های عالی عمل می کنند. افراد می‌توانند مجموعه بزرگی از فرصت‌های شغلی را در استخراج رمزنگاری از جمله نگهداری از مزارع استخراج و مراکز داده بیابند. اصولا مهندسان استخراج در محل مستقر هستند.

همچنین مزارع ماینینگ نیازمند متخصصان ارز دیجیتال در نقش‌های متفاوتی از جمله مدیریت و بازاریابی هستند. بنابراین شرکت‌های ماینینگ برای شروع حرفه رمزنگاری از مشاغل سطح پایه می‌توانند بهترین پایه را ارائه دهند. مهندس فرآیند استخراج یا دستیار بازاریابی از جمله مشاغل سطح مبتدی ارزهای دیجیتال هستند که در شرکت‌های استخراج کریپتو می توان آنها را پیدا کرد.

مهندس زبان ماشین (Machine learning engineer)

یک مهندس یادگیری ماشین (ML) علاوه بر ایجاد سیستم‌های هوش مصنوعی، از زبان ماشین برای جلوتر ماندن از هکرها استفاده می کند. آنها برای ایجاد این سیستم‌ها از زبان‌های تجزیه و تحلیل آماری، تجزیه و تحلیل داده‌ها و الگوریتم‌های پردازش زبان طبیعی (NLP) استفاده می‌کنند. مسئولیت‌های اصلی یک مهندس زبان ماشین اغلب شامل تحقیق و پیاده ‌سازی ابزارهای ML، طراحی سیستم‌های یادگیری ماشین، توسعه برنامه‌های کاربردی ML و سیستم‌های آموزش و بازآموزی در صورت لزوم و همچنین مطالعه و تبدیل نمونه‌های اولیه علم داده می باشد.

متخصص داده (Data scientist)

یکی از شغل های جذاب بلاک چین، عنوان شغلی متخصص داده است. این متخصصین با دریافت داده‌های تراکنش‌ها، اقدام به ترجمه آنها به اطلاعات و نتایج قابل درک می‌کنند. مسئولیت‌های معمول یک متخصص داده شامل شناسایی راه‌حل‌ها با استفاده از داده‌های خام و یادگیری ماشینی، ارزیابی بهترین مدل مناسب برای داده‌ها، همکاری با بخش‌های دیگر، انتقال نتایج تحلیلی به مدیران سازمان و جمع‌آوری داده‌ها است. دانشمندان داده هنگام انجام تجزیه و تحلیل اغلب از آمار، علوم کامپیوتر، برنامه‌ نویسی و مهارت‌های تحقیقاتی استفاده می‌کنند.

شغل های حوزه مدیریت اقتصادی بلاکچین

شغل های حوزه مدیریت اقتصادی بلاک چین شامل تحلیلگر ترید ارز دیجیتال (Trader)، مدیر انجمن ارزهای دیجیتال (Cryptocurrency Community Manager)، مدیر تحلیل و توسعه کسب و کار (Business Analyst & Business Development Director)، مدیر تحلیل روابط (Analyst Relations Manager)، مشاور سرمایه گذاری (Venture Capital)، تحلیلگر ریسک (Risk Analyst)، تحلیلگر مالی (Financial analyst)، مدیر بازاریابی و برگزاری رویداد (crypto marketing & event manager) می باشد.

کلام پایانی

همانطور که فناوری بلاک چین به تکامل خود ادامه می دهد، فرصت های حرفه ای که این فناوری را ممکن است رشد دهد نیز، افزایش می یابد. اگرچه نمی‌توان پیش‌بینی کرد که چگونه همه چیز از بین می‌رود اما آنهایی که تخصص بلاک چین دارند احتمالاً برای سال‌های آینده تقاضای شغلی بالایی خواهند داشت. چنانچه می خواهید از بلاک چین در آمد کسب کرده و یا اینکه شغلی در این زمینه داشته باشید بایستی اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید. امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در این زمینه به شما ارائه داده باشیم.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com