Crypto Tourism چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
Crypto Tourism چیست؟
کاربردهای ارز دیجیتال

به لطف ظهور ارزهای دیجیتال، رمزارزها به سرعت در صنعت گردشگری شناخته شدند. در سال 2017، crypto tourism شروع به رشد کرد، اما همه انواع سفر و گردشگری به دلیل اپیدمی COVID-19 متوقف شد. بخش مسافرت و گردشگری پذیرای ایده‌های جدید و روش‌های یادگیری است تا حالاکه کشورهای بیشتری باز شده‌اند و سفرها از سر گرفته شده، کارآمدتر باشند. درواقع پذیرش ارزهای دیجیتال ممکن است به بهبود این صنعت کمک کند. بسیاری از مردم نیز مایل به سفر با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین هستند.

Crypto Tourism یا همان گردشگری رمزنگاری شده نوعی از گردشگری است که سرمایه گذاران و علاقه مندان به حوزه ی ارزهای دیجیتال می توانند به وسیله آن در تورهای گردشگری و یا برگزاری کلاس ها و سخنرانی هایی درباره ارزهای دیجیتال، با پرداخت این توکن ها در آن ها شرکت کنند. در این مقاله به بررسی Crypto Tourism و کاربردهای آن در صنعت کریپتوکارنسی می پردازیم.

Crypto Tourism چیست؟

Crypto Tourism چیست؟

 Crypto Tourism نوعی خدمات مسافرتی است که به طور انحصاری برای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال ارائه می شود. این موضوع اغلب مستلزم سازماندهی سفرهای برنامه ریزی شده است که ممکن است با ارز دیجیتال پرداخت شود یا شامل سخنرانی ها یا درس های بیت کوین به عنوان بخشی از یک تور باشد. رمزارزها و افراد مشهور هدف اصلی گردشگری رمزنگاری هستند. از طرف دیگر، افراد معمولی علاقه مند به ارزهای دیجیتال می توانند در تعطیلات به سفررفته و با استفاده از ارز دیجیتال پرداخت کنند. در بیشتر سفرها، ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) را می توان برای پرداخت هزینه هایی مانند اقامت، غذا و بلیط هواپیما استفاده کرد.

پروژه Crypto Tourism در سال 2017 مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفت و در زمان شیوع کرونا به اوج خود رسید. برخی کشورها مانند کشور باهاما و نیوزیلند به تبلیغ استفاده از ارزهای دیجیتال توسط گردشگران در صنعت گردشگری خود می پردازند. پرداخت هزینه های سفر از طریق بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر، کار را برای مسافران بسیار آسان تر کرده و همچنین باعث جلوگیری از هزینه های بالای خودپردازها، هزینه های تبدیل ارز و سرقت پول در خارج از کشور شده است. گردشگری رمزنگاری به یکی از برنامه های محبوب و کاربردی برای سرمایه گذاران و مسافران تبدیل شده است و توسط بسیاری از کشورها حمایت می شود و کاربران بسیاری از آن استفاده می کنند.

با وجود بی ثباتی بازار، کسب و کارهای بلاک چین و ارزهای دیجیتال گسترش سریعی را تجربه کرده اند که باعث نگرانی سرمایه گذاران شده است. تعداد افرادی که از ارزهای دیجیتال و از صرافی های رمزنگاری استفاده می کنند، افزایش یافته است. در نتیجه، پس از بازگشت به حالت عادی پیش از همه گیری کووید 19، گردشگران تمایل بیشتری به استفاده از بیت کوین برای سفرهای خود داشتند.

زمانی که شرکت های مختلف توریستی شروع به سازماندهی بسته های سفر برای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال و بلاک چین کردند، گردشگری رمزنگاری متولد شد. دارندگان ارزهای دیجیتال می توانند از برنامه های سفر مانند سفرهای دریایی گران قیمت استفاده کنند.

بسیار مهم است که بدانیم تورهای رمزنگاری فقط برای سرگرمی نیستند. آنها همچنین حاوی کنفرانس ها، نمایشگاه ها و بحث هایی مربوط به ارزهای دیجیتال هستند.

ویژگی های Crypto Tourism

ویژگی های Crypto Tourism

Crypto Tourism نوعی از گردشگری است که اختصاص به برنامه ریزی سفر دارد. در سال های 2018-2019 چندین شرکت گردشگری برنامه های سفر ویژه و اختصاصی را برای رفع نیازهای علاقه مندان به بلاک چین و کریپتوکارنسی راه اندازی کرده اند. سفرهای دریایی از جمله این برنامه های سفر هستند که مجموعه ای از امکانات را برای شرکت کنندگان ارزهای دیجیتال ارائه می دهند. به طور مثال Blockchain Cruised که توسط گردشگری ادینبورگ، ارائه دهنده کیف پول ارزهای دیجیتال مستقر در اسکاتلند، CoinsBank سازماندهی شده است، در حوزه گردشگری کریپتو، 4 سفر دریایی بزرگ را برگزار کرده است. سال 2019 آخرین سفر آنها در قاره اروپا برگزار شد. این سفر در دریای مدیترانه بود و حدود 2500 مسافر داشت. پس از آن و در سال 2020 این صنعت به دلیل شیوع بیماری کرونا متوقف شد.

علاوه بر شرکت های گردشگری، مسافران نیز می توانند به وسیله ارزهای دیجیتال خود، هزینه تعطیلات خود را پرداخت کنند. برای مثال برخی شرکت های توریستی در کوئینزلند، برای ارائه برنامه های سفر خود از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند و گردشگران نیز می توانند برای استفاده از این امکانات، از ارزهای دیجیتال خود استفاده کنند.

همچنین کشورهایی مانند قبرس، گرانادا و باهاما از طرفداران استفاده از ارزهای دیجیتال در طول سفر هستند و این امکان را به مسافران خود می دهند که ارزهای دیجیتال خود را در سفرها استفاده کنند. یکی از اولین کشورهایی که ارز دیجیتال خود را به نام دلار شنی عرضه کرد، کشور باهاما بود.

استفاده کنندگان Crypto Tourism چه کسانی هستند؟

استفاده کنندگان Crypto Tourism

ثروتمندان و افراد مشهور، ظاهرا مشتریان هدف این تورها هستند. اما به هر حال افراد عادی نیز می توانند از طریق ارزهای دیجیتال خود هزینه های سفر خود را بپردازند و وارد یک ماجراجویی گردشگری رمزنگاری شوند. در واقع گردشگری رمزنگاری توسط همگان قابل استفاده است.

تورهای رمزنگاری و سفرهای دریایی علاوه بر فعالیت های تفریحی، شامل نمایشگاه ها، کنفرانس ها و گفتگوهای پنل در مورد مسائل مربوط به رمز ارزها نیز می شوند. از جمله آنها می توان به سخنرانی های افراد برجسته در حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال اشاره کرد. در سال 2019 افرادی مانند John McAfee - جان مک آفی (حامی توکن رمزنگاری) و ویتالی آندرو سویچ، بنیانگذار کوین بانک، در سفر دریایی CoinaBank حضور داشتند. در گذشته تورهای کریپتوکارنسی اهدافی خاص مانند ترویج ICO را به دنبال داشتند. طراحی این برنامه ها توسط متخصصان و رهبران صنعت کریپتو برای علاقه مندان به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال صورت می گرفت.

آمریکایی ها نیز در حال برنامه ریزی برای انجام سفرهایی به وسیله کوین های دیجیتال هستند. طبق یک گزارش از سایت Travala.com، حدود ۲۲٪ از مصاحبه شوندگان تصمیم دارند از طریق ارزهای دیجیتال، هزینه های سفر را بپردازند.

پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با فناوری بلاک چین، کاربردهای بلاک چین در امور خیریه را بخوانید.

مزایا و معایب Crypto Tourism

مزایا Crypto Tourism

از جمله مزایای Crypto Tourism می توان به پرداخت هزینه های سفر توسط ارزهای دیجیتال که یک روش جدید و مفیدی را در اختیار مسافران قرار می دهد، اشاره کرد. همچنین برای سرمایه گذاران بالقوه نیز، تورهایی با هدف یادگیری ارزهای دیجیتال برگزار شده است.‌ با توجه به پیشرفت حوزه کریپتوکارنسی و نفوذ فناوری بلاک چین به صنعت سفر، به مزایای گردشگری رمزنگاری افزوده می شود.

ارزهای دیجیتال برای پرداخت هزینه های سفر، راه های متعددی را در اختیار مسافران قرار می دهد. همچنین مسافران می توانند اطلاعات بیشتری در رابطه با سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال کسب کنند و کارشناسان و متخصصان این حوزه را در طول سفر خود ملاقات کنند.

معایب Crypto Tourism

با توجه به عدم شفافیت و غیرقابل تنظیم بودن عملکرد ارزهای دیجیتال، گردشگری رمزنگاری عموما فقط به عنوان یک رسانه تبلیغاتی جهت ارائه ICO ها و پیشنهادات جزئی به شرکت کنندگان و مسافران است اندازه این بازار نیز همچنان کوچک است، زیرا اکثر افراد جامعه هنوز هم از ارزهای دیجیتال استفاده نمی کنند و محدود به گروهی نه چندان بزرگ است.

بلاک چین در Crypto Tourism

بلاک چین در کریپتو توریسم

بلاک چین در صنعت گردشگری و سفر نیز مورد استفاده قرار می گیرد. بلاک چین به عنوان یک پایگاه داده می تواند با ارائه روش های پرداخت امن و کمک به مدیریت چندین فروشنده و پلتفرم، می تواند صنعت گردشگری و سفر را تحت تاثیر قرار دهد و بهبود بخشد.

کاربردهای بلاک چین در صنعت سینما را در لینک مربوط بخوانید.

چهار مورد از امیدوارکننده‌ترین کاربردهای فناوری بلاک چین در صنعت Crypto Tourism و مسافرت در زیر فهرست شده‌اند:

خدمات برای شناسایی

بخش سفر به شدت به خدمات شناسایی متکی است و بلاک چین این پتانسیل را دارد که به استاندارد صنعت برای ذخیره این داده ها تبدیل شود. از آنجایی که یک اثر انگشت ساده یا اسکن شبکیه چشم می تواند جایگزین اسناد نمایشی شود، این فناوری پتانسیل این را دارد که به طور قابل توجهی زمان ورود یا انتظار در فرودگاه ها را در صورت استفاده به این روش کوتاه کند.

ردیابی چمدان

وقتی نوبت به ردیابی جابه‌جایی چمدان‌ها می‌رسد، فناوری بلاک چین می‌تواند فوق‌العاده مفید باشد، به‌ویژه در سفرهای بین‌المللی. اغلب، جای چمدان مشتری در طول سفر چندین بار عوض می شود. به اشتراک گذاری داده های ردیابی در بین شرکت ها هنگام استفاده از یک پایگاه داده غیرمتمرکز بسیار آسان تر است.

برنامه های وفاداری برای مشتریان

بسیاری از کسب‌وکارهای مسافرتی، برنامه‌های وفاداری مشتری را برای تشویق مجدد ارائه می‌کنند. این برنامه‌ها می‌توانند از فناوری بلاک چین بهره‌مند شوند، که فرآیند را ساده‌تر می‌کند، به مشتریان اجازه می‌دهد تا به اطلاعات مربوط به نقاط وفاداری خود دسترسی ساده‌تری داشته باشند و اجازه می‌دهد توکن‌ها صادر شوند. همچنین می تواند به مبارزه با تقلب در این بخش کمک کند.

پرداخت هایی که امن و قابل ردیابی هستند

پرداخت ها شاید ضروری ترین کاربرد فناوری بلاک چین در صنعت هتلداری، گردشگری و سفر باشد. کاربردهای آن ممکن است از خدمت به عنوان یک دفتر کل جهانی گرفته تا پرداخت‌های بانکی ساده‌تر و ایمن‌تر و اجازه به کسب‌وکارهای مسافرتی برای پذیرش بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال به عنوان روش‌های پرداخت باشد.

سخن پایانی

با وجود نوسانات بسیار زیاد در بازار ارزهای دیجیتال و نگرانی های سرمایه گذاران، اما همچنان این بازار طرفداران زیادی دارد و به تعداد سرمایه گذاران آن اضافه می شود و افراد زیادی تمایل دارند که از ارزهای دیجیتال برای سفرهای خود استفاده کنند. اگر چه پیش از شیوع کرونا، امید زیادی به موفقیت همکاری Crypto Tourism با بلاک چین وجود داشت. اما این اپیدمی باعث کاهش سرعت پیشرفت Crypto Tourism شد. برنامه های گردشگری رمزنگاری یک برنامه نوظهور و نوین در حوزه کریپتوکارنسی هستند که تلاش می کنند شرکت کنندگان همفکر را گرد هم آورند و گزینه مناسبی برای کشورهایی است که قصد دارند گردشگران زیادی را جذب کنند و امکانات تفریحی را به صورت به روز تر و کم هزینه تر در اختیار مسافران قرار دهند. Crypto Tourism کاربرد ارزهای دیجیتال را بیش از پیش کرده است. ولی باز هم توصیه می شود که کاربران پیش از ورود به این برنامه های اختصاصی، دقت لازم را لحاظ کنند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com