1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. اصطلاحات بازار ارز دیجیتال
  4. DiversiFi ارز دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد؟

DiversiFi ارز دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد؟

DiversiFi ارز دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد؟
لوگو علیرضا محرابی
DiversiFi ارز دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد؟
اصطلاحات بازار ارز دیجیتال

DiversiFi ارز دیجیتال شامل یک استراتژی سرمایه گذاری است که اساسا ریسک را بین تعدادی از انواع مختلف سرمایه گذاری پخش می کند. ایده پشت این استراتژی به این واقعیت مربوط می شود که اگر تمام سرمایه گذاری های خود را در اوراق بهادار مشابه مانند سهام و اوراق قرضه با ارز بومی خود نگه دارید، سبد سهام شما عملکرد تنها این دو بازار را منعکس می کند. با این وجود، اگر هر دو بازار شرایط رکود داشته باشند، ارزش پرتفوی شما نیز از آنجایی که هیچ سرمایه گذاری پوششی صورت نگرفته، رکودی خواهد بود.

DiversiFi ارز دیجیتال چیست؟

DiversiFi ارز دیجیتال چیست؟

در صورتی که بخشی از پرتفوی سرمایه گذاری های خود را به ارز دیجیتال اختصاص می دهید، باید DiversiFi ارز دیجیتال را در نظر بگیرید. Diversification نوعی استراتژی مدیریت ریسک است که بخش بزرگی از سرمایه گذاری ها را در یک سبد ترکیب می کند که با استفاده از ابزارهای سرمایه گذاری در تلاش است که ریسک های سرمایه گذاری را تا حد زیادی کم کند. هدفی که این ابزار برای سرمایه گذاری استفاده می کند این است که استفاده از انواع مختلف دارایی ها به طور متوسط بازده بلند مدت بیشتری به همراه خواهد داشت و ریسک هر دارایی را به طور قابل ملاحظه ای کم می کند.

دارایی های پرتفوی را می توان نه تنها در بین طبقات دارایی، حتی با سرمایه گذاری در بازارهای خارجی و بازارهای داخلی طبقات متنوع کرد. هدف اصلی از ایجاد چنین پرتفوی، عملکرد مثبت یک حوزه از پورتفوی بر نقاط منفی آن است. مطالعات و مدل های ریاضی نشان داده اند که حفظ یک پرتفوی کاملا متنوع مقرون به صرفه ترین سطح کاهش ریسک را به همراه دارد. سرمایه گذاری در اوراق بهادار بیشتر مزایای متنوع سازی بیشتری را ایجاد می کند، البته با نرخ بسیار کمتر.

تنوع در تلاش است تا رویدادهای ریسک غیرسیستماتیک در یک سبد را هموار کند، بنابراین عملکرد مثبت برخی از سرمایه‌گذاری‌ها، عملکرد منفی برخی دیگر را خنثی می‌کند. مزایای تنوع تنها در صورتی باقی می ماند که اوراق بهادار موجود در پرتفوی کاملاً همبستگی نداشته باشند، یعنی به تأثیرات بازار به طور متفاوت اغلب به روش های متضاد پاسخ می دهند.

آیا باید از ارزهای دیجیتال برای DiversiFi استفاده کرد؟

به صورت کلی DiversiFi یا تنوع در زندگی یک اصل عاقلانه است، وقتی شرایط سرمایه گذاری باشد. در واقع متنوع سازی سبد دارایی دیجیتال یکی از روش های مدیریت ریسک است. تحقیق در مورد دارایی در سبد، موجب افزایش احتمال موفقیت در این بازار سرمایه خواهد شد. هدف اصلی این استراتژی رسیدن به بازده حداکثری و کاهش ریسک است. اما تمام این شرایط کاملا وابسته به ریسک پذیری این افراد دارد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که تخصیص دارایی و یا متنوع سازی در سرمایه گذاری به معنای خرید ارز دیجیتال نیست. بنابراین بهتر است علاوه بر ارز دیجیتال، سهام، املاک و بازار طلا را نیز در نظر داشته باشید. 

چنانچه هدف شما سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال است، مراقب باشید. چرا که قیمت بیت کوین و آلت کوین ها با یکدیگر ارتباط مستقیمی دارد و نمی توان سبد دارایی های مرتبط را از یکدیگر جدا کرد. به هر حال ایجاد پرتفولیو و حجم هر دارایی در پرتفولیو، کاملا به تمایل و تحمل ریسک شما ارتباط دارد. هیچ فردی به اندازه خود شما نمی تواند میزان ریسک پذیری شما را مشخص کند.

چرا Diversify ارز دیجیتال مهم است؟

خوب، دنیای کریپتو بسیار فرار و غیرقابل پیش بینی است. بنابراین، اگر آن را به صورت استراتژیک بازی نکنید، ممکن است در نهایت پول زیادی از دست بدهید. DiversiFi ارز دیجیتال نه تنها زندگی شما را خوشایند می کند بلکه اگر به درستی استفاده شود، می تواند از سبد سرمایه گذاری شما محافظت کرده و آن را بهبود بخشد و این تقریباً یک هدیه خدادادی برای افرادی است که در صنعت کریپتوکارنسی تحقیق و فعالیت می کنند.

DiversiFi ارز دیجیتال یک استراتژی سرمایه گذاری است که شامل قرار دادن پول نقد خود در بیش از یک ماژول ارز دیجیتال است. به این ترتیب، کسب درآمد از منابع مختلف برای شما آسان تر می شود و حتی اگر یک طرف سرمایه گذاری شما شکست بخورد، بقیه آن می تواند استراتژی متفاوتی را دنبال کند.

علاوه بر این، با قرار دادن تمام تخم مرغ های خود در یک سبد، خطر از دست دادن پول از فرصت های دیگر را دارید. این به نوبه خود می تواند بر سبد سرمایه گذاری شما تأثیر بیشتری بگذارد.

ریسک DiversiFi ارز دیجیتال چیست؟

ریسک  DiversiFi ارز دیجیتال چیست؟

از جمله ریسک هایی که DiversiFi ارز دیجیتال می تواند در بین کشورها به عنوان یک عامل تاثیرگذاری بر بازده پرتفوی باشد، تغییرات کارمزد صرافی ها است. این عامل می تواند در کشورهایی با اقتصاد نسبتا توسعه یافته یا بازارهای نوظهور اثر فوق العاده ای داشته باشد. هم چنین در کشورهایی که بالاترین بازده از سهام یا اوراق قرضه دارند، می توانند تحت تاثیر این ریسک قرار بگیرند. کاربر می تواند در طی دوره های طولانی سرمایه گذاری ریسک را تحمل کند، چرا که شرایط می تواند یکنواخت باشد. رمزارزها شرایطی از بازار را همچون سهام طی می کند. با این حال این شرایط در کوتاه مدت نیز می تواند تفاوت بزرگی در بازار ایجاد کند. 

اما دلیل ایجاد تغییرات کارمزد صرافی ها چیست؟ سوالی است که با پاسخ به آن می توان یکی از دلایل ریسک DiversiFi را تشخیص داد. از آنجایی که ارزش یک رمزارز، در پاسخ به تقاضا در مبادلات و دارایی های معامله شده با آن رمزارز در بازارهای جهانی افزایش و یا کاهش می یابد، تاثیر فوق العاده ای بر روی تغییرات کارمزد صرافی ها دارد. البته عوامل دیگری هچون افزایش تورم، می تواند قدرت خرید پول یک کشور را کاهش دهد، چرا که مصرف کنندگان کالاها و خدمات کمتری را برای هر واحد رمزارز دریافت می کنند. در این میان بانک های مرکزی ممکن است سعی کنند با افزایش نرخ بهره، تورم را کنترل کنند. نرخ های بالاتر می تواند تقاضا را برای یک رمزارز تحت تاثیر قرار دهد، چرا که سرمایه گذاران در بازارهای بین المللی به دنبال ارزهایی با بازده بیشتری بوده و در صورت تغییر در عواملی از جمله این موارد می تواند منجر به نوسانات شود. 

برای آشنایی بیشتر در مورد مدیریت ریسک، مقاله نحوه مدیریت ریسک در بازار ارز دیجیتال وب سایت را مطالعه کنید.

تغییرات سیاسی همچنین می تواند باعث تغییرات سریع ارز دیجیتال شود به عنوان مثال می توان به رای بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا در ژوئن 2016 اشاره کرد. سرمایه گذاران نگران این مورد بودند که این انتخاب، اقتصاد بریتانیا را تضعیف کند و ارزش پوند 20 درصد کاهش یابد. اما این سقوط های چشم گیر نادر هستند. به هر حال برای سرمایه گذاران ریسک ارزهای دیجیتال، می تواند تفاوت زیادی در بازدهی پرتفوی ایجاد کند. به عنوان مثال، چنانچه یک سرمایه گذار مبتنی بر دلار، سهام ژاپنی را با قیمت ین نگهداری کند، حرکت در نرخ مبادله بین دلار آمریکا و ین ژاپن بر بازده پرتفوی تاثیر خواهد گذاشت. در صورتی که ارزش سهام ژاپن افزایش یابد، تغییرات رمزارزها می تواند بر ریسک های پرتفوی اثرگذار باشد. 

چگونه سبد ارزهای دیجیتال بهتری بسازیم؟

چگونه سبد ارزهای دیجیتال بهتری بسازیم؟

DiversiFi ارز دیجیتال در واقع، کلید موفقیت در دنیای کریپتوکارنسی است. اما این تنها چیزی نیست که باید روی آن تمرکز کنید. علاوه بر آن، شما باید یک پلت فرم معاملاتی یا صرافی مناسب را انتخاب کنید. بنابراین، فراموش نکنید که در مورد آن تحقیق زیادی انجام دهید.

1: با موارد استفاده مختلف سرمایه گذاری کنید.

در حال حاضر، بیش از چندین هزار ارز دیجیتال مختلف وجود دارد. اکثر آنها به طور متفاوتی ایجاد می شوند و بنابراین، دارای طیف متنوعی از موارد استفاده نیز هستند. بنابراین، یک رمزارز را از یک مورد خاص انتخاب کنید و سپس چیز دیگری را انتخاب کنید که مورد استفاده متفاوتی دارد.

به عنوان مثال، می توانید یک کوین را انتخاب کنید که برای پرداخت استفاده می شود. سپس به سراغ کوینی دیگر بروید که می تواند برای قراردادهای هوشمند یا زنجیره تامین استفاده شود.

2: بر انتخاب صنعت تمرکز کنید.

حالا که شما روی دو مورد استفاده متفاوت سرمایه گذاری کرده اید، نوبت به این می رسد که روی یک گزینه ارز دیجیتال مبتنی بر صنعت تمرکز کنید. به‌عنوان مثال، اگر می‌خواهید همه کاره شوید، چیزی را انتخاب کنید که در بخش مراقبت‌های بهداشتی استفاده می‌شود.

اگر می خواهید ایمن بازی کنید، صنایع حمل و نقل و زنجیره تامین نیز می توانند عالی باشند. ممکن است سرمایه گذاری در زمینه سرگرمی کمی خطرناک به نظر برسد. اما همچنین می تواند پاداش دهنده باشد.

کلام آخر

با اینکه از لحاظ نظری DiversiFi ارز دیجیتال یا همان تنوع سازی باید روی دارایی های رمزنگاری شده انجام شود، ریسک بسیار بالایی دارد. چرا که بازار ارزهای دیجیتال تا حد زیادی به نوسانات قیمتی بیت کوین وابسته است. بنابراین زمانی که تمام گزینه های مربوط به یک کلاس دارایی به شدت به یکدیگر مرتبط هستند، چگونه می توان سبدی از دارایی های غیر مرتبط ایجاد کرد؟ به همین دلیل می توان گفت تنوع سازی در ارزهای دیجیتال تا حدی غیر منطقی است. البته در این میان آلت کوین های خاصی وجود دارند که وابستگی چندانی به بیت کوین ندارد و این احتمال وجود دارد که تحت تاثیر حرکات قیمتی بیت کوین قرار نگیرند. معامله گران باهوش و دقیق می توانند از این شرایط به نفع خودشان استفاده کرده و کسب سود کنند. اما بازهم چنین شرایط همیشه ثابت نبوده و نمی توان از آن برای متنوع سازی بر روی سبد ارزهای دیجیتال استفاده کرد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com