1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. تحلیل ارز دیجیتال
  4. تحلیل درآمد ماینرها و تاثیر آن بر قیمت بیت کوین

تحلیل درآمد ماینرها و تاثیر آن بر قیمت بیت کوین

تحلیل درآمد ماینرها و تاثیر آن بر قیمت بیت کوین
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل درآمد ماینرها و تاثیر آن بر قیمت بیت کوین
تحلیل ارز دیجیتال

در این مقاله می خواهیم به بررسی ارتباط درآمد ماینرها و قیمت بیت کوین بپردازیم، برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. زمانی که ارزهای استخراج شده از استخرهای بازار ارز دیجیتال وارد صرافی ها می شوند، طبیعی است که بر قیمت آن اثرگذار باشند اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که این تاثیر چندان زیاد نیست. برمبنای تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، استخرهای ارز دیجیتال، اغلب رمزارزهای خود را نفروخته اند. 

در گزارشی که از بیت کوینیست اعلام شده است، تغییر قیمت ارزهای دیجیتال ارتباط مستقیمی با میزان دارایی ارز دیجیتال دارد. پس می توان نتیجه گرفت که مابین سرمایه های استخرهای استخراج به صرافی ها و قیمت بیت کوین ارتباط مستقیمی وجود دارد. بر مبنای تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، امسال برخی از استخرهای استخراج، ترجیح می دهند که به جای استفاده از صرافی ها، رمزارزهای خود را معامله کنند. از این طریق می توانند قیمت بهتری از فروش بیت کوین های خود داشته باشند. 

بررسی آماری وب سایت های مختلف از تحلیل درآمد ماینرها

بر مبنای گزارشی که کوین تلگراف ارائه کرده است، داده های تازه نشان می دهد که سختی استخراج بیت کوین سقوط بی سابقه ای داشته و همین موضوع باعث شده است که درآمد ماینرها نیز افزایش یابد.

آماری که وب سایت Blockchain.com ارائه کرده است، نشان می دهد که درآمد روزانه ماینرهای بیت کوین تا بیش از 50 درصد رشد داشته است. اما این نکته را در نظر داشته باشید که در حال حاضر استخراج بیت کوین در یک وضعیت ناپایدار قرار دارد. بیش از نیمی از قدرت هش ریت شبکه بیت کوین به دلیل جابه جایی ماینرهای بزرگ چینی، در حال حاضر مشغول به فعالیت نیست و درآمد ماینرها اصلا قابل پیش بینی نیست.

تاثیر این مساله را باید در نظر بگیرید که آن دسته از استخراج کنندگانی که از ممنوعیت های اعمال شده توسط دولت چین متاثر نشده اند، رقبای خود را در این زمینه از دست داده اند و همین مورد موجب شده است تا بازدهی استخراج آنها به صورت ناگهانی افزایش یابد. 

براساس نموداری که در این قسمت وجود دارد، مشاهده می کنید که درآمد روزانه استخراج بیت کوین در 2 ژوئیه یک روز قبل از تنظیم سختی شبکه در حدود 20.7 میلیون دلار بوده است. اما یک روز بعد از آن، این رقم به 29.3 میلیون دلار رسیده است. می توانید این تغییرات قیمت را به صورت دقیق در نمودار زیر مشاهده کنید. 

تحلیل درآمد ماینرها در وب سایت گلاسنود

 شرکت تحلیلی گلاسنود در خبرنامه خود اینگونه بیان کرده است که:

تقریبا نیمی از قدرت هش بیت کوین غیرفعال بوده و به همین دلیل است که هزینه های زیادی را به دلیل مسائل جابه جایی متحمل می شود و به همین خاطر، در حال حاضر هیچ فعالیتی ندارد. علاوه بر این، سخت افزارهایی وجود دارند که هیچ فعالیتی ندارند. این شرایط در حالی است که 50 درصد دیگر شاهد خارج شدن نیمی از رقبای خود از شبکه است. 

البته تمامی این وقایع در حالی است که همچنان پلتفرم بیت کوین به اندازه گذشته رمزارز تولید می کند اما با توجه به افت سختی شبکه در شرایطی قرار داریم که نیمی از شبکه درآمد خود را دو برابر کرده و باقی هیچ چیزی تولید نمی کند. 

ارتباط درآمد ماینرها با قیمت بیت کوین

 براساس این نمودار می توان اینگونه برداشت کرد که درآمد ماینرها به سطح هایی برگشته است که هر واحد بیت کوین بین 55 تا 66 هزار دلار معامله می شد. 

علاوه بر این شرکت گلسنود بیان کرده است که زمان مورد نیاز برای ایجاد بلاک، افزایش یافته است. در حالی که این افزایش زمان بلاک، تنها در زمان راه اندازی اولیه بیت کوین در سال های 2009، زیاد بود که در آن زمان ارز دیجیتال هنوز قیمت دلاری مشخصی نداشت.

 تاثیر قیمت بلاک ها

درآمد ماینرها و رابطه آن با قیمت بیت کوین

اگر استخراج بیت کوین سودآور باشد، ماینرها همچنان به استخراج ادامه می دهند و این به فعالیت کل شبکه کمک می کند. ماینرها با استفاده از کامپیوترهای قدرتمندی که دارند معاملات ارزهای دیجیتال را حل کرده و تراکنش های ارز دیجیتال را در بلاک چین بیت کوین تایید می کنند. در واقع برای اینکه بیت کوین را به فرد دیگری ارسال کرد، باید ماینر آن را تایید کند.

این روش انرژی بالایی می خواهد و ماینرها به ازای قدرت پردازشی که به اشتراک می گذارند، پاداش دریافت می کنند. همچنین کارمزدهایی که کاربران برای اولویت بخشیدن به تراکنش های خود پرداخت می کنند، به عنوان پاداش محسوب می شود که این پاداش، هر چهار سال یک بار نصف می شود. این نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین (هاوینگ) برای کنترل تورم قیمت بیت کوین قرار گرفته است اما با تمام این شرایط ماینرها درآمد بالایی دارند. 

دلیل این کسب درآمد آن است که قیمت بیت کوین افزایش زیادی داشته است. البته کارمزدهای تراکنش و هزینه ارسال بیت کوین هم به علت آنکه تعداد افراد بیشتری می خواهند از شبکه استفاده کنند، بالاست. یعنی ماینرها می توانند کسب درآمد بیشتری داشته باشند.

گلاسنود به این اصل اشاره کرده است که کارمزدهای معاملات درون زنجیره ای پرداخت شده که مربوط به فعالیت صرافی هاست، نیز معیار خوبی برای تحلیل روند بازار است. پس می توان اینگونه گفت روند بیت کوین مثبت باشد، ماینرها درآمد بالایی خواهند داشت.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
ارسال رایگان به سراسر کشور
خرید کتاب عصر رمز ارزبرای ثبت سفارش کلیک کنید
×
پشتیبانی فروش (آقای قلیپور)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
پشتیبانی فروش (آقای عبدی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
سبد گردانی (آقای یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (آقای راسخ)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
سبد گردانی (خانم باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
پشتیبانی فروش (خانم فاطمی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
پشتیبانی فروش (اقای رستمی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (آقای فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
سبد گردانی (آقای زارع)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 204
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
درخواست تماس با واحد سبدگردانی
برای برقراری تماس با واحد سبدگردانی ، کلیک نمایید

در صورت نیاز به برقراری ارتباط با واحد سبدگردانی مهندس علیرضا محرابی ، کافی است فرم مندرج را پر نمایید ، کارشناسان ما در اسرع وقت با جنابعالی تماس میگیرند و آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر