1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. تحلیل بنیادی ارز دیجیتال
  4. تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال

بیت کوین، به عنوان محبوب ترین و ارزشمندترین ارز دیجیتال در جهان توانسته است به تنهایی بخش اعظمی از سرمایه های دنیای ارز دیجیتال را به خودش اختصاص دهد. بنابراین افرادی که به تازگی قصد سرمایه گذاری بر بیت کوین را دارند، نیاز است پیش از ورود به این رمز ارز تمام ابعاد و احتمالات ممکن را بررسی کنند. یکی از این موارد تحلیل بنیادی بیت کوین است. 

ساختار

پولی که شما در اختیار دارید، به معنای آن است که دولت در ازای پول شما، به شما بدهکار است. اما دولت ها مستقیما بدهی خود را پرداخت نمی کنند و از راهکار های دیگری بهره می برند. حال فرض کنید که چنین نبود، دیگر پول شما هیچ ارزشی جز تکه کاغذ پیدا نمی کرد. ذات بیت کوین نیز شباهت هایی به پول های سنتی مانند دلار و یورو دارد. به بیان دیگر می توان ذات بیت کوین را در دو مورد خلاصه کرد، اولین مورد شبکه بیت کوین و دیگری ارز دیجیتال بیت کوین.

علتی که موجب ارزشمندی بیت کوین شده است، سوای محبوبیت و تقاضای زیاد میان مردم، تعداد محبوب آن و کاربرد هایی است که دارد. به وسیله این رمز ارز می توانید بدون وابستگی به هر دولتی و کنترل هر بانکی، معاملات تجاری خود را انجام دهید. پول های بسیاری را به سادگی از نقطه ای به نقطه دیگر از جهان منتقل کنید.

بیت کوین هایی که مجموعا می توان تولید کرد به عدد 21 میلیون واحد می رسد و این در حالی است که 18 میلیون واحد از این رمز ارز استخراج شده است. پس درک این موضوع که پس از اتمام بیت کوین ها و استخراج آن، اساسا عرضه ای وجود نخواهد داشت و صرفا تقاضا است که برای آن روز به روز افزایش می یابد.

نکته دیگر در خصوص بیت کوین، قدرت آن در مقابل هک شدن است. بیت کوین به قدری عالی ظاهر شده است که تا کنون کسی نتوانسته آن را هک و یا مشابه آن را تولید کند.

همچنین بیت کوین به عنوان پادشاه ارز های دیجیتال، در آینده این بازار تاثیرگذار است. به نحوی که حمایت از بیت کوین و افزایش ارزش آن، موجب رشد بازار رمز ارز ها خواهد شد.

تحلیل بنیادی بیت کوین

بیت کوین عاری از نقص نیست. به همین دلیل بسیاری از آلت کوین هایی که به تازگی متولد می شوند با هدف، حل چنین مشکلاتی و ارائه بهترین کارکرد وارد بازار ارز های دیجیتال می شوند. اما نکته این جا است که نوآوری اصلی توسط خود بیت کوین ایجاد شده است. پس می توان نتیجه گرفت بیت کوین در کنار تمامی نواقص خود، جایگاه محکمی از این حیث دارد.

معرفی کامل ارز دیجیتال بیت کوین

اهداف پیدایش

اگر بخواهیم با یکدیگر صادق باشیم هیچ حکومت و دولتی در جهان وجود ندارد که پول را میان مردم عادلانه توزیع کند. چرا که قدرت توزیع پول به طور متمرکز زیر نظر دولت ها است. آن ها هستند که تمامی تصمیمات در حوزه پول را می گیرند. بنابراین بیت کوین به کمک بلاکچین خلق شد تا نظام مالی جهان را از دست دولت ها خارج کرده و غیر متمرکز کند. بیت کوین به کمک سیستم بلاکچین تا حدودی در تحقق این هدف موفق عمل کرده اما یک گوشه کار هنوز مشکل دارد. همچنان در این نظام مالی افرادی که سرمایه بیشتری دارند می توانند بیت کوین بیشتری استخراج کنند، مبلغ بیشتری بر روی آن سرمایه گذاری کنند و در نتیجه سود بیشتری بکنند. در صورتی که ذاتا بیت کوین برای ایجاد عدالت و برابری توزیع پول خلق شد.

اهداف پیدایش

کاربرد ها

سوال اصلی اینجا است که به کمک بیت کوین چه کارهایی می توان انجام داد. چرا که بخش بزرگی از هر چیزی کدر دنیای مالی کاربرد ها و مزیت های آن است. در دنیا افراد، از بیت کوین با اهداف گوناگونی استفاده می کنند. برخی از کاربرد های آن را می توان چنین عنوان کرد:

  1. سرمایه گذاری بلندمدت
  2. معاملات تجاری برون مرزی
  3. کمک های انسان دوستانه
  4. کلاهبرداری و پول شویی

امکان پول شویی یکی از معایب بیت کوین محسوب می شود. بنابراین ممکن است دولت ها به همین دلیل قوانین بسیار سخت گیرانه ای علیه بیت کوین اعمال کنند.

عوامل تاثیرگذار بر روند قیمتی

در تمامی بازارهای مالی عواملی وجود دارد که می تواند موجب ایجاد تحرک بازار شود. بسیاری از این عوامل عینا در بیت کوین نیز صادق است. به عنوان مثال بیت کوین تاثیر پذیری بالایی از اخبار مهم جهان دارد. به گونه ای که در برخی شرایطی رفتاری که بیت کوین می شود مشابه طلا است. طلا به عنوان دارایی امن، همواره در بحران های اقتصادی، جنگ ها و شایعات این چنینی ارزشمند می شود. در چنین شرایطی عموما بیت کوین رفتار مشابهی از خود بروز می دهد. شاید بتوان نتیجه گرفت در چنین شرایطی نیز می توان انتظار رشد بیت کوین را داشت.

همچنین بیت کوین تا حدودی از اتفاقات کلی رمز ارز ها نیز تاثیر پذیر است. به عنوان مثال، وضع قانون جدید در خصوص رمز ارز ها، پذیرش یا عدم پذیرش، قانونی خواندن آن و هرچیزی که در دنیای رمز ارز ها مهم باشد، موجب تحرکاتی در قیمت بیت کوین خواهد شد. 

صرافی ها نیز در قیمت بیت کوین تاثیرگذار هستند. علت آن هم کارمزد های متفاوت و سرعت تراکنش ها در این صرافی ها است. افزایش صرافی ها در دنیا نیز یک مزیت برای بیت کوین محسوب  می شود، چرا که انجام معاملات بیت کوین برای افراد بیشتری در جهان میسر می شود. 

عوامل تاثیرگذار بر روند قیمتی

استخراج کنندگان بیت کوین عامل بعدی تاثیرگذار بر روند قیمتی بیت کوین است. هرچه میزان استخراج بیت کوین در جهان افزایش یابد، ارزش بیت کوین کاهش خواهد یافت. اما دو نکته اساسی مانع از این اتفاق می شود. سختی استخراج بیت کوین دائما در حال افزایش است. بنابراین افراد نیاز به صرف زمان و هزینه بیشتری برای استخراج بیت کوین دارند. مورد دیگر نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین هر 4 سال است. پس از گذشت هر 4 سال، پاداش نصف می شود بنابراین از نقطه ای به بعد، استخراج پادشاه ارز های دیجیتال دیگر صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

سیاست دولت های بزرگ دنیا نیز بسیار در قیمت بیت کوین تاثیرگذار هستند. کشور هایی مانند روسیه، ژاپن و کل اتحادیه اروپا به دلیل پیشگام بودن در عرصه ارز های دیجیتال، تاثیر فراوانی بر روند قیمتی بیت کوین می گذارند.

همچنین پذیرش بیت کوین توسط شرکت های بزرگ برای پرداخت های خود بسیار می تواند موجب رشد بیت کوین شود. به عنوان مثال خرید ماشین های تسلا یا بی ام و به کمک بیت کوین به نظر جذاب است.

تجربه نشان داده است برخی افراد نیز به میزان زیادی در قیمت بیت کوین تاثیرگذار هستند. ایلان ماسک مدیر شرکت خودرو سازی تسلا و همچنین شرکت اسپیس ایکس، با تصمیمات خود بیت کوین را دچار هیجانات بسیار می کند. 

اطلاعات آماری

  1. ارزش بازار
  2. حجم معاملات

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سبد گردانی (آقای زارع)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 201
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (آقای رستمی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
سبد گردانی (خانم عظیمی)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 205
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 202
سبد گردانی (آقای یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
سبد گردانی (آقای محمدی)
موبایل 09933751765
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_35
داخلی 204
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر