1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. ارزهای دیجیتال
  4. ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی چیست؟

ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی چیست؟

ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی چیست؟
ارزهای دیجیتال

توکن های هوش مصنوعی در واقع ارزهای دیجیتال مربوط به پروژه های بلاک چین مبتنی بر AI می باشند. پروژه‌های رمزنگاری هوش مصنوعی با توجه به انعطاف‌ پذیری AI، در اندازه‌ها و اشکال مختلفی عرضه می‌شوند و دارای کاربردهای متفاوتی از جمله بازی‌های بلاک چین، بازارهای غیرمتمرکز، وب 3، ردیابی اطلاعات و غیره می باشد. برخی از بهترین آلت کوین ها در بازار ارزهای دیجیتال، در حال حاضر در بخشی از فعالیت های خود از فناوری هوش مصنوعی استفاده می‌کند. ادغام هوش مصنوعی به پلتفرم‌های ارز دیجیتال، صرف نظر از نوع پروژه، باعث کارآمدتر و سازگارتر شدن آنها می شود. تلفیق این دو تکنولوژی باعث هموار شدن راه برای نسل جدیدی از توکن‌های دیجیتال می شود که در نتیجه تحول در نحوه تعامل افراد با فناوری را به دنبال خواهد داشت. در این مقاله قصد داریم به بررسی ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی بپردازیم.

ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی چیست؟

ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی چیست

پروژه های هوش مصنوعی ارز دیجیتال هر کدام در نوع خود منحصر به فرد هستند زیرا هر کدام از پروژه رمزنگاری دارای اهداف متفاوتی می باشند و تنها وسیله‌ برای دستیابی به این اهداف، فناوری هوش مصنوعی می باشد. ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی کاربردهای متعددی دارند که در ادامه به بررسی برخی از این کاربردها می‌پردازیم. در حال حاضر بهترین پروژه‌های کریپتو موجود در بازار، از هوش مصنوعی برای انجام تجزیه و تحلیل داده‌های بازار و رسانه‌های اجتماعی استفاده می کنند. برای مثال پروژه «Dash 2 Trade» به عنوان یک پلتفرم تحلیلی مبتنی بر بلاک چین برای اسکن پلتفرم‌هایی مانند توییتر از هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا قادر به دریافت احساس عمومی نسبت به رمزارزهای خاص باشد. برای کمک به پیش بینی قیمت، حدس و گمان در رابطه با رشد آینده یک رمزارز و شناسایی ریسک‌ ها می توان از هوش مصنوعی استفاده کرد.

هوش مصنوعی همچنین می‌تواند به ساخت Decentralized Autonomous Agents (عامل‌‌های خودکار غیرمتمرکز) کمک کند. DAA برنامه‌های کدگذاری شده‌ای هستند که به صورت خودکار قادر به تصمیم گیری هستند. برای مثال، یک پروژه ارز دیجیتال هوش مصنوعی تحت عنوان Fetch.ai از DAA ها به عنوان دستیار استفاده می کند و قادر به مدیریت هر چیزی، از خرید و فروش محصولات گرفته تا رزرو می باشد.

از هوش مصنوعی در بخش بازی‌ ها نیز استفاده می شود. بسیاری از بازی های بلاک چینی از جمله Meta Masters Guild برای ایجاد یک پلتفرم متنوع برای گیمرها از هوش مصنوعی استفاده می‌کند.

موارد ذکر شده فقط بخشی از کاربردهای ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی در ارتباط با دنیای رمزارزها می باشند، در حالی که ابتکارات هوش مصنوعی ارز دیجیتال قادر به ارائه طیف وسیعی از اهداف و ابزارها می باشد. با توجه به نوپا بودن صنعت ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی، می‌توان انتظار داشت که با موفقیت پروژه‌های اولیه از جمله «Fetch.ai»، «SingularityNET» و « Meta Masters Guild» در آینده نزدیک نیز محصولات نوآورانه‌تری وارد بازار شوند. 

معروف ‌ترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی برای سرمایه ‌گذاری در سال 2023

توکن هوش مصنوعی Graph

آشنایی با ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی

یکی از بهترین و معروف‌ترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی، گراف (The Graph) نام دارد که برای توسعه قرارداد هوشمند، می تواند یک لایه نمایه‌ سازی ( Indexing) ایجاد ‌کند. وظیفه گراف این است که داده‌ها را از بلاک چین ‌های مختلف، جمع ‌آوری کند تا توسعه ‌دهندگان برای ایجاد پروژه‌های خود، دسترسی آسانی به داده‌های اصلی داشته باشند. ارز دیجیتال هوش مصنوعی گراف برای کاربران امکان پرس و جو در شبکه اتریوم را فراهم می‌کند، بنابراین توسعه ‌دهندگان قادر به ایجاد APIهایی با دسته‌ بندی اطلاعات خاص و ساختن زیرگراف‌ها (Sub-Graph) برای مقاصد خاص هستند. زیرگراف برای بلاک چین‌ها همان نقش API را ایفا می‌کند و برای کاربران امکان دسترسی سریع به اطلاعات یک Dapp با بلاک چین را فراهم می‌کند.

برای مثال یک روش برای دسترسی کاربران به اطلاعات صرافی یونی سواپ در اپلیکیشن خود، ایجاد ابزار دسترسی به داده‌ها با استفاده از کدنویسی و راه‌اندازی سرورها و پایگاه داده‌های متمرکز می باشد. این کار زمان و انرژی زیادی از کاربران می‌گیرد. روش دیگر استفاده از زیر گراف‌ها می باشد. در این روش کاربران برای جستجوی اطلاعات صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ، فقط کافی ست به یک زیرگراف در سایت خود ارجاع دهند. گراف که با نماد GRT نشان داده می شود، یک لایه متن باز برای جمع ‌آوری راحت اطلاعات و ارائه منظم آن به کاربران در شبکه اتریوم می باشد. گراف از هوش مصنوعی برای نمایه‌ سازی و پرس و جو قابل تایید و خودکار استفاده می‌کند و قصد دارد از این طریق کارایی خود را در پیش ‌بینی پرس و جوها افزایش دهد.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی SingularityNET

معرفی ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی

پروژه ارز دیجیتال هوش مصنوعی SingularityNET به عنوان یک پلتفرم مبتنی بر Distributed Ledger (دفتر کل توزیع شده) برای کاربران امکان ایجاد، به اشتراک گذاری و کسب درآمد از سرویس‌های AI را فراهم می‌کند. SingularityNET یک بازار برای سرویس‌های AI است که با استفاده از توکن آن «AGIX» کاربران قادر به جستجو، تست و خرید سرویس‌های گسترده AI می باشند.

SingularityNET برای توسعه ‌دهندگان هوش مصنوعی به عنوان یک فضای غیرمتمرکز عمل می کند تا برای انتشار و فروش ابزارهای هوش مصنوعی خود بتوانند از آن استفاده کنند و عملکرد آن‌ها را به راحتی ارزیابی کنند. در سال 2017 این پلتفرم معرفی شد و در طی ICO (عرضه اولیه ارز دیجیتال) خود توانست 36 میلیون دلار را در یک دقیقه جمع‌ آوری کند. تیم سازنده SingularityNET پیشگام توسعه یک ربات هوش مصنوعی به نام Sophia (گویاترین ربات جهان) است. یکی از اهداف SingularityNET درک کامل زبان انسان توسط ربات Sophia می باشد. با توسعه چهارچوب «OpenCog» به عنوان هوش عمومی پیشرفته، این هدف (رسیدن به هوش مصنوعی در سطح انسان) عملی می شود.

SingularityNET اولین ارز دیجیتال هوش مصنوعی است که توانسته برای توسعه ‌دهندگان فروش ابزارها و کتابخانه‌های هوش مصنوعی را آسان ‌کند. این ارز دیجیتال هوش مصنوعی همچنین به خریداران این امکان را می دهد که هر سرویس هوش مصنوعی را قبل از خرید بررسی کنند تا مطمئن شوند که ابزار خریداری شده قادر به پاسخگویی نیازهای آن‌ها می باشد. افرادی که به یک سرویس خاص AI نیاز دارند می‌توانند ابزار هوش مصنوعی جدیدی را از طریق پورتال درخواست هوش مصنوعی این پروژه «RFAI» و از انجمن گسترده متخصصان هوش مصنوعی سفارش دهند. توسعه‌ دهندگان نیز می‌توانند توکن‌های AGIX را از طریق پاسخ دادن به این درخواست‌ها به دست آورند.

با توسعه اکوسیستم این پروژه، کاربرد توکن هوش مصنوعی AGIX نیز تکامل پیدا کرده است. ویژگی پروپوزال بهبود سینگولاریتی نت ( SNEP) در اکتبر 2020 راه‌ اندازی شد. SNEP امکان رای ‌دهی به تغییرات در عملیات شبکه را برای دارندگان توکن AGIX فراهم می‌کند. همچنین در مارس 2020 امکان استیکینگ AGIX به پروژه اضافه شد. SingularityNET اخیراً یک سرمایه گذاری مشترک تحت عنوان Awakening Health را با همکاری Hanson Robotics منتشر کرده است. این پروژه محصولاتی که برای اهداف مراقبت‌های بهداشتی از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند را نیز توسعه می‌دهد. Grace اولین محصول این پروژه می باشد که به عنوان یک دستیار انسان نما برای صنعت مراقبت‌های بهداشتی به کار گرفته می شود.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی Fetch

ارز دیجیتال هوش مصنوعی Fetch

Fetch یک آزمایشگاه AI و یک شبکه یادگیری ماشین غیرمتمرکز و بدون نیاز به مجوز با اقتصاد ارز دیجیتال می باشد. ارز دیجیتال هوش مصنوعی Fetch در یک شبکه بدون نیاز به مجوز، دسترسی دموکراتیک به تکنولوژی هوش مصنوعی را فراهم می‌کند. مدل این پروژه ریشه در بهینه ‌سازی فعالیت‌هایی مثل شبکه‌های حمل و نقل، خدمات سفر، خدمات ترید و معامله در اپلیکیشن‌های امور مالی غیرمتمرکز، شبکه‌های انرژی هوشمند و سایر سیستم های دیجیتال پیچیده‌ متکی بر مجموعه داده‌های بزرگ مقیاس دارد. FET توکن این پروژه است که دارای کاربردهای مختلفی در پروژه می باشد. Fetch را می توان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی در نظر گرفت.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی Ocean Protocol

Ocean Protocol یک اکوسیستم مبتنی بر بلاک چین است که امکان ارزش گذاری به داده ها را در پلتفرم به افراد و مشاغل می‌دهد. کاربران همچنین می توانند درآمدهایی را از طریق توکن‌های داده با استاندارد ERC-20 کسب کنند. Ocean Protocol یکی از بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی است که برای مصرف‌ کنندگان و تامین ‌کنندگان ارزش افزوده ایجاد می‌کند. هر سرویس داده در پروژه Ocean Protocol با یک datatoken (توکن داده) منحصربه‌فرد نمایش داده می‌شود. این رویکرد امکان انجام عملیات خاصی بر روی داده را به شخص ثالث می‌دهد، آن هم بدون خارج شدن داده از محدوده امن ناشر.

این پروژه با نماد «OCEAN» نشان داده می شود که از آن برای خرید و فروش داده استفاده می شود. همچنین از آن به عنوان یک توکن حاکمیتی برای اداره جامعه و استیکینک رمزارز بر روی داده استفاده می شود. یک استخر نقدینگی بازارساز خودکار، قیمت توکن‌های داده را بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می کند. Ocean Protocol برای ناشران داده یک جریان درآمد اضافی ایجاد می‌کند. این پروتکل امکان ایجاد بازارهای داده را از طریق فراهم کردن ابزارهای مورد نیاز، برای شرکت‌های مختلف فراهم می‌کند. امکان دسترسی به داده‌های قابل اعتماد با استفاده از این پروتکل برای محققان، دانشمندان، تحلیلگران داده فراهم است.

توکن هوش مصنوعی iExec

توکن هوش مصنوعی iExec

 iExec محاسبات غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین را ارائه می دهد و با نماد RLC شناخته می‌شود. در این پروژه برای سازماندهی یک بازاری که در آن افراد بتوانند از اپلیکیشن‌ها و مجموعه‌ داده‌های خود و قدرت محاسباتی خود درآمد کسب کنند، از بلاک چین استفاده می شود. این پروژه از برنامه‌های کاربردی در حوزه‌هایی از جمله مراقبت‌های بهداشتی، بیگ دیتا، هوش مصنوعی، فین تک و رندرگیری پشتیبانی می‌کند. در سال 2016 iExec با هدف بازآفرینی مفهوم رایانش ابری تاسیس شد. iExec نرم‌افزار منبع باز XtremWeb-HEP را مورد استفاده قرار می دهد که شامل ویژگی‌هایی مانند استقرار تصاویر مجازی، پشتیبانی از چند اپلیکیشن، چند کاربر، زیرساخت‌های خصوصی، تحمل خطا، امنیت و مدیریت داده‌ها می‌شود. اصلی این پروژه ارائه منابع محاسباتی به صورت غیرمتمرکز به کاربران است.

کاربرانی که دارای منابع محاسباتی هستند، می‌توانند در این شبکه به عنوان Worker فعالیت کنند. کاربران برای انجام این کار ماشین‌های محاسباتی خود را به یکدیگر وصل می‌کنند تا دیگران هم بتوانند از آن استفاده کنند و در مقابل از توکن‌های RLC شبکه پاداش دریافت می‌کنند. این فرآیند برای به اشتراک گذاری منابع، یک بازار ایجاد می‌کند که از ویژگی‌های مثبت بلاک چین بهره می‌برد. همچنین ارائه‌ دهندگان اپلیکیشن‌های مختلف می توانند الگوریتم‌های خود را به اشتراک بگذارند و از این طریق کسب درآمد کنند. ارائه دهندگان داده نیز می‌توانند با استفاده از این پروژه مجموعه داده‌های ارزشمند خود را در اختیار کاربران قرار دهند.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی Phala Network

شبکه Phala یک سرویس محاسبات ابری است که دارای ویژگی حفظ حریم خصوصی می باشد. این شبکه ضمن ارائه قدرت محاسباتی قابل مقایسه با سرویس‌های ابری موجود، قابلیت محافظت از حریم خصوصی برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های کاربران را نیز دارد. این شبکه مبتنی بر پروتکل Substrate می باشد و در شبکه پولکادات به عنوان یک پاراچین اجرا خواهد شد. ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی شبکه Phala با نماد «PHA» دارای کاربردهای گسترده‌ای می باشد که عبارتند از:

- امکان خرید منابع محاسباتی و ذخیره سازی داده قابل اعتماد

- برای جمع ‌آوری استاندارد داده، معامله و تجزیه و تحلیل آن‌ها، یک زیرساخت مبادله داده مبتنی بر قراردادهای هوشمند ایجاد شده است. از این رو یک اکوسیستم مبادله محرمانه و قابل اعتماد با استفاده از این پروژه برای فروشندگان و خریداران ایجاد می‌شود.

- Gatekeepers تامین کننده امنیت استفاده از این پروتکل هستند که با استیک مقدار مشخصی از توکن‌های PHA در پروتکل، باعث می شوند که در صورت فعالیت مخرب مجازات شوند.

- این پروژه دارای یک دائو است که به کاربران شبکه حکمرانی در آن را واگذار می‌کند. کاربران از طریق استیک کردن توکن‌های حاکمیتی PHA می‌توانند علاوه بر شرکت در رای‌گیری‌ها، در شکل دهی آینده پروژه نیز نقش داشته باشند. 

ارز دیجیتال هوش مصنوعی Cortex

ارز دیجیتال هوش مصنوعی Cortex

بلاک چین Cortex یک بلاک چین منبع باز، همتا به همتا و غیرمتمرکز می باشد که قصد دارد اجرای هوش مصنوعی روی زنجیره را که یکی از بزرگترین چالش های بلاک چین هایی مثل اتریوم و بیت کوین است، حل کند. Cortex برای آپلود و اجرا در شبکه توزیع شده از مدل های هوش مصنوعی پشتیبانی می کند. Cortex هوش مصنوعی دستیابی به دموکراسی سازی AI را فراهم می‌کند که مدل‌ها می‌توانند در آن علاوه بر ادغام شدن در قراردادهای هوشمند، برنامه های غیرمتمرکز با قابلیت AI ایجاد کنند. مکانیزمی در Cortex طراحی شده که توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی را برای ذخیره کردن مدل‌های خود در بلاک چین تشویق می‌کند.

بلاک چین Cortex شامل 4 بخش اساسی می باشد. ماشین مجازی کورتکس ( Cortex Virtual Machine | CVM) مولفه اول است که علاوه بر سازگاری با ماشین مجازی اتریوم، از استنتاج هوش مصنوعی روی زنجیره نیز پشتیبانی می‌کند. این ماشین مجازی برای اجرای مدل‌های غیرمعمول AI در زنجیره Cortex، به جای CPU از GPU استفاده می‌کند.

مولفه دوم نیز Synapse یا ماشین استنتاج هوش مصنوعی است که به عنوان یک موتور استنتاج قطعی عمل می کند. Synapse علاوه بر تضمین نتیجه استنتاج هوش مصنوعی در محیط‌های محاسباتی ناهمگن، می تواند بدون نیاز به راه‌ حل‌های خارج از زنجیره، امکان استنتاج قطعی هوش مصنوعی روی زنجیره را نیز فراهم ‌کند. سومین مولفه Cortex، قراردادهای هوشمند و DApp های مبتنی بر هوش مصنوعی می باشد. Cortex پشتیبانی از یادگیری ماشین را با هدف سازگاری با موارد استفاده در دنیای واقعی، به قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن های غیرمتمرکز اضافه می‌کند. توسعه ‌دهندگان می‌توانند برای ایجاد قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن های غیرمتمرکز با هوش مصنوعی، از مدل‌های هوش مصنوعی در لایه ذخیره سازی Cortex و زبان قرارداد هوشمند محبوب Solidity استفاده کنند. غیرمتمرکزسازی تحقیقات هوش مصنوعی مولفه آخر در پروژه Cortex می باشد.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی Covalent

ارز دیجیتال هوش مصنوعی Covalent برای ایجاد معنا از میلیاردها نقطه داده، از تکنولوژی‌های Big data استفاده می‌کند و بینش‌های عملی در اختیار سرمایه ‌گذاران قرار می دهد. Covalent به توسعه ‌دهندگان این امکان را می‌دهد که اقدام به تخصیص منابع خود در داخل سازمان به اهدافی با کارایی بالاتر کنند. Covalent به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی از ده‌ها منبع مانند زنجیره‌ها، گره‌ ها و فیدهای داده، اطلاعات را جمع ‌آوری می‌کند.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی dKargo

dKargo یکی دیگر از ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی است که برای ایجاد یک شبکه لجستیک کارآمد بر اساس همکاری و همچنین حل مسائل مربوط به اعتماد در میان شرکت‌کنندگان پراکنده در صنعت لجستیک، از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند. استفاده از هوش مصنوعی و بلاک چین به صورت همزمان برای این پروژه مزیت‌های زیادی را به دنبال داشته که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

ارائه اطلاعات قابل اعتماد و معتبر به فعالان صنعت با استفاده از بلاک چین 

حل مشکل اعتماد در گره های لجستیک پراکنده و توزیع شده، با استفاده از بلاک چین 

ارائه خدمات لجستیک وب 3 به کاربران خود

پلتفرم متن باز

ارائه اطلاعات لجستیک و مسیرهای بهینه شده 

ارز دیجیتال هوش مصنوعی Numeraire

ارز دیجیتال هوش مصنوعی Numeraire

یکی از بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، پروژه Numeraire می باشد که مبتنی بر بلاک چین اتریوم است. Numeraire این امکان را به دانشمندان و توسعه ‌دهندگان می‌دهد تا بتوانند قابلیت اطمینان بهبودیافته، مدل‌های یادگیری ماشین را آزمایش و ایجاد کنند.

در اواخر سال 2015 پروژه Numeraire در سانفرانسیسکو تاسیس شده است. Numeraire یک صندوق تامین در بازار سهام است که برای فعالیت‌های خود از داده‌ها و پیش‌بینی‌های تولید شده توسط شرکت‌کنندگان در مسابقات استفاده می‌کند. Numeraire اولین صندوق تامین است که راه اندازی آن توسط یک پروژه ارز دیجیتال صورت گرفته و به شدت از یادگیری ماشین در استراتژی سرمایه‌گذاری خود استفاده می‌کند. ارز دیجیتال هوش مصنوعی Numeraire با نماد «NMR» نمایش داده می شود. NMR به عنوان پاداش به دانشمندان داده‌ای ارائه می‌شود که در مسابقات پروژه مدل‌های آن‌ها توانسته اند عملکرد خوبی را ثبت کنند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
موبایل 09927779050
موبایل 09927779050
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com