شبکه Telos
لوگو علیرضا محرابی
شبکه Telos
اصطلاحات بازار ارز دیجیتال

فناوری بلاک چین با بیت کوین معرفی شد و پس از آن در مسیر رشد و توسعه قرار گرفت. قراردادهای هوشمند از اتریوم به عنوان نسل دوم بلاک چین سرچشمه گرفت. با افزایش تقاضا، مقیاس پذیری به یک مسئله اصلی تبدیل شد. سپس نسل سوم بلاک چین ها ایجاد شد که به نوعی می توان گفت هدف هر کدام از آنها ارائه سرعت، امنیت و عدم تمرکز در کنار هم است. تلوس(Telos)، یکی از پروژه های نسل سوم بلاک چین است که علاوه بر مقیاس پذیری، تراکنش های بدون هزینه را نیز نوید می دهد. در این مقاله در مورد اینکه شبکه Telos چیست، چگونه کار می کند و چه ویژگی ها و خدماتی دارد صحبت می کنیم.

شبکه Telos چیست و چه کاربردی دارد؟

شبکه Telos چیست؟

Telos یک پلتفرم بلاک چین نسل سوم برای ساخت برنامه های کاربردی توزیع شده سریع و مقیاس پذیر با تراکنش های بدون کارمزد است. این شبکه که در دسامبر 2018 راه اندازی شد، دارای ویژگی های حاکمیتی نوآورانه ای است که به سازمان ها اجازه می دهد تصمیم گیری را به سمت یک مدل مشارکتی تر و شفاف تر سوق دهند. از ابتدای سال 2021، توسعه دهندگان در تلاش بوده اند تا بیش از 100 برنامه غیرمتمرکز (Dapps) را در Telos راه اندازی کنند.

ساختار مدیریت قوی تلوس، همراه با مجموعه ای از ابزارهای قدرتمند Telos Decide، دارندگان توکن را قدرتمند می کند. در این شبکه، همه شانس مساوی برای مشارکت و تأثیرگذاری در مسیر زنجیره دارند. علاوه بر این، راه‌اندازی بدون ICO یا تأمین مالی جمعی به شبکه اجازه می‌دهد تا به روشی واقعاً غیرمتمرکز رشد کند.

تلوس دارای یک پلتفرم بومی و یک پلتفرم سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) است. با افزایش تقاضا و ظهور بیشتر مشکل مقیاس پذیری، دن لریمر، خالق پروژه ایاس، یک ماشین مجازی غیرمتمرکز را در یک وایت پیپر ارائه کرد که به دنبال حل مشکل مقیاس پذیری با مکانیزم جدید اجماع بود. 

وی نرم افزار EOSIO را در ایاس معرفی کرد که ویژگی بارز آن قابلیت تنظیم افقی و عمودی است. این ویژگی امکان پردازش تعداد زیادی تراکنش در ثانیه و یک سیستم کارمزد صفر را فراهم می کند. ایاس مشکل بزرگی داشت که او را از دستیابی به اهدافش باز داشت. مشکل، داشتن 1.6 درصد از آدرس ها در 90 درصد توکن ها است که تمرکززدایی شبکه را زیر سوال برده است.

مدتی پس از راه اندازی ایاس، گروهی از توسعه دهندگان و علاقه مندان به نرم افزار EOSIO پروژه تلوس را با هدف بهبود مشکلات ایاس آغاز کردند. آنها به دنبال این بودند که از مکانیسم اجماع اثبات سهام (DPoS) حداکثر استفاده را ببرند و یک بلاک چین عمومی با حاکمیت غیرمتمرکز ایجاد کنند که می تواند فراتر از ذهنیت قانون سنتی باشد. مسلماً هدف نهایی این پروژه، تحول و توانمندسازی اقتصاد آینده و پرورش بالاترین ظرفیت های انسانی است.

Telos EVM (tEVM) یک ماشین مجازی اتریوم است و شبکه Telos اولین بلاک چین مجهز به EVM بوده که بر روی EOSIO راه اندازی شده است. این ویژگی به برنامه های مبتنی بر اتریوم اجازه می دهد تا به راحتی به بلاک چین Telos مهاجرت کنند و از تمام مزایای آن مانند سرعت بالا، کارمزد پایین و جلوگیری از حملات فرانت رانینگ تراکنش های سریع و هزینه های ثابت Front  Running بهره مند شوند، مستثنی می کند.

شبکه تلوس چگونه کار می کند؟

شبکه تلوس چگونه کار می کند؟

Telos از مکانیزم اجماع اثبات سهام نیابتی استفاده می کند. بلاک چین Telos در حال حاضر می تواند بیش از 10,000 تراکنش در ثانیه را پردازش کند و این ظرفیت را می توان با بروزرسانی کد، زنجیره های جانبی و سایر مکانیسم های رشد افزایش داد. اعتبارسنجی یا تولیدکنندگان بلاک، کسانی هستند که دفتر کل شبکه Telos را نگهداری می کنند و تراکنش ها را تأیید می کنند. هر کسی می‌تواند یک گره اعتبارسنجی راه‌اندازی کند (هیچ حداقل مبلغ سپرده وجود ندارد)؛ اما تنها ۴۲ تولیدکننده بلاک برتر که توسط جامعه دارندگان توکن رای داده‌اند، مسئول مدیریت شبکه و پاداش‌های دریافت هستند.

از 42 اعتبارسنجی اول، 21 گره فعال هستند که اکثر تراکنش ها را انجام می دهند و 21 گره آماده به کار هستند که به طور منظم برای توانایی آنها در خدمت به عنوان پشتیبان آزمایش می شوند. رأی گیری برای گره های برتر تقریباً هر 2.5 دقیقه انجام می شود، به این معنی که رتبه اعتبارسنجی ها می تواند در هر زمان تغییر کند. گره های فعال هر ماه با 28000 توکن TLOS پاداش می گیرند و گره های آماده به کار با نصف این مبلغ پاداش می گیرند.

با کمک بریج pTokens، توکن TLOS در شبکه‌های اتریوم و بایننس اسمارت چین ایجاد شد. این توکن‌های تسریع‌شده بخشی از کل عرضه هستند و می‌توانند در هر زمان به داخل یا خارج از زنجیره اصلی تلوس منتقل شوند.

داشتن توکن شبکه بومی نشان دهنده مالکیت منابع شبکه است. به عنوان مثال، اگر شما مالک 1% از عرضه موجود توکن های تلوس هستید، 1% از منابع شبکه را در اختیار دارید. می توان گفت که با افزایش تقاضا برای شبکه، توکن Telos ارزش بیشتری پیدا می کند.

یک کاربر معمولی برای انجام کارهای ساده مانند خرید و ارسال توکن به منابع بسیار کمی نیاز دارد. بنابراین، مقدار کمی TLOS باید واریز شود و تراکنش‌های استاندارد عملاً رایگان خواهند بود. برنامه‌ها و سازمان‌ها به زیرساخت‌های پیچیده نیاز دارند تا اکوسیستم‌های خود را تقویت کنند که به معنای مالکیت منابع بیشتر و توکن‌های بیشتری برای استیک است.

یکی از مزایای شبکه Telos نسبت به سایر بلاک چین ها، توانایی ارائه منابع به کاربران در سمت توسعه دهنده است. با کمک این ویژگی، توسعه دهندگان می توانند با تجربه کاربری ساده و بدون هزینه یا دردسر اضافی برای مشتریان خود اپلیکیشن ایجاد کنند. این مشکل، پتانسیل پذیرش فناوری بلاک چین را در هر صنعتی افزایش می دهد.

حکمرانی غیرمتمرکز بخش بزرگی از بلاک چین Telos است و به روش‌های مختلفی انجام می‌شود، مانند تولیدکنندگان بلاک، تغییرات قوانین و پیشنهادات رای‌گیری. در شبکه Telos، تقریباً هر جنبه ای از عملیات شبکه را می توان با رأی جامعه تغییر داد که در سایر بلاک چین های اصلی امکان پذیر نیست.

هر کسی که دارای توکن TLOS باشد می‌تواند پیشنهادی را ارسال کند یا به آن رأی دهد. این تضمین می کند که از منابع شبکه به نحوی استفاده می شود که اکثر ذینفعان در مورد آن توافق دارند. ماهیت صرافی‌ های آنلاین به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با قرار دادن وجوه کاربران رای دهند و تأثیر منفی بر شبکه ایجاد کند. درشبکه Telos، صرافی ها از رای دادن مسدود شده اند.

برای استفاده از خدمات و ویژگی های تلوس، ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کنید و کلیدهای عمومی و خصوصی خود را دریافت کنید.

شبکه Telos چه خدماتی ارائه می دهد؟

شبکه Telos چه خدماتی ارائه می دهد؟

حال که متوجه شدیم شبکه Telos چیست و چگونه کار می کند، بهتر است با خدمات مختلف آن آشنا شوید. با مراجعه به قسمت اکوسیستم Telos سرویس های مختلفی در LAN و EVM قابل مشاهده است که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

 • Decide Voter:  یک برنامه تلفن همراه که برای رای دادن به پیشنهادات، اعتبارسنجی‌ها و غیره استفاده می‌شود.
 • Tstarter: پلتفرمی برای کشف و پشتیبانی از پروژه ها در شبکه تلوس است.
 • Tipit Bot: یک برنامه وب که یک مجموعه اجتماعی رایگان برای همه فراهم می کند. با کمک این برنامه می توانید توکن هایی را در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، دیسکورد، توییتر و ... دریافت یا ارسال کنید. برای خرید یا فروش کالا یا حتی پشتیبانی. این کیف پول از 65 ارز دیجیتال در بلاک چین Telos و EOS پشتیبانی می کند.
 • AreaX NFT: بازاری برای توکن های غیر مثلی است.
 • Tswaps: پلتفرمی که تبادل توکن ها را در شبکه Telos آسان می کند.
 • Dstor: یک سرویس ذخیره سازی داده غیرمتمرکز با سطوح بالایی از انعطاف پذیری و امنیت در کسری از قیمت نسخه های متمرکز موجود است.
 • Heart Farms: یک بازی بلاک چین و سیستم مدیریت زمین مجازی است که می توان آن را در وب بازی کرد.

آشنایی با کوین تلوس(TLOS)

TLOS توکن بومی شبکه Telos است که کاربردهای زیادی از جمله حاکمیت، مالکیت، پرداخت پاداش، وسیله پرداخت در اپلیکیشن ها و خدمات در این شبکه دارد. مجموع عرضه آن حدود 355 میلیون دستگاه است که از این تعداد حدود 255 میلیون در تیراژ است و هر ماه حدود 4 میلیون و 100 هزار دستگاه به مقدار در گردش اضافه می شود.

نرخ فعلی تورم عرضه کل، صفر است اما ممکن است در آینده به 1 درصد افزایش یابد تا پاداش تولیدکنندگان بلاک را پوشش دهد. در توکنومیک اصلی TLOS، کل عرضه دارای نرخ تورم برای پرداخت پاداش بود اما در تابستان 2019 این برنامه به تورم صفر تغییر کرد. 

تولیدکنندگان بلاک و سایر نهادهای مهم در حال حاضر از صندوق ذخیره شبکه، طبق رأی دارندگان توکن، پاداش دریافت می‌کنند. این ذخایر مسئولیت پرداخت پاداش تا سال 2024 را بر عهده دارند، برای ادامه مسیر ممکن است تورم ایجاد شود یا هزینه هایی برای استفاده از برخی خدمات شبکه تعیین شود که با تصمیم جامعه خواهد بود.

برای آشنایی با آموزش روش معاملاتی دکس تریدینگ کافیست بر روی لینک کلیک کنید. 

بررسی نقشه راه شبکه Telos

نقشه راه شبکه Telos

در اوایل سال 2022، Telos به این موارد دست یافت؛ EVM، برنامه تلفن همراه رای گیری، بتا مرورگر بلاک چین Teloscan، کیف پول وب Telos، سرویس Dstor، پایگاه دانش و پشتیبانی، چندین برنامه غیرمتمرکز، چندین همکاری و ثبت نام در چندین صرافی.

 • راه‌اندازی آکادمی تلوس: در آکادمی Telos، کاربران محتوای آموزشی در مورد جنبه‌های کلیدی شبکه و همچنین معرفی گسترده‌تری برای فناوری بلاک چین پیدا خواهند کرد.
 • ماشین مجازی EVM2
 • نسخه 3 T-Swaps Exchange: توسعه مستمر این صرافی تضمین می کند که این پلتفرم همچنان محور دیفای در تلوس باقی بماند. رابط کاربری شیک، استخرهای نقدینگی منطقه‌ای، افزایش نقدینگی و سایر ویژگی‌های جدید بخش‌های کلیدی نقشه راه این پلتفرم معاملاتی نوآورانه هستند.
 • برنامه تشویقی Dapps: این برنامه پشتیبانی مالی، فنی و توسعه تجاری را برای پروژه هایی که نقش مهمی در آینده صنعت بلاک چین ایفا خواهند کرد، ارائه می کند.
 • SureProfit: این ابزار پیشگامانه تنظیم شده است تا دیفای را متحول کند و به معامله گران این امکان را می دهد تا قبل از انجام معاملات از موفقیت معاملات خود اطمینان حاصل کنند.
 • توکن های ساتوشی(SATs): چرا یک قهوه با 0.00005441 بیت کوین بخرید در حالی که می توانید آن را با 5441 SAT بخرید؟ توکن های ساتوشی به بلاک چین بیت کوین متصل بوده و نشان دهنده بیت کوین رپد شده هستند.
 • T-Bond NFT UI: این فناوری یکی از خلاقانه‌ترین پیشرفت‌های دیفای در سال 2021 بود. T-Bond به پروژه‌های رمزنگاری اجازه می‌دهد تا توکن‌هایی را در قالب NFT بفروشند که تا زمانی که شرایط سررسید قفل می‌شوند. رابط کاربری جدید T-Bonds بدون نیاز به توسعه دهنده، این ابزار قدرتمند را به روی ابتکارات دنیای واقعی باز می کند.
 • بهبود Teloscan و ایجاد مرورگر بلاک چین شبکه بومی Telos
 • T-ID: یک راه حل هویت دیجیتال که ترکیبی از دو نیاز اصلی را برآورده می کند. مورد اول تعیین منحصر به فرد بودن هویت یک حساب شخصی و مورد دوم امکان تایید اطلاعات کاربر توسط اشخاص ثالث، بدون افشای اطلاعات خصوصی وی است.
 • بازار و گالری ان اف تی Mural: با استفاده از این ویژگی، کاربران می توانند به راحتی مجموعه های منحصر به فرد خود را خریداری کرده، بفروشند، معامله کنند و آنها را ارائه دهند.
 • قابلیت Telos Private: امکان انجام تراکنش های کاملا محرمانه را با استفاده از شواهد دانش صفر در اختیار کاربران قرار می دهد.
 • نسخه دوم Telos Profiles: یک سرویس حساب کاربری غیرمتمرکز است که برای تسهیل ورود به اکوسیستم وب 3.0 طراحی شده است.
 • سرویس موقعیت مکانی تلوس: با استفاده از این محصول، هر کسی می تواند تایید کند که در یک مکان خاص و در یک زمان خاص بوده است. این سرویس دنیایی از امکانات را برای برنامه های غیرمتمرکز، DAO ها و سایر ابتکارات غیرمتمرکز باز می کند. این قابلیت یک هدف توسعه بلندمدت است و انتظار نمی رود در سال 2022 تکمیل شود.

اعضای تیم Telos چه کسانی هستند؟

اعضای تیم شبکه تلوس چه کسانی هستند؟

مدیر عامل و بنیانگذار بنیاد Telos جاستین جودیچی است که بیش از یک دهه تجربه بازاریابی و شهرت قوی در ارائه راه حل های مبتنی بر فناوری دارد. پل والتون مدیر بازاریابی Telos با بیش از سی سال تجربه در زمینه های مختلف مرتبط با بازاریابی و دارای مدرک کارشناسی ارشد در اقتصاد از دانشگاه لندن است. جسی شولمن، یکی از توسعه دهندگان اصلی پروژه Telos، یک دهه تجربه برنامه نویسی دارد. 

کیف پول های مناسب ذخیره توکن TLOS 

برای ذخیره TLOS در بلاک چین بومی خود، کیف پول وب Telos انتخاب خوبی است. همچنین امکان استفاده از کیف پول سخت افزاری لجر و کیف پول هایی مانند مث والت، Wombat و Anchor نیز وجود دارد. کیف پول Metamask بهترین گزینه برای کار با EVM است. البته از آنجایی که TLOS روی شبکه‌های زنجیره هوشمند بایننس و اتریوم است، هر کیف پولی که از استانداردهای ERC20 و BEP20 پشتیبانی می‌کند، مانند بایننس چین والت و کیف پول Trust نیز برای آن مناسب است.

کلام آخر

بسیاری از پروژه ها با راه حل های مختلف به دنبال حل معضل سه گانه بلاک چین یعنی امنیت، مقیاس پذیری و تمرکززدایی هستند. شبکه Telos یکی از این پروژه‌ها است که از مکانیزم اجماع اثبات سهام و مدیریت غیرمتمرکز با استفاده از کوین اصلی شبکه استفاده می‌کند. این شبکه با ماشین مجازی اتریوم نیز سازگار است و اپلیکیشن های غیرمتمرکز به راحتی به این بلاک چین منتقل می شوند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com