1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. استخراج
 4. استخراج ارز دیجیتال اتریوم (ETH)

استخراج ارز دیجیتال اتریوم (ETH)

استخراج ارز دیجیتال اتریوم (ETH)
لوگو علیرضا محرابی
استخراج ارز دیجیتال اتریوم (ETH)
استخراج

برای استخراج ارز دیجیتال اتریوم (ETH) تا پایان این مقاله همراه ما باشید. دومین ارز دیجیتال بازار کریپتوکارنسی - cryptocurrency برتر بازار که اتریوم نام دارد، تحت عنوان ملکه ارزهای دیجیتال یاد می شود یکی از ویژگی های جالب این شبکه این است که منبع باز است، یعنی همه افراد می توانند در کار استخراج و تایید تراکنش ها شرکت داشته باشند. شما در انتهای این مطلب به طور کامل با نحوه استخراج اتریوم آشنا خواهید شد.

به‌طور کلی برای استخراج اتریوم باید فرایند زیر را طی کنید:

 1. تهیه سیستم سخت‌افزاری قدرتمند (ریگ استخراج)
 2. ایجاد کیف پول اتریوم به‌منظور دریافت اترهای استخراج‌ شده
 3. شروع کار با اجرای نرم‌افزار ماینینگ و پیوستن به استخر استخراج

استخراج ارز دیجیتال یعنی چه؟

قبل از آن که با چگونگی استخراج ارز دیجیتال اتریوم آشنا شوید؛ بهتر است در قدم اول با مفهوم استخراج به طور کلی آشنا شوید، استخراج یا ماینینگ ارز دیجیتال به فرایند تایید تراکنش‌ها در شبکه می‌گویند که با تولید سکه جدید همراه است و به وسیله کارت گرافیک، آی سیک و یا سی پی یو انجام می شود.

استخراج ارز دیجیتال یعنی چه؟

تهیه ریگ استخراج

در حقیقت استخراج (ماینینگ) باید دارای سیستم سخت افزاری قدرتمندِ برق باشد.البته که می توان روی کاغذ، کامپیوترهای شخصی هم استخراج ارز دیجیتال را انجام داد، اما تحت هیچ شرایطی توجیه اقتصادی نداشته و به صرفه نیست. امروزه؛ بخش بیشتری از استخراج اتریوم به وسیله کارت گرافیک انجام می شود؛ که البته خوب است بدانید، استخراج ویژه یا همات ای سیک، نیز برای اتریوم در بازار عرصه شده؛ اما همچنان اصلی ترین سخت افزار استخراج اتر کارت گرافیک است.

در واقع با کارت‌های گرافیک، به جز اتریوم می‌توان ارزهای دیجیتال دیگر را نیز استخراج کرد. البته که برخی از ارزهای دیجیتال بزرگ ازجمله بیت کوین، بیت کوین کش و لایت کوین را فقط می‌توان با دستگاه‌های مخصوص ای‌سیک (ASIC) استخراج کرد و ماینینگ ارزهای نام‌برده با کارت گرافیک به‌صرفه نیست. 

تهیه ریگ استخراج

پس با توجه به محبوبیت استخراج اتریوم توسط کارت گرافیک، در این قسمت از آموزش، بیشتر به روش استخراج اتریوم با کارت گرافیک می پردازیم: 

استخراج اتریوم با GPU(کارت گرافیک)

برای این که بتوانید به وسیله کارت گرافیک به استخراج بپردازید، باید یک «ریگ استخراج کارت گرافیک» تهیه کنید. (ریگ (rig) در حقیقت به معنای یک پک از سخت‌ افزارها است) ریگ کارت گرافیک درحقیقت با کیس کامپیوترهای خانگی برابری می کند، با این تفاوت که تعداد زیادی کارت گرافیک روی آن نصب شده است. شاید جالب باشد بدانید که ریگ‌های استخراج را می‌توان به‌صورت آماده خریداری کرد و یا قطعات را جمع‌آوری و مثل کامپیوترهای معمولی اقدام به سرهم کردن آن کرد.

لازم است بدانید سخت افزارها و قطعات ریز و درشت زیادی در مانینیگ مورد استفاده قرار می گیرند؛ اما یک ریگ استخراج حتما شامل قطعات زیر خواهد بود:

 • پردازشگر و یا ” CPU ”
 • حافظه یا Ram 
 • حافظه ذخیره ساز و یا SSD 
 • منبع تغذیه و یا Power
 • Motherboard و....

کارت گرافیک قدرتمند

بنیادی ترین ریگ استخراج اتریوم؛ کارت های گرافیکی آن است، نکته ای که حائز اهمیت قرار می گیرد این است که برای استخراج اتریوم نیاز به کارت گرافیک های قدرتمند دارید، که مدل های خاصی از گرافیک های AMD و Nvidia برای این کار ساخته شده اند.

لطفا به خاطر داشته باشید که همه gpu ها برای استخراج، کارایی و آن بازده لازم را نداشته و بهتر است مدلی از کارت گرافیک ها را انتخاب کنید که ماینرهای زیادی از آن استفاده می کنند؛ یعنی در حقیقت نیازی به آزمون خطا نداشته باشد و به درستی عمل کند.

هم اکنون مطرح ‌ترین کارت‌های گرافیکی که برای استخراج استفاده می شوند، مدل‌های زیر هستند:

بهترین کارت‌های گرافیک AMD برای ماینینگ

 1. کارت گرافیک AMD Radeon RX ۳۸۰ – قدرت هش: Mh/s ۱۹
 2. کارت گرافیک AMD Radeon RX ۴۷۰ – قدرت هش: Mh/s ۲۶
 3. کارت گرافیک AMD Radeon RX ۵۷۰ – قدرت هش: Mh/s ۲۷
 4. کارت گرافیک AMD Radeon RX ۵۸۰ – قدرت هش: Mh/s ۳۰
 5. کارت گرافیک AMD Radeon RX FURY – قدرت هش: Mh/s ۲۹
 6. کارت گرافیک AMD Radeon RX Vega ۵۶ – قدرت هش: Mh/s ۳۶
 7. کارت گرافیک AMD Radeon RX Vega ۶۴ – قدرت هش: Mh/s ۴۰
 8. کارت گرافیک AMD Radeon VII – قدرت هش: Mh/s ۷۸
 9. کارت گرافیک AMD Radeon RX ۵۷۰۰ XT – قدرت هش: ۵۱ Mh/s

بهترین کارت‌های گرافیک Nvidia برای ماینینگ

 1. کارت گرافیک Nvidia GTX ۱۰۵۰ Ti – قدرت هش: Mh/s ۱۳.۹۰
 2. کارت گرافیک Nvidia GTX ۱۰۶۰ – قدرت هش: Mh/s ۲۲
 3. کارت گرافیک Nvidia GTX ۱۰۷۰ – قدرت هش: Mh/s ۳۰
 4. کارت گرافیک Nvidia GTX ۱۰۷۰ Ti – قدرت هش: Mh/s ۳۰.۵
 5. کارت گرافیک Nvidia GTX ۱۰۸۰ – قدرت هش: Mh/s ۳۴
 6. کارت گرافیک Nvidia GTX ۱۰۸۰ Ti – قدرت هش: Mh/s ۴۹
 7. کارت گرافیک Nvidia GTX ۱۶۶۰ – قدرت هش: Mh/s ۲۰
 8. کارت گرافیک Nvidia GTX ۱۶۶۰ Ti – قدرت هش: Mh/s ۲۵
 9. کارت گرافیک Nvidia RTX ۲۰۶۰ – قدرت هش: Mh/s ۲۷
 10. کارت گرافیک Nvidia RTX ۲۰۷۰ – قدرت هش: Mh/s ۳۶
 11. کارت گرافیک Nvidia RTX ۲۰۸۰ – قدرت هش: Mh/s ۳۶
 12. کارت گرافیک Nvidia RTX ۲۰۸۰ Ti – قدرت هش: Mh/s ۵۲

دقت کنید که قدرت یا هش ریت (نرخ هش)، در هر کارت گرافیکی متفاوت است، اگر بخواهیم با مثال این موضوع را روشن کنیم، می توانیم به راون کوین اشاره کنیم که روی KawPow استخراج میشود، نرخ هش کارت گرافیک RX580 در الگوریتم KawPow حدود 9.40 Mh/sو در الگوریتم اتریوم Ethash حدود 23Mh/s است.

نکاتی در رابطه با این موضوع

 • روی هر الگوریتم؛ قدرت هر کارت گرافیک ثابت است، فقط در صورتی که تیم توسعه دهنده تغییراتی روی الگوریتم پیاده سازی کند؛ این امکان وجود دارد که نرخ هش تغییر کند.
 • دمای زیاد کارت های گرافیکی باعث می شود تا شما مجبور شوید عملیات استخراج را در یک اتاق خنک با فن های مناسب انجام دهید، به این منظور می بایست هر چند دقیقه یکبار دمای دستگاه خود را چک کرده یا از سیستم های هشدار گرما استفاده کنید.
 • حتما به خاطر داشته باشید که مصرف برق کارت های گرافیک خیلی بالاست، به این ترتیب بخش زیادی از مبلغ ارز های استخراج شده برای هزینه برق هدر می رود. لازم است برای به وجود نیامدن مشکل، قبل از شروع استخراج؛ هزینه برق خود را محاسبه کرده تا از به صرفه بودن ماینینگ اطمینان حاصل کنید.
 • همچنین، به یاد داشته باشید مصرف برق کارت‌های گرافیک بسیار بالا است، پس بخش بزرگی از مبلغ ارزهای استخراج‌شده صرف هزینه برق خواهد شد. حتماً قبلا از شروع استخراج هزینه برق خود را محاسبه کنید تا از به‌صرفه بودن ماینینگ مطمئن شوید.

۲. شاسی ریگ

وسیله ای که برای سوار کردن قطعات ریگ مورد استفاده قرار می گیرد؛ شاسی ریگ می نامیم، در حقیقت می توانید شاسی ریگ را به صورت کاملا آماده تهیه کرده و یا خودتان آن را بسازید. شاسی باید طوری باشد که قطعات آن، علی الخصوص کارت های گرافیک به خوبی فیکس شده و نامتعادل نباشند. همچنین می توانید از وسایل دیگر به عنوان شاسی استفاده کنید و حتما نیازی به یک شاسی کاملا استاندارد نیست!

۲. شاسی ریگ

۳. منبع تغذیه (پاور) مناسب

جالب است بدانید که برای سیستم های خانگی، یک منبه تغذیه 300 تا 500 واتی کافی ست، اما قطعا برای چند کارت گرافیک احتیاج به پاورهای قدرتمند تری خواهید داشت. برای مثال، برای 6 گرافیک، باید پاوری را انتخاب کنید که بالای 1200 وات در نسخه PLUSGOLD باشد. و نکته ی خیلی حساس این که؛ اگر قصد جمع آوری ریگ برای انتخاب پاور مناسب دارید، با کارشناس کاربلد و مجرب حتما مشورت کنید.

۳. منبع تغذیه (پاور) مناسب

۴- RAM

اگر فکر میکنید که برای استخراج به رمی با حافظه خیلی بالا نیاز دارید، کاملا در اشتباه هستید، استخراج به رم با حافظه بالا احتیاجی ندارد، برای مثال برای استخراح با 6 کارت گرافیک، یک رم 4GB DDR۳ کفایت می کند!

۴- RAM

۵. پردازنده مرکزی (CPU) 

درست مثل رم، برای استخراج با کارت گرافیک خیلی نیاز به CPU قدرتمند ندارید؛ برای هر ریگ، که تعداد انگشت شماری کارت گرافیک دارد، یک پردازنده کاملا معمولی با قدرت متوسط که با مادربرد شما سازگار باشد، کافی ست.

۵. پردازنده مرکزی (CPU)

۶. درایو SSD

این نکته را نیز بدانید که برای نصب سیستم عامل و اجرای نزم افزار های استخراج؛ به یک حافظه احتیاج دارید، به این منظور، یک درایو 120 گیگابایتی SSD بهترین گزینه است. 

۷. کابل‌های مورد نیاز

برای این که بتوانید در یک ریگ اتصالات مختلفی را برقرار کنید، نیاز به کابل های مناسب آن دارید که در بازار فراوان است! می توانید از کابل های PCI Express USB برای ایجاد اتصال بین گرافیک ها و مادربرد استفاده کنید.

۸. مادربرد

و در نهایت امر، به یک مادربرد مناسب برای اتصال قطعات به یکدیگر احتیاج دارید، برای این که بتوانید اتصال چند کارت گرافیک به صورت صحیح انجام دهید، باید از مادربردی استفاده کنید که دارای تعداد بالایی اسلات PCI Express باشد. از ویژگی های این مادربرد می توان به این موضوع اشاره کرد که از 19 کارت گرافیک پشتیبانی میکند.

۹. اینترنت ثابت و مودم

برعکس تفکرات اکثر استخراج کننده ها، استخراج به اینترنت خیلی پر سرعتی احتیاج ندارد، اما باید از عدم قطع شدن آن نیز اطمینان حاصل کنید! بهترین نوع اینترنت برای استخراج، اینترنت ثابت ADSL و یا TD-LTE است.

نکته

فرآیند عملیات ماینینگ حجم زیادی از اینترنت را اشغال و مصرف نمیکند، بلکه حداکثر مصرف یک ماینر متوسط، به ماهی 4 گیگ هم نمیرسد!

اسمبل و نصب سیستم‌عامل

بعد از آن که سخت افزارهای مورد نیاز را تهیه کردید؛ باید قطعات را روی شاسی و مادربرد سوار کنید، اگر تا به حال سخت افزارهای کامپیوتری را به هم وصل کردید و اجزای تشکیل دهنده کیس را دیده باشید، این کار برای شما تقریبا ساده است! اما اگر تجربه در این زمینه ندارید، میتوانید از یک کارشناس سخت افزار کمک بخواهید.

نکته قابل توجه و جالب این است که می توانید برای این کار از سیستم عامل های ویندوز، مک، لینوکس و حتی سیستم عامل های مخصوص ماینینگ برای اجرای نرم افزارهای استخراج استفاده کنید.

پس از تهیه ریگ و نصب سیستم‌عامل، حالا باید یک کیف پول اتریوم بسازید تا بتوانید اترهای استخراج‌شده را دریافت کنید:

ساخت کیف پول اتریوم

فرآیند ساخت کیف پول های ارز دیجیتال اتریوم و همچنین دریافت آدرس آن بسیار راحت و بی دغدغه است! برای ارز دیجیتال اتریوم کیف پولهای متعددی همچون کیف پول سخت افزاری . نرم ازفراری و.... موجود است که می توانید بسته به نوع نیاز یکی از آنها را استفاده کرده و از آنها بهره لازم را ببرید! خبر خوب این که کیف پولهای نرم افزاری اتریوم به صورت رایگان عرضه می شوند و به راحتی می توانید روی تلفن های هوشمند چه اندروید و جه iOS نصب کنید!

در جدول زیر نام تعدادی از بهترین کیف پول‌های اتریوم را مشاهده می‌کنید:

ساخت کیف پول اتریوم

پیوستن به یک استخر استخراج و شروع کار

بعد از این که تجهیزات و کیف پول اتریوم را آماده کردید، در این قسمت به شروع کار استخراج می رسید!

برای این که اتریوم یا هر ارز دیجیتال دیگری را استخراج کنید باید به یک استخر استخراج روی آورید. به عبارت دیگر؛ استخرِ استخراج یک محلی مجازی ست که استخراج کننده ها، قدرت سخت افزارهای خود را به هم پیوند داده و همه دست به دست هم برای استخراج تلاش می کنند! در این روش، ماینرها بر اساس میزان توان پردازشی که ارائه می دهند سود می برند! همانطور که می دانید؛ فضای ماینینگ بسیار گسترده است و در حال حاضر بدون این که به استخر استخراج بپیوندید تقریبا شانسی برای کسب سود از استخراج نخواهید داشت! برای ارز دیجیتال اتریوم استخرهای استخراج متعددی موجود است که می توانید از آنها استفاده کنید، در واقع هر استخرِ استخراج به نسبت توانی که در پردازش دارد، میزان کارمزد را تعیین میکند.

بهترین استخرهای استخراج اتریوم کدامند؟

 1. استخر استخراج اترماین
 2. استخر استخراج تواف پول
 3. استخر استخراج اسپارک پول

در این مقاله قصد داریم روش استخراج را با قدیمی ترین و معتبر ترین روش های استخراج (اترماین) توضیح دهیم:

فرایند شروع کار استخراج در اترماین به شرح زیر است

 1. دانلود نرم افزار استخراج PhoenixMiner
 2. ویرایش فایل کانفیگ نرم‌افزار
 3. اجرای نرم‌افزار و شروع استخراج

برای اتصال به استخر استخراج نیاز به یک نرم‌افزار دارید. با یکی از نرم‌افزارهای زیر می‌توانید به استخر استخراج اترماین متصل شوید:

 1. Claymore Miner
 2. Ethminer 
 3. PhoenixMiner 

در این آموزش ما نرم‌افزار فونیکس ماینر (PhoenixMiner) را معرفی می‌کنیم:

این نرم افزار در واقع یکی از بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم است که با کارت گرافیک کار می کند! و از هر دو کارت گرافیک AMD و Nvidia پشتیبانی می کند.

لطفا توجه داشته باشید که قبل از اجرای نرم افزار، در صفحه دانلود دستورالعمل های لازم را مطالعه نمایید.

پس از این که نرم افزار را دریافت کردید، آن را از حالت زیپ (فشرده) خارج کرده و در فولدر نرم افزار روی فایل start_miner.BAT راست کلیک کرده و edit را بزنید. نهایتا در قسمت آخر این فایل را ویرایش و تنظیمات مورد نظر خود را وارد کنید.

فرایند شروع کار استخراج در اترماین به شرح زیر است

لطفا توجه داشته باشید؛ در جلوی عبارت pool باید سرور استخر استخراج را قرار دهید؛ اگر در ایران عملیات استخراج را انجام می دهید باید از سرور آسیایی استخر اترماین استفاده کنید که تحت عنوان زیر است:

asia۱.ethermine.org:۴۴۴۴

همچنین باید در جلوی عبارت pool2 نیز سرور دیگری را مشخض کنید تا اگر زمانی سرور اول خراب شد، عملیات استخراج روی سرور دوم شروع و انجام شود. بهتر است برای سرور دوم، سرور اروپا را انتخاب کنید.

eu۱.ethermine.org:۴۴۴۴

 

در قسمت بعدی، رو به روی عبارت wal می بایست آدرس کیف پول اتریوم خود را قرار داده تا پاداش استخراج به آن تعلق گرفته و منتقل شود. و بقیه موارد را بدون ویرایش رها کنید تا با همان فرمت پیش فرض bat ذخیره شوند.

حالا در این قسمت، با اجرای فایل bat که چندی پیش دخیره کردید؛ عملیات استخراج را آغاز کنید. 

کوچ اتریوم به اثبات سهام؛ پایان ماینینگ؟

طبق برنامه هایی که از پیش تعیین و بررسی شده، اتریوم قرار است درآینده به ماینینگ برای همیشه پایان داده و به جای آن تراکنش ها از یک روش جایگزین بهتری به اسم اثبات سهام تایید شوند! در حقیقت اثبات سهام راه متفاوتی برای اعتبار سنجی تراکنش ها و همچنین ایجاد بلاکها برای بلاکچین است.همواره در این الگوریتم، افرادی که قصد مشارکت در کار اعتبارسنجی تراکنش‌ها و ایجاد بلاک دارند، باید مقداری اتر بخرند و در یک کیف پول به شبکه اختصاص دهند.

به این صورت می توان در کار تایید تراکنش ها مشارکت کرده و واحد های جدید ارز دیجیتال اتریوم را دریافت کنند.

دستگاه‌های ای‌سیک (ASIC) برای اتریوم؟

تقربیا تا حدود دو سال پیش برای این که اتریوم استخراج به صرفه ای را تجربه کند فقط از کارت های گرافیک استفاده میشد. در واقع با استفاده از کارت های گرافیک، امکان استخراج از طرف افراد، فراهم میشود.چون از کارت گرافیک برای بازی و اجرای نرم افزارهای گرافیکی نیز استفاده می شود.

این موضوع موجب غیر متمرکز شدن شبکه اتریوم خواهد شد. اما می توان گفت که کارت های گرافیک به اندازه ای سیک ها قوی نیستند.

شاید جالب باشد بدانید که ASIC به معنی کدار مجتمع با کاربردی خاص ایست که دارای تراشه سیک برای دنبال کردن هدفی خاص طراحی شده است، بنابراین، یک ای سیک قادر است برای هر دستگاهی مورد استفاده قرار گیرد، اما کاربرد اصلی آن، در دستگاه های استخراج به کار می رود.

کلود ماینینگ

در حقیقت نام CLOUD MINING به خدمات و شرکت هایی تعلق می گیرد که به شما قدرت پردازش سخت افزارهایشان را می فروشند و کارهای مربوط به استخراج و نگهداری تجهیزات را انجام میدهند. به عبارتی استخراج ابری، به شما این امکان را می دهد تا بدون این که تجهیزات سخت افزای گران قیمت را خریداری کنید از راه دور به صورت ابری ارزهای دیجیتال خود را استخراج کنید! برای استخراج ابری تنها چیزی که احتیاج دارید یک کامپیوتر شخصی یا تلفن همراه هوشمند است! در واقع در کمترین زمان، به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنید و سودهای دریافتی خود را نیز ببینید!

خلاصه‌ای از کلود ماینینگ

کلاهبرداری در کلود ماینینگ سر به فلک کشیده است!

لازم است بدانید بعضی شرکت هایی که در زمینه کلود ماینینگ فعال هستند، مدل های کاری نادرستی را برای استخراج در سر می پرورانند، و تنها دنبال صفر کردن موجودی حساب شما بوده و جیبتان را در کمترین زمان ممکن خالی می کنند! منظور ما از نادرست بودن مدل استخراج این است که در پایان پولتان را از دست خواهید داد و یا با چندرغازی سود کنار میایید! همانطور که می دانید استخراج ارزهای دیجیتال از جمله اتریوم در منزل، کار بسیار پیچیده و سخت است و هزینه های گزافی را به دنبال دارد. به همین منظور مردم دنبال راهکارهایی می گردند که ارزان تر بوده و در آن از مصرف برق های سر به فلک کشیده خبری نباشد! 

بخاطر این دست مشکلاتی که مطالعه کردید، استخراج ابری، راهکاری جایگزین برای روش های گران قیمت استخراج است. شما در واقع سخت افزاری را اجاره می کنید که بسیار قدرتمند است، همچنین قدرت هش بسیار بالایی دارد و در محیطی مناسب نگهداری می شوند. 

از طرفی شرکت استخراج کننده، مسئولیت نگهداری از تجهیزات را به عهده می گیرد و سودی که از عملیات استخراج حاصل می شود را با شما تقسیم میکند.

کلاهبرداری در کلود ماینینگ سر به فلک کشیده است!

لطفا توجه کنید:

زمانی که در اینترنت عبارت cloud mining را جستجو می کنید؛ وب سایت های زیادی را مشاهده می کنید که شما را برای استفاده از استخراج ابری ترغیب می کنند؛ در ابتدای ورود شما در بیشتر این وب سایت ها با سیل عظیمی از اعداد مواجه می شوید که باعث گیج شدن شما در همان وهله اول خواهد شد!

لطفا توجه داشته باشید که سلام گرگ بی طمع نیست! و حتما قبل از این که به این دست از وب سایت ها مراجعه می کنید از اعتبار آنها اطمینان حاصل کنید.

بهترین سرویس‌های کلود ماینینگ

این که بخواهیم بهترین سرویس های کلود مانینگ را نام ببریم که استخراج ابری را بر عهده دارند، کار بسیار دشواری را انجام داده ایم. زیرا اکثر این شرکت ها کلاهبردار از آب در میایند. اما خب خالی از لطف نیست که اعلام کنیم که در این میان گزینه های مناسبی هم وجود دارند.

شرکت‌های مناسب در زمینه استخراج ابری

زمانی که حرف از مناسب بودن به میان میاید؛ منظور سوددهی درست و یا با اعتبار آنها نیست، در حقیقت منظور از مناسب بودن داشتن سخت افزارهای قدرتمند است که بتوان با آنها به استخراج ارزهای دیجیتال مانند اتریوم پرداخت. و منظور از شرکت مناسب، شرکتی نیست که سوددهی بالایی را تضمین و اجرا کند، در حقیقت منظور از مناسب بودن شرکت این است که دروغی در کارش وجود نداشته باشد و به درستی کار استخراج را انجام دهد.

اگر بخواهیم به شرکت ها و وب سایت های معتبر اشاره کنیم، می توانیم به شرکت ها و وب سایت های جنسیس ماینینگ؛ بیت کلاب نتورک و هش فلیر اشاره کنیم، اما با این همه حال وقتی نگاهی عمیق به این شرکت ها بیاندازیم، متوجه می شویم هر کدام دارای نقاط ضعف مخصوص به خود هستند!

این بار کلاهبرداری پانزی در لباس ماینینگ!

همانطور که شرکت های مناسب برای استخراج ابری وجود دارند، شرکت هایی هم وجود دارند که تنها هدف آنها کلاهبرداری از مشتریان است! درست زمانی که بیت کوین و اتریوم توانستند توجهات زیادی را به سمت خودشان جلب کنند، شرکت های کلاهبرداری روز به روز در این زمینه بیشتر شدند! بخش عظیمی از کلاهبرداری های پانزی در بستر بازار ارزهای دیجیتال به وب سایت های کلود ماینینگ اختصاص دارند که ادعا دارند با پول سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال را استخراج می کنند.

بیشتر این وب سایت ها از روش پانزی استفاده کردند و از پول سرمایه گذارانی که جدیدا شروع به فعالیت کرده اند؛ به سرمایه گذاران قدیمی سود پرداخت می کنند!

این بارکلاهبرداری پانزی در لباس ماینینگ!

آیا استخراج ابری به‌صرفه است؟

تا آنجایی که ممکن است از کلود ماینینگ دوری کنید. بخاطر مغایرت پاسخ ها و اتفاقات ناخوشایندی که در استخراج ابری رخ داده است، نمی توان گفت کلود ماینینگ راهکار مناسبی برای سرمایه گذاری در حوزه ارز دیجیتال است یا خیر.

استخراج اتریوم با گوشی موبایل

در حقیقت استخراج اتریوم با گوشی به وسیله نرم افزارهای مختلف انجام می شود و می توانید این نرم افزارها را به آسانی دانلود کرده و پس از آن، استفاده کنید. خبر بد این که شرکت اپل برای این که حملات سایبری به گوشی های هوشمند خود نفود نکند، از رمز ارزها بیش از اندازه استفاده نشود و هم چنین برای جلوگیری از دزدیده شدن اطلاعات، نرم افزارهای اتریوم را پاک کرده است.

به همین علت، فقط کاربرانی که از گوشی های اندروید استفده می کنند می توانند از نرم افزارهای اتریوم بهره ببرند! کاربران اندرویدی نیز می توانید این نرم افزار را از سایت های مختلف و همچنین فروشگاه گوگل پلی دانلود و استفاده نمایند!

استخراج اتریوم با گوشی موبایل

معرفی نرم افزار های استخراج اتریوم

 1. نرم افزار MinerGate Mobile Miner 
 2. نرم افزار Pocket Miner
 3. نرم افزار NeoNeonMiner
 4. نرم افزار Crypto Miner و...

مزایا و معایب استخراج اتریوم با گوشی موبایل

 1. نداشتن هزینه تجهیزات
 2. طریقه استخراج آسان
 3. نرم افزار های متعدد

معایب

 1. فشار آمدن و بالا رفتن دما بیش از حد گوشی
 2. کاهش سرعت تلفن همراه
 3. خرابی های متعدد موبایل

سوالات رایج استخراج اتریوم

1.اتریوم ۲.۰ با اتریوم ۱.۰ چه تفاوتی دارد؟

دو ویژگی در این نسخه اتریوم وجود دارند که در اتریوم ۱.۰ وجود ندارند: اثبات زنجیرهای سهام و زنجیره‌های تکه تکه

2.تاریخ عرضه نسخه بعدی اتریوم کی است؟

فاز ۰ عرضه نسخه دوم اتریوم در سال ۲۰۲۰ است. فاز ۱ احتمالا در سال ۲۰۲۱ عرضه شود. فاز ۲ و فازهای بعدی هم احتمالا در ۲۰۲۱ و سال‌های بعد از آن عرضه شوند.

3.چگونه برای سپرده‌گذاری اتریوم پاداش دریافت می‌کنیم؟

به عنوان تاییدکننده زنجیره‌های نسخه دوم اتریوم، پاداش دریافت می‌کنید. پاداش‌ها به صورت توکن اتر به شما تحویل داده می‌شوند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com