1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. استخراج
  4. استخراج ابری (Cloud Mining) چیست؟

استخراج ابری (Cloud Mining) چیست؟

استخراج ابری (Cloud Mining) چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
استخراج ابری (Cloud Mining) چیست؟
استخراج

استخراج ابری چیست؟ استخراج ابری به فرآیندی گفته می شود که در طی آن ارزهای دیجیتال استخراج و یا تولید می شوند. در این روش با راه اندازی فارم های استخراج ارزهای دیجیتال و تعبیه دستگاه های ماینینگ، یک شبکه واحد ایجاد می شود که با اینکار قدرت پردازش بیشتر می شود. با افزایش قدرت پردازش، شانس دریافت پاداش نیز بیشتر می شود. در صورتی که یک کاربر در حالت عادی تنها می تواند از قدرت پردازش خود برای ماینینگ استفاده کند که شانس کمتری برای دریافت پاداش خواهد داشت. 

استخراج ابری چیست؟

استخراج ابری چیست؟

استخراج ابری مکانیزمی است برای استخراج ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، با استفاده از قدرت رایانش ابری اجاره‌ای بدون نصب یا اجرای مستقیم سخت‌افزار و نرم‌افزار مرتبط. دکل‌های ماینینگ مستقر هستند و در تأسیساتی که متعلق به یک شرکت ماینینگ است نگهداری می‌شود و مشتری فقط باید قراردادها یا سهام را ثبت و خریداری کند.

این یک جایگزین برای سیستم استخراج ارز دیجیتال به صورت سنتی است. ماینینگ با اطمینان از غیرمتمرکز بودن اعتبارسنجی تراکنش ها، امنیت بلاک چین اثبات کار را حفظ می کند. هنگامی که کاربران تراکنش ها را تأیید می کنند، به کاربران پاداش های بلوکی تعلق می گیرد. در روزهای قبلی استخراج ابری بیت کوین، ماینرها از تجهیزات استخراج پیچیده استفاده می کردند. با افزایش تعداد ماینرها، پاداش های بلاک کاهش می یابد و پاداش های بلاک در فواصل زمانی به نصف کاهش می یابد.

شرکت‌های استخراج ابری بیت‌کوین به شما کمک می‌کنند تا با هزینه‌ای ضروری، یک حساب باز کنید و از راه دور در استخراج ارزهای دیجیتال شرکت کنید و این امر استخراج را برای بسیاری از مردم در سراسر جهان در دسترس قرار می‌دهد. از آنجایی که این شکل از ماینینگ از طریق ابر انجام می شود، تعمیر و نگهداری تجهیزات یا هزینه های مستقیم انرژی را کاهش می دهد.

در واقع استخراج ابری به مجموعه ای از خدمات و شرکت ها گفته می شود که با اجاره دادن قدرت پردازشی سخت افزاری به کاربران، کارهای مربوط به استخراج و نگهداری تجهیزات را انجام می دهند. بنابراین در استخراج ابری نیازی به خرید تجهیزات سخت افزاری گران قیمت نیست. تنها ابزاری که برای استخراج ابری نیاز است یک رایانه یا یک گوشی موبایل است. 

مزایای استفاده از استخراج ابری چیست؟

مزایای استفاده از استخراج ابری

استفاده از استخراج ابری، مزایایی به همراه دارد که در ادامه به مواردی از آن می پردازیم:

1. کاهش هزینه ها: در صورتی که قصد داشته باشید به صورت فردی اقدام به استخراج کنید، مستلزم نصب سخت افزارهای اضافی است که می تواند برای شما هزینه به همراه داشته باشد چرا که هر یک از این سخت افزارها، به مقدار بسیار زیادی انرژی مصرف می کنند که باعث می شود مبلغ قبض افزایش یابد اما با استفاده از استخراج ابری، نیاز به نصب سخت افزار اضافی و هزینه های مازاد نیست. 

2. جلوگیری از ایجاد سروصدا و حرارت زیاد: همه دستگاه های ماینینگ ارز دیجیتال، هم سروصدا و هم اینکه گرمای زیادی ایجاد می کند، در صورتی که دستگاه استخراج ابری، هیچ گونه سر و صدایی ایجاد نمی کند. 

معایب استفاده از استخراج ابری چیست؟

استخراج ابری همانند دیگر دستگاه های استخراج، معایبی به همراه دارد که در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم:

1.درآمد زایی کم: از آنجایی که در سیستم استخراج ابری نیازی به ایجاد چارچوب خاصی نیست بنابراین استفاده از این نوع سیستم استخراج ممکن است تأثیر منفی بر روی درآمد داشته باشد اما به مرور زمان با افزایش سختی استخراج رمزارزها، شرایطی ایجاد می شود که استخراج ارزهای دیجیتال سود بسیار کمی به همراه دارد. 

2. افزایش کلاهبرداری: این نوع فعالیت اقتصادی نیز از کلاهبرداری به دور نبوده و در حال حاضر شرکت های بسیاری هستند که در صورت کار کردن با آنها ممکن است ضررهای فراوانی را متحمل شد؛ بنابراین اگر تصمیم به استفاده از سیستم استخراج ابری را دارید، بهتر است بررسی های لازم را انجام دهید. 

3. قابل استفاده برای برخی از ارزهای دیجیتال: استخراج ابری تنها برای تعدادی از ارزهای دیجیتال محبوب قابل استفاده است. چرا که معمولاً کاربران به استخراج ارزهایی می پردازند که قابل اعتماد برای استخراج هستند. پس با استفاده از استخراج ابری می توان سود خوبی کسب کرد.

آیا استفاده از استخراج ابری اثرگذار است؟

هنوز نمی توان جواب قانع کننده ای برای این سؤال داشت، چرا که برای تعیین اثرگذاری این نوع استخراج، باید فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفت. از جمله نوسانات قیمت ارز، که می تواند سود حاصل از استخراج ابری را به شدت کاهش دهد. البته در این میان نیز باید لیست کلاهبرداران را نیز اضافه کرد که موجب خطر افزایش ریسک استفاده از استخراج ابری می شوند. 

براساس نظریه کارشناسان اقتصادی، بهترین راه کسب درآمد از استخراج ابری، این است که آن را از صرافی های معتبر خرید. 

اما به هر حال برای اینکه تشخیص دهید چقدر می توانید از استخراج ابری کسب درآمد کنید، باید بررسی های لازم را در این زمینه انجام دهید. 

آیا استفاده از استخراج ابری رایگان است؟

آیا استفاده از استخراج ابری رایگان است؟

در شرایط اقتصادی امروز که همه به دنبال کسب درآمد و سود هستند، بنابراین کاملاً بدیهی است که پلتفرمی یا فردی مراحل استخراج را به صورت رایگان انجام دهد؛ بنابراین اگر این خدمات به صورت رایگان انجام شود، احتمال کلاهبرداری وجود دارد. به صورت کلی قراردادهای استخراج ابری شامل پرداخت های اولیه و دوره ای است. حداقل مبلغ سرمایه گذاری مورد نیاز برای شروع استخراج ابری، در حدود 10 دلار است.

 استخراج ابری برای کدام یک از ارزهای دیجیتالی مناسب است؟

از استخراج ابری می توان برای استخراج ارز دیجیتال های معروفی همچون اتریوم، بیت کوین و لایت کوین استفاده کرد. 

معرفی بهترین پلتفرم‌های کلود ماینینگ

قبل از اینکه به معرفی بهترین پلتفرم های استخراج ابری بپردازیم، باید تمام نکات و احتیاط های لازم را مدنظر قرار داد اما بهترین پلتفرم های استخراج ابری شامل این موارد است: 

1.IQ Mining: این پلتفرم فعالیت خود را از سال 2016 شروع کرد و تاکنون توانسته است با ارائه خدمات مناسب، کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند. در حال حاضر نزدیک به 50 هزار کاربر عضو این پلتفرم هستند. در این پلتفرم استخراج براساس نیاز کاربران، ارزهای مختلفی وجود دارد که می توان از بین آنها انتخاب کرد. ثبت نام در این پلتفرم کاملاً رایگان بوده و هیچ هزینه اشتراکی بابت آن دریافت نمی شود. سیستم مرکزی این پلتفرم در اروپا بوده و سیستم عامل آن به چهار زبان اصلی (فرانسه، اسپانیایی، روسی و انگلیسی) است. 

2.Genesis Mining: یکی از پلتفرم های معروف استخراج ابری است که به استخراج بیت کوین می پردازد. این شرکت از سال 2013 فعالیت خود را آغاز کرد و تاکنون بیش از 2 میلیون کاربر دارد. از استخراج Genesis، می توان برای آلت کوین و بیت کوین استفاده کرد. Genesis Mining براساس توان هش و نوع سکه مورد علاقه کاربر، بسته های مختلفی از قیمت گذاری را ارائه می دهد. 

3.Crypto Universe: این سیستم استخراج از سال 2018 فعالیت خود را آغاز کرد و به کاربران این امکان را می دهد با برنامه ها و قراردادهای سودآور، به استخراج ارز دیجیتال بپردازند. 

4.Hashflare: این پلتفرم از سال 2015 فعالیت خود را شروع کرد و در حال حاضر بیش از یک میلیون کاربر دارد همچنین به کاربران این امکان را می دهد تا پنج ارز دیجیتال را از این طریق استخراج کنند. سودی که از این پلتفرم استخراج می شود، بین تمامی کاربران تقسیم می شود. تنها مزیتی که این پلتفرم دارد، این است که برای ورود نیاز به داشتن سرمایه چندانی نیست.

5.Eobot: این پلتفرم برای اولین بار در سال 2013 فعالیت خود را آغاز کرد. این پلتفرم قابلیت استفاده هم در اندروید و هم iOS را دارد. در حال حاضر تعداد کاربرانی که عضو این پلتفرم هستند، بیش از 2.2 میلیون کاربر هستند. 

روش کار استخراج ابری چگونه است؟

روش کار استخراج ابری چگونه است؟

از آنجایی که استخراج ارزهایی همچون بیت کوین در خانه، کاری بسیار سخت و هزینه بر است، کاربران به دنبال راهکارهایی هستند که در آن نیازی به هزینه های سنگینی نباشد. در استخراج ابری با ارائه راهکارهای ارزان تر، تجهیزات سنگین تر را از رده خارج کرده است. در استخراج ابری، یک سخت افزار قدرتمند با قدرت هش بالا را اجاره می کنید که در یک محیط مناسب نگهداری می شود. شرکتی که از تجهیزات استخراج نگهداری می کند و سود حاصل از این استخراج را با شما تقسیم می کند. این نکته را در نظر داشته باشید که وب سایت های بی شماری وجود دارند که کاربران را ترغیب به استفاده از استخراج ابری می کند. بهتر است این مساله را در نظر داشته باشید که به وب سایت های تقلبی اعتماد نکنید. 

به بیان ساده تر استخراج ابری بر اساس اصل اولیه استخراج ارزهای دیجیتال کار می کند. در استخراج ابری، ماینرها قدرت استخراج خود را با هم جمع می کنند تا با استفاده از تجهیزات مشترک، مسائل پیچیده ریاضی را حل کنند.

در فرآیند ماینینگ ابری کریپتو، شما برای ماینینگ پرداخت می کنید در حالی که شرکت ماینینگ به جنبه فنی فرآیند استخراج توجه می کند. ریگ های ماینینگ معمولاً در تاسیساتی که متعلق به شرکت ماینینگ است نگهداری می شوند. این شرکت‌ها قراردادهای نرخ هش را ارائه می‌کنند و فرد یک نرخ هش خاص را برای یک دوره مشخص خریداری می‌کند. کل عملیات استخراج برای اطمینان از امنیت یک دفتر کل توزیع شده مانند یک بلاک چین مهم است. بخشی از فرآیند استخراج ارز دیجیتال شامل افزودن تراکنش ها یا بلوک های جدید است. علاوه بر این، ماینرها اقدامات بیشتری را انجام می دهند تا دوبار بررسی کنند که هیچ خطایی وجود نداشته باشد یا اینکه تراکنش ها درست هستند. ماینرهای بیت کوین اطمینان حاصل می کنند که این تکرار در حین استخراج بیت کوین رخ نمی دهد. ویژگی در ارزهای دیجیتال وجود دارد که به "خرج دوگانه" معروف است.

چه نکاتی را در مورد روش cloud mining باید در نظر گرفت؟

احتمال دوبار یا بیشتر استفاده از یک ارز دیجیتال به عنوان دوبار خرج کردن شناخته می شود. امکان دستکاری تاریخچه تراکنش ها در بلاک چین وجود دارد. در صورت رعایت برخی الزامات، تغییرات در بلاک چین امکان پذیر است. سپس فرد تعدیل شده ممکن است هر سکه ای را که قبلاً از دست داده است در سیستم مطالبه کند. به صورت غیرمتمرکز، ماینرها از ظرفیت پردازشی خود برای حل معماهای رمزنگاری استفاده می کنند که از هزینه مضاعف جلوگیری می کند.

چه نکاتی را در مورد روش استخراج ابری باید در نظر گرفت؟

قبل از اینکه اقدام به استخراج به روش ابری کنید، باید مواردی را در نظر بگیرید که در ادامه به به بررسی هر یک از این روش ها می پردازیم:

1. در مورد شرکت تحقیق و بررسی کنید: قبل از اینکه شرکتی را انتخاب کنید که از طریق آن اقدام به استخراج ابری کنید، از طریق اینترنت تحقیقات کامل را انجام دهید. برای تحقیق و جستجو می توانید از انجمن های مختلفی همچون «Bitcoin Talk» یا «Reddit» تحقیقات خود را انجام دهید.

2. به اندازه تحمل ضرر و زیان، سرمایه گذاری کنید: در صورتی که می خواهید با استخراج ابری درآمد کسب کنید، سعی کنید به صورت پله به پله سرمایه گذاری کنید و بیش از چیزی که توان ضرر کردنش را دارید، سرمایه گذاری نکنید. در صورتی که شرکتی قصد کلاهبرداری داشته باشد، تکنیک سرمایه گذاری به صورت پله به پله می تواند از کلاهبرداری های احتمالی جلوگیری کند. 

جمع بندی

با توجه به مطالبی که در این مقاله گفته شد متوجه شدید که استخراج ابری روشی به صرفه برای استخراج ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین و اتریوم است. در حال حاضر شرکت هایی که خدمات استخراج ابری را ارائه می دهند در کشورهایی همچون ایسلند و روسیه هستند که به دلیل سردسیر بودن در این مناطق، خنک کردن دستگاه ها کار راحت تری است. سوله های بزرگی باری استخراج ارز دیجیتال بیت کوین می دهد. سپس این شرکت ها در ازای پول مشخصی به کاربران این قابلیت را می دهند که استخراج به صرفه تری را داشته باشند. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

6 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
3 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com