1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. آموزش ارز دیجیتال
  4. روش های کسب درآمد از متاورس

روش های کسب درآمد از متاورس

روش های کسب درآمد از متاورس
لوگو علیرضا محرابی
روش های کسب درآمد از متاورس
آموزش ارز دیجیتال

زاکبرگ نام فیس بوک را به متاورس تغییر داد که در واقع منظورش همان متاورس است و تصوراتی در ذهن کاربران ایجاد شد که متاورس چیست. در واقع متاورس واژه ای است که این روزها بر زبان ها افتاده و خیلی از مشاغل در تلاش هستند تا به این فضای مجازی منتقل شوند. پس بهتر است که از این موج به راه افتاده عقب نمانیم و اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببریم. فضای مجازی متاورس مشابه به یک جهان موازی است که مفهوم جدیدی نبوده و به شکلی است که جهان فیزیکی را با جهان دیجیتال ترکیب می کند. به زبان ساده، می توان گفت متاورس شبیه به یک دنیای مجازی مشترک عمل می کند. به گونه ای که در آن هر آنچه در واقعیت وجود دارد در متاورس هم امکانپذیر است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که این مفهوم در حال تحول است اما مدل های گوناگونی از آن وجود دارد. نکته مهمی که در مورد متاورس وجود دارد، خاصیت تمرکززدایی آن است. در ادامه به بررسی روش های کسب درآمد از متاورس می پردازیم که قطعا آینده شغلی ما به آن وابسته است.

روش های کسب درآمد از متاورس

 کسب درآمد از متاورس

بیشترین فضای دنیای مجازی بر مبنای بلاک چین ساخته شده است، در صورتی که دنیای مجازی خودمختار متاورسی وجود دارند که برای مدیریت اقتصاد خود از ارزهای رمزنگاری شده استفاده می کنند. از دیگر جنبه های مهم متاورس موقعیت های کسب درآمد در آن است. صنعت متاورس در آستانه چند میلیاردی شدن است و فرصت های بزرگی را برای مشاغل و افراد ایجاد می کند. در ادامه به بررسی روش های کسب درآمد از متاورس می پردازیم.

1- کسب درآمد با خرید دارایی های متاورس

شما با خرید ملک یا زمین و دارایی در پلتفرم هایی مانند Decentraland، Sandbox و Axie infinity کسب درآمد کنید. در واقع می توانید با خرید ملک و دارایی در این فضای مجازی با افزایش قیمت آن، کسب درآمد داشته باشید. برای اینکار به سایت metaverse.property مراجعه کنید. در این سایت اولین بنگاه فضاهای مجازی را مشاهده کرده و می توانید تمامی فعالیت هایی که در محیط های Decentraland، وجود دارد را در متاورس انجام دهید. یکی از شرایطی که در متاورس فراهم است تا از طریق آن به کسب درآمد بپردازید، امکان خرید یا اجاره دارایی ها در محیط های Decentraland و یا sandbox است. توسعه دهندگان متاورس به کاربران این حوزه زمین های مجازی خود را به عنوان یک فضای خالی می فروشند. در واقع افراد خلاق برای ساخت هر چیزی از جمله هتل، کازینو، گالری هنری، سالن سینما و استادیوم ورزشی فضای مجازی مناسبی دارند. دغدغه این صاحبان مجازی ساخت فضایی ست که بتوانند کاربران را شارژ کنند و درآمد کسب نمایند. یکی از انواع سرمایه گذاری و کسب درآمد از متاورس، خرید زمین در متاورس است که ارزش آن به مرور زمان افزایش می یابد.

کسب درآمد با خرید دارایی های متاورس

2- کسب درآمد از متاورس با خرید توکن 

یکی از راحت ترین و امن ترین روش های کسب درآمد از متاورس، خرید و فروش توکن های متاورسی می باشد. به این ترتیب برای کسب درآمد از متاورس کاربران نیازی به صرف هزینه های زیاد و خرید زمین در آن ندارند. برای مثال دیسنترالند مانا به عنوان ارز حاکمیتی متاورس این امکان را به کاربران می دهد که با استفاده از آن داخل این متاورس خرید و فروش های خود را انجام دهند. در صورتی که کاربران برای خرید زمین داخل متاورس سرمایه کافی ندارند می توانید اقدام به خرید توکن های مربوط به متاورس مورد نظر خود کنند. برای کسانی که از آینده متاورس مطمئن هستند اما نمی خواهند برای خرید زمین مجازی مبلغ زیادی را هزینه کنند، خرید ارزهای متاورسی بهترین روش ممکن است. کاربران می توانند با مراجعه به سایت کوین مارکت کپ روند قیمتی توکن ها را چک کنند و اقدام به خرید آن نمایند.

3- کسب درآمد با خرید ایندکس های متاورس

در صورتی که قصد خرید توکن های متاورسی را به صورت مجزا ندارید، می توانید با خرید توکن های متاورس ایندکس(MVI)، اقدام به سرمایه گذاری کنید. در واقع وقتی شما توکن های متاورس ایندکس را می خرید، مجموعه ای از توکن های متاورس را تهیه می کنید.

در این قسمت از سایت مشاهده می کنید که بیشترین درصد توکن های ایندکس متاورس مربوط به IILV است که در ادامه نیز لیست بعدی تمامی توکن های بزرگ را می بینید که می توانید با بررسی آن ها اقدام به خرید نمایید.

کسب درآمد با خرید ایندکس های متاورس

4- کسب درآمد از متاورس با ساخت NFT

این نکته را در نظر داشته باشید که NFT های مختلفی وجود دارد که از طریق آن می توان کسب درآمد کرد که از جمله این NFT ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • Art
  • Avatars
  • Products and building

این روش نیاز به مهارت خاصی ندارد و می توانید با هر آنچه که در متاورس خرید و فروش می شود، از جمله فروش آثار هنری، آواتارها، تولیدات، ساختمان ها و هر چیزی که فکرش را بکنید می توانید کسب درآمد کنید. همچنین این قابلیت وجود دارد که هر چیزی را با یک سری مهارت های ابتدایی طراحی کرده و در متاورس آپلود و به فروش برسانید. افراد بسیار زیادی به متاورس وارد می شوند که خیلی از کالاها و خدمات را به صورت سفارشی می خواهند. آواتار یا ساختمان مختص به خودشان را سفارش و شخصی می کنند و شما می توانید با کسب مهارت های لازم در این زمینه درآمد داشته باشید. در واقع این آپشن بسیار جذابی است که اگر به دنبال یادگیری مهارت های پایه در ساخت NFT باشید می توانید خدمات پولسازی را، در دنیای متاورس ارائه دهید. 

5- کسب درآمد با ارائه خدمات متاورس

از دیگر روش های کسب درآمد از متاورس، ارائه خدمات مربوط به متاورس است. افرادی که به متاورس ورود می کنند هدفشان این است که برای ساخت آواتار و یا طراحی منزل اقدام کنند، بنابراین نیاز به خدمات مشاوره دارند. پس می توان با ارائه خدمات مشاوره در این زمینه، از متاورس کسب درآمد کرد. برای ارائه خدمات مشاوره می توانید از سایت هایی همچون Fiverr و upwork استفاده کرد. پس تمام دارایی و کالاهایی که در متاورس وجود دارد نیاز به طراحی و ارائه خدمات داشته که این امکانات در پلتفرم هایی همچون Fiverr و upwork امکانپذیر است. در این پلتفرم ها رزومه هایی از افراد مختلف وجود دارد که ساخت دارایی ها و آواتارهای مختلف را با قیمت های مختلف قرار می دهند. 

6- کسب درآمد از متاورس با بازی

از دیگر روش های کسب درآمد، همان استفاده از الگوریتم PARTY TO EARN بوده که در نیمه دوم سال 2021 راه اندازی شد. در حال حاضر، پارت دوم PARTY TO EARN روشی برای کسب درآمد از متاورس است. یعنی با شرکت در پارتی های متاورسی یا همان جشن ها و مهمانی های متاورسی می توانید علاوه بر سرگرمی و فان، درآمد نیز داشته باشید. اکوسیستم PARTY TO EARN برای اولین بار در محیط متاورس راه اندازی شد و بنیانگذار این اکوسیستم، کمپانی METACLUB است. برای استفاده از این محیط باید وارد سایت metaclubsociety.com شوید. 

روش های کسب درآمد از متاورس

بعد از ورود به سایت با کاراکترهایی آشنا می شوید که این کاراکترها NFT های سه بعدی هستند. در واقع بعد از بیماری همه گیر کرونا، جوامع از اجتماعی بودن، جشن ها و مهمانی ها محروم شدند. در این میان گروهی به جای خانه نشینی و دست روی دست گذاشتن، تصمیم گرفتند که بر این شرایط و احتمالات غلبه کنند. این گروه در حدود 9999 نفره است و یک ایده جدیدی را مطرح کردند که از این طریق دنیا را متحول کرد. این 9999 نفر آواتار سه بعدی هستند که به صورت NFT از 200 تیپ شخصیتی مختلف هستند که با تهیه این NFTها می توانید وارد پارتی های متاورس شوید. 

این NFTها بر بستر اتریوم قرار دارد و دارندگان آن با مهمانی و تفریح با افراد مشهور درآمد کسب می کنند. در ادامه این سایت، در نقشه راه آورده شده است که به سه نفر از اعضای VIP، سه جایزه 10 هزار دلاری داده می شود و همچنین به افرادی که در عرضه عمومی NFT ها، فعالیت کنند، یک لامبورگینی هوراکان یا 250 هزار دلار وجه نقد جایزه اهدا می شود. به هر حال هزینه های تبلیغات بی شماری در این راستا انجام شده و قطعا تحولات بزرگی در این زمینه رخ می دهد. 

7 - تبلیغات و ایجاد فضای رقابتی

در دنیای مجازی کاربران می توانند فعالیت های دنیای واقعی را تقلید کنند. در متاورس برای تعامل کاربران با یکدیگر امکاناتی بی پایان وجود دارد. هزینه تبلیغات درون بازی در حال حاضر تبدیل به یک صنعت چند میلیارد دلاری شده است. همچنین مراکز خرید مجازی و محیط های بازی آنلاین فضاهای اجتماعی اولیه برای نسل جوان می باشند که با یکدیگر در آنجا معاشرت و همکاری می کنند. توسعه دهندگان متاورس دائما به دنبال ایجاد جذاب ترین، منحصر به فردترین و با ارزش ترین فضای مجازی هستند، بنابراین می توان گفت در نهایت فضاهای اجتماعی امروزی و دنیای مجازی متاورس تبدیل به یک کانال بازاریابی عظیم می شوند.

در این متد روش کسب درآمد کاملاً ساده است و فقط کافی است کاربران بنر شرکت مد نظر را نصب کنند و پول زیادی از شرکت مورد نظر برای این کار دریافت کنند. علاوه بر این از کلید پخش یوتیوب به جای بنر نیز می توان استفاده کرد و در صورتی که کاربران زمینی در قسمت های شلوغ بازی داشته باشند، می توانند اقدام به تبلیغ کانال یوتیوب خود و یا سایر افراد دیگر کنند. تبلیغ شبکه های اجتماعی دیگر از جمله تیک تاک و اینستاگرام روش دیگری برای کسب درآمد از متاورس می باشد.

8- سرمایه گذاری روی پروتکل های فناوری اصلی

متاورس به عنوان بعد جدید اینترنت، برای کاربران فرصتی عالی برای کسب و کار ایجاد کرده است. بیشتر سوئیچ های متا در حال حاضر بر روی شبکه اتریوم ساخته می شوند که تحت تأثیر حاشیه های اتریوم و افزایش قیمت قرار دارند. هدف پروتکل های بلاک چین حل مشکلات و کاهش هزینه ها برای اتریوم است و این پروتکل ها برای رشد متاورس اصولی قوی دارند. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

3 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com